Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Trzeszczący zawias drzwi w C5


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiek750

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Maj 2014, 21:30
Temat postu:

Trzeszczący zawias drzwi w C5


Mam problem z zawiasem górnym lewych przednich drzwi, mianowicie podczas otwierania drzwi i zamykania coś trzeszczy. Smarowanie nic nie pomogło czy da się jakoś rozebrać górny zawias aby go w środku posmarować?
Powrót do góry
adam3400

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C5 Exklusive tourer 2,0hdic 2010r citroen c4 eksklusive 2.0 benzyna 2007r Ford Mondeo mk5 2.0 HDI 180 KM Titanium 2015r
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 25 Maj 2014, 22:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Trzeszczący zawias drzwi w C5


Jaki model? W mk3 zdejmujesz zaślepkę od dołu zawiasu (metalowa miseczka, lekko uderzyć śrubokrętem). Robiłem to u siebie, okazało się., że jest tam pełno wody i korozja, wymyłem i nasmarowałem. Zrobiłem tak profilaktycznie we wszystkich drzwiach. Rok już jeżdżę i nie ma problemu.
Powrót do góry
Bieszczad

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: citroen c5 X7 sedan exclusive
Piwa: 7/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2014, 13:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Trzeszczący zawias drzwi w C5


powiedz coś więcej jak udało ci się zdjąć ten dekiel w X7 bo mam podobnie. Próbowałem stukać w kawałek drewna położony na krawędzi ale blacha zaczyna się wyginać a dekiel ani drgnie . Czy trzeba stuknąć również od przedniej strony samochodu ??
Powrót do góry
sroczkin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 260
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen C5 III sedan 2,0 Pb/LPG 2009
Piwa: 29/1
Wysłany: Pon 26 Maj 2014, 17:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Trzeszczący zawias drzwi w C5


Zeby dekielek odskoczył wystarczy użyć np dwóch młotków jeden metalowy z gumowana raczka a drugi zwykły.Przykłada sie racze metalowego do krawędzi dekielka i uderza energicznie drugim. Mi odskoczy za pierwszym uderzeniem i na tyle ze później zdjąłem go palcami.
pod dekielkiem jest zwinięta sprężyna a pod nia kolejny dekiel który odgradza czesc z blokada od sprężyny. Trzeszczenie z początku zaczyna sie na samej sprężynie i wtedy wystarczy ja przeczyścić i nasmarować ale to jest tylko doraźne. Po jakimś czasie zaczyna strzelać sam ogranicznik i tez trzeszczeć i tego nie da rady sie naprawić. Ogólnie jest to wada fabryczna tych ograniczników ze jak dostanie sie tam zbyt dużo kurzu z woda szlag je trafia.
Jesli juz zacznie strzelac i trzeszczeć to pozostaje zakupienie nowego za 248 zl w ASO polakierowanie go pod kolor auta bo przychodza czarne i wymienienie samemu czas robocizny z ustawianiem drzwi 30-40 min. ja juz musiałem tak zrobic z drzwiami kierowcy i o zgrozo kilka razy juz strzeliły mi drzwi przednie pasażera .
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
krzysiek750

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2014, 19:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Trzeszczący zawias drzwi w C5


Citroen C5 III rok 2009 a więc muszę spróbować uderzyć w ten dolny dekielek zawiasu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 26 Maj 2014, 19:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bieszczad

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: citroen c5 X7 sedan exclusive
Piwa: 7/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2014, 20:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Trzeszczący zawias drzwi w C5


zauważyłem że u mnie te trzaski pojawiają się jak narazie wtedy kiedy jest ciepło i chyba u innych podobnie skoro temat ruszył właśnie teraz . Myślałem że zdjęcie tego dekla pozwoli dostać się do wszystkich elementów i pozbyć sie problemu nie tylko na chwilę Sad
Powrót do góry
hip81

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): stoke on trent anglia
Posiadane auto: citroen c5 III vtr+ 2.0 HDI
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 22:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Trzeszczący zawias drzwi w C5


Witam tez mam c5iii z tym samym problemem,prawda jest ze strzelają tylko jak jest cieplo w zimne dni np. zima,cisza jak makiem zasial,tylko się robi cieplo to wstyd kogos do samochodu zaprosić,fura super a tu trzaski jak w dużym fiacie Very Happy ASO powinno naprawiac to za darmo,probowalem sam to naprawić rozbierałem i smarowałem ale nic nie pomoglo,trzaska ogranicznik a wiec smarowanie odpada,nowe trochę drogie a używane nie wchodzą w gre,a wiec czekam może ktoś pomoze Very Happy pozdro
Powrót do góry
kwiatek1971r

