Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając XP? Kilka pytań



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
buamazur

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): LBN
Posiadane auto: Honda Accord 1,8iES 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Cze 2014, 20:48
Temat postu:

Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając XP? Kilka pytań


Witam, zamierzam kupić w niedługim czasie XP. Wybór padł na 1,8 benzyna, ok 2003r. Pytanie jak w temacie, na co mam zwrócić szczególną uwagę podczas oglądania cytrynki?
1. Jakie elementy są szczególnie delikatne?
2. Jakie jest zużycie oleju w tym silniku?
3. Czy łożyska w kołach są wymienialne, czy z piastami?
4. Czy plastiki przy mieszku dźwigni zmiany biegów tak łatwo połamać? (widziałem to przy kilku oglądanych egzemplarzach) czy to jeden z objawów dużego przebiegu?
5. Jaki jest koszt łożysk w tylnej belce? Trudna wymiana? Da się to zrobić w garażu?
Na razie tyle pytań, czekam na odpowiedzi
Powrót do góry
Curahee

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Scenic I *CARMINAT*
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 09 Cze 2014, 07:17
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając XP? Kilka pytań


Hej,
sam jestem użytkownikiem diesla ale z moich dotychczasowych poszukiwań, 1,8 to najlepsza jednostka benzynowa.
Na pozostałe pytania odpowie ci allegro; wklep odpowiednie zapytanie do wyszukiwarki i zobacz czy są dostępne takie klamoty, których szukasz.
O jakie plastiki tobie chodzi? Cała konsola w okolicy gałki zmiany biegów jest w mojej opinii solidna. Być może spasowanie plastików (całościowo w aucie) nie jest na najwyższym poziomie ale sama ich jakość jest zadowalająca.
Powrót do góry
gadu-gadu
buamazur

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): LBN
Posiadane auto: Honda Accord 1,8iES 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Cze 2014, 18:06
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając XP? Kilka pytań


Chodzi mi o ten plastik przy mieszku co "wchodzi" do konsoli centralnej. Ale dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Curahee

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Scenic I *CARMINAT*
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 10 Cze 2014, 16:41
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając XP? Kilka pytań


aaa to. Prawda jest taka; jak każdy mieszek i ten się zużywa. Jeśli ktoś nieumiejętnie go montował to mógł się ukruszyć.
Moje cacko ma 250 tys przebiegu i ja byłem pierwszy kto to właśnie wymieniał. Moim zdaniem ten p;astik jest w stanie bardzo dobrym.
Powrót do góry
gadu-gadu
ireneusz1983

Dyskutant



Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Murowana Goślina
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6
Piwa: 5/7
Wysłany: Czw 30 Paź 2014, 16:14
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając XP? Kilka pytań


Ad.5 - z tego co wiem to regeneracja nie jest najprostsza.
Ad.1 - obwieszają się drzwi, padają stacyjki - kostka z tyłu - zasilanie nagrzewnicy
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 30 Paź 2014, 16:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 11:20
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając XP? Kilka pytań


użytkuję taką xsarę rocznik 2001.
przebieg 180 tys km i powiem że mieszek jest złachany ale plastik cały pomimo że dwa razy do zdejmowałem aby wymienić żarówki w podświetleniu, jak jest połamany to łamaga próbował zdjąc mieszek.
Silnik niestety lubi chłapnąć troche oleju ale nadaje sie idealnie pod lpg, z tylna belka jeszcze nic nie robiłem ale jak zajdzie potrzeba to najzwyczajniej w świece wymienię na regenerowaną lub tą oddam do regeneracji.
co jest delikatne??
1- kostka stacyjki, pytaj czy była już robiona jak nie to ja wymienisz ponieważ ona popsuje sie prędzej czy później ale koszty naprawy są małe jak sam cos potrafisz zrobić, wymiana kostki to koszt od 50 zł a obejście przekaźnikiem to
5-10 zł.
2- cewka. sa dosyć delikatne więc nie można szaleć zbyt długo na świecach tylko systematycznie wymieniać
3- odma potrafi zaskoczyć zimą poprzez zamarzniecie i jak nie zauważysz to można zatrzec silnik bo wypluje olej (bede chciał ja jakoś zmodyfikować przed tą zima aby zbierająca sie w niej maź nie zamarzła. może ją wywalę?? albo wstawię jakis odstojnik?? )
4- pompka spryskiwacza a raczej rozdzielacz, potrafi zaszwankować i nie poda płynu na przód tylko na tył.
Więcej grzechów nie pamiętam ale i te jestem mu w stanie łatwo wybaczyć bo to fajny samochodzik ale nie dla wielkoluda ponieważ wysoka osoba nie będzie miała łatwo za kierownicą ponieważ zakres regulacji kierownicy i fotela nie jest zbyt duży pomimo że auto jest spore
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Cactus

41 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

18 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System