Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzychos-ks

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Citroen C5, Exclusive, 2.0 Hdi, 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 01:48
Temat postu:

Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


Witam wszystkich użytkowników forum bardzo serdecznie. Dopiero niedawno dołączyłem do "hydro-rodziny" Very Happy ale jestem bardzo zadowolony, zupełnie nie wiem dlaczego wcześniej mnie nie podkusiło. Twisted Evil
Mam jednak problem a właściwie dwa... Do rzeczy.

Problem nr.1
Wspomaganie kierownicy w mojej Cytrynce pojawia się i znika, niestety nie ustaliłem żadnej zależności jak dotąd. Paradoksalnie, właściwie na nieszczęście obecnie działa, niemal nieprzerwanie od tygodnia. Na nieszczęście z tego powodu, że kiedy działa ciężko jest mi wykombinować gdzie tkwi przyczyna. Dziś rano kiedy wsiadłem do auta i je odpaliłem, nie działało przez moment, powiedziałem do mojego małego brata, siedzącego obok "patrz jak to ciężko kręcić.." złapał i z łatwością ruszył, jedną ręką- szczęka mi opadła... Very Happy odparł "nie tak ciężko, chyba naprawiłem..." i faktycznie komunikat zniknął, kontrolka STOP zniknęła i wspomaganie powróciło. Jednak skłoniło mnie to do podjęcia walki z tym, by nie zawiodło w najmniej oczekiwanym momencie, stąd też prośba o pomoc i głośne wyrażenie przemyśleń osobistych na ten temat Wink
z mojej strony mam następujące pomysły na usterkę:
-uszkodzony czujnik "obrotu kolumny kierowniczej" czy jakkolwiek się on nazywa. Podejrzewam że dałoby się to zdiagnozować samym autem, bo posiada skrętne światła ksenonowe, które prawie na bank bazują na tym samym czujniku.
-zabrudzone/ zaśniedziałe wtyczki lub styki
-samo urządzenie wspomagające- elektryczna pompa, kończy swoją kadencję i woła o emeryturę Very Happy

Problem nr.2
Hałas dobiegający z tylnej części auta w czasie jazdy. Myślałem że to może łożyska, ale dzięki forumowiczom opisującym "dolegliwości" swoich Cytrynek, skłaniam się ku "utleniającym się zaciskom". Sądzę że w moim aucie zacisk odsunął się ze swojej pozycji, lekko na zewnątrz, w stronę tarczy hamulcowej i najzwyczajniej w świecie ociera o nią. Zaglądając przez felgi wydawało mi się, że zacisk krzywo leży, znaczy jakby jego płaszczyzna nie była geometrycznie zgrana z resztą wszystkiego wokół... Very Happy

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, uwagę czy przemyślenie na te dolegliwości to proszę się dzielić, bardzo chętnie poczytam. Poza tym sądzę (mam nadzieję Very Happy) że w tym problemie nie tkwię sam, są "Cytrynkowicze" którym mogłoby się to przydać.
Aha i uprzedzając fakty, chciałbym nadmienić że obecnie posiadam skandaliczne warunki warsztatowe, aktualnie auto stoi w hali garażowej pod blokiem, wiec nie bardzo mam jak walczyć. Niebawem jednak wybieram się do "starego domu" na kilka dni gdzie mam garaż, kanał i wszystko co potrzebne do podstawowych działań. Temat podejmuję z wyprzedzeniem by wiedzieć jak podejść do "przeciwnika"... Very Happy

Jeżeli coś brzmi nielogicznie, to z góry przepraszam, już dość późno się zrobiło, moje zdolności psycho-motoryczne i wszystkie inne zostały chyba w pokoju obok... Very Happy
Pozdrawiam serdecznie, zachęcam jednocześnie do podjęcia tematu Wink
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 14:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


