Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emdzy

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdnica
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 HDi, 163 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 08 Mar 2014, 18:30
Temat postu:

prrosba o ocene


Witam

Koledzy nosze sie z zamiarem zmiany auta i przesiadki na c4 gp picasso. aktualnie jezdze autem na gaz i szukam cytryny w benzynie wlasnie pod gaz ale w automacie. proszę o ocene poniższego auta, czy warte jest zainteresowania:
http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-150-km-lcd-navi-panorama-xenon-C32284911.html

przyznam ze patrzac na ekonomie silnika 1,6 w dieslu tez jest to ciekawa opcja ale obawiam sie ze wiekszosc ofert to cofniete licnziki, bo nie wierze w 3 letnie diesle z przebiegiem 66000km.

czy diler citroen udzieli mi informacji o autach na podstawie VIN?

dzieki za wsparcie
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 08:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


niestety większośc dilerów udzieli Ci informacji o aucie gdy zostaniesz właścicielem, czyli masz dokument zakupu Smile może to głupie ale tak właśnie jest w wiekszości aso citroena, chyba że masz jakiegoś znajomego to troche lepiej.....czasami nie dowiesz sie zbyt wiele jesli auto nie było na przeglądach lub akcjach serwisowych Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
zaklinacz

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso, 1.8 16V, 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 12:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


Zadzwon sobie do ASO w Jarosławiu tam przez telefon powinni udzielić Ci informacji o ostatnich przeglądach. Mi sprawdzili i przez telefon bez problemu powiedzieli o wszystkich przeglądach, a samochód sprowadzony był z Niemiec i nie byłem jeszcze właścicielem.

Co do oferowanego samochodu to jest to silnik zapewne 1.6 THP lub VTi, konstrukcja mało udana, poczytaj sobie ten test http://www.auto-swiat.pl/1-test-dlugodystansowy-peugeot-5008-16-thp

Jeśli w benzynie pod gaz to pewnie szukałbym 1.8 lub 2.0 16V. Ja jakieś pół roku temu kupiłem właśnie 1.8 16V 125 KM i jak narazie jestem zadowolony, gazu nie mam założonego.

Jedyna usterka - wymiana chłodnicy klimatyzacji, zapewne poprzez zaniedbanie poprzedniego właściciela, a przebieg mam koło 145 tys. km.
Powrót do góry
emdzy

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdnica
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 HDi, 163 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 14:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


hej,
auto ma 2.0 wlasnie nim jechalem i bardzo przyjemne wrazenie, chociaz cena troche wysoka, taniej moge miec diesla 2.0 ktory w eksploatacji wyjdzie niewiele drożej...

będę dzwonił do aso, sprawdzimy.
Powrót do góry
emdzy

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdnica
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 HDi, 163 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 21:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


Witam ponownie

Postanowiłem podzielić się z Wami moimi wątpliwościami przed zakupem C4 Grand Picasso. Od jakiegoś czasu szukam czegoś dla rodziny póki co 2+1, ale mysle juz o 2+2Smile. Zawsze bałem się diesli (duże koszty w przypadku awarii) dlatego bardziej skłaniam się do benzyny 2.0 no i automat lub półautomat. Benzyna będzie pod gaz (najbardziej ekonomiczna opcja), automat bo żonie łatwiej. Chciałbym się zmieścić w cenie 40tyś zł.
WYbieramy C4 GP ze względu na bezpieczeństwo i funcjonalność, chociaż przyznam że boje się przesiadać z toyoty co cytrynyze wzgdu na zawieszenie oraz przepotężna elektronika w któej nie trudno o problem.

Jak pisałem w poprzednim wątku dzisiaj oglądałem C4 GP, auto zrobiło na mnie wrażenie nie powiem bardzo pozytywne, pełne skórzane jasne fotele, skretne biksenony, szklany dach, a do tego dvd w zaglowkach wyglada super. Ale do czego zmierzam, otóż zacząłem się zastanawiać czy potrzebuje wersji Grand czy wystarczy mi zwykły krótki C4 Picasso.

Dlatego pytanie do was czy różnica między obu wersjami polega tylko na wymiarach? gdzieś doczytałem że krókie picasso mają inne zawiesznie niż wersje grand. Czy krótkie picasso będzie mniej awaryjne? Czy komfort jazdy z tyłu w obu wersjach jest podobny?

Obawiam się tych poduszek w Grand Picasso no i skrzyni MPS ale manual odpada, zastanawiałem się jeszcze nad silnikiem 1.6 diesel ale 110KM to chyba zbyt mało na takie gabaryty.

czy dobrze mysle?

Pozdrawiam i proszę o wsparcie w wyborze.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 21:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zaklinacz

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso, 1.8 16V, 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Mar 2014, 12:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


Odpowiem tak, ja osobiście wybrałbym C4 Picasso w wersji Grand, bo większe, bardziej funkcjonalne, dla takiej rodziny 2 + 2 w sam raz. Ja mam Granda i zawieszenie mam standardowe na sprężynach, nie pneumatyczne, więc da się taki egzemplarz znaleźć, a wiadomo problemów z tym mniej.

