Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fairytale

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 10:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Witam,

Niestety, mnie również dopadł Anti pollution system faulty. Z tym, że z innymi błędami Sad
Wczoraj przy jeździe po mieście (ok. 70 km/h delikatnie przyspieszałem) na ekranie wyświetliła się duża ilość komunikatów. Ze stresu spowodowanego wyłączeniem przyspieszenia (i, chyba, całego silnika) nie jestem w stanie opisać jakie dokładnie komunikaty się pojawiły, ale na pewno było Auto handbreak faulty, wspomniany wcześniej antipollution oraz coś z ciśnieniem oleju ("oil pressure" bodajże). Włączyła się pomarańczowa kontrolka "service" oraz czerwona "stop" Zjechałem autem na pobocze, wyłączyłem klimatyzację, wyciągnąłem kluczyk.
Uruchomiłem auto ponownie i powoli ruszyłem do domu. Przejechałem jakieś 5km i włączyłem klimatyzację. Auto po przejechaniu kolejnych 500-700m znów zrobiło dyskotekę komunikatów (te same co wcześniej).
Nie wiem czy to wina klimatyzacji czy przypadek, dzisiaj zrobię kolejne testy.
Samochód to Citroen C5 Grand Picasso 1,5 Diesel z 2009.
Ja, wstyd się przyznać, jestem nogą w tematach samochodowych.
Jak wyczytałem z podobnych tematów dobrym pod komputer z programem diagnostycznym Lexia. Czy jest tu ktoś z Poznania lub okolic, kto pomógłby to wykonać (za okolicznościowy czteropak, sześciopak, ośmiopak lub gotówkę) oraz wskazać kolejne kroki.
Ewentualnie, czy mogę coś posprawdzać sam? Czy w okolicy możecie polecić sprawdzonego mechanika?
Z góry dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że podpięcie się pod wątek (zgodnie z regulaminem) jest dobrym pomysłem Smile
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 18:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


sprawdziłbym zasilanie ( akumulator/ładowanie )
Powrót do góry
gadu-gadu
fairytale

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Maj 2016, 12:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Dzięki za podpowiedź, postaram się sprawdzić w poniedziałek.

W międzyczasie przejechałem się nim na krótkim dystansie (ok. 1km w jedną stronę), bez włączonej klimy.
Przejazdy odbyły się bez problemów i auto zaparkowałem pod blokiem.
Wieczorem wyszedłem i był problem z uruchomieniem. Udało się to dopiero za trzecim razem, po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki.
Powrót do góry
ewir

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 i C5 1.8
Piwa: 1/4
Wysłany: Wto 22 Lis 2016, 00:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Przyczyną błędu jak w temacie jest najczęściej czujnik stop, tu jest opis:
http://gekoczesci.pl/clientcatalogue/4534-65,23-1------4534~965.aspx
Powrót do góry
karolb1997

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6HDi - 2007 9HZ DV6TED4
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 22 Lis 2018, 18:42
Temat postu:

Wyłączony EGR


Witam.
Czy przy wylaczonym programowo EGR, bledy ASR/ESP + Handbrake beda dalej od EGR czy to juz wskazuje na modul pompy ABS ?
Majster co wylaczal twierdzil, ze to bedzie wina pompy ABS
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Lis 2018, 18:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 23 Lis 2018, 08:50
Temat postu:

Re: Wyłączony EGR


karolb1997 napisał:
Witam.
Czy przy wylaczonym programowo EGR, bledy ASR/ESP + Handbrake beda dalej od EGR czy to juz wskazuje na modul pompy ABS ?
Majster co wylaczal twierdzil, ze to bedzie wina pompy ABS


Rozumiem,że skrzynia ręczna ?
Zakładając,że akumulator jest w dobrej kondycji,sprawdziłbym pierwszy czujnik przy pedale sprzęgła.Może któryś czujnik ABS jest walnięty.Bez DB trudno powiedzieć.EGR raczej niema nic z tym wspólnego...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
karolb1997

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6HDi - 2007 9HZ DV6TED4
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 23 Lis 2018, 15:14
Temat postu:

Wyłączony EGR


tak, skrzynia manual. jak na razie czujnik przy pedale hamulca wymieniony. do czujnikow ABS jeszcze nie zagladalem ale DB pokazuje cos dziwnego: przy minimalnym ruszeniu z miejsca gdzie auto sie kula bardzo powoli predkosc z wszystkich kol jest jednakowa ale za duza, czyli faktycznie auto jedzie 2km/h a czujniki pokazuja 15km/h przy okolo faktycznych 15km/h predkosc wykazana przez czujniki to okolo 70km/h, powyzej faktycznej 20km/h czujniki z kol juz predkosci nie podaja ew.komp juz tego nie daje rady zliczyc i pokazuje ---
w sumiebledy ASR/ESP + reczny nie gasna od momentu wylaczenia EGR, przed zabiegiem to jeszcze sie nie zawsze wyswietlalo
tych magikow co wylaczali egr sie nie pytam bo raczej pojecia nie maja. ich zabiegi tunerskie wygladaja tak:
-zgranie softu
-wyslanie mailem do innego magika chyba o wyzszej specjalizacji
-odebranie softu mailem
-wgranie softu
-hamownia
-hajs
100% pewnosci nie moge miec, ze jest wylaczony. powiedzieli, ze jest zaciety i go zamkneli i wylaczyli. raczej faktycznie tak bylo bo po zabiegu auto ozylo. pare dni potem byl DB i z ciekawosci gosc zrobil test zaworu EGR i o dziwo zawor pracowal (wydawal dzwieki), po tym tescie chyba sie otworzyl i znowu go zmulilo
_________________
HDi - huk dym inwestycja ? Na razie spokój.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2848
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sob 24 Lis 2018, 01:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Wróć do nich niech wgrają stary soft bez zmian, jeśli na starym będą problemy to szukanie i sprawdzanie ABS. Jeśli nie to niech poprawiają albo zwrot kasy.
Powrót do góry
karolb1997

