Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Cytrynka się dławi podczas porannych rozruchów.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Sob 02 Maj 2020, 20:53
Temat postu:

Cytrynka się dławi podczas porannych rozruchów.


Citroen c4 II
1.6 HDI 92KM (e-hdi)

Cześć Panowie.
Postanowiłem założyć temat,ponieważ moją cytrynka coś boli a ja za bardzo nie mam pomysłu,gdzie leży problem:)

Otóż,gdy silnik jest zimny to zaczyna nim rzucać/telepać/dławić się ale tylko na biegu jałowym.
Co więcej takie zachowanie jest raczej sporadyczne chociaż widzę,że się nasila i jest częstsze.
Również nie zawsze,gdy auto jest zimne występuje ten problem,więc jest to losowe zachowanie.

Co ciekawe to dławienie występuje chwilę po odpaleniu lub dopiero po 2-3min od odpalenia.

Auto odpala na dotyk i ma moc.Spalanie jest raczej bez zmian,ale odnoszę wrażenie,że fap się dłużej wypala co by wskazywało na świece żarowe.

Citroen był podłączony pod komputer (lexię) i nie wykazał żadnych błędów.
Również parametry są ok-egr,maf,turbo,ciśnienie paliwa itd.

Jedynie korekcja wydatku wtryskiwacza nr 4 jest trochę zawyżona bo wynosi -01.2 mg/wtrysk,gdzie pozostałe są w granicach 00.5mg/wtrysk.
Ogólna suma korekcji wydatku wtrysków wynosi -00.2 lub -00.3mg,więc też wydaje się być ok.

Gdy występuje dławienie silnika to ta korekcja wydatku wtryskiwaczy jest w zasadzie identyczna do tej,gdy silnik pracuje prawidłowo.

Na początku obstawiałem przepalone świece żarowe,ale teraz już sam nie wiem.
Macie Panowie jakieś pomysły?
Powrót do góry
Sabion

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C8, 3008, C1
Piwa: 11/0
Wysłany: Nie 03 Maj 2020, 20:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cytrynka się dławi podczas porannych rozruchów.


Jak nie ma błędów zajrzałbym do filtra paliwa i obejrzałbym wężyki ( te plastikowe) do niego dochodzce i wychodzące, czy tam nie łapie lewego powietrza.
Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Nie 03 Maj 2020, 21:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cytrynka się dławi podczas porannych rozruchów.


Dzięki za jakiś odzew Smile

Niestety raczej jest to ślepy strzał,ponieważ gdyby było lewe powietrze to cytryna miałaby również duszności na ciepłym silniku.
Wczoraj z filtra paliwa spuszczałem ropkę bo miałem nadzieję,że jest tam szlam/czy coś się wytrąciło,ale było bardzo czyściutko.

Wyeliminowałem już sporo rzeczy i chyba zostaje jedynie wtrysk lub świece żarowe bo wbrew pozorom one w tych autach grzeją/dogrzewają dość długo.

Wtrysk a raczej korekta wtrysku jest kiepska,ale jak wiadomo to nie musi świadczyć o wtrysku a o cylindrze itd.
A co ciekawe ten 4 wtrysk dopiero po 40s od odpalenia leci łeb na szyję,ale też bez tragedii i wtedy też telepie,dziwne.

Z tego co czytałem źle działający wtrysk dałby o sobie znać również pod obciążeniem czy na ciepłym silniku a nie tylko na zimnym na biegu jałowym.
A zaznaczam,że na ciepłym silniku korekta 4 wtrysku jest bliska trzem pozostałym.

Czy możliwe jest,że wtrysk by kulał,ponieważ nie ma grzania świeży żarowej?

Może macie jakieś inne sugestie?
Powrót do góry
cichykoksik2207

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 II 1.6 hdi 92 2011
Piwa: 7/7
Wysłany: Sro 13 Maj 2020, 11:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Cytrynka się dławi podczas porannych rozruchów.


Niestety wszystko wskazuje na wtrysk mimo,że korekty są w normie,gdy zimny a po nagrzaniu są wręcz idealne.
Świece sprawdzone-wszystkie grzeją.
Dziwne jest natomiast to,że telepanie występuje dopiero 40-60s po odpaleniu tylko wtedy,gdy motor jest zimny.

Jakbyście mieli jakieś sugestię to chętnie je rozważę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC-Crosser

29 900

2008r.

221 554 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System