Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emil0900

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16V 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 10:58
Temat postu:

Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Witam,
to mój pierwszy post na forum, więc z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział itp. Znawcą samochodów też raczej nie jestem, więc proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem autko jak w temacie. Problem w tym, że rozrząd nie był jeszcze wymieniany a ma ono już 114tys. km zrobione na liczniku. Moje pytanie brzmi teraz (bo słyszałem różne historie o tym co ile trzeba rozrząd wymienić) czy jestem grubo po przebiegu wymaganym do wymiany rozrządu i "chodzę po cienkim lodzie", czy może jeszcze jakiś zapas kilometrów został??

Dodam, że nic niepokojącego nie zauważyłem (jeśli w ogóle coś da się zauważyć przed ewentualnym strzeleniem paska rozrządu).

Dzięki z góry za odpowiedź.
Za wszelkie popełniony błędy przepraszam. Obiecuję poprawę Wink.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
zaba45

Dyskutant



Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4 Coupe 1.6 VTR+ Lpg 2006
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 13:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


ja mialem 140 000 km przy zakupie 99% stan faktyczny
I zrobilem wymiane rozrzadu(pierwsza wymiana)
Pasek byl ok,ale rolki juz byly zuzyte
Radze wymiane,bo wytrzymalosc paska ma tez styl jazdy
Mi wyszedl koszt 1000zl ,ale w tym byla rowniez wymiana drazka kierownicy
Powrót do góry
patryk92taxi

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen DS5, Hybrid4
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 16:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Ja mam C5 1.6 HDI, rozrzad dopiero wymienilem pare dni temu czyli przy 180 tys. Slyszalem ze w tych silnikach wymienia sie co 180 000-220 000 km. U mnie z tego co patrzalem to pasek byl w dobrym stanie i rolki tez. Jak juz sie skusisz na wymiane to proponuje firmy INA a pompe wody SKFa Smile tez dlugo sie zastanawialem nad firma i w koncu kuoilem INA po zdemontowaniu rolki byly od INA, pasek DAYCO, a pompy juz nie pamietam.
Ja robilem rozrzad u kolgi to skasowal mnie 200 zl za robote, 50 zl zaplacilem za plyn chlodniczy, caly rozrzad z pompa wody 430 zl + przesylka 40 zl (bo kupywalem na allegro u dwoch inny sprzedawcow).
Powrót do góry
borillo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI (FAP) 2007r.
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 26 Kwi 2014, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Ja nie patrzę na instrukcje serwisowe, w których interwał wymiany rozrządu jest na 150 tys km, bo nawet jak rozrząd zawiedzie wcześniej, po skończeniu się gwarancji to żaden serwis tego nie uzna. Osobiście radziłbym wymienić rozrząd, a później zmieniać go nie rzadziej niż 80tys km lub 4-5 lat.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 27 Kwi 2014, 10:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


emil0900 domyslam sie ,ze temat dotyczy silnika HDI. Jest to istotne, bo okresy wymiany sa inne znaczaco. W silniku benz. wymienia sie co 120 tys, a w HDI co 240 tys, przy ciezkich warunkach 180 tys[miasto, krotkie odcinki...]. Jesli jestes pewien przebiegu, to masz jeszcze duzo czasu przed soba do wymiany. Nie jestem pewien ,ale maksymalny czas to 8 lat, a moze 10 lat uzywania paska. Brak danych o Twoim pojezdzie. Z drugiej strony , to nawet jesli pasek peknie, w tym silniku konczy sie z reguly na wymianie dzwigienek zaworowych[pekaja] i naprawa polega na wymianie na nowe. Pare razy to robilem i pelen sukces, zawory nie gna sie. W serwisie np.uznali, ze silnik do wymiany a ja go usprawnilem bez sciagania glowicy. jedyny problem to koszt dzwigienek[okolo 40 pln sztuka].
Jak przebieg nie jest udokumentowny[nie jestes pewien], a masz watpliwosci, to wymien i bedziesz mial spokoj na nastepne 180 tys minimum. Nie dajmy sie zwariowac, zauwazylem, ze na forach mnozy sie od straszenia kosztami napraw i iloscia kilometrow przejechanych na rozrzadzie, rekordzisci zalecaja wymiane po 40 tys, to jakas paranoja...
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Nie 27 Kwi 2014, 10:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
emil0900

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16V 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Kwi 2014, 11:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Dziękuje bardzo wszystkim, którzy zdecydowali się odpowiedzieć. Bardzo mi pomogliście dzieląc się wiedzą.

@dejnekomirek - silnik to nie diesel, a benzyna, więc zakładam, że w najbliższym czasie czeka mnie wymiana tego elementu silnika. Co do przebiegu (114tys.) to jestem pewny, bo zakup pochodził z zaufanego źródła (rodzinnego), więc nic nie było kręcone Smile.

To jeszcze tak gwoli ścisłości, bo padły już kwoty wymiany tego elementu - jaka jest górna granica cenowa wymiany elementów rozrządu (powiedzmy, że mechanik sam zakupi części - czy w ogóle polegać na mechanikach wybierających własne części? nie oszukają na zasadzie - kupię tańsze, a powiem, że wsadziłem droższe?).

