Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) tylna belka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dapol

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: citroen xsara II 1,6 2001
Piwa: 0/7
Wysłany: Pią 23 Maj 2014, 19:52
Temat postu:

tylna belka


sporo tutaj czytam na temat tylnej belki. jestem posiadaczem xsary od kilku dni i w moim mniemaniu wszystko jest ok. moglibyście podpowiedzieć na co mam być wyczulony odnośnie tej belki. co mam mieć na uwadze i jakich objawów szukać. moja xsara ma przejechane 160 tys. (PRZEBIEG NA 99% oryginalny), posiadam sporo faktur na różne naprawy, ale o belce ani słowa.
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Nie 25 Maj 2014, 13:55
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) tylna belka


Objawy to skrzypienie z tyłu np. jak wkładasz coś ciężkiego do bagażnika oraz pochylenie tylnych kół do wewnątrz /-\ zamiast prawidłowego |-|.

Wygoogluj firmę Antałex, oni tam opisują wszystko, bo się zajmują takimi naprawami.

http://www.tylna-belka-peugeot-citroen.pl/
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dapol

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: citroen xsara II 1,6 2001
Piwa: 0/7
Wysłany: Nie 25 Maj 2014, 20:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) tylna belka


koła idealnie w pionie nie są. lekkie wychylenie góry do wewnątrz występuje. czy to już oznaka, że coś zaczyna się dziać, czy po prostu lekkie wychylenie ma być?
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Pon 26 Maj 2014, 21:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) tylna belka


Przez internet i bez zdjęć nikt Ci nie odpowie. Wink
To jest taka usterka, która przeszkadza nie mechanicznie, a psychicznie. Bo myślisz, czy wszystko ok, czy to skrzypienie to belka, że szkoda Ci opon, bo będą się źle ścierać, że trzeba tyle kasy na naprawę...
Dlatego nie warto pakować się u używane Xsary, których historii nie znasz (np. mój samochód należał do Mamy od nowości i wiem co w nim było uszkodzone i naprawiane), a dokumentacji za bardzo ufać nie można.
Xsara nowym samochodem nie jest i w sytuacji, kiedy najmłodszy samochód jaki możesz kupić ma 10 lat, to będzie tylko coraz gorzej, a na forum będzie coraz więcej pytań o usterki wszelkiego rodzaju.
Poczytaj jeszcze o belkach w necie, a jak masz kasę - jedź na naprawę. Dla spokoju umysłu. Smile

Garść cytatów:
Cytat:
Czy mimo że belka jest uszkodzona można bezpiecznie dojechać na naprawę pokonując nawet kilkaset kilometrów?

Tak, w zawieszeniu tego typu nic nie dzieje się nagle, nie urywa się koło, nic nie odpada itp. Uszkodzenie tylnej belki nie powstaje z dnia nadzień, ani z tygodnia na tydzień, jest to długi proces rozłożony w czasie i w momencie kiedy zauważamy zużycie tylnej belki, to tak naprawdę z tym uszkodzeniem już sporo czasu jeździmy (nieświadomie, ale często z pełną świadomością użytkowania auta z zużytą tylną belką)


z innego forum
Cytat:
Ja mam pękniętą belkę od 40 000 i jeździ. Nie mam kasy na nową więc się nie bawię w to. Pare razy nawet 400 kg wiozłem i nic siada jak normalne auto.


Generalnie dopóki auto przechodzi przegląd - jest OK i to Ty decydujesz o naprawie.
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
roygbiv

Debiutant



Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: xsara 1.4i
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2014, 14:17
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) tylna belka


Z tą belką największy problem polega nie na tym, że trzeba wybulić ten 1000 zł, ale na tym, że są w Polsce 3 duże firmy, które podobno najlepiej regenerują te belki i jednocześnie oczerniają się nawzajem w sieci. W efekcie nawet jak mi się ta belka rozpadnie, to nie wiem gdzie mam się z nią w końcu udać. Chyba zrobię tak: jak zobaczę kiedyś na postoju taksiarza w xsarze, to podejde i zapytam, gdzie robił belkęSmile

