Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Gwarancja techniczna VIP GWARANT - czy warto



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dysonans

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 09 Sie 2014, 19:50
Temat postu:

Gwarancja techniczna VIP GWARANT - czy warto


Witam, kupuję Citroena C5....
W komisie zaproponowano mi możliwość wykupienia gwarancji od firmy VIP GWARANT. cytuje:

Możliwość zakupu z 3-miesięczną lub 12-miesięczną gwarancją VIP GWARANT, która obejmuje: - wszystkie usterki techniczne (związane z gwarancją) wynikłe po nabyciu pojazdu, - jednostkę napędową - silnik, - skrzynię biegów manualną - skrzynię biegów automatyczną, - przednie i tylne zawieszenie - amortyzatory, sprężyny itp. - mechanizmy różnicowe, - paski rozrządu, - wały pędne, - obudowy - skrzyni biegów, silników, mostów, miski olejowej itd. - diagnostykę komputerową, - naprawa i wszystkie części w okresie gwarancji usuwane będą bezpłatnie. - na czas naprawy, gwarantujemy nowe auto zastępcze

Czy ktoś korzystał z usług VIP GWARANT bądź wykupywał taką gwarancję od innej firmy?
Zastanawiam się, czy kupując dziewięcioletni samochód warto przeznaczać pieniądze na coś takiego, biorąc pod uwagę fakt, że natknęłam się na internecie na informacje, iż zazwyczaj nie obejmuje to usterek wynikających z eksploatacji auta oraz z wad fabrycznych. Czekam na odpowiedź Smile
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 10 Sie 2014, 06:51
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Gwarancja techniczna VIP GWARANT - czy warto


Pokusiłem sie o przeczytanie tej gwarancji........ no cóż sknstruowana jest tak aby za nic nie odpowiadać Smile w szzególnośći za to co najczęsciej jest zepsute lub psuje sie po zakupie Smile

Poniżej "wyciąg" z gwarancji Smile

Wszystkie usterki techniczne (związane z gwarancją) wynikłe po nabyciu pojazdu tj.:

- jednostkę napędową - silnik: obejmuje: uszczelki pod głowicami cylindrów, planowanie głowic, głowice cylindrów, tłoki, pierścienie tłokowe i olejowe, uszkodzenia mechaniczne głowicy, korbowody wraz z panewkami, dźwignie zaworów, popychacze hydrauliczne, zawory wylotowe, sprężyny oraz prowadnice zaworów, drążki popychaczy zaworów, wałki rozrządu oraz popychacze, sworznie tłokowe wraz z łożyskowaniem, wał korbowy oraz łożyska. W chwili uszkodzenia silnika również remont tej jednostki bądź jej wymiana; nie obejmuje: osprzętu i czujników, elektroniki, vanosów i variatorów.

- skrzynię biegów manualną: obejmuje: uszkodzenia mechaniczne wewnątrz skrzyni biegów, koła zębate, piasty synchronizatorów, wybieraki, tuleje, wałki, łożyska ślizgowe i toczne, skrzynie rozdzielaczy, zespoły nadbiegów; nie obejmuje: kompletnego sprzęgła, uszczelniaczy i zimeringów oraz elektroniki.

- skrzynię biegów automatyczną: obejmuje: elementy i zespoły wewnątrz tj.: wałki, koła zębate, taśmy hamulców, zawory hydrauliczne, pompy oleju, łożyska, tuleje, wspomaganie, servo, przekładnia hydrokinetyczna, zespół zaworów hydraulicznych, skrzynie rozdzielacza, sprzęgła, blok zaworów hydraulicznych; nie obejmuje: zewnętrznych mechaniznów cięgnowych, zespołów dźwigni sterujących, elementów mocujących skrzyni, uszczelnień i uszczelniaczy, oraz wszystkich pozostałych nie wyszczególnionyc elementów.

- przednie i tylne zawieszenie - amortyzatory, sprężyny itp.: obejmuje: amortyzatory, sprężyny śrubowe, drążki skrętne, osłony amortyzatorów, łożyska kolumny McPersona; nie obejmuje: zawieszenie hydropneumatycznego(za dopłatą)

- mechanizmy różnicowe: obejmuje: koła talerzowe oraz zębniki, koła zębate, wałki, łożyska ślizgowe oraz toczne, pierścienie oraz tuleje oporowe.

- paski rozrządu: obejmuje: pęknięcie, zsunięcie, zerwanie; nie obejmuje: obowiązkowej wymiany lub zużycia.

- wały napędowe: obejmuje: wały napędowe, przeguby uniwersalne, łożyska; nie obejmuje: łączników gumowych, podporu wału i innych nie wymienialnych elementów jak i również wyważenia.

- obudowy: obejmuje: kadłuby skrzyni biegów, silników, mostów, miski olejowej; nie obejmuje: awarii mechanicznych powstałych podczas kontaktu obudów z obietkami znajdującymi się na nawierzchni po której porusza się pojazd.

