Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasz1978

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: XP 2,0 HDi 2005r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Mar 2014, 22:33
Temat postu:

Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Witam.
Wyszło słonko i postanowiłem zrobić małe wiosenne porządki. Chciałem zacząć od udrożnienia kanałów odpływowych znajdujących się pod przednimi błotnikami zaraz za kielichami amortyzatorów (ich wylot można zobaczyć otwierając szeroko drzwi przednie). Poprzedni właściciel wogóle tam nie zaglądał i nazbierało się "trochę" liści, igliwia itp skutecznie blokując odpływ. Takie rzeczy powinno robić się przed jesienią... bo po co ma mi woda pod maską zalegać i dawać fory "rudej". Aby dostać się od góry musiałem zdemontować zewnętrzne podszybie (tam gdzie są dysze spryskiwaczy). To poszło gładko, ale aby całkiem się go pozbyć trzeba ściągnąć ramiona wycieraczek i tutaj pojawiły się schody. O ile ściągnąłem osłonki śrub mocujących ramiona, odkręciłem w/w śruby i pojawił się zonk. Ramiona ani drgną... obstukałem je z lekka, szukałem innych śrubek, zatrzasków i nic nie znalazłem. Próbowałem zrobić prowizoryczny ściągacz z klucza francuskiego i śrubokręta, ale ten ostatni wygiął się co świadczy, że ramiona tkwią tam bardzo mocno. Czy ktoś już się z czymś takim bawił? Chyba będę musiał pospawać porządny ściągacz, coś jak ściągacz do kół pasowych w pralkach Smile Ma ktoś jakieś pomysły lub sprawdzone metody?
pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez tomasz1978 dnia Pon 07 Kwi 2014, 18:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 26 Mar 2014, 22:39
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


ściągacz jest jedynym narzedziem którym bezpiecznie można ściągnąć zapieczone ramiona wycieracze.....
Powrót do góry
gadu-gadu
tomasz1978

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: XP 2,0 HDi 2005r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 14:14
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Witam ponownie.
Ściągacz kupiłem na all... za 16zł tak więc myślę, że sprawę mam rozwiązaną. Polecam wszystkim od czasu do czasu zajrzeć w te miejsca co by się nie zrobiło to:
http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=83950
pozdrawiam
Powrót do góry
tomasz1978

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: XP 2,0 HDi 2005r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Kwi 2014, 16:22
Temat postu:

cd.: Czyszczenie odpływów wody na podszybiu


Witam ponownie.
Skoro zacząłem wątek, postanowiłem go skończyć Smile
Doszedł ściągacz, słonko wyszło więc wziąłem się do pracy. Opis będzie łopatologiczny okraszony zdjęciami.
A więc zabieramy się do pracy...

1. Otwieramy maskę


2. Rozchylamy i podnosimy osłonę nakrętki mocującej ramię wycieraczki do trzpienia


3. Odkręcamy nakrętkę kluczem numer... ja miałem małego francuza. Możecie w jakiś sposób zaznaczyć położenie ramienia aby później łatwiej było je ustawić w tym samym położeniu. Ja tego nie zrobiłem i później ustawiłem na czuja, ale działa. Na szybie pod prawym piórem (wycieraczka po stronie kierowcy) jest czarna pozioma kreska - prawdopodobnie pokazuje położenie pióra bo u mnie pokryło się.

4. Teraz przyszedł czas na zastosowanie ściągacza. Ja kupiłem najprostszy, ale polecam kupić cosik lepszego bo tym musiałem się na gimnastykować.


I ramię ściągnięte...


5. To samo robimy z ramieniem drugiej wycieraczki.

6. Ramiona ściągnięte, teraz musimy "otworzyć zatrzaski" przekręcając każdy o 90 stopni


Mamy trzy zatrzaski (czerwone kółka). Po ich odblokowaniu podnosimy delikatnie krawędź z zatrzaskami. Możemy spotkać się z lekkim oporem ze strony bolców wchodzących w profil (zielone kółka).


Pamiętajmy aby nie podnosić podszybia za wysoko ponieważ od wewnątrz są uchwyty dociskające podszybie do szyby i można je połamać. Następnie pociągamy podszybie do siebie i wyciągamy. Wężyk od spryskiwacza jest na tyle długi, że nie trzeba go odłączać a podszybie spokojnie kładziemy na silniku. Przy okazji zauważyłem, że już niedługo wężyk mam do wymiany. Następnie moim oczom ukazały się widoki...


Czy tutaj nie powinna być jakaś kratka zabezpieczająca odpływ (lewa strona)? Macie w swoich cytrynach?


A po prawej stronie oprócz brudu znalazłem jakąś część Very Happy



Okazało się, że jest to osłona linki mechanizmu otwierania maski, wbrew pozorom ważna bo jest to jedna z dróg wpływania niechcianej wody do kabiny (np.: Golf 4, Audi 80, Renault Scenic). Moja XP była bita więc może "mechanik" zapomniał włożyć na miejsce Very Happy

Teraz możemy dokonać "inspekcji" mechanizmu wycieraczek... przeczyścić to i owo, nasmarować. Składanie całości odbywa się w odwrotnej kolejności Very Happy

pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew

20) klima »

CitroenC4

33 333

2017r.

217 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5 Aircross

94 850

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC5

23 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

46 500

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC5

16 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System