Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16v 2000r. Wymiana pompy wspomagania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zahard

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): przemyśl
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.8 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Mar 2014, 13:57
Temat postu:

Xsara Picasso 1.8 16v 2000r. Wymiana pompy wspomagania


Witam wszystkich forumowiczów,
Mam problem z którego ciężko mi wybrnąć a mianowicie zakupiłem nową pompę wspomagania do mojej cytryny i oczywiście schody zaczęły się na samym początku . Od strony koła pasowego pompy wspomagania są trzy śruby mocujące pompę do (jarzma? nie wiem jak to nazwać) i nie mam pojęcia jak je odkręcić dostępu tam praktycznie nie ma , czy ktokolwiek z forum kiedyś wymieniał pompę w owym modelu ? Prosił bym o jakiekolwiek wskazówki które pomogą mi w wymianie tego ustrojstwa Wink
Nie stać mnie aktualnie na zawiezienie auta do mechanika , z wykształcenia jestem mechanikiem ale moja szkoła nie wiele miała wspólnego z praktyczną stroną tego zawodu ... Pozdrawiam
Powrót do góry
tonny82

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: xsara picasso 1.6 hdi rok 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 04 Mar 2014, 17:45
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16v 2000r. Wymiana pompy wspomagania


Witam . To nie jest trudne do odkręcenia, potrzebuje pan klucz płaski z grzechotka o numerze 10 i imbusy dwa jeden krótki a drugi dłuży imbusy jak pamietam dobrze to były chyba 7 albo 6, sama pompa trzyma się na trzech śrubach, dwie z nich są miedzy kołem pasowym od pompy a najlepiej jak bedziesz koło przekrecał w kole sa otwory i w taki sposób odkręcisz dwie śruby trzecia jest bardziej dostepna. Przed tym sciagnij pasek wielorowkowy.
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 21:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16v 2000r. Wymiana pompy wspomagania


Pojawil mi sie "nowy" dźwięk od pompy wspomagania tak mysle. Chcialem zapytać czy to sie regeneruje czy wyrzuca i następną trzeba szukac.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 05 Kwi 2014, 13:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16v 2000r. Wymiana pompy wspomagania


dudekmotorek napisał:
Pojawil mi sie "nowy" dźwięk od pompy wspomagania tak mysle. Chcialem zapytać czy to sie regeneruje czy wyrzuca i następną trzeba szukac.

Chciałbym sprecyzować pytanie a mianowicie czy sa sposoby na "reanimacje" pompy wspomagania typu jakies specjalne plyny itp czy jedynym wyjsciem jest jej wymiana. Użytkuję auto dość dużo chciałbym wymienić pompę w niedalekiej przyszłości jednak nie nastąpi to w najbliższych dniach. ponieważ zaczęła delikatnie hałasować ciekaw jestem jak dlugo może jeszcze pociągnąć. Dodam że przez pierwszy miesiac zrobilem autem około 4tys km a nie chciałbym zeby z powodu pompy auto zatrzymalo sie gdzieś w drodze.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 19 Kwi 2014, 22:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xsara Picasso 1.8 16v 2000r. Wymiana pompy wspomagania


No wiec mozna pompe zregenerować albo założyć druga .Ja tak zrobilem tylko ze założyłem uzywkę, halasowala nie tyle pompa ile rolka napinacza i rolka prowadząca wrazenie bylo takie że drży pompa i że to ona halasuje. Po zdjeciu paska wielorowkowego okazalo sie ze były luzy na lozyskach napinacza i rolki prowadzącej. Zrobione.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 19 Kwi 2014, 22:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny


CitroenDS5

56 000

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie

CitroenC5

7 300

2006r.

295 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System