Jeździłeś już C4, ale z tego co widzę, to wersja Exclusive i pewnie ma jeszcze więcej elektroniki, może poszukaj uboższej wersji, choć nie koniecznej złej i jak już chcesz automat to wg mnie pełny, choć jak mówię, nie mam doświadczenia bo mam manuala (dla mnie bezpieczniejsza opcja).

Myślę też, że model krótki czy długi nie wpływa zbytnio na jakąś różnicę co do awaryjności bo to w zasadzie te same samochody, różniące się wielkości i kilkoma detalami.


Czy silnik 110 Km to mało ? zależy dla kogo, diesel ma lepszy moment obrotowy, ja mam 125 Km i nie narzekam, nie potrzebuje zawrotnych prędkości, do poruszania mi wystarczy, a autkiem jeździ się przyjemnie.

W tym linku ma fajnie opisane różnice co do wielkości, też warto się zapoznać z instrukcją.

Aha sprawdź sobie auto, jak będziesz miał VIN na stronie bezwypadkowe.net
Powrót do góry
emdzy

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdnica
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 HDi, 163 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Mar 2014, 14:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


Dzięki za podpowiedź, szukam granda, to juz pewne. kwestai doboru silnika, w okolicy mam 1.6 diesel 110km, podjade i zobacze jak sie tym jezdzi.

Co do skrzyni, manual odpada ze względu na żone. co do MPS kontra pełny automat, obie skrzynie potrafią się popsuć ale naprawa MPS jest tańsza.

Mam jeszcze pytanei co do diesla 1.6 110km skrzynia MPS, mam na oku auto które ma przejechane 130 000km, wiem ze rozrzad powinienem wymienic przy 270 000km (wiec jeszcze sporo przede mna) ale jakie czynnosci serwisowe powininem wykonac tak do 170 000km?

Może po zakupie takiego diesla z przejechanymi 130 000km nie trzeba nic robic tylko jezdzic? (czy najlepiej wymienic plyny, poduszki etc?)

Nie mam pojecia jak podejsc do takiego diesla. A benzyn w ogloszeniach prawie nie widac a co jest na necie to albo THP ( a tego nie zagazuje) albo rocznik przed 2009 a takiego za bardzo nie chce.
Powrót do góry
zaklinacz

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso, 1.8 16V, 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Mar 2014, 15:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


O dieslu też za dużo nie powiem, bo nigdy nie jeździłem, ale może a ten rtykuł Ci w tym pomoże http://www.auto-swiat.pl/1-wszystko-o-dieslach-poznaj-wszystkie-wady-silnika-16-hdi

Co do wymian, to ja bym po zakupię od razu wymienił olej, wszystkie filtry (oleju, paliwa, kabinowy), płyn chłodzący oraz hamulcowy, jeśli pneumatyk to jeszcze olej do niego, zrobiłbym serwis klimatyzacji (u mnie po zakupie czynnika chłodzącego nie było w ogóle), pooglądałbym stan tarcz i klocków hamulcowych (też po zakupie miałem tylne klocki do wymiany) i zawieszenia.

W ostatnim poście zapomniałem dodać link, więc się reflektuje teraz

http://service.citroen.com/ddb/modeles/c4picasso/c4picasso_c4picasso/ed01-11/pl_pl/contenu/AC-C4_Picasso_01_2011_PL.pdf

Niewiem czy nie lepiej byłoby jednak poszukać wcześniejszego rocznika i benzyny właśnie 1.8 lub 2.0, ale skoro się upierasz ...

Ja mam z końcówki 2006 i pewnie jakbym wsiadł rocznika 2009 dużej różnicy bym nie odczuł. A za to silniki to sprawdzone i w miarę bezawaryjne konstrukcję (bez większych wydziwień).
Powrót do góry
lukis316

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe 1.4 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 10 Mar 2014, 18:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


też brałbym grad dla rodziny - optymalna wielkość a miejsca nigdy nie za dużo mając dwójkę dzieci
brat również będzie chyba robił przesiadkę właśnie na gp

faktycznie zwykly 1.6 HDI radzi sobie nieźle z tym nadwoziem

silniki diesela faktycznie są droższe w naprawie ale to już nie te czasy gdy trzeba za wtryski czy turbine płacić 2 koła - ceny bardzo spadły

pomyśl jednak o benzynie i instalacji lpg nawet na raty... benzyna jest tania w utrzymaniu i w dodatku chyba nie ma dwumasy
silniki c4 sa idealne do gazowania

musisz pamiętać, że każdy (na bank każdy) egzemplarz sprowadzony z zachodu będzie po kolizji - szczególnie jeśli cena będzie atrakcyjna - najlepiej sprawdzić historię vin i się dowiedzieć co było
do sprawdzenia vin można wykorzystać te płatne portale, które oderują usługę sprawdzenia historii - akurat na zachodznie dużo podmiotów uzupełnia bazę danych np.: firmy ubezpieczeniowe
Powrót do góry
emdzy

