Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 12 Paź 2014, 19:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Rany Boskie,7500 PLN Shocked Shocked Shocked, zmień Ty kolego mechanika ten Cię oszukuje i chce naciągnąć na koszta. Wpierw tak jak koledzy pisali zmienic kilka razy olej ( płukanka ), może być najtańszy, ale zmienić ze 3-4 razy. Potem pod Lexię.
7500 PLN to kupa pieniędzy, normalni ludzie muszą na to harować 3 miesiące, dlatego nigdy, przenigdy nie wbijam się w automaty.
Powrót do góry
kanarowski

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 12 Paź 2014, 20:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Dzwonilem do drugiego zakładu ASB gdzie po opowiedzeniu symptomów pan stwierdził ze skrzynia do remontu sprzeglo hydrokinetyczne plus sterownik na pewno i maksymalnie do 10 tys zł powinniśmy się zmieścić. Myslicie,że warto ładować kasę w wymianę oleju kilka razy przy takich symptomach?
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 12 Paź 2014, 21:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


kanarowski napisał:
Dzwonilem do drugiego zakładu ASB gdzie po opowiedzeniu symptomów pan stwierdził ze skrzynia do remontu



No jeśli tak, to tak, nie ma co płukać. Załamka normalnie, szok Evil or Very Mad, szkoda gadać Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
sosboite

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: C4 1,6i 16V
Piwa: 13/1
Wysłany: Nie 12 Paź 2014, 23:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


20l ATF3309 to pewnie jakoś 600-700 zł. Połowę tego tj. min. ze 3 x3,3l wypadałoby przelać przez skrzynię. Czy drogo nie wiem. Reszta może zostać na przyszłe wymiany. Ravenol T-IV pewnie tańszy.

http://www.autojozefow.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=5292
P0741 świadczy o wszystkim i o niczym, poślizgi przy mocniejszym bucie to może być tylko sterownik Podgląd parametrów na żywo potrzebny i usunięcie ew. innych usterek wskazywanych przez inne kalkulatory np. silnika i/lub abs/esp
Powrót do góry
Raynor

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 275
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 138, FAP, automat AM6, HA3+
Piwa: 15/5
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 10:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


__Robert__ napisał:
Rany Boskie,7500 PLN Shocked Shocked Shocked, zmień Ty kolego mechanika ten Cię oszukuje i chce naciągnąć na koszta. Wpierw tak jak koledzy pisali zmienic kilka razy olej ( płukanka ), może być najtańszy, ale zmienić ze 3-4 razy. Potem pod Lexię.
7500 PLN to kupa pieniędzy, normalni ludzie muszą na to harować 3 miesiące, dlatego nigdy, przenigdy nie wbijam się w automaty.


A co tym takiego szokującego? Niestety, jak automat klęknie, to takie kwoty wychodzą za naprawę. Myślicie, że automat da się naprawić za 1000 zł? Kilka tysięcy trzeba szykować jak nic.

Niestety pewne objawy wskazują na tylko i wyłącznie awarię skrzyni. Wymieniać olej dla wymiany kiedy to nic nie da, jest bez sensu - dodatkowe koszta. O automat trzeba dbać, bo zaniedbania się mszczą. Dlatego tyle osób boi się kupić na rynku wtórnym samochód z automatyczną skrzynią - nigdy nie wiemy co robił poprzedni właściciel. Jeśli ma kwity na wymiany oleju - super. Niektórzy piszą aby podjechać na serwis i zobaczyć kolor oleju - szczerze, kto ze sprzedających się na to godzi? Krzywo już patrzą jak człowiek odgina uszczelki czy zagląda wszędzie a jechać zobaczyć kolor oleju w skrzyni...

Inna sprawa to sam Citroen. Co raz bardziej jestem przekonany, że badziewniejszej marki to chyba nie ma! Człowiek serwisuje u nich samochód, a oni nic przy skrzyni nie robią. Potem sprzedaje komuś a tam mina - skrzynka ze smołą w środku i dziwne rzeczy się dzieją z biegami. No ale przecież oleju się nie wymienia rzeknie jakiś mistrz działu serwisu...

