Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Awaria ESP + Hamulec automatyczny +FAP + Wspomaganie GEP



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cva

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: PEUGEOT 508 SW 1.6e-HDI MCP 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Cze 2014, 12:35
Temat postu:

Awaria ESP + Hamulec automatyczny +FAP + Wspomaganie GEP


Witam moja cytryna zwariowała:
Model C4 Grand Picasso 2.0 HDI 138KM MCP 2008r - przebieg 110tyś km

Zacznę od początku:
5-6 tygodni temu sporadycznie pojawiał się błąd ESP/ABS + Hamulec automatyczny.... ale błędy znikały i nie były nawet zapisane po podpięciu DIAGBOXa. Aż do pewnego pięknego dnia kiedy zapaliła się choinka na wyświetlaczu.-dosłownie wszystko na czerwono- myślałem że będzie samo-destrukcja!!!

Po wyłączeniu zapłonu wracał tylko błąd ESP i Hamulca elektryczego, po przejechaniu 1-2km doszedł FAP, po kilku sekundach zniknęło wspomaganie elektryczne GEP, ale chwila walki z kierownicą i wspomaganie wraca. Na to wszystko wskakuje GEARBOX FAULT i czasem są biegi a czasem nie!!!.

Podpinam DIAGBOX- błędów masa prawie w każdym z tych modułów. Wszystko skasowane - samochód przez 10-15 min działa prawidłowo i po przejechaniu kolejnych km powtórka z rozrywki.

Bo walce w modułach wiem że FAP, SKRZYNIA, WSPOMAGANIAE GEP to tylko następstwo innych błędów no bo kalkulatory się komunikują no i wiadomo wszystko się sypie.

Stawiałem na moduł Hamulca Automatycznego - bo po wykasowaniu błędów i adaptacji (jak po wymianie linek i przyuczeniu silniczków) samochód przez 20-30 min działał bez najmniejszych problemów.
U elektryka podmieniliśmy moduł od sprawnego auta - działało 20 min i powtórka z rozrywki......

Jak jest wszystko si- zawsze najpierw wywala ESP/ABS - główny błąd to brak komunikacji z modułem przechyłomierza - już kiedyś w innym aucie miałem podobnie- tunel środkowy rozebrany i podmiana modułu - pomogło na chwilę- wszystko wraca.
Testy elementów wykonawczych i czujników ABS/ESP - w normie!!!!

Masa błędów w BSM - żaden nie ma nic wspólnego z FAP, tylko same: brak komunikacji sieci CAN itp.

Postaram się wrzucić wszystkie błędy - ale może ktoś miał podobny przypadek i opanował sprawę- bo auto było u już dwóch naprawdę dobrych elektryków typowo CITROEN/PEUGEOT i po 3 tygodniach walki rozkładają ręce.

Od razu nadmienię auto nie jest po żadnej powodzi, mam go już rok czasu, przebieg jest autentyczny sam osobiście go kupowałem za granicą- do tej pory nie było z nim najmniejszego problemu
POMOCY!!!!!
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 15 Cze 2014, 13:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria ESP + Hamulec automatyczny +FAP + Wspomaganie GEP


proponuję sprawdzić ( lexią /diagboxem) działanie zaworu EGR Smile to częsty winowajca durnpwato wyswietlanych błedów ESP/HAm reczn, podejrzewam że zawór EGR jest zatarty...( miałem identyczny objaw,
Ja doszedłem do usterki doszedłem po 1 popołudniowym grzebaniu, wymiana zaworu EGR i jego adaptacja usunęła usterkę od ręki
Powrót do góry
gadu-gadu
cva

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: PEUGEOT 508 SW 1.6e-HDI MCP 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Cze 2014, 17:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria ESP + Hamulec automatyczny +FAP + Wspomaganie GEP


Dzisiaj posiedziałem trochę jeszcze przy aucie..... w modułach miałem następujące błędy:
BSI:
F047 - brak komunikacji z kalkulatorem elektrycznego wspomagania kierownicy

WTRYSK/ZAPLON- HDI_SID803A:
U1109 Kod usterki dostawcy
U1209 kod usterki dostawcy
P1351 kod obwód przekaźnika pod- i dogrzewania
U1218 Łączność sieci CAN confort
U1118 Łączność sieci CAN confort
U0122 Komunikacja z kalkulatorem ESP

