Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lophura

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: megane 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lip 2014, 23:16
Temat postu:

Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


Na wstępie chciałbym wszystkich powitać ! Jakiś tydzień temu sprzedałem swoją Xsarę Picasso, którą bardzo sobie chwale, szukałem różnych aut do kupienia od audi a4 przez lagunę do grand scenica, lecz doszedłem do wniosku, że nie znajdę nic lepszego niż C4 Picasso, które bije na głowę wymienione auta. Prosiłbym o to rady jakich błędów się wystrzegać przy zakupie C4 Picasso jaki silnik byłby najlepszą opcją dla osoby która głównie porusza się po mieście i rzadko jeździ w dłuższe trasy. Zależy mi na to żeby auto nie było "mułowate", najbardziej podoba mi się wersja exclusive z chromami, z automatyczną skrzynią biegów oraz z nawigacją. Mój budżet niestety zamyka się gdzieś w 31-32 tys. zł. Proszę szczęśliwych posiadaczy c4 picasso o dobre rady!

Pozdrawiam
Powrót do góry
lophura

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: megane 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Lip 2014, 00:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


Podoba mi się na przykład to auto:

http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-C33623200.html

ale jedna rzecz mnie zastanawia, dlaczego nie ma halogenów... były produkowane wersje bez halogenów ? Jesli nie to na bank jest powypadkowy
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 27 Lip 2014, 07:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


Nie rozumiem pewnej rzeczy......dlaczego wszyscy szukaja full wypasionych aut wyposażonych w liczne gadżety jesli można kupic fajne auto trochę słabiej wyposażone ale mające wszystkie potrzebne rzeczy w podstawowej wersji. To własnie te gadzety potrafia pózniej generowac doś wysokie koszty utrzymania ( czujniki ciśnienia w oponach , czujniki parkowania, skrzynie MCp, zawieszenie pneumatyczne,)
Chcialbym dodac że zawieszenia pneumatyczne w exlusivach nie należa do najmniej awaryjnych tak samo jak skrzynie biegów MCP. Warto zastanowić sie poważnie tym bardzie gdy ma się w zasobach troche mało kasy .....

co do wskazanego pojazdu......4 letnie auto w tej cenie....to musi być niezla mina
Powrót do góry
gadu-gadu
lophura

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: megane 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Lip 2014, 12:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


Taka natura ludzi, że każdy chce mieć jak najwięcej bajerów w aucie. Z drugiej strony to prawda, im więcej dodatków tym więcej rzeczy do popsucia i późniejsze koszty. Szczerze mówiąc to myślałem, że 31-32 tys to nie jest tak mało jak na zakup c4p. Może rzeczywiście warto zrezygnować z manualnej skrzyni bo czytałem na forum, że dużo problemów z nią jest. Czy silnik 1.6 HDI jest wystarczający do c4p/c4gp ? Jeśli ktoś jeździł xsarą picasso 2.0 HDI 90km, prosiłbym o porównanie go do silnika 1.6 HDI z C4P, czy przyspieszenie/osiągi są porównywalne z silnikiem z xsary?

Dwa linki do oceny Smile

http://moto.gratka.pl/tresc/citroen-c4-grand-picasso-i-sliczny-16485241.html#0c2d069c0e2a75e0,1

http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-grand-7-foteli-navi-pdc-C33901955.html

http://olx.pl/oferta/citroen-c4-picasso-grand-gps-pdc-7-foteli-serwisowany-CID5-ID6zdPZ.html#f33ac30546

http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-2-0-e-hdi-automat-navi-biznes-pack-C33587112.html
Powrót do góry
tomek_pir

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4GP 2.0HDI 150KM 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 27 Lip 2014, 13:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


Tego ostatniego handlarza to poniosła wyobraźnia "pakiet biznes pack", "exclusive+", piękna tapicerka z alcantary, czujniki parkowania z przodu, moc 142 KM no i z tego co widać to auto stoi na francuskich blachach a ponoć zarejestrowane w Polsce.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 27 Lip 2014, 13:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 27 Lip 2014, 16:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


silnik w C4P "krótkim" jest wystarczający ( taki posiadam) i jeżdziłem 3 lata XP z 2,0 hdi- powiem tylko że XP 2,0hdi był mułowaty a C4P 1,6 hdi chodzi jak strzała....do C$GP jest podobno za słaby ( wszak dodatkowy cięzar )
Powrót do góry
gadu-gadu
duduszko

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Sie 2014, 11:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


Ciągle szukam i szukam C4P i nie mogę nic znaleźć... Póki co mam na oku C4P z Lublina do którego mam 500 km więc musze się poważnie zastanowić nad sensem jechania tak daleko. Sprzedający auto upiera się, że wszystko jest jak nowe w aucie, ma przejechane blisko 70000 km, ma nawigacje, wersja exclusive, pod lifcie z 2010 roku za.... 31400 zł więc cena jest myślę ,że bardzo dobra. Chce tym autem jechać do ASO Citroena w Lublinie, a sprzedający nie zgadza się na ASO tylko na stacje diagnostyczne, albo warsztaty, gdyż uważa że ASO oczerniają jego auta, wymyślają że jest więcej do naprawy w nim niż faktycznie jest to potrzebne i proponują swoje auta, gdyż są również dealerem, co o tym myślicie ?
Powrót do góry
wojtek9972