1.
97% akumulator. To, że auto pali dobrze nie jest istotne i jest "zmyłką", a dla elektroniki jest za mało prądu.
2.
Zdjąć koło i upewnić się. Jeśli na wewnętrznej stronie felgi będą wytarte ślady to jasne, że zaciski do regeneracji / wymiany.
Powrót do góry
krzychos-ks

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Citroen C5, Exclusive, 2.0 Hdi, 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 16:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


Pavlo248. O ile technicznie nie jestem upośledzony, o tyle prąd pozostaje dla mnie zagadką do dnia dzisiejszego Very Happy Kurcze ten akumulator brzmi logicznie. Wink
pytanie nr.1 Masz może jakiś pomysł na sprowokowanie takiej sytuacji, by ewentualnie zabrakło prądu na wspomaganie ?
pytanie nr.2 Czy po ewentualnym odpięciu i ponownym podłączeniu akumulatora w mojej Cytrynce, wszystko będzie działało (głównie chodzi mi o radio i jego kodowanie) niby banalne ale jako, że mówimy o kreatywnej technologi Cytrynek to wolę zapytać Wink

Jeżeli chodzi o zaciski tylne to doskonale widzę je w szczelinach między ramionami felgi (są to 5 ramienne, aluminiowe, nie Cytrynkowe felgi o rozmiarze 16') odstęp od krawędzi zacisku do płaszczyzny "okręgu wewnętrznego felgi" jest na tyle duży, że powiedzmy może nawet wsunąłbym tam któryś ze swoich palców. Jednak widzę, że jakoś tak blisko jest on tarczy, swoją wewnętrzną stroną. Poza tym podniosłem sobie tylne koło raz jedno raz drugie i próbowałem szarpać kołem by ewentualnie wybadać luz łożyska- bo hałas podobny... Jednak nic z tego, luzu niema, ale prawe koło wydawało taki metaliczny dość dźwięk, kiedy kręciłem nim ręką, przy tym zatrzymując się stosunkowo sporo szybciej niż koło po przeciwnej stronie.
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 17:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


1. Jak już chodzi wspomaganie, a usterka jest od za niskiego napięcia to trudno jest sprowokować sytuację, bo się akumulator nie jest całkowitym trupem i się trochę podładuje. Można próbować przed rozruchem rozładować go odbiornikami, ale jest jedno ale - nasze cytrynki nie lubią mieć za mało prądu. Zbyt niskie napięcia mogą nawet spowodować uszkodzenie jakiegoś elektronicznego modułu. Dla tego bym odradzał takie testy.
Odłączenie akumulatora rozkoduje Ci tylko datę i godzinę. Musisz jednak pamiętać, że przed odłączeniem aku odczekać ok 1-2 minuty po wyjęciu kluczyka na uśpienie systemów, jak i po podłączeniu nie startować od razu tylko też odczekać, aż systemy się uzbroją 1-2 min. Procedura wielokrotnie opisywana na forum.

2. To dość częsta usterka ( w tym wieku auta), tak więc bardzo możliwe, że masz zaciski "do roboty".

Sprawdź jeszcze czy pod tylnym prawym siedzeniem dekielek od okienka pompy siedzi na miejscu. Czasem lubi się zsunąć i wtedy w aucie słychać dziwne hałasy.


Ostatnio zmieniony przez pavlo248 dnia Pon 02 Cze 2014, 17:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 17:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


Co do wspomagania to dobrym pomyslem byloby odpowietrzenie ukladu ew wymiana plynu. Zalej plyn 2cm ponad max i jezdzij. Jezeli nie przejdzie to podnies samochod na 2 podnosnikach z przodu i na wlaczonej stacyjce ale bez zaplonu krec na max w lewo i prawo i obserwuj co sie dzieje z plynem. Pamietan ze olej ma sil e wlasciwosci higroskopowe stad woda w ukladzie wspomagania utrudnia jego prace.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 17:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 17:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


Co do wspomagania to dobrym pomyslem byloby odpowietrzenie ukladu ew wymiana plynu. Zalej plyn 2cm ponad max i jezdzij. Jezeli nie przejdzie to podnies samochod na 2 podnosnikach z przodu i na wlaczonej stacyjce ale bez zaplonu krec na max w lewo i prawo i obserwuj co sie dzieje z plynem. Pamietan ze olej ma sil e wlasciwosci higroskopowe stad woda w ukladzie wspomagania utrudnia jego prace.
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 17:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


sinnerro napisał:
. Zalej plyn 2cm ponad max i jezdzij.