SKRZYNIA BIEÓW CFC300P
U1213 Usterka informacji emitowania przez kalkulator ABS/ESP albo FSE (hamulca)-tego błędu nie można wykasować...Sad
U1108 Defekt komunikacji z kalkulatorem sterowania silnika

FSE HAMULEC
U1108 Usterka-brak łączności z kalkulatorem sterującym silnika kalkulator sterowania hybrydy
u1213 Usterka brak łączności z kalkulatorem kontroli stabilności ESP

BSM - Usterka światło pozycyjne przednie lewe (to akurat OK bo mi żarówka wypadłą z gniazda Smile

ESP 8.1
U1325 Usterka brak łaczności z czujnikiem zakrętomierza-przyspieszomierza
C1311 Błąd sygnału czujnika kąta obrotu pojazdu
C139D Usterka kalibracji czujnika przyspieszomierza podłużnego-niemożliwa
u1380 Bład braku komunikacji z BSI
C1315 Błąd sygnału czujnika przyspieszomierza poprzecznego
C1310 Bład sygnału czujnika kąta obrotu pojazdu
U1219 Usterka automatyczne włączanie hamulca postojowego FSE
P0606 Usterka kalkulatora
C1391 Usterka-potwierdzenia momentu obrotowego silnika
U1308 Usterka komunikacji z kalkulatorem kontroli silnika luz z kalkulatorem interfejsu łańcucha trakcji

Wszystkie błędy poza jednym w SKRZYNI BIEGÓW można bez problemów skasować, ale auto dziś już oszalało.
BRAK KOMUNIKACJI Z POMPĄ WSPOMAGANIA !!!!! ale pompa uruchamia się po ok 2-3 minutach jak auto się porusza...tylko wtedy kończy się skrzynia biegów- paranoja.

Już przez chwilę stawiałem na pompę ESP, ale wszystko sprawdzone, wtyk oczyszczony, testy OK....

Oczywiście po krótkiej przejażdżce auto świruje i błędy wracają choć nie wszystkie...
Myślałem też że może taśma/zwijak w kierownicy- ale żeby tak świrował samochód
RĘCE OPADAJĄ......

A z tym EGR, to miałeś jakąś nierówną pracę silnika chociaż??
Bo u mnie wszystko jest SI
_________________
PKT.22
Powrót do góry
cva

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: PEUGEOT 508 SW 1.6e-HDI MCP 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Cze 2014, 18:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria ESP + Hamulec automatyczny +FAP + Wspomaganie GEP


zaraz wrzucę tylko najnowszą aktualizację diagbox i lecę do auta sprawdzić jeszcze ten EGR, bo powiem szczerze nawet nie myślałem żeby tam szukać przyczyn..... martwi mnie tylko brak komunikacji z WSPOMAGANIEM GEP, wcześniej było ok tylko błędy waliło.... ale wspomaganie raz się załącza a raz nie.... przewody podłączone....
_________________
PKT.22
Powrót do góry
marcin2m

Dyskutant



Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.6 HDI 120KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 27 Cze 2014, 23:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria ESP + Hamulec automatyczny +FAP + Wspomaganie GEP


cva napisał:
zaraz wrzucę tylko najnowszą aktualizację diagbox i lecę do auta sprawdzić jeszcze ten EGR, bo powiem szczerze nawet nie myślałem żeby tam szukać przyczyn..... martwi mnie tylko brak komunikacji z WSPOMAGANIEM GEP, wcześniej było ok tylko błędy waliło.... ale wspomaganie raz się załącza a raz nie.... przewody podłączone....


miałem kiedyś podobne objawy, dokładnie choinka, nie działający hamulec postojowy, ESP i tryb awaryjny skrzyni.
Pomogło czyszczenie złączy przy elektrycznych (zrobili mi w ASO za 280zł).
Żadne manewry lexią nic nie dały.
Ale to było w zimie, podejrzewałem wilgoć.
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 27 Cze 2014, 23:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kamcie12

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKA BRYTANIA NOTTINGHAMSHIRE
Posiadane auto: CITROEN C4 GRAND PICASSO 2.0 HDI MCP 138 KM 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Lip 2014, 23:51
Temat postu:

problem


cva rozwiązałeś tem problem? moja C4 GP ma to samo. Moi mechanicy twierdza że skrzynia jest do remontu. Jeżeli rozwiązałeś ta zagadkę prosiłbym rozwiązanie.









