Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arulek

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): PIASECZNO
Posiadane auto: CITROEN C5 II 2,O HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 12:37
Temat postu:

Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


Witam, w mojej C5 r. prod. 2008 z manualną skrzynią biegów oprócz 100 innych bajerów mam też ogranicznik prędkości i tempomat. Tempomat działa bez zastrzeżeń natomiast nie mogę uruchomić ogranicznika prędkości- gdy przejdę z tempomatu w tryb ogranicznika prędkości to wyświetla się (jak pisze instrukcja) komunikat limit, pauza i migają kropki aby wprowadzić prędkość - za nic nie da się wprowadzić prędkości - po naciśnięciu + lub - tylko migają kropki i nic, po naciśnięciu pauza taki sam efekt - na wskaźniku tylko ilmit, kropki i pauza. Próbowałem przy różnych prędkościach, na postoju, przy zapalonym silniku, zgaszonym, różna konfiguracja przycisków, trzymałem dłużej naciskałem itp. i nic dalej po włączeniu ten sam komunikat - LIMIT, PAUZA. Auto kupiłem pół roku temu i jeszcze nie miałem okazji używać ogranicznika- podejrzewam, że poprzednio też nie chodził, może ktoś się spotkał z podobnym problemem?
_________________
arulek
Powrót do góry
lyczko

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 1.6 HDI FAP 2010r. manual 5B sedan
Piwa: 9/1
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 13:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


U mnie działa to normalnie, tak samo się ustawia tempomat i ogranicznik
Powrót do góry
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 15:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


Coś w tym jest nie tak. Nie korzystam z limitera ale też mam czasem problem z tempomatem, zazwyczaj przy prędkości do 50kmph. Tak samo włączam i tylko migają cyfry albo kreski. Zupełnie tak samo jak wtedy, kiedy BSI blokowało tempomat z powodu niedoładowania turbiny. Jednak teraz nie mam żadnych błędów.
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
Milero

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 268
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 Exlusive 2.0 2008 Hdi
Piwa: 7/5
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 18:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


pewnie masz kolego to co ja czyli błąd w pedale gazu. Mowią że niestety trzeba cały pedał z modułem w aso 1000zł... słyszałem że niektórzy coś tam próbują naprawiać ale jeszcze się za to nie zabrałem bo są ważniejsze sprawy Razz podobno to częsty "przypadek " w tych modelach
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 23:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


Milero napisał:
pewnie masz kolego to co ja czyli błąd w pedale gazu. Mowią że niestety trzeba cały pedał z modułem w aso 1000zł... słyszałem że niektórzy coś tam próbują naprawiać ale jeszcze się za to nie zabrałem bo są ważniejsze sprawy Razz podobno to częsty "przypadek " w tych modelach

Ja w swojej poprzedniej C5 II 2.0i to też przerabiałem Very Happy
Tylko u mnie było inaczej - jeśli był włączony ogranicznik (którego dawało się normalnie aktywować i ustawić) i nacisnąłem gaz do deski żeby go "awaryjnie" wyłączyć (bo trzeba było np. nagle przyspieszyć) to wywalało błąd na wyświetlaczu (o ile pamiętam to coś w stylu "Speed control system faulty" czy "Cruise control system faulty"), pikał sygnał i zapalał się Serwis. Ogranicznika już się nie dawało włączyć jeśli się nie wyłączyło silnika, co kasowało błąd. Zgłosiłem to w ASO, diagnoza była że do wymiany jakiś "żyroskop" - wymienili i nic to nie dało. Niestety nie wiem co dalej bo sprzedałem tamten samochód. Ale ewidentnie coś właśnie z pedałem gazu lub czunikiem który znajduje się pod nim w podłodze (ten od depnięcia do dechy), bo to powodowało ten błąd.

Cytat:
mam czasem problem z tempomatem, zazwyczaj przy prędkości do 50kmph. Tak samo włączam i tylko migają cyfry albo kreski.