Trochę nie bardzo. W c5 jest jeden zbiornik LDS-u na całą hydraulikę i płynu ma być tyle ile mówi instrukcja. Po za tym nie chodzi o to, że wspomaganie jest i tylko ciężko chodzi, tylko, że raz jest a raz nie. A jak jest to chodzi lekko. Czyli czasami nie włącza się elektropompa.

Ps.
Jak był by uszkodzony czujnik skrętu to wyświetlałoby Ci awarię ESP/ABS, a o tym nie pisałeś.
Powrót do góry
krzychos-ks

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Citroen C5, Exclusive, 2.0 Hdi, 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2014, 00:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


Jeżeli chodzi o poradę kolegi- Sinnerro, pomysł uważam nawet za logiczny, jednak niestety tak jak wspomniał Pavlo w C5 posiadającym Hydroactive jest tak, że zawieszenie i elektro-pompa wspomagania kierownicy, chodzą na tym samym płynie, więc skłaniając się do przedmówcy uważam pomysł za "ryzykowny" Very Happy akurat w tym konkretnym przypadku.
Powracając do porady Sinnerro
Dla wszystkich przeglądających temat, którzy posiadają zawieszenie tradycyjne- jest to sposób działający na "zwykłe" pompy napędzane paskiem- na 100% bo sam się przekonałem w poprzednim aucie- Audi A6 C5. Zalanie płynu do wspomagania ponad max uciszyło pompę wspomagania, która już zwyczajnie miała dosyć. Więc może i elektryczne pompy wspomagania które niedomagają (ciężko chodzi kierownica, piszczą, jęczą- wołają o zastępce na swoje miejsce) Very Happy
aha.. moja wiedza i doświadczenia mechaniczne podpowiadają, że wspomaganie odpowietrza się samo( w korkach są nawet otwory nadmiaru ciśnienia w układzie) jedyne co można zrobić to wspomóc nieco proces, przez odkręcenie korka wlewu płynu.
jak się mylę to sprostujcie mnie, coby nieprawą i zabobonami ludzie nie żyli. Very Happy

Pavlo. Na całe szczęście nie widziałem w swoim aucie jeszcze żadnej kontrolki (w czasie pracy motoru) poza wspomnianą, w moim przypadku niegroźną: STOP- czyli teoretycznie tragedia, najlepiej stanąć i dzwonić po helikopter z serwisantami... Very Happy

Co do wspomagania. Poszedłem dziś do swojej Cytrynki troszkę ją pogłaskać i pogadać o tym wspomaganiu... Wink Zgodnie z Twoim pomysłem- polowanie na duże spadki napięcia. Próbowałem wywołać sytuację niedoboru prądu przy pracującym silniku. Włączyłem sobie długie, wsteczny, stop, przeciwmgłowe, wiatrak na ful i zacząłem kręcić kierownicą obserwując lampkę wewnętrzną. Podczas tego zabiegu dowiedziałem się niewiele, lampka przygasała ale nie znacząco, więc pomyślałem "pójdę krok dalej". Wyłączyłem motor i pobawiłem się chwile światłami, nawiewem z 3 może 5 minut w obawie by ewentualnie nie rozładować za mocno, by zgodnie z ostrzeżeniem Pavla niczego nie uszkodzić. Odpaliłem silnik ponownie, znowu długie i chyba tylko hamulce-światło stop, kręcę kierą a światełko w kabinie przygasa dość znacznie, jednak ani na chwilę wspomaganie nie zastrajkowało... Otworzyłem maskę, "wyrwałem" plastik osłaniający aku i mym oczom ukazał się dość stary- na oko, lekko spocony u góry akumulator, więc to może być on... Jak dorwę się do narzędzi, to sprawdzę miernikiem spadki napięcia, ewentualnie podmienię akumulatory- w "starym domu" leży niemal nowy aku- Bosch o podobnych parametrach więc może on da sobie radę- zobaczymy... będę tam za 3 tygodnie i zobaczę co da się zrobić.