Dyskutant



Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: MERCEDES GLC 43 AMG, Mercedes C 200(250 KM TUNING) 2014,
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 10 Cze 2014, 07:04
Temat postu:

re


Mam ten sam problem z drzwiami od strony pasażera przód, w serwisie powiedzieli mi że smarowanie to tylko doraźna naprawa i po niedługim czasie problem powróci ja jadę na wymianę całej części kwota to około 250 pln.
Bo szlag mnie trafia jak w samochodzie za 120K trzeszczą mi drzwi jak w 15 letnim berlingo Very Happy
Powrót do góry
komunikator tlen - status
wiata3

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI, 2009
Piwa: 0/6
Wysłany: Wto 01 Wrz 2015, 20:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Trzeszczący zawias drzwi w C5


Witam!!! U mnie trzeszczą drzwi kierowcy, otworzyłem tą puszeczkę i wylała się czarna maź zmieszana z kurzem i smarem, wyczyściłem to wszystko mam zamiar przemyc to zmywaczem do hamulców, ale pytanie czy np. pomorze samo wd40 czy nałożyc w tą puszkę towotu i zamknąc. A co do sugestii poprzedników to wiem czemu drzwi nie trzeszczą w zime hehe bo ta breja w puszcze zamarza i nie trzeszczy......
Powrót do góry
gadu-gadu
szefo11

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: Peugeot 508 RXH 2.0 HDI 181 KM 2015r.
Piwa: 12/1
Wysłany: Sro 02 Wrz 2015, 17:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Trzeszczący zawias drzwi w C5


a mógłby ktoś z Was wrzucić jakąś fotkę, co dokładnie trzeba zbić przy zawiasie? bo u mnie też coś chrumka w drzwiach, więc przydałoby się coś zrobić z tym
Powrót do góry
wiata3

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI, 2009
Piwa: 0/6
Wysłany: Czw 11 Lut 2016, 19:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Trzeszczący zawias drzwi w C5


Otworzyłem wszystkie te dekielki i we wszystkich było to samo czyli wylewała się woda, po oczyszczeniu i nasmarowaniu nic nie trzeszczy i piszczy tylko w lewych tylnych drzwiach coś strzela podczas zamykania, wcześniej ktoś pisał, że to ogranicznik jakiś i że trzeba go wymienic, jest on tylko dostępny w aso citroen??? A jeszcze się zastanawiam czy dało by się uszczelnic jakoś tą puszkę żeby tam woda się nie dostawała?? Inżynierowie wymyślili tak że woda się tam dostaje jak by nie można by było tego obrócic i chyba by sprawe takie rozwiazanie załatwiło
Powrót do góry
gadu-gadu
subyello

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2010 - 3.0 V6 HDI Bi-Turbo 241KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 11:56
Temat postu:

Insrukcje w jezyku angielskim


Witam,

Mam ten sam problem z drzwiami kierowcy, trzeszcza ze hohoho jak bym stodołę otwierał. Poszperałem troszkę po necie i znalazłem ten link, mam nadzieje ze pomoże innym forumowiczom. ASO zaśpiewało 250zl za części plus lakierowanie i montaż, mniej więcej 600zl całość, hmm ciut drogo jak na zawias/ogranicznik.

Link: http://www.frenchcarforum.co.uk/forum/viewtopic.php?t=50550
_________________
Citroen C5 Exclusive 2010 - 3.0 V6 HDI Bi-Turbo 241KM

Powrót do góry
wiata3

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI, 2009
Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 24 Lut 2016, 18:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Trzeszczący zawias drzwi w C5


Zastanawiam się czy w nowszych modelach c5 od 2010r ten zawias jest taki sam?? bo może uda się gdzieś kupic używany który nie strzela i jest sprawny, czy ktoś z was ma wiedzę na temat budowy tych że zawiasów???? czy z nowszych modeli bedą pasowały do c5 z 2009r ???
Powrót do góry
gadu-gadu
kaniapit

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława/warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: C5 III 2,0 HDI 163kM 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 03 Mar 2016, 08:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Trzeszczący zawias drzwi w C5


wczoraj zabrałem sie za smarowanie nieszczęsnego ogranicznika, zrobiłem tak jak koledzy piszą. Po zabiegu zaczęło trzeszczeć jeszcze bardziej Smile, zostaje tylko zakup nowego w ASO, wiecie może czy ASO prowadzi sprzedaż wysyłkową? Do najbliższego mam około 80 km, no jeśli trzeba będzie to pojadę ale może dało by się bez zbędnych podróży. Może jest na forum ktoś kto taki temat przerabiał, chodzi mi o wysyłkę?
Powrót do góry
szczepan73ms

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 189
Skąd jesteś (miejscowość / region): LRY/Warszawa
Posiadane auto: Citroën C5 Break 2.0 hdi 2003
Piwa: 18/14
Wysłany: Czw 03 Mar 2016, 12:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Trzeszczący zawias drzwi w C5


Musisz zadzwonić zapytać. Niektóre ASO nie chcą nawet zamówić jakiejś du...lki bez przyjechania i wpłacenia zaliczki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenBerlingo

28 700

2013r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC5

27 500

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

65 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System