Moje auto ma 110 tys i też już sobie wkręcam, że lada chwila może się zepsuć. To trochę jak z internetową hipochondrią - naczytasz się w necie objawów choroby i później wkręcasz sobie że ją masz. Ja objąłem strategię "do zajeżdżenia", czyli będę jeździł, aż nie zacznie skrzypieć. To stare już auto, a planuję nim jeździć jeszcze ze 4 lata i wtedy na liczniku będzie max 150 tys. Jest szansa, że oryginalna belka wytrzyma, a za 4 lata to auto czy z belką czy bez i tak nie będzie już wiele warte.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sro 11 Cze 2014, 14:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Cytrynka91

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): BDG
Posiadane auto: Xsara II 2003 1.4
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 11 Cze 2014, 19:20
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) tylna belka


Uszkodzona belka:
- koła tylne mocno pochylone do wewnątrz (fabrycznie tez są pochylone (ale mniej)!),
- bez załadunku nie da się wsadzić palców pomiędzy kołem a nadkolem (u mnie 3 palce wchodzą)
- można pod samochód wejść i sprawdzić jak wyglądają łożyska na zewnątrz, czy jakieś uszczelnienia wyszły, sparciały, ogólnie jak to wygląda
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Sro 11 Cze 2014, 23:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) tylna belka


Od siebie dodam, że belkę trzeba naprawić na pewno w momencie, kiedy opona ociera o wewnętrzne nadkole. A dlaczego? Bo takie auto nie przejdzie przeglądu.

Czyli sprawdź jak tam z odstępem opony od nadkola i się nie martw. Zacznie ocierać - naprawisz. Chyba, że masz kasę, to napraw wcześniej.

Porównanie usterki belki do hipochondrii jest genialne. Very Happy
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
roygbiv

Debiutant



Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: xsara 1.4i
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 15 Cze 2014, 12:00
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) tylna belka


W weekend przyjrzałem się nieco mojej xsarze. Myślałem, że póki auto nie usiadło, to nie mam się czym martwić. Jest sporo przestrzeni między bieżnikiem a nadkolami. Ale zauważyłem, że jak próbuję wsadzić dłoń ZA koło, to z prawej strony jest więcej przestrzeni niż z lewej. Z prawej wchodzi cała dłoń jako tako, ale z lewej ledwie mogę wcisnąć palec. Koło jeszcze nie obciera, ale nie wiadomo kiedy zacznie:(

Czy zużyta belka może powodować ściąganie na jedną stronę? Ujawnił mi się niedawno taki problem, a z przodu mechanik niczego nie znalazł. Mieliście takie objawy, które ustąpiły po naprawie belki?
Powrót do góry
ryspop

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: Xsara II 2.0 HDI 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Cze 2014, 23:25
Temat postu:

Problem z bańki :) Belka zregenerowana - samodzielnie


Kolega znawca samochodów i mechaniki powiedział, że może mi pomoc i tak naprawiliśmy belkę. Co się okazało - u mnie z prawej strony brak było już łożyska (a raczej dwóch) bo na stronę wchodzą 2 łozyska. Z lewej było ok i nawet czop był dobry. Prawy czop przerdzewiały i do wymiany. Cała operacja choć zajęła nam trochę ok 12h to jestem zadowolony gdyż nauczyłem się nieco i przy okazji zaoszczędziłem sporo kasy. Za czop i łożyska z uszczelniaczami zapłaciłem jakieś 250 zł (łożyska na 2 strony 150).
Moje auto ma wartość jakieś 4-5 tys i 1000 zł za regeneracje to trochę dużo... a że kolega zaoferował pomoc więc się udalo. Nie mieliśmy żadnych ściągaczy czy innych wynalazków. Wszystko robiliśmy na ziemi (brak kanału).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny


CitroenSpaceTourer

110 000

2018r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

11 900

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

13 000

2007r.

227 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System