Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fnkdoc

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Croma Dynamic FL 1.9 JTD 16v Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Mar 2014, 09:20
Temat postu:

Kupno C5 III 2.0HDi Automat


Nieoczekiwanie muszę zmienić auto. C5 bardzo mi się podoba, ale mam obawy czy z budżetem rzędu 33k pln jest wogóle możliwe aby kupić egzemplarz godny uwagi?
Zaznaczam, że niestety nie mam czasu na szukanie "perełki"
Powrót do góry
tzk

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: renault laguna
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 23:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


Witam. Będę miał podobny budżet również dołączam się do pytania. Pozdrawiam
Powrót do góry
fnkdoc

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Croma Dynamic FL 1.9 JTD 16v Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Mar 2014, 08:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


Niestety nie ma szans z tym budżetem. Przynajmniej nie od ręki.

@tzk Jak masz czas na szukanie to imho masz szanse coś upolować
Ja ostatecznie zdecydowałem się na Fiata Croma.

Powodzenia
Powrót do góry
Ludacris

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Mar 2014, 10:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


Jak nie , jak na allegro czy otomoto jest pełno ofert w granicach 30-40 tys... sam w takim przedziale chce kupić ale sprowadzić z zagranicy i całkiem fajna opcje idzie juz kupic... Wersje exclusive z 2008 albo 2009 w tym przedziale juz znajdziesz.
Powrót do góry
Raynor

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 275
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 138, FAP, automat AM6, HA3+
Piwa: 15/5
Wysłany: Czw 13 Mar 2014, 10:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


Ludacris napisał:
Jak nie , jak na allegro czy otomoto jest pełno ofert w granicach 30-40 tys... sam w takim przedziale chce kupić ale sprowadzić z zagranicy i całkiem fajna opcje idzie juz kupic... Wersje exclusive z 2008 albo 2009 w tym przedziale juz znajdziesz.


Kolego, na to co jest na Allegro, to trzeba patrzeć z dużą ostrożnością. W większości przypadków to nic nie warty przywieziony i wyklepany syf. Taka jest prawda i piszę to po doświadczeniach z poszukiwania samochodów dla siebie, ojca oraz szwagra.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 13 Mar 2014, 10:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lennyak

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: Citroen C5'10/Honda Jazz'12
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 13 Mar 2014, 11:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


Dokladnie, moje doswiadczenia sa takie same jak Raynora. Zakladam ze jesli kolega Ludacris jeszcze nie kupil to pisze opinie czysto teorerycznie na podstawie obejrzenia w internecie kilku ogloszen.

Zreszta kazdy sam sie powinien zastanowic czy za 25-30% ceny nowego jest mozliwe zeby te auta byly dobre
Powrót do góry
Ludacris

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Mar 2014, 16:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


Dziwne by było gdyby auto z dajmy na to 2008 czy 2009 kosztowało nie wiadomo ile... W takim samym przedziale z takiego roku sa inne marki jak choćby Mondeo czy Insignia wiec raczej nie sadze zęby auto z 2008 roku kosztowało 40 czy 50 tys mam kumpla co auta sprowadza i sprowadził C5 z 2009 roku wersje exclusive za 38.000 zł juz ze wszystkim z serwisu z Francji kupil, nabite miała 146 tys, ale od serwisu ze wszystkimi kwitami.
Powrót do góry
fnkdoc

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Croma Dynamic FL 1.9 JTD 16v Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Mar 2014, 19:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


Piszesz o konkurentach w takim samym przedziale cenowym, ale także na allegro.. imho bardzo dobrym sposobem na sprawdzenie poziomu spadków cen konkretnych modeli jest poszukanie za ile sprzedawane są egzemplarze 3-letnie, poleasingowe. Leasing wymusza dobry serwis, wszystkie auta są w podobnym stanie po tym 3-letnim okresie.
Powrót do góry
mskgs

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C3 1.4 HDi
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 13 Mar 2014, 21:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


Pewnie da radę kupić w tym budżecie, tylko pewnie będzie miał sporo nalatane km i trzeba będzie sporo zrobić... a naprawy tanie nie są...
Powrót do góry
safrankowicz

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 III Tourer Exclusive Equilibre Navi 2,0 HDI, 2009r. oraz C3 II Exclusive 1,4 HDI 2010r.
Piwa: 4/14
Wysłany: Czw 13 Mar 2014, 22:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


ludzie ale pitolicie za przeproszeniem, a jak kupi używany ale wyda 40k za rocznik 2008 to już nie będzie dokładał?? teoretycznie może i tak ale to tylko teoria. Każde używane auto to trzeba się liczyć z większymi lub mniejszymi wydatkami, zalezy jak się trafi, jak było dbane, serwisowane itp. Bez wydatków to będzie, jak się nowe w salonie kupi na gwarancji.
Również szukam do 33k i na mobile mozna już coś upolować w tych $$$. Zdrowia!
Powrót do góry
Ludacris

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Mar 2014, 10:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


mskgs napisał:
Pewnie da radę kupić w tym budżecie, tylko pewnie będzie miał sporo nalatane km i trzeba będzie sporo zrobić... a naprawy tanie nie są...