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6HDi - 2007 9HZ DV6TED4
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 24 Lis 2018, 12:07
Temat postu:

Wyłączony EGR, ASR/ESP + Handbrake


witam
wczoraj do nocy byla walka jest efekt i poprawa, ale...

po wylaczeniu w BSI obecnosci kalkulatora ESP przestaly wychodzic bledy ESP/ASR zostal Handbrake
po zabawie z Recznym w kompie: wymiana linek i silnika, dociaganie linek i kalibracja - HANDBRAKE FAULT nareszcie zniknal ale:
- hamulec dziala (zaciaga i puszcza) , brak sygnalizacji kontrolek , auto nie wie czy jest zaciagniety reczny czy nie czyli brzeczy przy otwarciu drzwi, brak automatycznego zaciagania/puszczania
- brak komunikacji z kalkulatorem hamulca recznego , pewnie dlatego, ze jest wylaczona obecnosc kalkulatora ESP
- ABS dziala
- ESP dziala, jest tylko brak mozliwosci wylaczenia go z klawisza na pulpicie

na chwile obecna zero bledow, przy silniku siedzi wylaczony ale zaciety i w pozycji zamknietej EGR
chyba trzeba bedzie ogarnietego elektryka i niech szuka problemow z pompa ABS. dosc czesto trafialem na posty o magicznym kabelku z osobnym zasilaniem pompy ABS
_________________
HDi - huk dym inwestycja ? Na razie spokój.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2848
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sob 24 Lis 2018, 13:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Jeśli grzebali przy ECU to posprawdzaj czyli powypinaj wszystkie wtyczki z BSM (pod maską), sprawdź czy wszystkie piny są ok, wypnij i wepnij wtyczki przy ECU, sprawdź też wtyczkę przy pompie ABS, może złapała wilgoci i zaśniedziały styki.
Możesz też je jakimś kontaktem potraktować.
Powrót do góry
karolb1997

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6HDi - 2007 9HZ DV6TED4
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 24 Lis 2018, 19:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


no walsnie nie wiem gdzie i przy czym grzebali gdyz nie pozwalali byc na warsztacie (tajemnica handlowa?)
czy do wtyczki pompy ABS jest dojscie bez rozbierania innych elementow?
_________________
HDi - huk dym inwestycja ? Na razie spokój.
Powrót do góry
cris1975

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz okolice
Posiadane auto: c4 GP 2010 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Sty 2019, 11:52
Temat postu:

Problem z ESP ASR Hamulec ręczny błąd


Witam. Wczoraj na autostradzie przy prędkości powyżej 130 km/h wyskoczył mi błąd esp asr abs break foult. Problem znikał po ponownym odpaleniu samochodu ale pojawiał się po przekroczeniu tych 130km/h. Także odczuwalne było duże bicie na kierownicy. Czytałem dużo wątków na ten temat większość wskazywała na czujniki stop hamulca, inni na egr ogólnie niektórzy wydali kilka tysi i nic nie poradzili a u mnie przyczyna prozaiczna, przed zimą zapomniało mi się wymienić filtr paliwa - koszt 25 pln 5 minut pracy - i problem znikł ani żadnych błędów ani bicia kierownicy, może komuś przyda się ta informacja:)
Powrót do góry
karolb1997

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Picasso 1,6HDi - 2007 9HZ DV6TED4
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 17 Sty 2019, 21:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


cris1975 problem z egr wlasnie tak sie zaczyna, najpierw sporadycznie wyskakuja te bledy, pozniej juz czesciej.
na dwa dni przed tym zanim sie egr zacial na stale i auto zmulilo to sie juz swiecilo notorycznie. u mnie po wylaczeniu w sofcie EGR-a auto jezdzi jak trzeba, na dzien dzisiejszy mam tylko wylaczona diagboxem obecnosc kalkulatora ESP, minus tego: nie mozna klawiszem "wylaczyc" ESP i brak informacji o wlaczonym/wylaczonym hamulcu recznym
plus: brak bledow ESP i Handbrake
oprocz tego systemy ABS, ESP/ASR dzialaja normalnie
_________________
HDi - huk dym inwestycja ? Na razie spokój.
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Pią 18 Sty 2019, 16:28
Temat postu:

Re: Problem z ESP ASR Hamulec ręczny błąd


cris1975 napisał:
u mnie przyczyna prozaiczna, przed zimą zapomniało mi się wymienić filtr paliwa - koszt 25 pln 5 minut pracy - i problem znikł ani żadnych błędów ani bicia kierownicy, może komuś przyda się ta informacja:)


No rewelacja, szczególnie filtr paliwa a bicie kierownicy Shocked
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenC5 Aircross

94 850

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie

CitroenC4 Cactus

56 000

2019r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System