Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emil0900

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16V 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 10:58
Temat postu:

Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Witam,
to mój pierwszy post na forum, więc z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział itp. Znawcą samochodów też raczej nie jestem, więc proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem autko jak w temacie. Problem w tym, że rozrząd nie był jeszcze wymieniany a ma ono już 114tys. km zrobione na liczniku. Moje pytanie brzmi teraz (bo słyszałem różne historie o tym co ile trzeba rozrząd wymienić) czy jestem grubo po przebiegu wymaganym do wymiany rozrządu i "chodzę po cienkim lodzie", czy może jeszcze jakiś zapas kilometrów został??

Dodam, że nic niepokojącego nie zauważyłem (jeśli w ogóle coś da się zauważyć przed ewentualnym strzeleniem paska rozrządu).

Dzięki z góry za odpowiedź.
Za wszelkie popełniony błędy przepraszam. Obiecuję poprawę Wink.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
zaba45

Dyskutant



Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4 Coupe 1.6 VTR+ Lpg 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 13:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


ja mialem 140 000 km przy zakupie 99% stan faktyczny
I zrobilem wymiane rozrzadu(pierwsza wymiana)
Pasek byl ok,ale rolki juz byly zuzyte
Radze wymiane,bo wytrzymalosc paska ma tez styl jazdy
Mi wyszedl koszt 1000zl ,ale w tym byla rowniez wymiana drazka kierownicy
Powrót do góry
patryk92taxi

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen DS5, Hybrid4
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 16:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Ja mam C5 1.6 HDI, rozrzad dopiero wymienilem pare dni temu czyli przy 180 tys. Slyszalem ze w tych silnikach wymienia sie co 180 000-220 000 km. U mnie z tego co patrzalem to pasek byl w dobrym stanie i rolki tez. Jak juz sie skusisz na wymiane to proponuje firmy INA a pompe wody SKFa Smile tez dlugo sie zastanawialem nad firma i w koncu kuoilem INA po zdemontowaniu rolki byly od INA, pasek DAYCO, a pompy juz nie pamietam.
Ja robilem rozrzad u kolgi to skasowal mnie 200 zl za robote, 50 zl zaplacilem za plyn chlodniczy, caly rozrzad z pompa wody 430 zl + przesylka 40 zl (bo kupywalem na allegro u dwoch inny sprzedawcow).
Powrót do góry
borillo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI (FAP) 2007r.
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Ja nie patrzę na instrukcje serwisowe, w których interwał wymiany rozrządu jest na 150 tys km, bo nawet jak rozrząd zawiedzie wcześniej, po skończeniu się gwarancji to żaden serwis tego nie uzna. Osobiście radziłbym wymienić rozrząd, a później zmieniać go nie rzadziej niż 80tys km lub 4-5 lat.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 27 Kwi 2014, 10:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


emil0900 domyslam sie ,ze temat dotyczy silnika HDI. Jest to istotne, bo okresy wymiany sa inne znaczaco. W silniku benz. wymienia sie co 120 tys, a w HDI co 240 tys, przy ciezkich warunkach 180 tys[miasto, krotkie odcinki...]. Jesli jestes pewien przebiegu, to masz jeszcze duzo czasu przed soba do wymiany. Nie jestem pewien ,ale maksymalny czas to 8 lat, a moze 10 lat uzywania paska. Brak danych o Twoim pojezdzie. Z drugiej strony , to nawet jesli pasek peknie, w tym silniku konczy sie z reguly na wymianie dzwigienek zaworowych[pekaja] i naprawa polega na wymianie na nowe. Pare razy to robilem i pelen sukces, zawory nie gna sie. W serwisie np.uznali, ze silnik do wymiany a ja go usprawnilem bez sciagania glowicy. jedyny problem to koszt dzwigienek[okolo 40 pln sztuka].
Jak przebieg nie jest udokumentowny[nie jestes pewien], a masz watpliwosci, to wymien i bedziesz mial spokoj na nastepne 180 tys minimum. Nie dajmy sie zwariowac, zauwazylem, ze na forach mnozy sie od straszenia kosztami napraw i iloscia kilometrow przejechanych na rozrzadzie, rekordzisci zalecaja wymiane po 40 tys, to jakas paranoja...
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Nie 27 Kwi 2014, 10:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
emil0900

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16V 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Kwi 2014, 11:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Dziękuje bardzo wszystkim, którzy zdecydowali się odpowiedzieć. Bardzo mi pomogliście dzieląc się wiedzą.

@dejnekomirek - silnik to nie diesel, a benzyna, więc zakładam, że w najbliższym czasie czeka mnie wymiana tego elementu silnika. Co do przebiegu (114tys.) to jestem pewny, bo zakup pochodził z zaufanego źródła (rodzinnego), więc nic nie było kręcone Smile.

To jeszcze tak gwoli ścisłości, bo padły już kwoty wymiany tego elementu - jaka jest górna granica cenowa wymiany elementów rozrządu (powiedzmy, że mechanik sam zakupi części - czy w ogóle polegać na mechanikach wybierających własne części? nie oszukają na zasadzie - kupię tańsze, a powiem, że wsadziłem droższe?).

