Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Jak sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dudi_78

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.6 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2014, 20:07
Temat postu:

Jak sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry ?


Witam
Jak sprawdzić czy auto pracuje na wszystkie cylindry.
Mam to auto od grudnia i nie jestem pewien jak powinien pracować silnik. Jak dodaję gazu ale tak aby ociążyć silnik (nie delikatnie) i przy prędkościach od 100 km/h słyszę dzwięki których nie słychać przy niższych prędkościach i bez obciążenia. Trudno go opisać ale to jest jak głuche pukanie i nie bardzo głośne. W poprzednim aucie aby sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry wystarczyło zdjąc fajke o porównać pracę silnika, ale tu jest listwa i zastanawiam sie czy da się to sprawdzić bez podłączenia do komputera.
Z góry dziękuję.
Powrót do góry
klamot1

Dyskutant



Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kostrzyn nad Odrą
Posiadane auto: Citroen C5 Hatchback 2.0 HDI 03r Citroen C5ii 1.8 16v
Piwa: 5/6
Wysłany: Sob 05 Kwi 2014, 21:14
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jak sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry ?


Witam. Nie wiem jak w Twojej cytrynce ale w peugocie 206 z 2002r jak nie pali jeden cylinder to zapala się CHECK ENGINE, też jest listwa. Taką usterkę powinien wykryć sterownik.Pozdrawiam
Powrót do góry
jancenty79

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 2000
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2014, 21:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jak sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry ?


Tak mi do głowy przychodzi, po kolei odkręcaj świece zapłonowe i po odkręceniu każdej świecy oczywiście zakładaj cewkę, będziesz słyszał czy jest różnica w pracy silnika i tym sposobem dowiesz się czy wszystkie cylindry pracują.
_________________
Pozdrowionka
Jac
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2014, 22:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jak sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry ?


jancenty79 napisał:
Tak mi do głowy przychodzi, po kolei odkręcaj świece zapłonowe i po odkręceniu każdej świecy oczywiście zakładaj cewkę, będziesz słyszał czy jest różnica w pracy silnika i tym sposobem dowiesz się czy wszystkie cylindry pracują.


A otwór po świecy przykryć palcem? Czy tak zostawić? Bez obrazy, ale kolego pomyśl przez chwilkę co się będzie działo.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Czw 10 Kwi 2014, 07:13
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jak sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry ?


I po kazdej takiej probie , cewka do wymiany? A co bedzie sie dzialo z powstajacym wysokim napieciem w odlaczonym cylindrze? Pomyslales? A nie wystarczy zajrzec Lexia do systemu? Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Czw 10 Kwi 2014, 07:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jancenty79

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 2000
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 10 Kwi 2014, 22:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jak sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry ?


dejnekomirek napisał:
I po kazdej takiej probie , cewka do wymiany? A co bedzie sie dzialo z powstajacym wysokim napieciem w odlaczonym cylindrze? Pomyslales? A nie wystarczy zajrzec Lexia do systemu? Pozdrawiam


oczywiście że można sprawdzić w lexi, nie sądzę że cewka po każdej takiej próbie do wymiany, sam w 206 tak sprawdzałem i nic nie nawaliło, nie sądzę że cytryny są delikatniejsze.
Szkoda że koledzy się odezwali w momencie kiedy można było kogoś skrytykować a nie wcześniej aby pomóc.
_________________
Pozdrowionka
Jac
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pią 11 Kwi 2014, 07:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jak sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry ?


Naczelna zasada jest pomagac, jak jest sie pewnym wiedzy, ale , rowniez bron Panie, nie podawac rozwiazan, mogacych zaszkodzic, spowodowac uszkodzenia, albo wypadek. Samochod to nie jest zabawka, pomijajac koszta, to rowniez zla informacja moze byc przyczyna smierci. Cewki zaplonowej nie wolno uruchamiac bez zamontowanych swiec zapl., kazda taka proba moze skonczyc sie nieodwracalnym uszkodzeniem, a koszt nowej nie jest maly. Nawet diagnoza w Serwisie kosztuje duzo mniej, to jedno. A po drugie, jakbym mial odpisywac na kazdy temat, to chyba musialbym caly czas przed kompem siedziec i chyba jest to dobrowolne?
Powrót do góry
skype status
dudi_78

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.6 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Kwi 2014, 08:07
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jak sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry ?


