Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goodmaster

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 16V PB automat hydractive 3+ 2009 r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 13 Kwi 2014, 19:15
Temat postu:

Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


Witam, użytkuję C5 (prod. 2009) benzyna 2.0 od miesiąca, każdy zachwyca się, ze Hydractive 3+ to totalny komfort itp. itd. Ja nie odczuwam tego w ogóle, gdy najeżdzam na studzienki lub dziury w drodze albo spowalniacze to zawieszenie zachowuje się identycznie jak w innym samochodzie ze zwykłym zawieszeniem... Bardzo nad tym ubolewam. Wymieniłem siłownik ponieważ lekko pocił się, poza tym jest zero wycieków, błędów nie ma żadnych oprócz jednego, który ma większość użytkowników nowych C5tek - > "wzbudzenie, nieprawidłowy odbiór prędkości pojazdu".

Dochodzę do wniosku, że sfery są już zużyte i wymagają wymiany, doczytałem, że jest ich aż 7 sztuk: 3 z przodu i 4 z tyłu. Proszę użytkowników o informacje na temat tego zawieszenia, czy faktycznie ma być idealnie bezgłośne i ma tłumić idealnie nierówności, dziury, studzienki itp. ale na pewno tak, bo w końcu HA3+ kosztuje nie małe pieniądze i nikt by za to nie dopłacał gdyby było inaczej.

Zna ktoś dobrego fachowca od obsługi hydropneumatyki?

pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez goodmaster dnia Nie 28 Lut 2016, 22:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
arkadios

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 2009
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 13 Kwi 2014, 19:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


Nie wymieniaj sfer bez sprawdzenia ciśnienia. Tylko po sprawdzniu i stwierdzeniu, że ciśnienie jest za niskie wymień na nową. W tym roczniku, to trochę dziwne, że sfery są już do wymiany. Podejrzewam, że możesz mieć jeszcze do wymiany jakieś elementy zawieszenia, jak łącznik stabilizatora, tuleja itp., bo to psuje ogólne wrażenie z jazdy hydrowozem.
Mam ten sam rocznik C5-tki i jest bardzo mięciutki, ale ludzie przesadzają, że niczego nie czuć. Nierówności poprzeczne nie są aż tak dobrze tłumione. Za to małe nierówności wdłużne pochłania rewelacyjnie i wówczas płynę.
Podsumowując, cytrynką przyjemnie się pływa i nie chce się wysiadać, ale przesadą jest stwierdzenie, że nie czuć studzienek.
Powrót do góry
Raynor

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 275
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 138, FAP, automat AM6, HA3+
Piwa: 15/5
Wysłany: Wto 15 Kwi 2014, 11:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


arkadios napisał:

Podsumowując, cytrynką przyjemnie się pływa i nie chce się wysiadać, ale przesadą jest stwierdzenie, że nie czuć studzienek.


Dokładnie. Ja mam co prawda trochę starszą C5, ale też H3+ i przez pewien czas martwił mnie sposób wybierania zapadniętych studzienek, a raczej jego brak. Problem w tym, że wszystko jest ok - nic nie cieknie, wszystkie łączniki gumowo-stalowe nie wybite, błędów zero... Nawet ostatnio robiłem przegląd i wszystko jest ok. Też się naczytałem, że nic nie czuć i stąd były moje poszukiwania. A to chyba nie do końca z tym "nic nie czuć".

Druga sprawa to jakość dróg. Ja mam straszne drogi u siebie w mieście i naprawdę wiele rodzajów zawieszenia z nimi przegrywa. No ale co się dziwić skoro co parę metrów jest albo zapadnięta albo wystająca studnia, a GDDKIA (przechodzi krajówka przez miasto) zrobiła remont robiąc nalewki lub frezując drogi (!). Lokalna firma od utrzymania dróg też robi tylko nalewki. To jak te koła mają to resorować skoro każde wpada w inne zagłębienie albo najeżdża na zgrubienie i podwozie ciągle pracuje?