pozdrawiam
Powrót do góry
marcin2m

Dyskutant



Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.6 HDI 120KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 23:07
Temat postu:

Re: problem


kamcie12 napisał:
cva rozwiązałeś tem problem? moja C4 GP ma to samo. Moi mechanicy twierdza że skrzynia jest do remontu. Jeżeli rozwiązałeś ta zagadkę prosiłbym rozwiązanie.
pozdrawiam

Zmień mechaników i to jak najszybciej, pewnie jeszcze dorzucą wymianę dwumasy sprzęgła, i turbiny, że o wtryskiwaczach nie wspomnę (chyba że masz benzynę).

To co opisujecie najpewniej będzie miało podłoże w złączach elektrycznych.
U mnie tak było. Nie mogłem się połączyć z wieloma kalkulatorami, błędów była co niemiara. Już szukałem po allegro części. Okazało się, że przeczyszczenie złączy rozwiązało problem.
Sam mam lexię, ale to nic nie pomagało, kasowane błędy same się pojawiały prawie ze wszystkich systemów. Winą zwykle jest jeden z nich - w moim przypadku to był wg. elektryka moduł ESP. Oddałem w ich ręcę samochód, nie wiem dokładnie co zrobili, ale działa do dziś. Wtedy już tak sceptycznie przestałem patrzeć na ASO, choć dalej zachowuje dystans i ostrożność.
_________________
Powrót do góry
cva

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: PEUGEOT 508 SW 1.6e-HDI MCP 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lip 2014, 07:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria ESP + Hamulec automatyczny +FAP + Wspomaganie GEP


Witam problem rozwiązany....
Tak jak myślałem na początku usterka wcale nie była jakaś poważna.....

Przyczyną były niewielkie luzy na kostkach, BSM......itp.
Luzy te powodowały nie stabilne zachowanie się modułów.... raz wspomaganie była a raz nie..... itp.
Wystarczyło ruszyć wiązką podczas sprawdzania (szukania plusa,minusa) i już było widać różnicę.... w moim przypadku wymieniłem dwa kabelki od linii CAN przy BSM.... bo były już skruszałe...... i samochód zrobił od tego czasu już 4500km... bez najmniejszych problemów......
Koszt naprawy w warsztacie ok 300zł----(sposobem domowym 0zł).
_________________
PKT.22
Powrót do góry
velarik

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 2008 benz+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 12:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria ESP + Hamulec automatyczny +FAP + Wspomaganie GEP


A u mnie w moim C4GP 2.0 benzyna identyczne objawy i winnym okazał się czujnik Abs w przednim prawem kole. Koszt w ASO - 450 zł (niestety)
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 17:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria ESP + Hamulec automatyczny +FAP + Wspomaganie GEP


nie wiem czy widziałeś datę ostatniego postu Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
delasoul79

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): bielsko-biala
Posiadane auto: c4 vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Paź 2017, 20:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria ESP + Hamulec automatyczny +FAP + Wspomaganie GEP


koledzy pomóżcie mam to samo od 2 miesiecy auto bo elektronikach jezdzi te same bledy poza tym ze manualna skrzyniaw szystkie kostki i wiazki przegladniete
Powrót do góry
korsarz50

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: C4GP 2,0HDI 150KM 2010r + Peugeot 308SW 1,6THP 156KM 2011r
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 03 Sty 2020, 19:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria ESP + Hamulec automatyczny +FAP + Wspomaganie GEP


Mam C4 grand picasso 2010r 150KM. 2,0HDI.
Auto wywala błąd ABS ESP rozrusznik nie kręci, pstrykają tylko przekaźniki pod maską.
(Wcześniej też tak się zdażało lecz po odpięciu akumulatora na parę minut można było uruchomić auto i wyłączyć hamulec postojowy.) Teraz próba wyłączenia hamulca postojowego kończy się tym że po 1sekundzie zaciąga się z powrotem, a auto nie kręci rozrusznikiem i nie odpala.
Podłączona lexia (diagbox) podczas test globalny łączy się z wszystkimi kalkulatorami oprócz ABS. Pokazuje ABS brak łączności.
Akumulator jest ok. wcześniej przed awarią był wyjmowany i wkładany z powrotem z powodu wymiany czujnika cieczy (który teraz działa poprawnie).
Jutro posprawdzam czy wszystkie masy zostały dobrze podpięte i poczyszczę kostki (kontakt S) i sprawdzę bezpieczniki. tyle dam rade sam. Ale co jeszcze można zrobić by przywrócić połączenie kalkulatora ABS w LEXIA?
_________________
C4GP 2,0HDI 150KM 2010r + Peugeot 308SW 1,6THP 156KM 2011r
Powrót do góry
korsarz50

