Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kanarowski

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 08:43
Temat postu:

Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Witam
Posiadam Citroena C5 2.0 HDI z 2009 roku. Kupiłem go niedawno. Przebieg 200 tys. Około 2 tys. km temu podczas jazdy pojawił się komunikat "automatic gearbox fault". Objawy jakie wtedy zaistniały to takie, że zaczęły mrugać te kontrolki od sportowego typu jazdy i ta śnieżynka od ruszania na śniegu, po puszczeniu pedału gazu obroty spadały tak jak gdyby był włączony luz. Po zatrzymaniu się na skrzyżowaniu nie redukował biegu pokazywał D3 i z takiego ruszał, z tymże manualnie szło zredukować biegi do 1. Same biegi automat zmieniał płynnie, bez żadnych szarpnięć czy stuków itp. Po przyjeździe do domu odłączyłem na chwilę aku i błąd zniknął, skrzynia pracowała normalnie. W tym czasie wymieniłem statycznie olej w warsztacie zajmującym się ASB (około 300 km temu). Mechanik powiedział, że olej tam nie był nigdy zmieniany, bo był czarny jak smoła. Dzisiaj podczas jazdy pojawił się ponownie ten sam komunikat z tymi samymi objawami. Mam pytanie do forumowiczów, czy któryś miał podobne objawy, co noże być przyczyną tego?
Powrót do góry
teka

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 558
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Mazda 6 kombi 2,2 175KM skypassion (2013) Mazda RX8 231KM Revolution (2005) byłe 2x c5 III excl 2.0hdi 140KM 163KM automat, opel-e, nissan, toyota, ford, hyundai, vw-y, fiat, peugeot-y
Piwa: 46/3
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 12:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


skrzynia przechodzi w tryb awaryjny który objawia się właśnie mrugającymi kontrolkami jak to nazwałeś zmianą obrotów. miałem podobny przypadek gdy posiadałem Peugeota który miał skrzynie AL4, po pojawieniu się mrugających kontrolek wystarczyło w moim przypadku wyłączyć auto i zapalić ponownie i błąd znikał na początku błąd pojawiał się sporadycznie później coraz częściej a co do przyczyny zawór elektromagnesu nie trzymał do tego przy okazji wymienili mi także jakąś wiązkę elektryczna (koszt 1500zł). byłeś u gościa który wymieniał olej i nie podłączył auta pod kompa gdy informowałeś o jakiś problemach? radzę to zrobić w moim przypadku błąd był błędem czasowym i spowodowany niedociśnieniem. skrzynia działała po za tym bezproblemowo. jak będziesz miał jakieś pytania i coś było by nie jasne to wal. jak zdiagnozujesz problem to poinformuj o tym na forum, przyda się.
_________________
pozdr Teka
Powrót do góry
Raynor

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 275
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 138, FAP, automat AM6, HA3+
Piwa: 15/5
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 13:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Jeśli olej nie był nigdy wymieniany, to wymienia się go kilka razy. Raz już Ci wymienili, pojeździj trochę km (jedni mówią kilkaset km inni 1000 km) i jeszcze raz wymień. I tak do skutku aż olej wymieniany będzie przypominał ten nalewany (co do koloru i konsystencji). Ale jest małe "ale" - masz jakieś ewidentne problemy więc pogadaj z tymi od serwisu albo z kimś innym kumatym od ASB bo może się okazać, że to jest już ewidentna oznaka uszkodzenia i żebyś nie wywalił kasy na kilkukrotną zmianę olej, który i tak trzeba będzie wymieniać przy rozbieraniu skrzyni. Ja w sumie aż 5 razy wymieniałem olej (bo poprzedni właściciel tego nie robił), a to trochę kosztuje...
Powrót do góry
teka

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 558
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Mazda 6 kombi 2,2 175KM skypassion (2013) Mazda RX8 231KM Revolution (2005) byłe 2x c5 III excl 2.0hdi 140KM 163KM automat, opel-e, nissan, toyota, ford, hyundai, vw-y, fiat, peugeot-y
Piwa: 46/3
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 13:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Podłącz auto/ skrzynie pod kompa i zobaczysz jaka będzie diagnoza jaka usterka i czym spowodowana się dowiesz. Zrób tak i nie trać czasu moja rada.
_________________
pozdr Teka
Powrót do góry
sosboite

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: C4 1,6i 16V
Piwa: 13/1
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 23:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Podepnij pod Lexie. Trzeba wykluczyć inne rzeczy min. EGR. Olej do zmiany wielokrotnie. Kup bańkę ATF3309 powinny być większe opakowania aniżeli 1l.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 23:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kanarowski

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2014, 07:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Dodam, że przypominam sobie, że błąd w skrzyni wystąpił praktycznie w tych samych warunkach, czyli w trasie, na 6 biegu i przy prędkości 90-100 km/h, jadąc ze stałą prędkością po płaskiej drodze.