Tak szczerze powiedz mi czy auto z około 150 tys faktycznym przebiegiem to jest dużo jak na silnik HDi ? Miałem Peugeota niby miał te 160 tys ale podejrzewam ze więcej o co najmniej 1/3 tego a silnik chodził bez zarzutu jedyny mankament to była zajechana skrzynia automatyczna która nigdy nie miała wymiany oleju ani filtra nie zanalem sie na tej skrzyni ale teraz juz mam pojęcie i wiem jak sprawdzac. W samochodzie jeżeli wymieniasz takie elementy jak rozrzad , filtry i oleje to auto może jezdzic i jeździć wiadomo ze zawsze jakiś element eksploatacyjny może pojsc ale w większości przypadków koszta AZ tak spore nie są patrząc na częstotliwość awarii. Do tego wszystkiego dochodzi wymiana klocków czy tarcz i to wszystko, bo C5 z automatem z tego co sie orientuje to nie posiada dwumasu, czyli kolejny element odpada. Największe koszty jakie widzę to wtryski reszta jak dbasz to nie ma prawa sie popsuc.
Powrót do góry
mskgs

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C3 1.4 HDi
Piwa: 6/1
Wysłany: Pią 14 Mar 2014, 11:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


Ludacris napisał:
mskgs napisał:
Pewnie da radę kupić w tym budżecie, tylko pewnie będzie miał sporo nalatane km i trzeba będzie sporo zrobić... a naprawy tanie nie są...


Tak szczerze powiedz mi czy auto z około 150 tys faktycznym przebiegiem to jest dużo jak na silnik HDi ? Miałem Peugeota niby miał te 160 tys ale podejrzewam ze więcej o co najmniej 1/3 tego a silnik chodził bez zarzutu jedyny mankament to była zajechana skrzynia automatyczna która nigdy nie miała wymiany oleju ani filtra nie zanalem sie na tej skrzyni ale teraz juz mam pojęcie i wiem jak sprawdzac. W samochodzie jeżeli wymieniasz takie elementy jak rozrzad , filtry i oleje to auto może jezdzic i jeździć wiadomo ze zawsze jakiś element eksploatacyjny może pojsc ale w większości przypadków koszta AZ tak spore nie są patrząc na częstotliwość awarii. Do tego wszystkiego dochodzi wymiana klocków czy tarcz i to wszystko, bo C5 z automatem z tego co sie orientuje to nie posiada dwumasu, czyli kolejny element odpada. Największe koszty jakie widzę to wtryski reszta jak dbasz to nie ma prawa sie popsuc.


Tu nawet nie chodzi o silnik, co np. zawieszenie - w hydro z 2009r. po takich 150tyś. amortyzatory przednie są do wymiany, a jeden kosztuje ok. 1000zł i poza ASO nie dostaniesz. Zresztą w tradycyjnym zawieszeniu podejrzewam sporo taniej nie będzie. To jest samochód stosunkowo młody jednak, nie zawsze są zamienniki i kończy się na ASO i wysokich cenach. Zresztą dużo zależy też od przebiegu... Jak ktoś ma zamiar robić 10tyś. rocznie to wiadomo, że nie odczuje tak pewnych rzeczy jak ktoś kto robi 30tyś.
Automat nie posiada dwumasu, tylko co z tego ? Dwumasa i sprzęgło i tak wychodzi podobnie albo i taniej niż naprawa automatu...
Każdy robi co uważa za słuszne. Wink Ja tylko piszę to, co wiem po prawie 3 latach użytkowania tego samochodu. Jak przychodzi coś zrobić to poniżej 1000zł nie ma mowy... pomijając oczywiście jakiś olej/klocki/filtry...
Powrót do góry
fnkdoc

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Croma Dynamic FL 1.9 JTD 16v Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Mar 2014, 13:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


Jak widać różni ludzie akceptują różne stany kupowanych pojazdów.

Dla mnie samochód godny uwagi to 3-latek, serwisowany w ASO. Jak szukałem poleasingowej C5 to koszt takiego egzemplarza wynosił około 50k.
Zachciało mi się C5 i szybko spadłem na ziemie Very Happy

Ale nie mogę narzekać. Jestem zauroczony Cromą, i jest jeszcze na gwarancji.
Powrót do góry
Ludacris

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Mar 2014, 15:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


mskgs napisał:
Ludacris napisał:
mskgs napisał:
Pewnie da radę kupić w tym budżecie, tylko pewnie będzie miał sporo nalatane km i trzeba będzie sporo zrobić... a naprawy tanie nie są...