Bo tempomat generalnie działa tylko od jakiejś prędkości wzwyż - zapewnie właśnie od 50 km/h.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 23:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lyczko

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 1.6 HDI FAP 2010r. manual 5B sedan
Piwa: 9/1
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 00:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


[quote="hedgehog"]
Milero napisał:

Cytat:
mam czasem problem z tempomatem, zazwyczaj przy prędkości do 50kmph. Tak samo włączam i tylko migają cyfry albo kreski.

Bo tempomat generalnie działa tylko od jakiejś prędkości wzwyż - zapewnie właśnie od 50 km/h.

U mnie chyba od 45km/h i w manualu na biegu 4 i wyższym
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 01:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


lyczko napisał:

U mnie chyba od 45km/h i w manualu na biegu 4 i wyższym

Racja, zapomniałem dodać, że chodzi tylko na wyższych przełożeniach. Nie tylko w manualu - automat też musi sobie dojść do chyba 4 (w 6-biegowej, bo w 4-biegowej pewnie do 3) zanim tempomat zaskoczy. Ale w automacie potem jest już fajnie bo już sam sobie biegi zmienia by utrzymać stałą prędkość, np. przy stromym podjeździe. Usnąć z nudów można jak już nawet gazu się nie naciska Razz
Powrót do góry
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 04:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


hedgehog napisał:

Bo tempomat generalnie działa tylko od jakiejś prędkości wzwyż - zapewnie właśnie od 50 km/h.


Zapewne nie, bo:

rosak napisał:
(...) czasem (...)

_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
szefo11

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: Peugeot 508 RXH 2.0 HDI 181 KM 2015r.
Piwa: 12/1
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 07:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


witam koledzy...

temat limitera, czy czujnika ogranicznika prędkości mam już opanowany do perfekcji, bo walczyłem z tym od roku...

błędy pod tytułem:
- zestyk punktu czujnika ogranicznika prędkości - zwarcie do masy, i/lub
- zestyk punktu czujnika ogranicznika prędkości -zbyt niskie napięcie, i/lub
- potencjometr pedału przyspieszenia,
- lub po prostu błędy takie jak: p1644 i p1614 oznaczają uszkodzenie czujnika maksymalnego położenia pedału gazu.

Jeżeli wyciągnięcie swoje pedały gazu z auta to widzicie 2 kostki:
- pierwsza jest taka szeroka na stale mocowana przy pedale i ma 4 piny,
- druga wisi z kablem na 2 piny, który idzie wzdłuż do pedała i na kocu zakończony jest kulką (guzikiem kickdown).

UWAGA: uszkodzenie czujnika ogranicznika prędkości, niezależnie czy w aucie mamy skrzynie manualną czy automatyczną , to uszkodzenie tzw. kickdowna. Wcale nie trzeba wymieniać całego pedału gazu tylko wystarczy wymienić ten element - najlepiej kupić pedał z anglika i będzie za grosze.

W celu potwierdzenia uszkodzenia tego elementu najlepiej sprawdzić sobie miernikiem jego wartości rzeczywiste. Dla laików trzeba ustawić swoje mierniki w pozycję taką jak 2000 K (przeważnie jest to godzina 8-9 na miernikach) i należy przemierzyć (bez znaczenia na który pin damy +, a na który - ). Właściwie działający ogranicznik prędkości powinien mieć następujące parametry:
- pedał w spoczynku - miernik powinien pokazywać na w/w ustawieniach wartość 0,05
- wciśnięta kulka kickdowna - miernik powinien pokazywać na w/w ustawieniach wartość 0,00.
Jeżeli wasze wyniki się różnią to szukajcie drugiego pedału, albo bawcie się w wymianę 4 małych rezystorów w tej malutkiej puszecce.

W razie jakichś pytań dodatkowych pisać na maila: szefo11@onet.eu
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 11:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


Dzięki szefo. Może kiedyś się przyda. Póki co, u mnie nie ma żadnych błędów ale jak pisałem, problem występuje tylko czasem. Może autorowi wątku to pomoże.
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
arulek

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): PIASECZNO
Posiadane auto: CITROEN C5 II 2,O HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 11:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


Dzięki za pomoc chyba wiem już że walnął mi pedał przyśpieszenia bo taki błąd wywala i teraz wiem że przez to nie działa ogranicznik prędkości. W sklepie oryginał 570 zł. Cóż trzeba kupić , myślę,że z wymianą sam poradzę.
_________________
arulek
Powrót do góry
hedgehog

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI 138 BVA6 HA3+ Exclusive
Piwa: 44/1
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 07:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


rosak napisał:
hedgehog napisał:

Bo tempomat generalnie działa tylko od jakiejś prędkości wzwyż - zapewnie właśnie od 50 km/h.


