Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Zgrzytanie w lewym przednim kole



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tommy07

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2008 2.0 16V 140 KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 28 Maj 2014, 17:02
Temat postu:

Zgrzytanie w lewym przednim kole


Witam

W niedawno zakupionym Citroenie C3 słyszę zgrzytanie podczas jazdy po nierównościach - prawdopodobnie w lewym przednim kole. Pojechałem najpierw do mechanika, który sprawdził "ręcznie" czy nie ma gdzieś luzów, dzisiaj pojechałem na przegląd zawieszenia na "szarpaki" i wszystko jest w porządku, żadnych luzów. Co to może być? Ten typ tak ma?

Pozdrawiam
Tommy.
Powrót do góry
trenia

Dyskutant



Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: C5 rok 2007 SX-2.0 Pb/lpg 140 KM, Renault Thalia 2003 1,4 75KM .
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 28 Maj 2014, 18:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zgrzytanie w lewym przednim kole


Ja bym sprawdził łożysko w kole pewnie się już wysypało ,u mnie huczało przy większej prędkości. Wymieniłem w ostatniej chwili. Sprawdz to, a jak wymieniasz to od razu dwa koła. Ewentualnie przeguby kulowe tzw sworznie wahacza.
Powrót do góry
synagoga

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): BIELSKO-BIAŁA
Posiadane auto: Berlingo 1,6 HDI
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 28 Maj 2014, 20:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zgrzytanie w lewym przednim kole


.... zgrzytanie czy trzeszczenie. Jeżeli to drugie a nasilające się przy skręconych kołach... to przeguby do wymiany. A jak zgrzytanie to mogą być łożyska.
Powrót do góry
armel80

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ocieszyn/wielkopolska
Posiadane auto: Seat,Ibiza,Cupra tdi,1.9,2004
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 28 Maj 2014, 21:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zgrzytanie w lewym przednim kole


Skoro objaw występuje podczas jazdy po nierównościach to raczej nie są to ani przeguby ani łożyska w kołach. Najczęściej spotykane to górne poduszki amortyzatorów,zatarte dolne sworznie wahaczy. Należy też sprawdzić czy jakieś "ciało obce" typu kamień itp. nie wpadło między drążek stabilizatora a trawersę-częsty przypadek
Powrót do góry
Tommy07

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2008 2.0 16V 140 KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 08:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Zgrzytanie w lewym przednim kole


Zgrzytanie słychać bez względu na to czy mam skręcone koła czy nie, więc przeguby z łożyskami by odpadły. Mechanik też raczej skłaniał się ku poduszce amortyzatora. Mam wrażenie, że zgrzyt spotęgowały ostatnie deszczowe dni. Możliwe?

Tak jak mówiłem - na przeglądzie zawieszenia wyszło wszystko ok, więc tak myślę, że nie będę nic ruszał i szukał tylko dla tego, żeby nie zgrzytało. Jak będzie trzeba coś przy kole wymienić to najwyżej powiem mechanikowi o tym, żeby sprawdził tą poduszkę.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 08:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Citryna

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Citroen C3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 12:21
Temat postu:

Gruchot przy przejeździe przez garb


Witam !
U mnie Citroen C3 1.4 benzyna 2009 występował podobny problem. Miałam wymieniany w czerwcu 2014 roku lewy wahacz, bo przy pokonywaniu nierówności był słyszany stukot z lewej strony, nie duży, ale wyjeżdżałam i chciałam mieć to z głowy. Wymieniał mój brat, który jest mechanikiem. Po 2 miesiącach zaczęło stukać przy przejeżdżaniu przez garby spowalniające. Jak wolniutko to nie było słychać, ale tak 20 km/h stukot był przy zjeździe z garbu. I właściwie tylko wtedy i może przy większych dziurach jak koło spadało. Byłam na stacji diagnostycznej na "szarpakach" sprawdzano i pan stwierdził, że nic nie widzi wszystko sztywne, a wymienione były wcześniej też drążki stabilizatora w , hamulce z tarczami ten wahacz. Metodą prób i błędów wymienione zostały jeszcze amortyzatory, ale stuknięcie niestety zostało. I brat stwierdził, że kurcze nie możliwe, ale sprawdzi jeszcze ten "nowy wahacz" bo ten dźwięk to jakby od niego pochodził. Z zewnątrz nie było nic widać, ale po rozebraniu okazało się, że jedna guma przy wahaczu, ta bardziej od spodu nie bardzo się na tym znam, jest tak wyrobiona, że wygląda gorzej jak ta stara 5 letnia. Bo ta nowa ma jakieś przerwy dookoła. Takie robią te nowe części:( Wahacz był firmy "Delphi" no to raczej chyba dobra firma) Więc może to komuś pomoże, bo te nowe części okazuje się są do niczego. Teraz mam wstawiony ten mój stary wahacz i czekam na nowy. Tylko zastanawiam się jakiej firmy.

Pozdrawiam,
_________________
JA
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC1

10 900

2007r.

197 499 km

śląskie

CitroenBerlingo

32 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System