Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 22 Cze 2015, 08:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Ja mam benzynę, nie ma EGR.
Powrót do góry
JARASMAN

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI MCP FAP, 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lip 2015, 19:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Witam
Niestety muszę troszkę odgrzać temat Sad
Też mnie dopadły błedy abs-esp, ręczny i skrzynia. Przestudiowałem bieżący temat i dzisiaj rozebrałem EGR, przeczyściłem, wtyczkę podgiąłem. W Lexii w teście słychać że chodzi i puka, zrobiłem też wymianę w lexii na nowy.

Ale po przejechaniu kilki km znowu wywala błędy.
W Lexii w teście informacji o obwodzie powietrza dolotowego przy włączonym silniku mam takie wartości:

RCO elektrozaworu recyrkulacji spalin - 33
kopiowanie położenia EGR - 33

Jak dodam gazu to wartości nie różnią się i równo wzrastają, ale jak puszczę szybko gaz i schodzi na wolne obroty to wtedy jest:
RCO elektrozaworu recyrkulacji spalin - Wartość niewłaściwa
kopiowanie położenia EGR - 0 lub 1 pokazuje

Czy to oznacza, że jednak EGR jest walnięty np. nie otwiera/zamyka się całkowicie?


Wrzucam zdjęcia:


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fff2b0e867d38c79.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/62bca7c3e4cdd760.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/339b89390ec3333c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cdf5180c83ffd796.html
Powrót do góry
MarekŚ

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lip 2015, 16:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Witajcie
Odrazu przywitam sie bo jestem nowy i stalem sie posiadaczem wlasnie citroenka wyskakuja mi dokladnie takie same bledy jak w temacie z tym ze wymienilem EGR i blad wyskakuje dalej ale na wysokich obrotach i przy predkosci ok 145 km samochod przechodzi w tryb awaryjny po zgaszeniu silnika wszystko wraca do normy.Dodam jeszcze ze wydaje mi sie ze samochod mi troszke muli.Blad ten jest o tyle [cenzura] bo nie wystepuje zawsze tylko czasmi niema w nim systematycznosci i to sprawia ze jest to strasznie niewygodne do sprawdzenia co zrobic pomocy?
Powrót do góry
JARASMAN

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI MCP FAP, 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lip 2015, 19:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Witam ponownie.
Problem rozwiązany - pomogła wymiana EGR na nowy.
Stary po czyszczeniu chodził w wartościach skrajnych - test w lexi, ale pewnie zacinał się w trakcie, tak jak pisał jacekczewa

Po wymianie wartości:
RCO elektrozaworu recyrkulacji spalin, kopiowanie położenia EGR i okresowy stosunek otwarcia elektrozaworu przepustnicy recyrkulacji spalin - zmieniają się dynamicznie w zależności od obrotów.

Autko śmiga jak nowe i nawet zużycie paliwa jest już w normie bo było większe o około 1-1,5l.

Pozdrawiam
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 11:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


ciesze że że mogłem pomóc Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 11:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JARASMAN

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI MCP FAP, 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Sie 2015, 21:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Witam ponownie
Niestety mój problem powrócił Sad
Jak wymieniałem EGR to kupiłem zamiennik bo był tańszy Smile i pochodził ok miesiąc, przejechałem na nim ok 500 km i zaczął znowu wywalać te same błędy, z tym że dodatkowo doszły typowe błędy EGR w Diagbox.
Odesłałem go i dopłaciłem do oryginalnego.
I na oryginalnym po przejechaniu ok. 15-25 km też wyrzuca błędy abs/esp, ręczny i skrzynia.
Zaczyna mnie to powoli wkurzać bo na zamienniku przejeździłem miesiąc, na oryginale kilka km.
Wątpię, aby był walnięty bo w teście informacji o obwodzie powietrza dolotowego przy włączonym silniku EGR działa i zmienia wartości.
Może to przepływomierz lub przepustnica coś nawalają, już sam nie wiem ?
Ma ktoś jakieś pomysły?