A co mojego zdania o badziewności - taki OT. Szukałem serwisówki do regulacji zawieszenia hydro. Jest serwisówka w postaci programu komputerowego oraz pdfy. pdfy dotyczą mk1 oraz mk2. Program zawiera dane dla wszystkich wersji (także X7). I co? W pdfach jest inny wzór (a dokładnie na odwrót napisany) na wpisanie korekt tylnego zawieszania niż w programie serwisowym. A wszystko sygnowane logo Citroena. Ot, taka ciekawostka w Citroenie... A jeszcze doczytałem, że w różnych pdfach inaczej podawane jest miejsce pomiaru i są przekłamania - bardzo istotne na określenie wysokości samochodu...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 10:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kanarowski

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 10:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Zadzwoniłem do serwisu ASB pod Poznaniem. Gość powiedział, że mają nowe skrzynie TF-80SC ale od Saaba. Z mojej zostałaby tylko obudowa. Reszta wszystko nowe. Koszt 8000 zł z robocizną i dają gwarancję na dwa lata. Jak podliczył przykładowy koszt remontu mojej skrzyni to podeszło pod 7000 zł, ale wtedy roczna gwarancja tylko. Widać bez remontu generalnego skrzynia się nie obejdzie. Co ciekawe pan stwierdził, że są to jedne z najbardziej wadliwych automatów. Ostatnio robił Insignie z 2014 r. z przebiegiem 4000 km.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 16:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Jeżeli nowa kosztuje 8 tyś, a remont 7 tyś, to nawet nie ma co się zastanawiać, brać nową i już.
Powrót do góry
sosboite

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: C4 1,6i 16V
Piwa: 13/1
Wysłany: Pon 13 Paź 2014, 20:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Raynor napisał:
Niestety pewne objawy wskazują na tylko i wyłącznie awarię skrzyni.

Takie same objawy jakie ma kanarowski może dać wlanie nieodpowiedniego oleju do skrzyń z kontrolowanym poślizgiem sprzęgła czyli min. TF80.
Raynor napisał:
Wymieniać olej dla wymiany kiedy to nic nie da, jest bez sensu - dodatkowe koszta.

A jak to stwierdzić bez jakiejkolwiek diagnostyki ?

Raynor napisał:
Jeśli ma kwity na wymiany oleju - super.

Zawsze zmieniam samodzielnie a paragonów za olej nie przechowuję...także chyba nie sprzedam.

Raynor napisał:
Niektórzy piszą aby podjechać na serwis i zobaczyć kolor oleju - szczerze, kto ze sprzedających się na to godzi

Bez przesady raczej nie ma problemów z przetrzepaniem auta na ścieżce diagnostycznej. Jak są to się mówi do widzenia.

Raynor napisał:
No ale przecież oleju się nie wymienia rzeknie jakiś mistrz działu serwisu...

Ludzie z branży dobrze wiedzą o co chodzi. Toyota też nie zaleca wymian. http://freepdfhosting.com/cd481dc8ae.pdf Auta mają się psuć.
Powrót do góry
duch1156

Debiutant



Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: citroen C5 III
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 08 Gru 2014, 18:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


a od kiedy w tych skrzyniach się wymienia olej, może mi ktoś powiedzieć?
Powrót do góry
Raynor

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 275
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 138, FAP, automat AM6, HA3+
Piwa: 15/5
Wysłany: Pon 08 Gru 2014, 23:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


duch1156 napisał:
a od kiedy w tych skrzyniach się wymienia olej, może mi ktoś powiedzieć?


A od momentu opuszczenia przez skrzynię hali produkcyjnej i wykonania przez nią konkretnej ilości km. Tak rzecze producent skrzyni, a to chyba ważniejsze niż [cenzura] wyssane z palca przez Citroena, prawda?
Powrót do góry
duch1156

Debiutant



Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: citroen C5 III
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 09 Gru 2014, 14:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


rozumiem, rozumiem tylko chodzi mi o przebieg po jakim powinno się to zrobić. tam gdzie serwisuję auto powiedzieli mi że tej czynności się nie wykonuje, mimo że prosiłem o wymianę wszystkich płynów. mam juz ze 190 tys, a pewnie nie wymianiano płynu nigdy. co począć Panowie?
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Sob 10 Sty 2015, 19:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


mskgs napisał:
A ludzie narzekają, że im koła dwumasowe padają i drogo... W automacie większa masakra widzę Sad

No jak olej nie wymieniany przez 200,000 km i przy spuszczaniu smoła leci to czego oczekiwać? To nie "masakra w automacie" tylko ZARZYNANIE GO. Jeśli konwerter pracował 140,000 km (bo po 60,000 już się powinno zatroszczyć o wymianę) w smole zamiast oleju to jak się miał nie zeszmacić, jeśli cała jego praca to właśnie kontakt z olejem.

