Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Eolys dolany a nie moge wykasować błędu Diagboxem, działa?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lubie

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: C5 HDI 2009 kombi 140 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 29 Paź 2022, 09:42
Temat postu:

Eolys dolany a nie moge wykasować błędu Diagboxem, działa?


Czy po dolaniu Eolys dawkowanie działa pomimo nadal świecącego się komunikatu o niskim poziomie?
Mam Diagboxa ale chyba muszę dłużej z nim posiedzieć żeby wykasować błąd ustawić nowy poziom itd.
Próbowałem wczoraj kilka razy i nie daję rady. Pewnie dojdę i wyczytam w końcu jak to zrobić, natomiast mam trasę do wykonania ok 2000km i nie mam czasu dłużej siedzieć z komputerem i Diagboxem.
Czy pomimo nadal wyświetlającego się komunikatu o niskim poziomie a po faktyczny fizycznym dolaniu płynu dawkowanie bezie działało? oczywiście zdaje sobie sprawę, że powinno się komputerem zeby wszystko zresetować i ustawić natomiast czy jest to grożne dla silnika jeżdzenie z "palącym się" błędem? o niskim poziomie pomimo tego, że fizycznie płyn jest dolany?
C5 2.0 HDI 136KM 2009 piewrszy właściciel 128000km
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2849
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sob 29 Paź 2022, 13:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Eolys dolany a nie moge wykasować błędu Diagboxem, działa?


Po wyświetleniu błędu zostaje płynu na 5 pełnych tankowań (tyle teorii), czyli robisz około 4 tyś km. Mimo braku płynu nadal będzie się wypalał filtr, ale czy będzie dawkował nie wiem. Jeśli został ci płyn to po 5 tankowaniu możesz dolać bezpośrednio do baku około 5ml.
Co do uzupełnienia dodatku robi to się w dwóch różnych miejscach.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sob 29 Paź 2022, 16:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Eolys dolany a nie moge wykasować błędu Diagboxem, działa?


Najpierw trzeba wpisać uzupełnienie płynu lub wymianę zbiornika (jeśli to tzw. "kroplówka" Smile)
Potem dopiero możesz usunąć błąd.
Chyba w zakładce opakowanie naprawa>linia wydechu, czy coś takiego, i tam szukaj opcji dotyczących filtra FAP. Nie pamiętam dokładnie...
Jeśli miałeś końcówkę płynu warto zainteresować się filtrem cząstek stałych... Confused

Po każdej zmianie trzeba włączyć i wyłączyć zapłon. Błędy kasuje się na nieuruchomionym silniku ale to chyba znasz...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
lubie

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: C5 HDI 2009 kombi 140 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 29 Paź 2022, 16:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Eolys dolany a nie moge wykasować błędu Diagboxem, działa?


dziękuję, co ciekawe to wyświetla sie na wyświetlaczu w samochodzie komunikat Particle filter additive level too low, natomiast w Diagboxie nie znajduje żadnego błędu dotyczącego FAPa czy Usterki Pompy Domieszkowania.
Jest natomiast komunikat o błędzie P0181 czyli sygnał temperatury oleju napędowego. Statut: przerywany oraz Charakterystyka błędu: Spójność zmiany temperatury. Obejrzałem kabelki po wypięciu z czujnika /jest jeden kabelek bo drugi zielony jest fabrycznie zaślepiony/. Wyfląda sucho i OK.
Mogę ten czujnik jakoś sprawdzić czy po prostu zainwestować i wymienić i wtedy spróbowac skasować ten błąd?
Reasumując: mam cały czas komunikat Particle filter additive level too low, natomiast Diagbox nie wykazuje żadnego błędu Pompy Domieszkowania ani nic związnego z Fapem, Diagbox nie wyświetla. Sa inne błędy typu P1671 Regulacja Prędkości Pojazdu, U2005 Wzbudzenie(nieprawidłowy Odbiór Prędkości).

Oczywiście jak wspomniałem wczoraj dolałem 1litr Eolys, na pewno nie zaszkodzi, i wydaje mi się , że dawkuje bo po otwarciu kluczykiem korka wlewu paliwa słyszałem jakby zassanie-podanie-wtryśnięcie.

Ale cały czas pali się Particle filter additive level too low. Czyżby błąd P0181 może dawać taki komunikat?
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sob 29 Paź 2022, 17:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Eolys dolany a nie moge wykasować błędu Diagboxem, działa?


Nie pamiętam w którym dokładnie miejscu jest opcja wpisania dolewki płynu (napewno opakowanie naprawa albo części) ale jak nie wpisałeś, że dolałeś to będzie szczekał, że brak. W zbiorniku niema pływaka. Stan odejmuje z pamięci.
DiagBox jest trochę zagmatwany...
W zakładce "Parametry" znajdziesz poziom płynu.
Temperatura paliwa raczej niema na to wpływu.
Nie wiem czy można wpisać ilość. Wpisałem uzupełnienie i pokazało pełny zbiornik.
Ale komunikat był "niski poziom dodatku, ryzyko zatkania..., napraw silnik.
P1671 wydaje mi się, że tempomat... Confused
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 29 Paź 2022, 17:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lubie

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: C5 HDI 2009 kombi 140 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 29 Paź 2022, 20:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Eolys dolany a nie moge wykasować błędu Diagboxem, działa?