Dzięki za pomoc ale jestem samochodowym lamusem, więc w dalszym ciągu proszę o wyrozumiałość ;].

Pozdrawiam.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 27 Kwi 2014, 12:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Odpowiem Tobie tak: oddalbym w rece mechanika zakup czesci, ale... chcialbym wiedziec co zamontowal. odnosnie kosztow: zestaw w Intercars rozrzadu z pompa wodna to koszt rzedu 600pln. Podejrzewam, ze mechanik ma upusty, wiec bez problemu sie zmiesci w tej kwocie. Moze warto przyjrzec sie napedowi osprzetu[pasek, rolki, kolo pasowe na wale], bo to przeciez i tak sie demontuje. Czasami trzeba rowniez wymienic uszczelniacz[nigdy nie robie tego na zapas] i to wszystko. Natomiast robocizna to juz odrebna sprawa i jak sam czytales, czasami fantazja ponosi.
Jest jeszcze jedna sprawa, ten silnik wymaga bezwglednie przyrzadow do blokowania walkow i walu korbowego, nie radze oddawac w rece ludzi, ktorzy nigdy tego nie robili. To jest ciezki silnik do ogarniecia bez blokad, no i bez wiedzy. Zycze powodzenia
Powrót do góry
skype status
Kosu_Moks

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 VTR 1.6 16V 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Kwi 2014, 23:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


W 1.6 16V wymiana rozrządu co 120 miesięcy (10 lat) lub 120 tys. kilometrów. Tyle w temacie Smile.
Powrót do góry
borillo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI (FAP) 2007r.
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 28 Kwi 2014, 22:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Przy jakości dzisiejszych części uważam i przy budowie dzisiejszych silników uważam, że 80tysięcy km lub 5 lat to maks dla rozrządu na pasku. Łańcuchy się wyciągają po 100-120tysiącach, a pasek to tylko pasek i ja nie ryzykowałbym jeździć do przebiegu 120 tys km.
Dzisiaj klient przyprowadził auto, a właściwie przywiózł na lawecie. Skodę Octavię II 1.6 8V z 2011 roku z przebiegiem 36 czy 38 tysięcy (ma ją od nowości). Strzelił w niej pasek (oryginalny) gwarancja się skończyła, serwis umywa ręce. Z tego co się na szybko dopatrzyłem to przyczyną była pompa wody (stała w miejscu, nie mogłem jej ręką w ogóle obrócić).
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Wto 29 Kwi 2014, 07:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana rozrządu C4 1.6 16V 110KM 2007r.


Czyzbysmy wracali do przeszlosci? To moze, jak uda sie wyjechac na droge i przejechac 2 km, to bedzie wielki sukces? Jesli ta pompa stala, to nie bylo jej wczesniej slychac? Znam przypadek z Fiata, samochod kempingowy, 36 tys przebiegu, 8 lat. Pekl pasek, bo walek zatarl sie w glowicy. Koszty naprawy rzedu 15 tys.pln[dzialo sie to w Norge]. I Fiat zwrocil cala kwote, wysylajac rowniez przeprosiny za klopoty. Podobna sprawa w Oplu w duzo nowszym aucie[silnik tez z Fiata] skonczyla sie placzem klienta.
A na powaznie, nie dajmy sie zwariowac. Ale prawda jest, ze caly VW dzisiaj to zabawki, a nie pojazdy
Powrót do góry
skype status
emil0900

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16V 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2015, 13:29
Temat postu:

[Temat przywrócony do życia] Po wymianie rozrządu.


Witam Was serdecznie.

Dziękuję za pomoc doradczą dot. okresu wymiany rozrządu.
Aktualnie jestem po wymianie, niby wszystko dobrze, ale nie daje mi spokoju jeden szczegół.

Stan przed wymianą:
Na biegach 1 i wstecznym przy lekkim dodawaniu gazu nic nie wzbudza mojej uwagi. Silnik działa w porządku.

Stan po wymianie:
Na biegach 1 i wstecznym przy lekkim dodawaniu gazu słyszę takie "pryknięcia, [cenzura]ęcia" (postaram się może nagrać i wrzucić ten dźwięk).


Zwracam uwagę jednakowoż na fakt, że na biegu jałowym tego nie ma. Nie odnotowałem spadku mocy silnika, ani wzrostu spalania. Reszta pozostaje bez zmian.

Niby gość w warsztacie, który to robił jeździł autem po wymianie i teoretycznie wszystko mu się podobało (ale wiadomo jak to jest).

Moje pytanie brzmi:
Czy może to być wynik nowych elementów jakie zostały włożone i muszą się "dotrzeć" (jak zwał tak zwał), czy może po wymianie powinno wszystko chodzić jak w zegarku i wydawać taki dźwięk jak sprzed wymiany?

Jestem laikiem, więc proszę o wyrozumiałość.
Będę starał się dopowiadać, jeśli padnie prośba o jakieś szczegóły.


Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

19 900

2008r.

149 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System