Wybaczcie za pytanie, ale nie jestem mechanikiem, co ma EGR do ASB? i czy może powodować jej błąd?
Powrót do góry
duch1156

Debiutant



Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: citroen C5 III
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 27 Wrz 2014, 10:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


ine błedy nie wyskakują?
u mnie wyskakuje oprócz tego jeszcze kilka błędów i słyszałem że to moze być moduł komfortu BSI..
popytaj mądrzejszych, ja tylko daję pomysł Smile
Powrót do góry
kanarowski

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 09 Paź 2014, 09:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Już jestem po diagnozie. Do roboty jest sprzęgło hydrokinetyczne. Ponadto zauważono prześlizgi na biegach i trzeba robić całą skrzynię. Łączny koszt około 7500 zł. Zna ktoś dobry warsztat ASB w okolicach Gdańska? I czy może warto kupić używaną skrzynię?
Powrót do góry
sosboite

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: C4 1,6i 16V
Piwa: 13/1
Wysłany: Czw 09 Paź 2014, 23:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


U kogo to diagnozowałeś ?
Powrót do góry
kanarowski

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 07:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Na diagnozie byłem w Gdańsku na Śnieżnej serwis Sosnowski. Komputer pokazał błąd w skrzyni P0741 (switch off converter impossible). Po podłączeniu komputera nastąpiła jazda próbna. Samochodem kierował pracownik warsztatu i wtedy stwierdził poślizgi na biegach, przeskoki obrotów. A potem podliczył koszta naprawy na 7500 zł kompleksowa naprawa z naprawą sprzęgła kinetycznego i rozbiórką całej skrzyni (ze względu na poślizgi). Mówi, ze po remoncie powinna wytrzymać następne 200000 km i daje roczną gwarancję. Nie ukrywam, ze trochę to jest kasy i zastanawiam się nad używką, ale nie wiem czy to dobry pomysł.
Powrót do góry
darekpawel

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): ...Jaworzno...
Posiadane auto: C5 2010 2.0HDI 163KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 08:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Pojedź jeszcze do innych speców od skrzyń auto.
7500zł - faktycznie dużo, ale używki odradzam.
Można kupić używkę błotnik, maskę,... ale nie skrzynię...
Chyba, że ktoś lubi ryzyko.
Powrót do góry
mskgs

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C3 1.4 HDi
Piwa: 6/1
Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 13:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


A ludzie narzekają, że im koła dwumasowe padają i drogo... W automacie większa masakra widzę Sad
Powrót do góry
sosboite

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: C4 1,6i 16V
Piwa: 13/1
Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 15:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Mamy do czynienia z samochodem, w którym olej nie był wymieniony prawdopodobnie w ogóle a powinien być w międzyczasie z 6 razy statycznie. Zawsze podziwiam ludzi kupujących automat bez sprawdzenia jakości oleju. Aut ze smołą w skrzyni się nie kupuje. Nie mam dokumentacji tej skrzyni, ale stall test daje odpowiedź na temat stanu sprzęgła. Automaciarze naciągają na drogie naprawy trzeba to mieć na uwadze. Problem może być w sterowaniu.
Jaka była zarejestrowana temp oleju w skrzyni przy okazji wystąpienia tego błędu ?
Powrót do góry
kanarowski

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 17:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Nie wiem jaka była temperatura oleju. Generalnie na zimnym oleju błąd się nie pojawia, dopiero po przejechaniu kilku kilometrów. Natomiast poślizgi są przy zmianie biegów, ale tylko przy większym gazie. Jak się spokojnie przyspiesza to uślizgów nie widać i nie czuć. Skrzynia w zasadzie płynnie zmienia biegi, czasami tylko trzęsie przy zmianie z 3 na 4.
Powrót do góry
sosboite

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: C4 1,6i 16V
Piwa: 13/1
Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Tylko jeden błąd był P0741 ? A inne kalkulatory ? Znajdź kogoś na klub trigger albo na peugeot klub polska z pomorskiego kto ma Lexię lub Diagboxa. Pokasuj wszystkie błędy ze wszystkich kalkulatorów i wrzuć tu screeny błędów, które zostają na stałe jeżeli chcesz się bawić w diagnozowanie przez internet.
7,5k pln czyni ten samochód bardzo drogim sądzę, że przy dopłacie do innego egzemplarza przy zakupie byłoby taniej i bez problemów czyż nie ? Jeżeli pojedziesz do automaciarza to na 100% powie, że skrzynia do remontu. Oni już tak mają. No i raz jeszcze... zrób kilka wymian statycznych ATF3309 tak aby olej w miarę klarowny + kasowanie licznika + przyuczenie TCM po ostatniej wymianie zgodnie z procedurą dla AM6. To może być tylko olej + sterowanie a może być problem z uszczelnieniami czyli do rozbiórki. Wróżką nikt nie jest. Używka loteria
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System