PS. Jak przyuczam EGR w diagbox to tylko musze wyłączać i włączać stacyjkę kilka razy i to wszystko. Nie słyszę klikania zaworu w tym czasie - wszystko robione na zimnym silniku.
Pomocy Sad
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 08:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


sprawdz stan styków we wtyczce przyłaczeniowej egr-a, nalezy je podoginac/pościskac ( tak w egr-rze jak i we wtyczce - to stały problem w citro - nawet po jednym odłaczeniu wtyczki)
Powrót do góry
gadu-gadu
Zbychoo

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Sie 2015, 20:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Witam Szanowne Koleżeństwo.
Wiedziony poradami kolegów, po lekturze tego wątku zszedłem do swojego xsamochodu, podniosłem maskę, zdemontowałem filtr powietrza wraz z całą obudową i... zaworu EGR nie znalazłem Sad - C4GP 2.0 HDI MCP.
Chciałem poprawić styki. A skoro nie znalazłem tego, czego szukałem, poruszyłem wszystkimi wtyczkami, jakie były w tej okolicy. Nie rozpinałem, bo mają jakieś zabezpieczenia, których nie umiałem pokonać a bałem się uszkodzić wtyczki. Podociskałem je jedynie i poszedłem odpalić silnik.
No i się zaczęło.
Pokazały się komunikaty o niedziałającym WSZYSTKIM Sad
ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antypollution system faulty, breaking system faulty, hamukec ręczy jest zaciągniety i nie da się go zwolnić, świeci się kontrolka akumulatora, STOP, SERVICE, miga kontrolka światełmijania no i wszystkie kontrolki od ABS, ESP/ARS, hamulca ręcznego, hamulca, a na głównym wyświetlaczu zamiast prędkości świecą się dwie poziome kreski. Auto można odpalić, ale nie da się ruszyć, bo trzyma hamulec ręczny. Pewnie jeszcze czegoś nie wymieniłem.
Ponownie zdemontowałem filtr powietrza i znów poruszałem wtyczkami. Odpiąłem akumulator i odczekałem kilka minut. Podłączyłem aku, znów odczekałem kilka minut i ponowiłem próbę. Niestety bez zmian. Wszystko ma mnie gdzieś.
Zepchnąć drania do Wisły, czy ratować?
A jeśli tak, to jak? Elektryk na miejscu pod blokiem, czy laweta?
Zna ktoś jakieś złote rączki od Cytryny w Warszawie?
Powrót do góry
emplo

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 GP 1.6 VTi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Sie 2015, 09:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Cześć,

Ja miałem bardzo podobnie - wszystkie możliwe błędy, które miały związek z hamulcami plus oczywiście Antipollution System Faulty oraz kontrolki SERVICE i check engine. Plus unieruchomione auto bo "się hamulec ręczny zaciągnął".

Zaryzykowałem i odblokowałem hamulce w trybie awaryjnym. Pojechałem do mechanika i naprawił co trzeba.
W moim przypadku był to cały moduł ABS plus wiązka. Bagatela 1500 złotych.

Nie oznacza to oczywiście, że u ciebie będzie to samo Smile Trzeba na pewno podpiąć komputer i szukać. Pewnie jakiś kabelek nie łączy Smile

Pozdrawiam i powodzenia!
Powrót do góry
JARASMAN

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI MCP FAP, 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Wrz 2015, 17:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Udało się rozwiązać problem.
Okazało się, że też nie był winny EGR, przepływka i cały dolot, a po prostu ABS, jakieś głupie kabelki nie łączyły (moduł, czujniki itp.) i stąd te dziwne błędy.
No, ale teraz mam przynajmniej nowy EGR Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
mlokos79

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Paź 2015, 16:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


