Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Alternatywa dla nawigacji np. RNEG, NG4? Ktoś się spotkał?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Wto 18 Mar 2014, 13:35
Temat postu:

Alternatywa dla nawigacji np. RNEG, NG4? Ktoś się spotkał?


Witam Kolegów i Koleżanki,

ostatnio spotkałem się z taką ofertą:
http://audiocarshop.pl/product_info.php?products_id=885
Model sprzętu to ACS-8164 , muszę przyznać, że ciekawie to wygląda, dotykowy ekran, można zainstalować dowolną nawigację pod Win CE 6 ,
i wiele innych dodatków. wygląda, że można to w pełni zintegrować z Cytryną, tj. wszystko powinno śmigać po przekładce, dają nawet panel z wyświetlaczem. A jako, że nie wszystko złoto co się świeci, nasuwa się kilka pytań:
- jak to działa ze sterowaniem z kierownicy i np. wyświetlaczem w zegarze, piszą, że ok, ale czy jest płynnie, jak w oryginale? Różnie bywa z takimi konwerterami,
- jak na żywo wygląda szata graficzna tego ustrojstwa, w końcu nie może to szpecić wnętrza,
- jak jest z jakością dźwięku, również piszą, że jest DSP itp., na RNEG jest nieźle ale tu będzie opcja rozbudowy o np. subwoofer,
- czy instalacja pasuje bez zmian i kombinacji, np. ja mam obecnie RNEG, czy wszystkie wtyki od anten gps i fm, zasilania, sterowania itp. będą pasować od razu?
Na tą chwilę to tyle z przemyśleń, cena tego sprzętu to 2999pln, sporo jak na kota w worku ale po sprzedaniu RNEG już może tak nie boleć, tym bardziej, że mamy tu konkretny system multimedialny z dużym potencjałem i sprawa jest warta rozważenia. Patrząc na dzisiejsze tablety skłonny jestem uwierzyć, że to może być coś extra. Miał ktoś z Was, drodzy Koledzy i Koleżanki, do czynienia z takim sprzętem na żywo?

Zapraszam do dyskusji.
Powrót do góry
jayjay

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bstok
Posiadane auto: c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Mar 2014, 13:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Alternatywa dla nawigacji np. RNEG, NG4? Ktoś się spotkał?


Najlepiej kup sobie Tablet z nawigacja i będziesz miał spokój. Mam Nexus 7, sygnał odbiera mi nawet w środku domu. Łapie w kilka sekund. Możliwość zainstalowania przeróżnych aplikacji i map. Dodatkowo możesz Tablet wszędzie ze sobą brać Smile

Ostatnio zmieniony przez jayjay dnia Wto 25 Mar 2014, 10:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Wto 18 Mar 2014, 14:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Alternatywa dla nawigacji np. RNEG, NG4? Ktoś się spotkał?


To prawda, jednak myślałem o czymś, co będzie mi ładnie grało, prowadziło do celu na poziomie Automapy i do tego będzie czasem użyteczne dla żony i synka na tylnym siedzeniu. Najbardziej boli mnie, że ciężko RNEG'a sparować ze wzmacniaczem z uwagi na brak wyjść RCA z przedwzmacniacza. Wiem, że można wlutować się po drodze w tor audio ale żadna rzeźba w płycie głównej radia do mnie nie przemawia, pozostają rozwiązania typu wzmacniacze z tzw. hi input czyli wzmocnieniem sygnału z np. głośników tylnych ale z tym też różnie bywa.
Powrót do góry
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Wto 18 Mar 2014, 20:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Alternatywa dla nawigacji np. RNEG, NG4? Ktoś się spotkał?


Wątpię, że ktoś Ci odpowie. Też planuję zakup podobnego sprzętu ale nie mogę znaleźć panelu. W komplecie nie ma panelu jak piszesz. ACS-8164 to nie model tylko numer katalogowy w "firmie" która to sprzedaje AudioCarShop- nietrudno się domyślić. Co mnie najbardziej irytuje to to, że koleś nakłada 80% marży co daje mu zysk na poziomie 1200 zł (zakładając, że jakiś jeleń to kupi) a nie stać go nawet na przeczytanie tych bzdur które wypluwa mu Google Translator. Czemu nie kupisz bezpośrednio u Chińczyka za ok 1750 zł w detalu z przesyłką?
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 14:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Alternatywa dla nawigacji np. RNEG, NG4? Ktoś się spotkał?


