Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Problem z silnikiem, olejem prośba



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasztelan1980

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C3 1.4 HDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Maj 2014, 12:43
Temat postu:

Problem z silnikiem, olejem prośba


W związku z tym, że czytając fora internetowe trochę się zaniepokoiłem skalą problemu jaki mogę mieć z moim samochodem proszę o pomoc. Zaznaczam że kompletnie nie znam się na samochodach i oczywiście mam zamiar udać się do mechanika ale może ktoś coś doradzi. Po kolei.
Mój Citroen C3 1.4 HDI spisuje się bardzo dobrze, nie ma żadnych kłopotów poza tym że dość często nie odpala za 1 razem i dymi przy tym. Jest to podobno kwestia świec i to też będzie rozwiązane. Ale ostatnio (jakieś 2 tygodnie temu) pojawił się taki problem:
- jechałem normalnie stałą trasą do pracy i przy zwolnionych obrotach szarpnęło mi autem i zaświeciła się kontrolka ciśnienia oleju, zniknęła wskazówka obrotomierza, auto zgasło, trochę to zignorowałem odpaliłem i jechałem dalej, już bez problemu
- w drodze powrotnej podobna sytuacja, znowu odpaliłem i jechałem dalej
- później zdarzało mi się kilka razy szarpnięcie ale kontrolka i zgaśnięcie auta może raz się przytrafiła
- czasem też przy tej okazji kierownica jakby zaczęła ciężej „chodzić”
- nie pojawiały się żadne dziwne odgłosy
Poczytałem fora i bardzo możliwe że to jest problem z panewką, co podobno jest bardzo niebezpieczne. I tu pojawiają się moje pytania:
- czy to jest już przesądzone że to panewka?
- czy jeśli miałaby to być panewka to kontrolka ciśnienia oleju powinna zaświecić się za każdym razem?
- czy to może mieć związek z tymi świecami i wymiana załatwi problem?
- czy iść od razu do mechanika czy może lepiej iść na diagnostykę i czy ona mi wszystko wykaże na 100%?
- czy można jeszcze tym samochodem jeździć (bo od zdarzenia zrobiłem całkiem sporą trasę – w trasie bez zarzutów)?
- czy może to mieć związek z wymianą oleju? Bo na obecnym jeżdżę już ze 12 tysięcy km?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry
armel80

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ocieszyn/wielkopolska
Posiadane auto: Seat,Ibiza,Cupra tdi,1.9,2004
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 29 Maj 2014, 22:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Problem z silnikiem, olejem prośba


Kolego poszukaj tylko przyczyny czemu silnik gaśnie a reszta sama się rozwiąże,kontrolki zapalają się dlatego że gaśnie silnik,czyli jak silnik zgaśnie to zapalają się kontrolki i tak samo przestaje chwilowo działać wspomaganie kierownicy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

69 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie

CitroenC5

32 000

2014r.

290 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System