Trzecia sprawa to ciśnienie w oponie. Ja mam na słupku przednim, że pusty samochód to 2,5 bara przód i tył, natomiast pełny samochód to 2,5 bara przód i 3 bary tył. I szczerze - te 2,5 bara musi być. Wtedy, nawet te parszywe drogi u mnie w mieście, nie są takie złe. Mniejsze ciśnienie automatycznie obniża komfort.

Czwarta sprawa to odczucia w kabinie. Nie wiem czy tylko u mnie, ale przy zamkniętych oknach słyszę jakby pracę całego zawieszenia / opon kiedy przejeżdżam przez te "drogi" XXI wieku. Ale wystarczy, że uchylę szybę i jest o niebo lepiej. Czy to efekt wpadania przez otwarte okno wszystkich innych zagłuszających dźwięków czy wtedy tak buda nie przenosi pracy tych opon - nie wiem...
Powrót do góry
wiata3

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI, 2009
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 27 Lut 2016, 21:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


hhhmmmm gdzie znajduje się 3 sfera z przodu??? bo gdzieś mi uciekła hehe. Z przodu w komorze silnika 2 z prawej i lewej strony, z tyłu 2 na środku i 1 z prawej przy siłowniku i z lewej przy siłowniku, a gdzie znajduje się 3 z przodu.....
Powrót do góry
gadu-gadu
Pawel1805

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 157
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kętrzyn
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer Exlusive 2.0 HDI, AM6 2009
Piwa: 25/1
Wysłany: Sob 27 Lut 2016, 22:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


Pod spodem z tyłu silnika. Przy jej wymianie jest sporo roboty, ponieważ dojście do niej nie jest najlepsze.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 27 Lut 2016, 22:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wiata3

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI, 2009
Piwa: 0/6
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 08:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


kurde nie raz tam zaglądałem i jakoś jej nie widziałem, no ale tera już wiem gdzie jej szukac:) oczywiście wymienia się ją tak jak dwie pozostałe z przodu??? czy tak jak napisałeś jest tylko problem z dostępem do niej?? ale procedura jest taka sama???? Auto do góry, podnośnik, spuszczamy ciśnienie za pomocą kompa, odkręcamy sfery??? czy z tej bedzie wiecej leciało bo jest niżej niż te 2 pozostałe????
Powrót do góry
gadu-gadu
goodmaster

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 16V PB automat hydractive 3+ 2009 r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 10:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


Auto na sam dół kolego, spuszczasz cisnienie z ukladu za pomoca Diagboxa, ewentualnie lexi. Wtedy samochod opusci sie tak nisko jak, że az sie przestraszysz Wink Very Happy Odpinasz akumulator zeby nie urwalo Cie reki podczas serwisowania Wink heheh Nastepnie odkrecasz sfery, wymieniasz parami. Dokrecasz recznie do oporu. Beda zapieczone jak cholera ;D wiec bedzie trzeba uzyc bardzo duzo sily zeby je odkrecic i oczywiscie klucza np. jak do filtrow oleju itp.. Niewiele plynu bedize wyplywac podczas ich usuwania. Do srodkowej zeby sie dobrac to bedziesz musial usunac nawet tzw. ''kołyskę'' bardzo duuuzo rozbierania (trzeba wspomoc sie podnosnikiem) i ta sfera srodkowa byla mocno zapieczona u mnie, ale po paru godz. udalo sie ja wymienic... Zakrecasz wszystkie, skladasz furę. Teraz ostatni etap. Obczaj czy ubylo cos plynu, moglo ubyc 100-150 ml, jezeli byla mocno uszkodozna sfera to wiecej, dolej sobie. Podlaczasz aku, przekrecasz kluczyk i pompa od razu zaczyna dzialac bez odpalania auta, (jesli nie to odpalasz fure i wciskasz przyciskami pozycje max, zeby pompa zaczela smigac), wypoziomuje sie i mozesz samochod odpalic i odpowietrzyc uklad, na max gora, na max dol, krecenie kolami na maxa lewo, prawo, znowu max gora, max dol tak pare razy mozna znowu na dolnej pozycji tymi kolami pokrecic do oporu tzn. kierownicą Wink i ustawic poz. normal. To wszystko. Ja wymienilem wszystkie sfery u siebie, poprawa moze 10%, ale auto duzo lepiej trzyma sie drogi i nie ''wypada'' z zakretow. Oszalamiajacej roznicy nie widze (wymiana 7 sfer) ale dla bezpieczenstwa tak jak niektorzy juz pisali warto je zmienic jak czujesz, ze auto plywa i gorzej tlumi nierownosci i ma przebieg kolo 200 tys. ;D ja mialem 185 tys.

