Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Czujnik temperatury płynu chłodzącego - naprawa, film



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomekjan

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuj-Pom
Posiadane auto: Peugeot 206cc 1.6 benzyna 02r
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 20:07
Temat postu:

Czujnik temperatury płynu chłodzącego - naprawa, film


Witam,

Kolejny standardowy problem Xsary Picasso, który mnie dopadł, a niestety tu na forum nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi jak sobie z nim poradzić. Dlatego opiszę jak wymienić czujnik temperatury płynu chłodzącego w Xsara Picasso 2.0 hdi rocznik 2001.
Objawy, to skaczący wskaźnik temperatury. Może być zaraz po włączeniu zapłonu lub też w trakcie jazdy lub dowolnym momencie. Wskaźnik pokazuje maksimum a za chwilę minimum, itp. Wskazania te mają duży wpływ na pracę silnika, w szczególności kiedy jest zimny, a wskaźnik pokazuje maksymalną wartość, to wtedy dawka paliwa jest niewłaściwa i silnik pracuje nierówno, dławi się, itp.
Do rzeczy: potrzeba czujnika temperatury oraz ok 2 litry płynu chłodzącego. Czujnik jest mocowany jedynie na spinkę, która jest wsuwana od tyłu czujnika. Jeśli ją wysuniemy, to czujnik możemy spokojnie wyciągnąć - przy wyciąganiu jej trzeba uważać, aby nam nie wyleciała do tyłu i trzeba przytrzymać ją ręką. Po wyciągnięciu czujnika, wyleje się płyn i zaleje nam pół silnika, dlatego dobrze jest się na to przygotować. Następnie zakładamy nowy czujnik z nowym oringiem i montujemy nową spinkę, która była w komplecie. Dolewamy płynu, wpinamy kabel czujnika i w zasadzie to wszystko.
Układ odpowietrzy się chyba sam. Piszę chyba, gdyż ja nic nie robiłem dodatkowo i wszystko było ok.
Resztę widać na filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=n4ZnGySQjMs

Jeśli o czymś zapomniałem, to mnie poprawcie.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 22:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Czujnik temperatury płynu chłodzącego - naprawa, film


do wymiany wystarczy szklanka płynu.....wyjąc stary czujnik i wsadzic w dziurę kawałek pręta owiniętego szmatą...a pózniej szybko odstawic i wsadzić nowy czujnik........i tyle
i z tym odpowietrzeniem przy ubytku 2 litrów płynu chłodzącego wcale nie musi być tak prosto.....czasami sam sie nie odpowietrzy i trzeba popompowac wężami i upuścić powietrze na odpowietrznikach.....
Powrót do góry
gadu-gadu
bartekr87

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.6 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lis 2017, 08:41
Temat postu:

Temperatura wody


Witam Smile mam xsare picasso od dobrych 3 lat. Zawsze temperaturę wody pokazywało mi 3 kreski i taką temperaturę cały czas trzymał. Od niedawna zapalają się dwie kreski i taką temperature trzyma. Pytanie czy to normalnie, wcześniej trzy kreski a teraz dwie ? Pozdrawiam
Powrót do góry
alingen

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 29 Lis 2017, 20:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Czujnik temperatury płynu chłodzącego - naprawa, film


Jeśli to samoistnie się zmieniło,to dziwne.Jeśli jednak było coś robione przy pomocy lexii,to możliwa jest zmiana wskazań na wyświetlaczu.To po prostu można ustawić dowolnie przy pomocy lexii i będzie wskazywało 2 lub 3 kreski.Nie ma to jednak wpływu na samą temperaturę silnika,ani na temp.włączeń termostatu czy wentylatora.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC8

27 500

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System