Cytat:
7500 PLN to kupa pieniędzy, normalni ludzie muszą na to harować 3 miesiące, dlatego nigdy, przenigdy nie wbijam się w automaty.

A co ma piernik do wiatraka? Jeśli tak samo ktoś by przez 200,000 km w silniku oleju nie wymieniał i silnik by padł, to co, napisałbyś wtedy że dlatego przenigdy nie wbijasz się w silniki? No litości. To nie kwestia automatu czy czegokolwiek innego, tylko zakatowanie tego czegoś na śmierć.

Tak właśnie rodzą się mity o awaryjności automatów. Setki tys. km bez zmiany smoły na olej, potem pada, ktoś to czyta i larum wielkie że automaty to masakra. Ciekawe tylko, że jakoś trudno znaleźć posty od ludzi którym padają automaty szanowane i serwisowane, a nie strucle, których nikt nie tknął palcem okrążając w tym czasie 5-krotnie kulę ziemską.

Cytat:
Niektórzy piszą aby podjechać na serwis i zobaczyć kolor oleju - szczerze, kto ze sprzedających się na to godzi? Krzywo już patrzą jak człowiek odgina uszczelki czy zagląda wszędzie a jechać zobaczyć kolor oleju w skrzyni...

To prawda, ale z tym zjawiskiem trzeba walczyć. Tzn. nie chce się zgodzić to niech spada na drzewo. Gdyby więcej ludzi wymagało tak podstawowej rzeczy to by się szrociarz w końcu ugiał i nauczył szacunku dla klienta jeśliby się bujał rok z autem nie mogąc go sprzedać z racji odmowy sprawdzenia stanu skrzyni. Jeśli zamiast tego ugina się kupujący i w ogole boi się poprosić biorąc w ciemno, to potem są takie kwiatki a szrociarze zacierają ręce.

Głupiego kolorowego ekraniku typu C nie mogę kupić od roku (mimo że bardzo bym chciał) bo tych allegrowych sklepikarzy powaliło i chcą za niego 500-600 zł, to jest więcej niż za komplet nawigacja RT4 + duży ekran. No więc nie kupuję i czekam, a jeden taki co ceny nie chce spuścić buja się z tym wyświetlaczem już 14. miesiąc, i pewnie opłat za aukcje miał już więcej niż to co gbyby mi opuścił to kasę miałby już rok temu w kieszeni. Jego broszka, że tak powiem. Przetrzymam go kolejne pół roku i w końcu sprzeda za 200, a opłat za aukcje będzie miał w sumie drugie tyle, więc odda za darmo Smile

Cytat:
rozumiem, rozumiem tylko chodzi mi o przebieg po jakim powinno się to zrobić. tam gdzie serwisuję auto powiedzieli mi że tej czynności się nie wykonuje, mimo że prosiłem o wymianę wszystkich płynów. mam juz ze 190 tys, a pewnie nie wymianiano płynu nigdy. co począć Panowie?

O przebiegi można się spierać, bo i przebieg przebiegowi nie równy (sposób i warunki eksploatacji, styl jazdy, klimat, itp). Nie zaszkodzi zmieniać co 50-60 tys. km.

A to że w Citroenie (i wielu innych markach) powiedzą Ci że się nie zmienia to jest powszechnie wiadome. Oni po prostu wiedzą, że skrzynia padnie dopiero parę lat po gwarancji, więc nie ich broszka, a może jeszcze na tym zarobią.

Co robić? Wymieniać. Przy takim przebiegu jeśli statycznie to co najmniej kilkukrotnie, aż będzie lecieć czysty. Wymieniaj ZANIM jeszcze coś się zaczęło dziać, bo potem to już będziesz miał jak autor tego wątku.
Powrót do góry
kanarowski

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: C5 III 2.0 HDI automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2015, 18:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Ja swój problem rozwiazalem. Naprawilem skrzynie jako ze chce pojezdzic jeszcze 3-4 lata. Z drugiej strony teraz wiem co mam.
Powrót do góry
Marcin.23

Dyskutant



Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): DKL
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2006r 2.2DCi
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 12 Sty 2015, 22:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


To ile Cię w końcu to kosztowało i co było robione?
Powrót do góry
yanku

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): ww-a
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI 136KM RHR 2009r AM6
Piwa: 3/19
Wysłany: Pon 12 Sty 2015, 23:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z automatyczną skrzynią biegów AM6


Które rozwiązanie wybrałeś i ile wyszło ? Jak wrażenia po naprawie ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5 Aircross

94 850

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

56 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

49 000

2018r.

70 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

27 500

2010r.

170 687 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System