Z tym modelem jest tak jak mówisz, z tym, że widzę tam dużo poprawek w stosunku do "czystych chińczyków", wygląda na to, że ktoś tam poprawiał oprogramowanie, tj. wziął chiński OEM, dopasował pod siebie i puszcza jako "swój" brand. A za dobrze zlokalizowane na Polskę i dopracowane oprogramowanie plus polską gwarancję niekiedy warto dopłacić, kwestia tylko ile, wystarczy spojrzeć tylko na np. niektóre nawigacje, które prosto z Chin rażą badziewiastym softem a po dopracowaniu przez pasjonatów z forum aż miło korzystać. Zraniłeś mnie tylko tym brakiem panelu, ze zdjęć jasno wynika, że stanowi to komplet, czyżbyś dopytywał się o jakieś szczegóły u tego konkretnego sprzedawcy? Czyli jaki panel trzeba szukać, od NG4? Szczerze mówiąc wydaje mi się, że w moim RNEG jest ta sama wielkość wyświetlacza ale na oko to wiadomo kto i gdzie umarł Very Happy
Zwróciłem uwagę na jeszcze jedną fajną sprawę, mianowicie do np. Insigni proponują już dwie wersje: Windows i Android, założę się, że bebechy będą tam bardzo podobne jak nie te same, poza może wyświetlaczem, choć niekoniecznie. Andek pociągnie lepsze rozdzielczości i palety barw, bo Winda CE jak pamiętam na 65535 kolorach kończy. Może warto chwilę poczekać i mieć fajną alternatywę, bo Android jest na pewno bardziej uniwersalny od Windy a różnica w cenie to raptem stówa. A jeśli do tego trafiłby się jakiś śmiałek, który przetarłby szlaki, założył to u siebie i zrecenzował to już by było pięknie Smile Nie musi być to w Cytrynie nawet, bo widzę, że praktycznie to samo oferują do innych aut, czyli szansa na takiego gościa rośnie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 14:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Pią 21 Mar 2014, 02:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Alternatywa dla nawigacji np. RNEG, NG4? Ktoś się spotkał?


witoo81 napisał:
Z tym modelem jest tak jak mówisz, z tym, że widzę tam dużo poprawek w stosunku do "czystych chińczyków", wygląda na to, że ktoś tam poprawiał oprogramowanie, tj. wziął chiński OEM, dopasował pod siebie i puszcza jako "swój" brand. A za dobrze zlokalizowane na Polskę i dopracowane oprogramowanie plus polską gwarancję niekiedy warto dopłacić, kwestia tylko ile, wystarczy spojrzeć tylko na np. niektóre nawigacje, które prosto z Chin rażą badziewiastym softem a po dopracowaniu przez pasjonatów z forum aż miło korzystać. Zraniłeś mnie tylko tym brakiem panelu, ze zdjęć jasno wynika, że stanowi to komplet, czyżbyś dopytywał się o jakieś szczegóły u tego konkretnego sprzedawcy? Czyli jaki panel trzeba szukać, od NG4? Szczerze mówiąc wydaje mi się, że w moim RNEG jest ta sama wielkość wyświetlacza ale na oko to wiadomo kto i gdzie umarł Very Happy
Zwróciłem uwagę na jeszcze jedną fajną sprawę, mianowicie do np. Insigni proponują już dwie wersje: Windows i Android, założę się, że bebechy będą tam bardzo podobne jak nie te same, poza może wyświetlaczem, choć niekoniecznie. Andek pociągnie lepsze rozdzielczości i palety barw, bo Winda CE jak pamiętam na 65535 kolorach kończy. Może warto chwilę poczekać i mieć fajną alternatywę, bo Android jest na pewno bardziej uniwersalny od Windy a różnica w cenie to raptem stówa. A jeśli do tego trafiłby się jakiś śmiałek, który przetarłby szlaki, założył to u siebie i zrecenzował to już by było pięknie Smile Nie musi być to w Cytrynie nawet, bo widzę, że praktycznie to samo oferują do innych aut, czyli szansa na takiego gościa rośnie.


Admin, brakuje mi tej emotikony walącego się w czoło...
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
roshi

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Citroen C5 x7
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Mar 2014, 21:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Alternatywa dla nawigacji np. RNEG, NG4? Ktoś się spotkał?


rosak napisał:

Admin, brakuje mi tej emotikony walącego się w czoło...


To w zamian weź koło i się je.nij w czoło
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 20:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Alternatywa dla nawigacji np. RNEG, NG4? Ktoś się spotkał?


Spoko Roshi, wychodzi niestety na to, że rosak zjadł już wszystkie rozumy i ciężar wiedzy zmusza go do przykrych tekstów. Jak nie mamy nic do powiedzenia to nie mówimy i tyle. BTW pozdro dla mojego rodzinnego K-lina! Cool
_________________
Powrót do góry
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 21:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Alternatywa dla nawigacji np. RNEG, NG4? Ktoś się spotkał?


witoo81 napisał:
że rosak zjadł już wszystkie rozumy i ciężar wiedzy zmusza go do przykrych tekstów.


Nie zdawałem sobie z tego sprawy, wygląda na to, że masz rację. Zapomniałem, że w obecnych czasach umiejętność czytania (szczególnie tego, co samemu się przytacza) to ogromny ciężar wiedzy. Rzeczywiście jest to przykre..
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
Spider1sly

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 HDI 2008
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 11 Gru 2015, 00:03
Temat postu:

GPS


Ta nawigacja w Internecie http://audiocarshop.pl/product_info.php?products_id=885 pasuje do wersji Citroena C5 bez dużego ekranu zupełnie jest inny panel przedni dla tych modeli co mają oryginalną nawigację. zakładkę mają krótszą ja miałem już chińczyka ale to radio było Din 2 i hulało wszystko.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System