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.2 130 KM z 2018r.
Piwa: 3/4
Wysłany: Wto 12 Sie 2014, 12:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


duduszko pokaż te ogłoszenie z Lublina to może coś ci doradzimy.
Powrót do góry
duduszko

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Sie 2014, 13:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


Nie wiem dlaczego w poprzednim poście zapomniałem wkleić link

http://otomoto.pl/C34131937.html?output=web

Jeszcze w Sosnowcu znalazłem dwa auta:

http://otomoto.pl/C34035851.html

http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-milenium-136km-navi-cz-park-alu-17-C33618327.html

Sprzedający w Sosnowcu nie robią problemów z jazdą do ASO w celu sprawdzenia auta, w przeciwieństwie do faceta z Lublina
Powrót do góry
duduszko

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Sie 2014, 23:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


Panowie proszę o opinie ! Very Happy Nie wiem co z tych trzech wybrać, wiem że to tylko opis i zdjęcia, ale zawsze coś można z tego wychwycić
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 07:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


Duduszko: jeśli właściciel nie zgadza się na sprawdzenie w ASO to auto zdyskwalifikowane, co do innych ze zdjęć nie jestem w stanie nic powiedzieć, trzeba jeździć i oglądać ja tak zrobiłem i kupiłem...
Powrót do góry
Kontiki

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście, Zachodniopomorskie
Posiadane auto: VW GOLF IV 1,9 TDI potencjalny kupiec C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 13:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


Zainteresował mnie ten link bo jest aktualny dla nas w czasie i w modelach w podanych linkach. My z mężem chcemy się przenieść z 14 letniego golfa 4 w kombi do C4 Picasso. Grand by był dla nas zbyt duży. Zainteresował mnie handlarz - tego samochodu .... http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-2-0-e-hdi-automat-navi-biznes-pack-C33587112.html - nie ten model ale ten komis. Jest on w odległości 100 km od nas i ma w ofercie kilka C4 i chcielibyśmy się przejechać i je obejrzeć. Ponieważ na bieżąco serwisujemy i dbamy o nasze auto jest ono sprawne i żwawe i możemy spokojnie - nie goniąc czasem rozejrzeć się za nowym autem. Mieszkamy przy granicy niemieckiej i nie wiem czy nie lepiej by było kupić auto w Niemczech z ogłoszenia. Najgorsze że nie znamy się zbytnio. Ja jestem od szukania specyfikacji i słabostek mąż będzie oglądał - ale czy tak bez diagnostyki da się bezpiecznie kopic auto? Na co zwracać uwagę?
Powrót do góry
bieluu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 18:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


1. Zawsze warto auto konkretnie sprawdzić na stacji diagnostyczej w celu weryfikacji wszystkiego co sie da.. najlepiej ASO. VIN wszystko powie, przebieg, wypadkowość itd.. Kosztuje to od 100-300 zł, zalezy gdzie i kto..
3. Sprawdza się wszystkie Szpary, Lakier Miernikiem, Pstryczki, jak jest ok, jazda testowa.. Jak jest OK, ASO. Czy nie kopci, czy np silnik nie jest ciepły przy oględzinach, mógł go specjalnie zagrzac etc itd..
2. Nigdy auto z komisu - najlepiej prywatny wł, chodź nigdy nei ma gw udanego w 100% zakupu.
3. Jak diesel sprowadzany to:
Niemcy - na ogół cofany licznik
Francja - Bity
4. Miernik lakieru to podstawa
5. na necie są ciekawe filmiki, jak należy sprawdzać, na co patrzeć - taki tutorial na laika.. Wystarczy wygoglować zakup auta i na YT jest tego pełno
Powrót do góry
Kontiki

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście, Zachodniopomorskie
Posiadane auto: VW GOLF IV 1,9 TDI potencjalny kupiec C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 19:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


Właśnie widziałam taki filmik. U nas w mieście obserwuję jednego takiego importera niemieckich aut. Wyglądają ciekawie. Na razie nic nie ma interesującego dla nas , ale wstawia nr vin . http://autoexpress.auto.com.pl/ ale citroena u niego jeszcze nie widziałam. Obserwuje ogłoszenia niemieckie na E-BAY i na http://www.autoscout24.de/ ale coraz bardziej się zastanawiam nad zakupem w Polsce ale nie importowanego tylko salonowego auta. Mamy czas , możemy zimę przejeździć naszym ale jakby się cos trafiło to byśmy kupili. Coraz więcej mam wątpliwosci po tym co czytamo oglądam na yutubach. Sad
Powrót do góry
Farstone

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puermageze
Posiadane auto: C4 GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 19:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zakup C4 Picasso/Grand Picasso


Poszukaj jeszcze na www.autohus.de mogą być ciekawe oferty...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie

CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System