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: C4GP 2,0HDI 150KM 2010r + Peugeot 308SW 1,6THP 156KM 2011r
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 05 Paź 2020, 17:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria ESP + Hamulec automatyczny +FAP + Wspomaganie GEP


Auto naprawione. Zrobiłem dwie rzeczy. Wyczyściłem kostkę od ABS (od strony kierowcy w nadkolu-trudny dostęp)
Druga sprawa to na akumulatorze a raczej z jego przodu znajduje się główny przekaźnik mocy (grube czarne przewody dokręcone na klucz 13) Odkręciłem grube przewody i przy okazji kostkę wyczyściłem i delikatnie złożyłem żeby nie połamać płytek drukowanych (na kruche to wygląda). Podkładki miedziane i nie za mocno dokręcić nie naprężać na siłe przewodów czy płytkę. No i działa.
P.s. Jeśli chcecie odpalić auto awaryjnie to trzeba zmostkować te dwa przewody czarne dokręcone nakrętkami M8 pod klucz 13. (zmostkować dwie nakrętki razem) i trzymając tak druga osoba musi przekręci kluczyk i silnik się uruchomi Wink
Pozostaje tylko odblokowanie hamulca postojowego (przytrzymać na wciśniętym hamulcu roboczym "nożnym" i wcisnąć na kilka sekund przycisk hamulca postojowego "ręcznego"). Ale tu może pokazywać awarię ABS więc nie radzę tak jeździć z niekompletnie działającym hamulcem. Można nie wyhamować na czas przed przeszkodą Sad

Awaryjnie zjechałem do garażu, a tam już zrobiłem czyszczenie i teraz wszystko działa. Komunikaty błędu usunąłem Diagboxem. Można też odpinając akumulator na 30minut.
_________________
C4GP 2,0HDI 150KM 2010r + Peugeot 308SW 1,6THP 156KM 2011r
Powrót do góry
Tunio99

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2020
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia - Lębork
Posiadane auto: CITROEN C5 X7 2,0 HDI 2010
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 18 Wrz 2022, 21:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Awaria ESP + Hamulec automatyczny +FAP + Wspomaganie GEP


Witam wszystkich!
Podepnę się do tematu. Wymieniałem klocki i tarcze hamulcowe z tyłu, przy okazji dałem zaciski do regeneracji. Niestety przy tym mechanizm wciągnął parę razy linkę hamulca postojowego (lewą), linka wróciła, poskładałem wszystko i parę dni pojeździłem, EHP (Elektryczny Hamulec Postojowy) działał prawidłowo. Potem EHP nagle nie chciał odpuścić i wyskoczył błąd EHP. żółtą taśmą uwolniłem linki i wróciłem do domu. Pojawił się SERVICE, czerwona kontrolka hamulców i dwie pomarańczowe od ESP. BiagBox pokazał Brak komunikacji z EHP, dwa błędy U1319 i U1119 w sterowniku ESP oraz błąd F01F (brak łączności z kalkulatorem EHP) w BSI. Sprawdziłem zasilanie EHP i jest ok. 0,2V na grubych kabelkach. No i jeszcze to, że kiedyś silnik gasł w czasie jazdy, pojawiały się błędy ESP i komunikat, że EHP nie działa (a w rzeczywistości działał), po czym wszystko to samoistnie ustępowało. Którymś razem jednak nie ustąpiło. Po diagnozie DB wymieniłem czujnik weału głównego i auto uzdrowiło się. Do czasu przygody z wyminą tylnych klocków i tarcz. Czy zasilanie EHP ma być stałe, czy pojawia się, gdy jest potrzebne? Czy to oznacza cały moduł do wymiany, czy można go naprawić?
_________________
Najbardziej arystokratyczna rzecz na świecie

to jechać dostojnie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

37 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System