Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Czyszczenie kolektora ssącego. 2.0 HDI 140 KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
redhunter

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Kwi 2022
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive, 1997, 2011
Piwa: 21/7
Wysłany: Pią 30 Wrz 2022, 16:46
Temat postu:

Czyszczenie kolektora ssącego. 2.0 HDI 140 KM


Profilaktycznie dzisiaj wymontowałem i wymyłem kolektor ssący. Nie dawał na razie żadnych objawów niekorzystnego wpływu na prawidłową pracę silnika, silnik nie siał żadnymi błędami ale auto ma już sporo lat i ponad 90tkm przebiegu.
Po wymontowaniu faktycznie trochę syfu w nim było. To nie był stan jaki czasami widzi się w necie, że nawet 30% przekroju kanałów jest zapchane, ale ścianki już czyste nie były. Najwięcej było na wejściu z przeustnicy do kolektora i na początku rozdzielenia się kanałów na poszczególne cylindry. Informuję, że bardzo dobrze się ten osad myje ksylenem. Butelka pół litra kosztuje parę złotych a rozpuszcza sadzę idealnie.
Trochę się trzeba namęczyć z wykręcaniem kolektora bo jest u nas połączony z odmą i pokrywą części łańcucha. Trzeba jeszcze zdjąć przelewy z wtrysków, rurkę do EGR itd. No i samo mycie kanałów w kolektorze też jest [cenzura]. Ale się da.
Całość operacji zajęła mi około cztery godziny. Po zabiegu auto pali, błędów nie wyrzuca. Zobaczymy czy podczas jazdy zauważę jakąś różnicę w kulturze pracy silnika. Dam znać.
Żałuję tylko, że nie kupiłem sobie wcześniej nowych uszczelek. Ale obecne były jeszcze miećiutkę, wystawały poza poziom dokręcanych elementów więc może będą szczelne jak do tej pory.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

41 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System