Panowie dziękuję za odpowiedzi. Widzę że są niemałe rozbieznośći w sposobie sprawdzenia tego problemu. Czy powinna zapalić sie kontrolka silnika, czy jedynie Lexia coś pomoże, bo na ściągnięcie listwy i wykręcenie świecy nie będę sie decydował. Prosił bym o konkretne rozwiązanie. Z góry dziękuję.
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pią 11 Kwi 2014, 11:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jak sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry ?


jesli nie bedzie palił na któryś z cylindrów to auto będzie prychało, jeśli bedzie padała cewka to nie koniecznie musi się zaświecić kontrolka ale.
w twoim przypadku usterka musi byc gdzieś indziej bo wież mi jakby nie palił na jeden cylinder to strasznie by trzęsło silnikiem. od razu zjechałbyś na pobocze bo objawy są strasznie niepokojące
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pią 11 Kwi 2014, 18:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jak sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry ?


Mozesz sprawdzic organoleptycznie uzywajac jednej swiecy zwartej, tzn z dogieta elektroda boczna do centralnej- zeby nie bylo iskry. Cewka musi byc zmasowana do masy przez ta swiece na kolejnych cylindrach, inaczej grozi przebiciem i zniszczeniem cewki. Duzo prosciej jest wykonac test Lexia i bez rozbierania dowiemy sie na ktorym cylindrze, ewentualnie, mamy problemy. Prace silnika mozesz tez ocenic sluchowo, jesli jakis cylinder nie pracuje, slychac to wyraznie w rurze wydechowej z tylu. Te gluche stuki moga byc zwiazane z walem korbowym, zreszta byla kiedys nawet akcja z wymiana panewki i kola pasowego w silnikach benzynowych, tez wlasnie z powodu stukow walu. Jesli nie potrafisz zweryfikowac problemu pojedz do jakiegos fachowca od Citroenow[zeby ocenic silnik, trzeba byc osluchanym w danym modelu, niektore odglosy sa charakterystyczne dla normalnej pracy jednego silnika, a w innym moga oznaczac klopoty] Jesli silnik ma moc, pracuja wszystkie cylindry, szukalbym problemow w panewkach. Mozliwe, ze rowniez kolo pasowe z tlumikiem drgan konczy zywot, ono tez przy niektorych obrotach moze generowac stuki. Zycze powodzenia i daj znac co bylo powodem. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
dudi_78

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.6 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 07:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jak sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry ?


Dziękuję za konkretną odpowiedz. Choć nieco mnie przeraża. Mam jeszcze jedno pytanie. Znacie może jakiegoś dobrego fachowca na pograniczu małopolski i śląska. W Olkuszu niestetety żadnego od citroena nie znam.
Powrót do góry
dudi_78

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.6 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Maj 2014, 19:05
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Jak sprawdzić czy pali na wszystkie cylindry ?


Witam
Podczas wyjazdu na majówkę miałę taką sytuację. Aby wyprzedzić tira musiałem zredukować bieg i wcisnąć gaz do dechy. Porządnie przeciągnołem moją cytrynkę. Po jakimś czasie zoriętowałem się że auto jest dużo mocniejsze. Podczas ruszania bez problemu sie zbiera, płynnie bez wcześniejszego mulenia. Podczas przyspieszania na trasie tez duża poprawa. Dziwny odłos podczas obciążenia silnika ucichł. Spalanie sie nieznacznie zwiekszyło. Wcześniej w cyklu mieszanym, ok 7-7,5 l/100km teraz 8-8,5/100km. Na Lexi nie byłem bo muszę wyjechać do Kraka a z czasem biednie. Panowie, czy wiecie co mogło być przyczyną? Czy po takiej zmianie powinienem odłączyć silniczek krokowy i pozwolić aby się ponownie "ustawił" z komputerem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System