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdnica
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 HDi, 163 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Mar 2014, 18:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


znalazlem 3 auta z czego 2 benzyny:
http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-2-0-16v-navi-klima-alu-model09-C31840456.html

a to jest drugie
http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso-grand-navi-7-osob-hak-pdc-C30718727.html

trzecie to zupelna inna polka bo 2012 roku 2.0 diesel 36tys najechane auto w leasingu, z polskiego salonu i jkezdzone w pl, tylko ze kosztuje 2 razy wiecej...no ale takiego diesla sie nie boje brac. ech...
Powrót do góry
zaklinacz

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso, 1.8 16V, 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Mar 2014, 22:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


Autka z ogloszen wygladaja ciekawie, kolor taki jak moj Smile Sprawdz je po VINie na forum, ktory ci wyzej podalem, zadzwon do Aso potwierdzic przebieg i sie nimi przejedz. Oba warte zainteresowania za cene ok 30 tys. nie wiecej, zalezy jak masz do nich daleko, zeby je obejrzec... Silniki super pod gaz, sprawdzone konstrukcje, nie jakies THP czy VTi.
Powrót do góry
emdzy

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdnica
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 HDi, 163 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 11 Mar 2014, 19:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


No i ogladalem czarne 1,6 hdi z fap 110km, auto nie ma ksiazki tylko kartki z przegladow, przebieg 131tys km jest wiarygodny. auto niby mialo juz wymieniony rozrzad przy 107 tys km.co mnie zastanawia no ale auto najprawdopodobniej po firmie. jako plus są sprężyny na tyle a nie poduchy i szklany dach, niestety nie ma navi i parktronika. Ale prezentuje sie bardzo ladnie i pozytywnie. niestety mocy troche malo...zostaja benzyny 2.0, tylko tutaj ciezko o dobry egzemplarz...uzbrajam sie w cierpliwosc i szukam, szukam, szukam
Powrót do góry
dafit_p

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso Grand 2.0i LPG rok 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Mar 2014, 23:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


Ja po roku jezdzenia C4 GP na pewno nie kupiłbym teraz wersji mniejszej, wyjezdzajac na wakacje z dwójką dzieci zapakowałem bagażnik po sam dach, super sprawa to otwierana oddzielnie szyba.

Mój Grand to 2.0 w benzynie, od razu po kupnie założyłem instalacje gazową i jest ok. Co do diesla się nie wypowiem gdyż nigdy nie szukałem dla siebie takiego auta.

skrzynie mam półautomatyczną, bardzo wygodnie się jeździ, wg mnie o wiele lepiej niż gdyby była manualna.

Jeżeli chodzi o zawieszenie pneumatyczne to mam je u siebie, przed kupnem poprzedni właściciel wymieniał je u na razie mam spokój, mój mechanik twierdzi że co około 70 - 80 tys km te poduszki się zużywają i trzeba je wymienić. Jedyny problem jaki z nim miałem to taki ze przez kompresor do tego zawieszenia pod autem nie ma normalnego zapasu gdzie mogłem zmieścić butle do LPG wiec musiałem wyrzucić jedno siedzenie z 3 rzędu, w którego miejsce zainstalowana została butla, trochę miejsca w bagażniku ubyło ale wszystko ładnie zamaskowałem i jest ok, innej opcji nie było, na zbiorniku 50 l na trasie robię 500km 2.0 silnikiem

Jeżeli chodzi o awaryjność elektroniki to też się tego obawiałem gdyż jest jej tu bardzo dużo ale na razie w przeciągu roku wymieniłem tylko silniczek od ksenonów ( uszkodzony był już zanim kupiłem auto) oraz jedna zarówkę ksenonową.

pozdrawiam
Dafit
Powrót do góry
zaklinacz

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso, 1.8 16V, 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 12 Mar 2014, 08:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


wersja, którą jechałeś fajna. Zdecydowanie na plus sprężyny i panorama, co do navi i parktronica, chyba nie jest to aż tak ważne ... przynajmniej dla mnie. Najważniejsze to kupić dobry egzemplarz. Jak silnik słaby to faktycznie zostaje Ci szukanie 2.0 lub 1.8 benzyny. Cierpliwości i powodzenia w szukaniu, w końcu znajdziesz ... ja po swojego jechałem prawie 200 km, a było to wtedy jedyne ogłoszenie benzyny na podkarpaciu z manualem (takiej szukałem).
Powrót do góry
emdzy

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdnica
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 HDi, 163 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 21 Mar 2014, 21:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) prrosba o ocene


i...znalazlem. w poniedzialek jade do serwisu citroena na przeglad przed zakupem. wybor padł na 2.0 diesel, glownie ze wzgledu na rocznik auta o 2 lata mlodsze. zobaczamy co z tego wyjdzie. opowiem po ewentualnym zakupie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC3

6 900

2003r.

123 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC1

31 900

2020r.

29 800 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System