Zapewne nie, bo:

rosak napisał:
(...) czasem (...)

Napisałem tylko to co stoi w instrukcji obsługi. W różnych modelach były różne prędkości minimalne - od 40 do 50 km/h. Ponadto, jak już inni zaznaczyli, minimalna prędkość nie jest jedynym wymogiem, musi być również wrzucony odpowiedni bieg. Jeśli więc jedziesz nawet powyżej minimalnej prędkości ale na nieodpowiednim biegu to tempomat również się nie włączy. Może stąd to "czasem".

Jak jest w Twoim konkretnie przypadku - nie wiem bo wróżbitą Maciejem nie jestem i z kart Tarota mi diagnostyka Twojego auta nie wychodzi. Napisałem jedynie (w ŻYCZLIWYM celu) to co było mi wiadome, ot tak jako możliwa sugestia.
Powrót do góry
arulek

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): PIASECZNO
Posiadane auto: CITROEN C5 II 2,O HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 10 Wrz 2014, 08:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


Niestety po wymianie pedału przyśpieszenia dalej sytuacja taka sama- jak w temacie nie mogę uruchomić ogranicznika prędkości. Owszem były trzy błędy- jeden z nich dotyczył pedału przyśpieszenia i po jego wymianie dał się skasować ale zostały jeszcze dwa błędy- P-2133 usterka nieznana i P-2131 usterka nieznana - i nie da się ich skasować.
_________________
arulek
Powrót do góry
tom.24

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieruń
Posiadane auto: ford , mondeo , kombi glx ,1.8 , 1997
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 12 Wrz 2014, 21:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


witam posiadam c5 z 2005r 1.6 hdi u mnie problem jest z limitem od kupna auta po przekręceniu na przełączniku, wyświetla się komunikat service ale do rzeczy ostatnio po próbie włączenia tempomatu migały tylko trzy kreski w miejscu gdzie powinna wyświetlać się zadana prędkość. Poskutkowało dopiero i tu ciekawostka podniesienie ( uniesienie w czasie jazdy ) nogą pedału sprzęgła to dopiero pozwoliło sterować tempomatem. W mojej c5 tempomat włączyć można od 40 km/h i przy włączonym 4 biegu.
Powrót do góry
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Pon 29 Wrz 2014, 14:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ogranicznik prędkości - nie można uruchomić.


hedgehog napisał:
rosak napisał:
hedgehog napisał:

Bo tempomat generalnie działa tylko od jakiejś prędkości wzwyż - zapewnie właśnie od 50 km/h.


Zapewne nie, bo:

rosak napisał:
(...) czasem (...)

Napisałem tylko to co stoi w instrukcji obsługi. W różnych modelach były różne prędkości minimalne - od 40 do 50 km/h. Ponadto, jak już inni zaznaczyli, minimalna prędkość nie jest jedynym wymogiem, musi być również wrzucony odpowiedni bieg. Jeśli więc jedziesz nawet powyżej minimalnej prędkości ale na nieodpowiednim biegu to tempomat również się nie włączy. Może stąd to "czasem".

Jak jest w Twoim konkretnie przypadku - nie wiem bo wróżbitą Maciejem nie jestem i z kart Tarota mi diagnostyka Twojego auta nie wychodzi. Napisałem jedynie (w ŻYCZLIWYM celu) to co było mi wiadome, ot tak jako możliwa sugestia.


Sprawdziłem. Rzeczywiście częściowo miałeś rację. Nie ma dolnego limitu prędkości od którego można uruchomić tempomat (albo jest 30, nie pamiętam już) ale minimalny bieg to 4 w moim manualu.
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

35 000

2014r.

185 000 km

śląskie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System