Aha pytanko. Wink w mojej Cytrynce nie mam wspomagania na zapłonie, dopiero kiedy motor pracuje, przy tym jednak brak komunikatu o uszkodzeniu systemu wspomagania kierownicy- "powersteering fault" czy jakoś tak Very Happy Więc pytanie do Was, Wy też nie macie wspomagania na zapłonie (bez pracującego silnika)?- cały czas mowa o wspomaganiu elektrycznym, czyli z tego co wyczytałem w przypadku C5 mowa chyba o autach z roku 2004+, II generacja, po lift czy jak kto lubi. Wink

Odnośnie hałasu. Podniosłem siedzisko tylnej kanapy, ale dekielek na miejscu, ładnie siedział więc to nie on... swoją drogą godne pochwały- prymitywne ale bardzo praktyczne i zmyślne mocowanie owego siedziska, pozwalające usunąć je, zupełnie prostym ruchem, bez instrukcji obsługi.
Powrót do góry
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Wto 03 Cze 2014, 09:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


Jakby na samym zaplonie dzialao wspomaganie to aku rozladowalbys do zera w 10 sekund Very Happy
w sumie nie wiedzialem se wspomaganie i hydro czerpia plyn z jednego zrodla. U mnie w 407 i elektrycznej pompie na problemy opisane przez ciebie pomocą gla dolewka plynu ponad stan i odpowietrzenie ukladu Wink piana w ukladzie to znak ze sie zapowietrza. A halas z tylu..... moze banalne ale sprawdzales cisnienie w oponach Wink rowniez sciagnik kolo i sprawdz czy mocowanie klockow nie trze nigdzie lub same klocki. Czasami one traca rownolegle polozenie i zaczynaja kantowac.
Smile
zycze powodzenia.
Powrót do góry
lolek919

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Citroen C5 kombi, 1.8 +LPG, 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Cze 2014, 11:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


hamulce z tyłu prosta sprawa - zestawy naprawcze kupiłem 2 x 40 zł. Musialem wymienic tarcze i kocki. O ile dobrze pamietam to 330zł kosztował mnie caly tyl i hamulce jak nowe. Przymierzam sie również na przód bo i reczny nie dziala. tzn działa ale tylko raz Smile
Powrót do góry
krzychos-ks

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Citroen C5, Exclusive, 2.0 Hdi, 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lip 2014, 19:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


Witam wszystkich serdecznie po dłuższej przerwie. Jeżeli chodzi o moją Cytrynkę to hałas z tyłu już zniwelowany- ostatecznie było to łożysko koła prawego tylnego, które zostało wymienione na nowe firmy SNR, zobaczymy jak będzie się spisywało. Wink Jeżeli chodzi o wspomaganie to zrobiłem jak radził Pavlo248 i zmieniłem akumulator i było dobrze przez jakieś 5 czy 6 dni i powiedzmy 1000km-1200km po czym problem powrócił... Sad ale po kolei. Około miesiąc temu jechałem sobie króciutką trasę, powiedzmy 400km. Po około 250km wspomagnie powróciło do mnie i towarzyszyło mi przez ponad tydzień, w miedzy czasie zmieniłem aku, w nadziei że to on stanowi problem. Jednak po powiedzmy 10 dniach wspomaganie zniknęło, po czym pojawiło się na 5 minut (jechałem nad morze, w połowie drogi zapaliło się i działało do momentu zgaszenia motoru) po powrocie do auta nie było wspomagania na jakieś 5 dni... Caaały dzień padał intensywnie deszcz a ja kazałem mojej cytrynce jeździć po tej wodzie. Very Happy Jak się już "namoczyła" wspomaganie wybitnie, bez zająknięcia działało do końca dnia. Kolejny dzień sucho- brak wspomagania, następny mokro i wspomaganie :O Od tamtego deszczu nie jeździłem dużo po wodzie i wspomagania nie uświadczyłem. Wiec jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to zapraszam do konwersacji Wink
Btw. byłem u elektryka, znalazł powiedzmy kilkanaście błędów, ale same pier.doły od 130tkm na chwilę obecną autko ma nalatane 290tkm. Był tam jakiś problem z czujnikiem obrotu kierownicy ale z okolicy 130 czy 140 tkm, bez powtórki... Swoją drogą sam elektryk, biegły w cytrynkach powiedział, że nie często spotyka auta o tak małej liczbie błędów na przestrzeni tylu kilometrów.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2846
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 02:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