Tak szczerze powiedz mi czy auto z około 150 tys faktycznym przebiegiem to jest dużo jak na silnik HDi ? Miałem Peugeota niby miał te 160 tys ale podejrzewam ze więcej o co najmniej 1/3 tego a silnik chodził bez zarzutu jedyny mankament to była zajechana skrzynia automatyczna która nigdy nie miała wymiany oleju ani filtra nie zanalem sie na tej skrzyni ale teraz juz mam pojęcie i wiem jak sprawdzac. W samochodzie jeżeli wymieniasz takie elementy jak rozrzad , filtry i oleje to auto może jezdzic i jeździć wiadomo ze zawsze jakiś element eksploatacyjny może pojsc ale w większości przypadków koszta AZ tak spore nie są patrząc na częstotliwość awarii. Do tego wszystkiego dochodzi wymiana klocków czy tarcz i to wszystko, bo C5 z automatem z tego co sie orientuje to nie posiada dwumasu, czyli kolejny element odpada. Największe koszty jakie widzę to wtryski reszta jak dbasz to nie ma prawa sie popsuc.


Tu nawet nie chodzi o silnik, co np. zawieszenie - w hydro z 2009r. po takich 150tyś. amortyzatory przednie są do wymiany, a jeden kosztuje ok. 1000zł i poza ASO nie dostaniesz. Zresztą w tradycyjnym zawieszeniu podejrzewam sporo taniej nie będzie. To jest samochód stosunkowo młody jednak, nie zawsze są zamienniki i kończy się na ASO i wysokich cenach. Zresztą dużo zależy też od przebiegu... Jak ktoś ma zamiar robić 10tyś. rocznie to wiadomo, że nie odczuje tak pewnych rzeczy jak ktoś kto robi 30tyś.
Automat nie posiada dwumasu, tylko co z tego ? Dwumasa i sprzęgło i tak wychodzi podobnie albo i taniej niż naprawa automatu...
Każdy robi co uważa za słuszne. Wink Ja tylko piszę to, co wiem po prawie 3 latach użytkowania tego samochodu. Jak przychodzi coś zrobić to poniżej 1000zł nie ma mowy... pomijając oczywiście jakiś olej/klocki/filtry...


No tak, ale wymienisz i masz spokój na następne 150 tys km... O tym pisalem ze są części eksploatacyjne które w każdym aucie wymieniasz, jakiegokolwiek auta uzywanego nie kupisz to musisz liczyć sie z kosztami, ale znam i przypadki ze ludzie kupili nowke sztukę z salonu np Insignie a niecały miesiąc później nie mógł nią pod górkę podjechac bo cos sie syplo, a w serwisie stwierdzili ze z jego winy i gwarancja tego nie obejmuje Smile ja jestem zdania żeby kupić auto używane i za 3 lata np znów zmienic. Znajomy ma C5 z hydro nabite prawie 200 tys i nic w tym nigdy nie robil. Zależy jak kto dba. Ja chce osobiście to auto sprowadzić żeby sie zamknąć właśnie w cenie 38 tys i jest taka mozlowosc. Przegladam tez zagraniczne strony ASO czy komisu i sa w bardzo dobrym stanie do kupienia nie przekraczając 10 tys euro. Przecież od 45 tys zaczynają sie ceny z 2010 roki z silnikiem 163ps to jak może auto z 2008/2009 kosztować ponad ta cenę. Wiadomo każdy jak kto woli ma swoje upodobania. Ja jestem zdania ze sobie kupie takie porobie w nim co mam porobic i będzie spokój na dłuższy czas. Bo nic innego godnego uwagi w tej cenie dla mnie po prostu nie ma.
Powrót do góry
Ludacris

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Mar 2014, 15:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kupno C5 III 2.0HDi Automat


fnkdoc napisał:
Jak widać różni ludzie akceptują różne stany kupowanych pojazdów.

Dla mnie samochód godny uwagi to 3-latek, serwisowany w ASO. Jak szukałem poleasingowej C5 to koszt takiego egzemplarza wynosił około 50k.
Zachciało mi się C5 i szybko spadłem na ziemie Very Happy

Ale nie mogę narzekać. Jestem zauroczony Cromą, i jest jeszcze na gwarancji.


No właśnie Smile szukales 3 latka a ten model ma juz 6 lat wiec cena spada o 1/3 przy 6 latku Smile ja akurat tyle kasy nie będę miał wiec chce sie zadowolić tym co jest dostępne Smile mam znajomych mechaników wiec awarie większość tych mniejszych w sumie to mi az tak nie straszne Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

13 500

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System