- koła zamachowe dwumasowe: obejmuje: tylko zakup nowych elementów; nie obejmuje: tarcz sprzęgłowych i łożysk oraz wymiany

Naprawa i wszystkie części w okresie gwarancji usuwane będą BEZPŁATNIE.
Powrót do góry
gadu-gadu
dysonans

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 10 Sie 2014, 10:11
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Gwarancja techniczna VIP GWARANT - czy warto


czyli teoretycznie nie ma to sensu? nie znam się zbytnio na mechanice samochodów, ale z tego co rozumiem to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że to co padnie mi załóżmy po wyjeździe z komisu (jakaś awaria spowodowana ukrytą wadą pojazdu) nie będzie obejmowane w gwarancji?

napomnę jeszcze, że 3 miesiące kosztują 500zł, a rok 1000zł
Powrót do góry
bierut

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK
Posiadane auto: citroen
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 01:55
Temat postu:

vip gwarant - jestem bardzo zadowolony


WITAM WSZYSTKICH CIEKAWYCH JAK DZIAŁA GWARANCJA VIP GWARANT.
JESTEM POSIADACZEM TAKOWEJ GWARANCJI NA ROK CZASU CZYLI GOLD I MUSZE POWIEDZIEĆ IŻ JESTEM BARDZO POZYTYWNIE ZASKOCZONY PROFESJONALIZMEM ZE STRONY FIRMY VIP GWARANT A DOKŁADNIE CHODZI O TO IŻ ZOSTAŁEM BARDZO MILE I GRZECZNIE OBSŁUŻONY PRZEZ TELEFON GDZIE ZOSTAŁEM UMÓWIONY DO SERWISU KTÓRY OKAZAŁ SIĘ RÓWNIEŻ WARSZTATEM BARDZO PROFESJONALNYM. DOKŁADNIE AWARIA NIE BYŁA CIĘŻKĄ AWARIĄ TJ. PROBLEM Z JAKIMŚ ZAWOREM, ALE MIMO IŻ GWARANCJA NIE OBEJMOWAŁA TAKOWEGO ZAWORU USTERKA ZOSTAŁA USUNIĘTA I NIC NIE ZAPŁACIŁEM. DODATKOWO DOSTAŁEM MNÓSTWO INFORMACJI JAK SERWISOWAĆ MOJE AUTO ABY BEZAWARYJNIE JEŻDZIĆ. MUSZĘ POWIEDZIEĆ ŻE JECHAŁEM DO TEGO WARSZTATU Z DUŻYM STRACHEM CO TO BĘDZIE Z TA GWARANCJĄ NO I Z MOIM NOWYM AUTEM A OKAZAŁO SIĘ ŻE OGÓLNIE JEST OK. TYLKO MAŁE NIEDOMAGANIE KTÓRE ZOSTAŁO NAPRAWIONE BEZPŁATNIE. SUPER. NA KONIEC CHCE DODAĆ IŻ CIESZĘ SIĘ ŻE DOCZEKALIŚMY SIĘ TAKICH CZASÓW ŻE MOŻNA KUPIĆ AUTO UŻYWANE Z GWARANCJĄ TAK JAK JEST TO U NASZYCH SĄSIADÓW ZA ZACHODNIĄ GRANICĄ. POZDRAWIAM I POLECAM proszę nie słuchać negatywnych opinii bo to działa JESZCZE RAZ SUPER I DZIĘKUJĘ BARDZO ZESPOŁOWI VIP GWARANT
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 12:44
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Gwarancja techniczna VIP GWARANT - czy warto


Post sponsorowany?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 12:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mateoosch

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec
Posiadane auto: Citroen C5 MK II Exclusive 2.0 HDi 2007r.
Piwa: 10/8
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 13:35
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Gwarancja techniczna VIP GWARANT - czy warto


Też tak mi się wydaje. Poza tym kolega chyba nie wie co to jest caps lock... Jeśli gwarancja to tylko producenta, reszta to naciąganie klientów.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 20:27
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Gwarancja techniczna VIP GWARANT - czy warto


to tak jak z gwarancją przedłużona producenta ( tzw kontrakt) okazuje się że w wielu przypadkach to zwykła fikcja Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
88renia

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Renault
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Lip 2015, 17:39
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Gwarancja techniczna VIP GWARANT - czy warto


ja również nie polecam tej gwarancji. zakupiłem za 1100,- złotych na rok, po pobieżnym przejrzeniu opcji gwarancji, można dojść do wniosku że wszelkie awarie, obejmuje ta gwarancja, lecz dopiero przy jakiejkolwiek usterce okazuje się że gwarancja nie obejmuje naprawy.
Mi po miesiącu od zakupu silnik zaczął nierówno pracować, były problemy z uruchomieniem, zgłosiłem to do firmy VIP Gwarant, na drugi dzień byłem umówiony w najbliższym warsztacie w Lęborku.
Tam dwa dni stał samochód w oczekiwaniu na uszczelki pod kolektor dolotowy. Trzeciego dnia, odebrałem samochód, ubezpieczenie nie pokryło niestety tej naprawy a ja przez to zmuszony byłem do skorzystania z tego nieszczęsnego warsztatu. Mój koszt to uszczelki 91 złotych, koszt naprawy 250 złotych razem 341 złotych. Do tego w gratisie dywanik zabrudzony od smarów. O aucie zastępczym to można sobie pomarzyć. Dobór warsztatu w mojej okolicy to porażka.
Powrót do góry
Pfusa

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: VW GOLF IV 1,6 benzyna 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 14:24
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Gwarancja techniczna VIP GWARANT - czy warto


Ja uważam że jakieś dodatkowe ubezpieczenia odraz ac warto zakupić do auta powyżej 15/20 tysięcy, najtańsze ac wychodzi ok. 2 tysięcy a jesli mamy auto za przykładowo 5 tysięcy no to wychodzi prawie połowa wartości.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenDS5

56 000

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System