O zgrozo - dzisiaj rano chcialem przestawic auto pod domem i podjechalem pod garaz, wylaczylem wlaczam i... choinka!! Same bledy - antipolution faulty, gearbox faulty, ABS,ESP, handbrake, airbagi, system napiecia pasow i chyba jeszcze pare rzeczy - slowem wszystko co mozna FAULTY! Nie moglem nawet ruszyc autem bo reczny zaciagniety. Dopiero jak w menu wylaczylem automatyczny reczny to udalo sie ruszyc. Skrzynia automatyczna nie dziala (przelaczyla sie na reczna sama bez wzgledu na polozeni dzwigni) ale jakos dojechalem do miejsca parkingowego i juz go nie ruszam. Problem w tym ze nie da sie juz wlaczyc recznego i samochod sie toczy (podlozylem kamienie pod kola).
Dzien wczesniej zauwazylem jakby dziwne objawy - przy ruszaniu czulem jakby cos lekko blokowalo kola, tak jakby reczny nie byl do konca spuszczony ale pozniej w czasie jazdy juz bylo ok.
No a dzisiaj te cyrki...
Dodam tylko ze jakis czas temu auto bylo w ASO na wymianie sprzegla i dwumasy - nie wiem czy to ma jakies znaczenie... pozniej jednak jezdzilem nim w trasie i zrobilem bezproblemowo jakies 2k kilometrow.
Z EGRem zadnych problemow nie zauwazylem (czyli typowych objawow - spadki mocy itp.).
Czy ktos ma jakis pomysl, da sie jakos moze zresetowac komputer czy cos? Czy jednak wolac mechaniora (tylko pytanie czy dam rade tym zlomem dojechac do warsztatu i czy to bezpieczne?). Plz help!
C4 Grand Picasso 2.0 HDi z automatem.
_________________
Citroen C4 Grand Picasso (2008)
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 11 Paź 2015, 17:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


sprawdz raczej akumulator- błedy airbagów wskazuja na zbyt niskie napięcie zasilania ( może przyśniedziały słupki akumulatora)
Powrót do góry
gadu-gadu
mlokos79

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Paź 2015, 20:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


No wiec juz jest wszystko jasne. Wezwalem mojego najlepszego, sprawdzonego mechaniora i okazalo sie ze przyczyna jest alternator. Po przylozeniu miernika do akumulatora napiecie strasznie skakalo - najpierw roslo az do nawet 16 V a pozniej stale spadalo do nawet 11 V. Tak wiec teraz pozostala tylko decyzja co do wyboru producenta alternatora (rozpietosc cenowa jest spora) i sprawa powinna byc zalatwiona.
_________________
Citroen C4 Grand Picasso (2008)
Powrót do góry
smigolek

Dyskutant



Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): c4 picasso grand
Posiadane auto: 2.0 diesel rok 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Paź 2015, 20:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Witam. Mi pomogła wymiana czujnika nad pedałem hamulca. Od tamtej pory ani razu nic się nie pojawiło.
Powrót do góry
Baziol

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso, 1.6, 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2015, 09:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) ESP/ASR system faulty, Handbrake faulty, antipullation fault


Witam serdecznie wszystkich użytkowników,

poniżej przedstawię problem z moja cytrynką. Po odpaleniu auta pojawia mi się komunikat Anti pollution system faulty i świeci się żółta dioda silnika. Auto jeździ bez większych problemów (czasami rano podławi się zadławić przy ruszeniu, jakby na chwilę zabrakło paliwa). Bardzo często włącza się wentylator pod maską, kiedyś włączał się bardzo rzadko, aktualnie praktycznie codziennie przez większą część jazdy pracuje.

Teraz trochę więcej informacji – ten sam problem pojawił mi się w maju tego roku. Pojechałem do ASO i dodali jakiś dodatek do paliwa, wymienili olej oraz filtr oleju. Pomogło. Problem nie występował, samochód przestał się dławić i nie pojawiał się komunikat o Anti-pollution. W październiku (czyli po ok 5 miesiącach) pojawił mi się komunikat o sprawdzeniu oleju (jeżdżę ok 12.000 km na rok), dolałem litr i po kilku dniach pojawił mi się komunikat.

Proszę o podpowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System