Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16v 2000r. Wymiana pompy wspomagania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zahard

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): przemyśl
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.8 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Mar 2014, 13:57
Temat postu:

Xsara Picasso 1.8 16v 2000r. Wymiana pompy wspomagania


Witam wszystkich forumowiczów,
Mam problem z którego ciężko mi wybrnąć a mianowicie zakupiłem nową pompę wspomagania do mojej cytryny i oczywiście schody zaczęły się na samym początku . Od strony koła pasowego pompy wspomagania są trzy śruby mocujące pompę do (jarzma? nie wiem jak to nazwać) i nie mam pojęcia jak je odkręcić dostępu tam praktycznie nie ma , czy ktokolwiek z forum kiedyś wymieniał pompę w owym modelu ? Prosił bym o jakiekolwiek wskazówki które pomogą mi w wymianie tego ustrojstwa Wink
Nie stać mnie aktualnie na zawiezienie auta do mechanika , z wykształcenia jestem mechanikiem ale moja szkoła nie wiele miała wspólnego z praktyczną stroną tego zawodu ... Pozdrawiam
Powrót do góry
tonny82

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: xsara picasso 1.6 hdi rok 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 04 Mar 2014, 17:45
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16v 2000r. Wymiana pompy wspomagania


Witam . To nie jest trudne do odkręcenia, potrzebuje pan klucz płaski z grzechotka o numerze 10 i imbusy dwa jeden krótki a drugi dłuży imbusy jak pamietam dobrze to były chyba 7 albo 6, sama pompa trzyma się na trzech śrubach, dwie z nich są miedzy kołem pasowym od pompy a najlepiej jak bedziesz koło przekrecał w kole sa otwory i w taki sposób odkręcisz dwie śruby trzecia jest bardziej dostepna. Przed tym sciagnij pasek wielorowkowy.
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 21:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16v 2000r. Wymiana pompy wspomagania


Pojawil mi sie "nowy" dźwięk od pompy wspomagania tak mysle. Chcialem zapytać czy to sie regeneruje czy wyrzuca i następną trzeba szukac.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 05 Kwi 2014, 13:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16v 2000r. Wymiana pompy wspomagania


dudekmotorek napisał:
Pojawil mi sie "nowy" dźwięk od pompy wspomagania tak mysle. Chcialem zapytać czy to sie regeneruje czy wyrzuca i następną trzeba szukac.

Chciałbym sprecyzować pytanie a mianowicie czy sa sposoby na "reanimacje" pompy wspomagania typu jakies specjalne plyny itp czy jedynym wyjsciem jest jej wymiana. Użytkuję auto dość dużo chciałbym wymienić pompę w niedalekiej przyszłości jednak nie nastąpi to w najbliższych dniach. ponieważ zaczęła delikatnie hałasować ciekaw jestem jak dlugo może jeszcze pociągnąć. Dodam że przez pierwszy miesiac zrobilem autem około 4tys km a nie chciałbym zeby z powodu pompy auto zatrzymalo sie gdzieś w drodze.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 19 Kwi 2014, 22:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16v 2000r. Wymiana pompy wspomagania


No wiec mozna pompe zregenerować albo założyć druga .Ja tak zrobilem tylko ze założyłem uzywkę, halasowala nie tyle pompa ile rolka napinacza i rolka prowadząca wrazenie bylo takie że drży pompa i że to ona halasuje. Po zdjeciu paska wielorowkowego okazalo sie ze były luzy na lozyskach napinacza i rolki prowadzącej. Zrobione.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 19 Kwi 2014, 22:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny


CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenC5

27 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC5

19 900

2008r.

149 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System