Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Cytrynka się dławi podczas porannych rozruchów.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Sob 02 Maj 2020, 20:53
Temat postu:

Cytrynka się dławi podczas porannych rozruchów.


Citroen c4 II
1.6 HDI 92KM (e-hdi)

Cześć Panowie.
Postanowiłem założyć temat,ponieważ moją cytrynka coś boli a ja za bardzo nie mam pomysłu,gdzie leży problem:)

Otóż,gdy silnik jest zimny to zaczyna nim rzucać/telepać/dławić się ale tylko na biegu jałowym.
Co więcej takie zachowanie jest raczej sporadyczne chociaż widzę,że się nasila i jest częstsze.
Również nie zawsze,gdy auto jest zimne występuje ten problem,więc jest to losowe zachowanie.

Co ciekawe to dławienie występuje chwilę po odpaleniu lub dopiero po 2-3min od odpalenia.

Auto odpala na dotyk i ma moc.Spalanie jest raczej bez zmian,ale odnoszę wrażenie,że fap się dłużej wypala co by wskazywało na świece żarowe.

Citroen był podłączony pod komputer (lexię) i nie wykazał żadnych błędów.
Również parametry są ok-egr,maf,turbo,ciśnienie paliwa itd.

Jedynie korekcja wydatku wtryskiwacza nr 4 jest trochę zawyżona bo wynosi -01.2 mg/wtrysk,gdzie pozostałe są w granicach 00.5mg/wtrysk.
Ogólna suma korekcji wydatku wtrysków wynosi -00.2 lub -00.3mg,więc też wydaje się być ok.

Gdy występuje dławienie silnika to ta korekcja wydatku wtryskiwaczy jest w zasadzie identyczna do tej,gdy silnik pracuje prawidłowo.

Na początku obstawiałem przepalone świece żarowe,ale teraz już sam nie wiem.
Macie Panowie jakieś pomysły?
Powrót do góry
Sabion

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C8, 3008, C1
Piwa: 11/0
Wysłany: Nie 03 Maj 2020, 20:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cytrynka się dławi podczas porannych rozruchów.


Jak nie ma błędów zajrzałbym do filtra paliwa i obejrzałbym wężyki ( te plastikowe) do niego dochodzce i wychodzące, czy tam nie łapie lewego powietrza.
Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Nie 03 Maj 2020, 21:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cytrynka się dławi podczas porannych rozruchów.


Dzięki za jakiś odzew Smile

Niestety raczej jest to ślepy strzał,ponieważ gdyby było lewe powietrze to cytryna miałaby również duszności na ciepłym silniku.
Wczoraj z filtra paliwa spuszczałem ropkę bo miałem nadzieję,że jest tam szlam/czy coś się wytrąciło,ale było bardzo czyściutko.

Wyeliminowałem już sporo rzeczy i chyba zostaje jedynie wtrysk lub świece żarowe bo wbrew pozorom one w tych autach grzeją/dogrzewają dość długo.

Wtrysk a raczej korekta wtrysku jest kiepska,ale jak wiadomo to nie musi świadczyć o wtrysku a o cylindrze itd.
A co ciekawe ten 4 wtrysk dopiero po 40s od odpalenia leci łeb na szyję,ale też bez tragedii i wtedy też telepie,dziwne.

Z tego co czytałem źle działający wtrysk dałby o sobie znać również pod obciążeniem czy na ciepłym silniku a nie tylko na zimnym na biegu jałowym.
A zaznaczam,że na ciepłym silniku korekta 4 wtrysku jest bliska trzem pozostałym.

Czy możliwe jest,że wtrysk by kulał,ponieważ nie ma grzania świeży żarowej?

Może macie jakieś inne sugestie?
Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Sro 13 Maj 2020, 11:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cytrynka się dławi podczas porannych rozruchów.


Niestety wszystko wskazuje na wtrysk mimo,że korekty są w normie,gdy zimny a po nagrzaniu są wręcz idealne.
Świece sprawdzone-wszystkie grzeją.
Dziwne jest natomiast to,że telepanie występuje dopiero 40-60s po odpaleniu tylko wtedy,gdy motor jest zimny.

Jakbyście mieli jakieś sugestię to chętnie je rozważę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenC5

23 990

2011r.

254 754 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

19 990

2010r.

189 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

49 000

2018r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System