Dzięki za pomoc ale jestem samochodowym lamusem, więc w dalszym ciągu proszę o wyrozumiałość ;].

Pozdrawiam.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 27 Kwi 2014, 12:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Odpowiem Tobie tak: oddalbym w rece mechanika zakup czesci, ale... chcialbym wiedziec co zamontowal. odnosnie kosztow: zestaw w Intercars rozrzadu z pompa wodna to koszt rzedu 600pln. Podejrzewam, ze mechanik ma upusty, wiec bez problemu sie zmiesci w tej kwocie. Moze warto przyjrzec sie napedowi osprzetu[pasek, rolki, kolo pasowe na wale], bo to przeciez i tak sie demontuje. Czasami trzeba rowniez wymienic uszczelniacz[nigdy nie robie tego na zapas] i to wszystko. Natomiast robocizna to juz odrebna sprawa i jak sam czytales, czasami fantazja ponosi.
Jest jeszcze jedna sprawa, ten silnik wymaga bezwglednie przyrzadow do blokowania walkow i walu korbowego, nie radze oddawac w rece ludzi, ktorzy nigdy tego nie robili. To jest ciezki silnik do ogarniecia bez blokad, no i bez wiedzy. Zycze powodzenia
Powrót do góry
skype status
Kosu_Moks

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 VTR 1.6 16V 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Kwi 2014, 23:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


W 1.6 16V wymiana rozrządu co 120 miesięcy (10 lat) lub 120 tys. kilometrów. Tyle w temacie Smile.
Powrót do góry
borillo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI (FAP) 2007r.
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 28 Kwi 2014, 22:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Przy jakości dzisiejszych części uważam i przy budowie dzisiejszych silników uważam, że 80tysięcy km lub 5 lat to maks dla rozrządu na pasku. Łańcuchy się wyciągają po 100-120tysiącach, a pasek to tylko pasek i ja nie ryzykowałbym jeździć do przebiegu 120 tys km.
Dzisiaj klient przyprowadził auto, a właściwie przywiózł na lawecie. Skodę Octavię II 1.6 8V z 2011 roku z przebiegiem 36 czy 38 tysięcy (ma ją od nowości). Strzelił w niej pasek (oryginalny) gwarancja się skończyła, serwis umywa ręce. Z tego co się na szybko dopatrzyłem to przyczyną była pompa wody (stała w miejscu, nie mogłem jej ręką w ogóle obrócić).
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Wto 29 Kwi 2014, 07:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Czyzbysmy wracali do przeszlosci? To moze, jak uda sie wyjechac na droge i przejechac 2 km, to bedzie wielki sukces? Jesli ta pompa stala, to nie bylo jej wczesniej slychac? Znam przypadek z Fiata, samochod kempingowy, 36 tys przebiegu, 8 lat. Pekl pasek, bo walek zatarl sie w glowicy. Koszty naprawy rzedu 15 tys.pln[dzialo sie to w Norge]. I Fiat zwrocil cala kwote, wysylajac rowniez przeprosiny za klopoty. Podobna sprawa w Oplu w duzo nowszym aucie[silnik tez z Fiata] skonczyla sie placzem klienta.
A na powaznie, nie dajmy sie zwariowac. Ale prawda jest, ze caly VW dzisiaj to zabawki, a nie pojazdy
Powrót do góry
skype status
emil0900

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16V 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2015, 13:29
Temat postu:

[Temat przywrócony do życia] Po wymianie rozrządu.


Witam Was serdecznie.

Dziękuję za pomoc doradczą dot. okresu wymiany rozrządu.
Aktualnie jestem po wymianie, niby wszystko dobrze, ale nie daje mi spokoju jeden szczegół.

Stan przed wymianą:
Na biegach 1 i wstecznym przy lekkim dodawaniu gazu nic nie wzbudza mojej uwagi. Silnik działa w porządku.

Stan po wymianie:
Na biegach 1 i wstecznym przy lekkim dodawaniu gazu słyszę takie "pryknięcia, [cenzura]ęcia" (postaram się może nagrać i wrzucić ten dźwięk).


Zwracam uwagę jednakowoż na fakt, że na biegu jałowym tego nie ma. Nie odnotowałem spadku mocy silnika, ani wzrostu spalania. Reszta pozostaje bez zmian.

Niby gość w warsztacie, który to robił jeździł autem po wymianie i teoretycznie wszystko mu się podobało (ale wiadomo jak to jest).

Moje pytanie brzmi:
Czy może to być wynik nowych elementów jakie zostały włożone i muszą się "dotrzeć" (jak zwał tak zwał), czy może po wymianie powinno wszystko chodzić jak w zegarku i wydawać taki dźwięk jak sprzed wymiany?

Jestem laikiem, więc proszę o wyrozumiałość.
Będę starał się dopowiadać, jeśli padnie prośba o jakieś szczegóły.


Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

27 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System