Ostatnio zmieniony przez goodmaster dnia Nie 28 Lut 2016, 13:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
wiata3

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI, 2009
Piwa: 0/6
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 12:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


Dlaczego odpinamy aku? No u mnie jest już 195 tys i trzeba się za to zabrać najlepiej jak by zrobił to ktoś kto się na tym zna i zrobi to fachowo bo w mojej okolicy z tym ciężko
Powrót do góry
gadu-gadu
goodmaster

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 16V PB automat hydractive 3+ 2009 r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 13:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


Taka jest zasada, diagbox tez o tym informuje. W hydrowozach roznie bywa i moze sie wlaczyc przez przypadek pompa i to byloby troche niewskazane gdybys mial odkrecone sfery, a ona zacznie pompować Wink Dla bezpieczenstwa odlacza sie.
Powrót do góry
wiata3

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI, 2009
Piwa: 0/6
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 18:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


kolega sam wymieniał sfery?? mówisz, że komfort jazdy po wymianie sfer niewiele się poprawił, ale tak jak powiedziałeś bezpieczeństwo też ważna sprawa, mam nadzieje tylko że najzwyczajniej w świecie nie zabardzo przyzwyczaiłem się już do auta (chodzi mi o to że pamiętam pierwszą jazdę citroenem i wtedy naprawdę się płynęło, a teraz po prawie 3 latach użytkowania robię mniej więcej 10-12 tys km rocznie, już tak się nie płynie i "czuje" nierówności na drodze) albo się przyzwyczaiłem albo faktycznie już się kończą sfery, bo zawieszenie ogólnie bez luzów to chyba tylko ze sferami już coś może byc , tym bardziej przy takim przebiegu 195 tys
Powrót do góry
gadu-gadu
goodmaster

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 16V PB automat hydractive 3+ 2009 r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 22:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