Spróbuję jeszcze pewnie w przyszłym tygodniu.
Diagbox gdy ktoś go używa sporadycznie jest nieczytelny i mało intuicyjny.


Błąd, który mi się wyświetla P 0081 z tego co doczytałem może być spowodowany czujnikiem temperatury oleju napędowego w pompie wysokociśnieniowej. Też nie mogę go skasować.

"cyt.
Po każdej zmianie trzeba włączyć i wyłączyć zapłon. Błędy kasuje się na nieuruchomionym silniku ale to chyba znasz.."


ja używam Diagboxa na włączonym silniku i kasuję też, czasem wtedy pojawia się komenda wylącz/włącz. Czyli powinienem to robić na włączonej stacyjce?
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2849
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Nie 30 Paź 2022, 00:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Eolys dolany a nie moge wykasować błędu Diagboxem, działa?


Tak, większość rzeczy robi się tylko na zapłonie i czasem trzeba mieć drzwi zamknięte. Kasowanie błędów też tylko zapłon.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Nie 30 Paź 2022, 10:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Eolys dolany a nie moge wykasować błędu Diagboxem, działa?


Cytat:
Błąd, który mi się wyświetla P 0081 z tego co doczytałem może być spowodowany czujnikiem temperatury oleju napędowego w pompie wysokociśnieniowej. Też nie mogę go skasować.

Sprawdź czy przewód, o którym piszesz jest cały przy wtyczce. Poruszaj nim i sprawdź. Czujnik temp. działa na zasadzie rezystora termooporowego. Można go sprawdzić ale nie wiem jakie powinien mieć wartości. Podgrzewając go np. we wodzie, jednocześnie mierząc rezystancję. Jak się zmienia płynnie powinien być sprawny. Jeśli czujnik nie jest drogi można od razu wymienić dla pewności...
Niemożność skasowania błędu świadczy o nadal istniejącej usterce.
Cytat:
(...) na włączonym silniku i kasuję też.

Mnie się jeszcze nie udało skasować błędu po naprawie na uruchomionym silniku... Wink
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lubie

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: C5 HDI 2009 kombi 140 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 02 Lis 2022, 18:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Eolys dolany a nie moge wykasować błędu Diagboxem, działa?


radzio77 napisał:
Cytat:
Błąd, który mi się wyświetla P 0081 z tego co doczytałem może być spowodowany czujnikiem temperatury oleju napędowego w pompie wysokociśnieniowej. Też nie mogę go skasować.

Sprawdź czy przewód, o którym piszesz jest cały przy wtyczce. Poruszaj nim i sprawdź. Czujnik temp. działa na zasadzie rezystora termooporowego. Można go sprawdzić ale nie wiem jakie powinien mieć wartości. Podgrzewając go np. we wodzie, jednocześnie mierząc rezystancję. Jak się zmienia płynnie powinien być sprawny. Jeśli czujnik nie jest drogi można od razu wymienić dla pewności...
Niemożność skasowania błędu świadczy o nadal istniejącej usterce.
Cytat:
(...) na włączonym silniku i kasuję też.

Mnie się jeszcze nie udało skasować błędu po naprawie na uruchomionym silniku... Wink


A dzisiaj, na spokojnie udało mi się bez problemu wpisać dolewkę i już nie krzyczy, że jest niski poziom płynu Eolys, dziękuję za wszystkie podpowiedzi i uwagi.

Żeby nie było wszystko cudownie to po ostatnich deszczach zaczęła mi szaleć elektryczna klapa tylna w moim kombi. Pogrzebałem w kablach tej klapy, jeden zreperowałem i zaczęło działać światło STOP centralne na klapie Very Happy Very Happy
ale klapa nadal szaleje, natomiast po odpięciu wtyczki ogrzewania szyby tylnej wszystko z klapą jest cacy.
Inne kabelki wyglądają OK, czyżby coś przy przednim, którymś podgrzewanym lusterku? czy ktos cos podpowie? co jest ciekawe to szyba tylna od ok roku nie działała ale nie było kłopotów z klapą tyną.
Wiem, że to w innym miejscu forum powinienem opisać i tak zrobię no ale może przy okazji Very Happy
Powrót do góry
TOMEKSEA

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): STASZÓW
Posiadane auto: FIAT 126 P
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 03 Lis 2022, 14:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Eolys dolany a nie moge wykasować błędu Diagboxem, działa?


lubie a mógłbyś opisać mniej więcej jak wpisałeś tą dolewkę ? . Rozumiem że Diagbox-em,ale co jak i gdzie . Narazie niezabardzo ogarniam Diagboxa więc sam rozumiesz .
Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Powrót do góry
lubie

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: C5 HDI 2009 kombi 140 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 03 Lis 2022, 20:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Eolys dolany a nie moge wykasować błędu Diagboxem, działa?


filmik nagrany przez użytkownika Peugeota 308, tytuł:
DiagoBox dolewka Fap Peugeot Eolys

https://www.youtube.com/watch?v=RSMKb2uRSLg

czytelnie i fajnie pokazane i idealnie się sprawdza przy Citroenie C5 2.0 HDI 2009.
Należy tylko pamiętać żeby to robić na wyłączonym silniku a na włączonej stacyjce. Ja o tym nie pamiętałem i dlatego miałem wcześniej problemy.
pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie

CitroenSaxo

4 000

2001r.

249 000 km

lubelskie

CitroenXsara Picasso

11 800

2008r.

194 650 km

lubelskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System