Hej

A czy sprawdzałeś czy u ciebie jest wspomaganie podwójne?

Czyli hydrauliczno elektryczne? Czyli zwykła pompa hydrauliczna jak w każdym + dodatkowy silnik elektryczny na maglownicy.

Bo to wygląda na problem z zasilaniem silnika elektrycznego, potrafi się wypalać złącze, lub z samym silnikiem wspomagania.
Zobacz czy do maglownicy nie dochodzą grube kable, lub podaj WIN to można sprawdzić czy wg citroena powinno być.
Powrót do góry
krzychos-ks

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Citroen C5, Exclusive, 2.0 Hdi, 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Sie 2014, 10:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


Wspomaganie naprawione... Zdjąłem zderzak, zbiorniczek płynu spryskiwacza, który jest na prawdę duży i moim oczom ukazała się piękna przetarta wiązka 3 cienkich kabli (kable od czujnika lub jakiegoś wzbudzenia) Wiązkę polutowałem i wszystko działa jak należy, bez najmniejszego problemu. Kable przetarły się od drgań, przez lata ocierały się o osłonę wtyczek na pompie wspomagania, po czasie doprowadzając do absolutnej przerwy na jednym z nich. Więc wszystkim serdecznie dziękuję za chęć pomocy Wink
Jeżeli chodzi o wspomagacz (elektryczny silnik na maglownicy) to albo go po prostu nie ma w II generacji z racji tego że jest odrębny układ tylko do wspomagania kierownicy, albo nie zlokalizowałem go.

Btw. Wczoraj ruszyłem na urlop w planie trasa Trójmiasto- południe Europy, już na autostradzie A1 25 km od domu, zauważyłem że sprzęgło się uślizgnęło (VI bieg, około 115-120 km/h powiedzmy 2200 rpm ) obroty lekko wzrosły ale nieznacznie. Zacząłem zjawisko obserwować, już za Bydgoszczą zaczęła się ślizgać IV przy wyprzedzaniu, po kolejnych powiedzmy 100 czy 120 km mogłem już obrócić sprzęgło III biegiem. Auto oddałem natychmiast mechanikowi, przerażony szybkością rozwoju sprawy. Mechanicy zdjeli skrzynię i koło 2-masowe było w stanie niemal katastrofalnym ( luz osiowy, luz na obrocie na jakieś 6-8cm na zewnętrznej krawędzi zamachu) Sama tarcza wyglądała nieźle, docisk zaczął się robić lekko niebieskawy, bo się upalił troszkę ale wyglądało to na co najmniej dostatecznie... pozdrawiam zatem, auto odbieram za 2-3 godziny z nowym sprzęgłem, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze latało.

Pozdrawiam Wink
Krzyś
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Sob 09 Sie 2014, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy


Fajnie, że sobie poradziłeś i opisałeś w czym był problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Picasso

24 800

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

27 500

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenC5

29 600

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenSpaceTourer

110 000

2018r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System