Tak komfort d*** nie urywa w porownaniu do tego co bylo przed wymiana sfer, ale na pewno trzyma sie porzadnie drogi, czuje sie pewniej prowadzac ten samochod niz wczesniej ale jak u Ciebie juz mocno komfort spadl to moze faktycznie jakas sfera padla - membrana sie uszkodzila, mozesz pobujac autem z kazdej strony koła czy ugina sie porzadnie czy jest twardy, nie najlepsze sprawdzenie sfer ale jak masz calkowicie padnieta to powinienes zauwazyc ze jest twardziej niz na ''innych kolach'' Wink , ale przejedz sie innym samochodem i wsiadz z powrotem do C5 to na pewno odczujesz roznice Wink ja odczulem kosmiczna, jezdzac np. 407 peugotem albo fiatem croma z 2011 roku (dopieszczonym) To miedzy c5 to jest przepasc w prowadzeniu i tlumieniu nierownosci Wink przynajmniej ja mam takie odczucia. Fiat wg mnie to shit totalny Very Happy 407 minimalnie lepiej ale tez bez szalenstwa. Nowe samochody, półka premium maja juz naprawde porzadne zawiasy i niewiele ustepuja lub w ogole hydro, moze dlatego Citroen zrezygnowal ze swojego zawieszenia... U mnie kilka sfer stukalo gdy je odkrecili i potrzasneli nimi, wiec trzeba takie od razu zmienic. Ogolnie jak masz juz taki przebieg to zmien calosc zeby miec spokoj z zawieszeniem do konca żywota auta Wink Ja zlecilem naprawe zwyklemu warsztatowi, ale patrzylem im na rece, powiedzialem co maja robic jak te sfery ogarnac, sam opuscilem auto i spuscilem LDS. Oni odrecali sfery i pozniej dostali sie do tej srodkowej. Nie ma tam cudow naprawde Wink kazdy serwis to zrobi tylko ktos musi miec jakies pojecie i to nadzorowac. ASO kasuje jakies kosmiczne pieniadze za sfery i ich wymiane, sfera 550*7 = 3850zl! + robocizna chyba 1500zl o ile dobrze pamietam ale moglem cos pomylic z ta kwotą, bo licza za odpowietrzanie osobno, za spuszcxenie lds, zbieznosc, wkrecenie kazdej sfery z osobna itp. SUMA 5350zl. Ja wydalem 220zl*7 = 1540 + robocizna 460 (bo grzebali z 6 godzin przy tym) = 2000zl Troche poczytalem, zadzwonilem do Citroena do gosci co cokolwiek wiedza na ten temat, powiedzial mi pare rzeczy koles chociaz nie chcial za duzo mowic, ale tylko 2 sprawy ktorych nie bylem pewien i teraz jest jasna sprawa. Z reszta opisalem Ci cala procedure w poprzednim poscie wiec wszystko wiesz. Tak naprawde 6 sfer to wymieniasz sam z zamknietymi oczami, tylko troche trzeba uzyc sily zeby je wykrecic, bo zakrecenie to juz lajt. Najgorsza jest ta srodkowa... 7dma. Tutaj juz ktos musi ten samochod rozebrac zeby sie do niej dostac i pozniej go skrecic. Ustawic zbieznosc tez trzeba bo 'rozdzieraja' sporo zawieszenia z przodu.
Powrót do góry
wiata3

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI, 2009
Piwa: 0/6
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


czyli po wymianie sfer trzeba ustawic zbierznośc?? Mam zamiar wymienic na razie 3 z przodu i po tym też trzeba zbierznośc ustawiac??? czy tylko po tej srodkowej bo dostajac sie do niej trzeba sporo rozbierac???
Powrót do góry
gadu-gadu
goodmaster

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 16V PB automat hydractive 3+ 2009 r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 22:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


Zbieznosc tylko po srodkowej, bo rozdzierasz pol auta Wink Te dwie gorne z przodu to wymieniasz 'raz, dwa' i nie musisz niczego ustawiac. Jak juz wymienisz to sfery to napisz jak samochod sie zachowuje i czy czujesz roznice.
Powrót do góry
wiata3

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI, 2009
Piwa: 0/6
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 23:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


Ok napisze co i jak a ta środkową jest tak sama jak dwie pozostałe na przód???? Czy jest jakąś inną???
Powrót do góry
gadu-gadu
goodmaster

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 16V PB automat hydractive 3+ 2009 r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 23:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Hydractive 3+ Citroen C5 X7 2009 r. Wymiana sfer - 7 sztuk?


Srodkowa ma najwieksze cisnienie ze wszystkich i jest tzw. reduktorem cisnien tak jak tylne srodkowe - maja po prostu specjalny dodatek w sferze cos takiego jak zawor. Te 4 boczne nie maja czegos takiego. Musisz sobie dobrac porzadnie sfery ktore chcesz wymienic, kupic dokladnie takie jakich potrzebujesz. Przod ma bodajze 50 barow lewy i prawy, srodek przod ma 70 barow. Ale dokladnie to sobie sprawdz jak bedizesz kupowal i okresl sie, ze potrzebujesz wymienic te 3 srodkowe i podaj VIN zeby idealnie je dobrali.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenDS4

37 490

2013r.

193 277 km

pomorskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System