Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dominik1978

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Citreon C4 Coupe 1.6 16v VTR
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 20:22
Temat postu:

Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Witam wszystkich użytkowników. Trafiłem tutaj borykając się z problemem w mojej C4.

Dane auta: Citroen C4 1.6 16v benzyna, 110tys. km. 2007r.
Historia: Nieświadome kilkumiesięczne użytkowanie auta z otwartym termostatem - niedogrzanie silnika.
Efekt: drgania silnika, bardzo wysokie spalanie.

Wymienione świece, termostat, olej+filtr, filtr powietrza i kabinowy, poduszka silnika prawa.
Drgania i wysokie spalanie nie ustąpiły.

Diagnoza komp. wykazała błąd sondy lambda.
Wymienione obie - poprawa w spalaniu, ale wciąż bardzo wysokie - w mieście 14l/100km.

Diagnostyka nie wykazuje błędów.

Następnie wymienione cewka zapłonowa, MAP sensor, zrobiony rozrząd.

Spalanie bez zmian - na trasie mniej, ale wciąż za dużo.

Obroty nie falują, w ASO sprawdzali go 2 razy i twierdzą, że wszystko jest tip top.

Drgania wyczuwam na biegu jałowym lub na bardzo niskich obrotach. Można powiedzieć, że bardziej są one wyczuwalne niż słyszalne. To tak jakby nierówna praca silnika, co klika sekund jakby zmiana tempa pracy silnika na ok.2 sek, takie jakby zaburzenie rytmu. Czasem przy ruszaniu plastiki w kabinie wpadają w rezonans.
Spalanie jest o ok. 50% wyższe niż było kiedyś.

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie.
Z góry dziękuję.
Powrót do góry
luka306

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Citoren C4 Impress 1,4 2008
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 20:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


A może spróbować przejechać się z komputerem, zarejestrować parametry pracy z różnych czujników i może w trakcie jazdy coś wyjdzie?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 20:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Witam. Sprawdz stan katalizatora, czy czasami nie zapchal sie. jazda na zimnym silniku sprzyja szybkiemu zapchaniu kata: wszystko w samochodzie potrzebuje odpowiedniej temperatury. Zapchanie kata objawia sie duzym zuzyciem paliwa, zaburzeniem poprawnej pracy silnika i brakiem mocy.
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
Dominik1978

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Citreon C4 Coupe 1.6 16v VTR
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 21:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


luka306 napisał:
A może spróbować przejechać się z komputerem, zarejestrować parametry pracy z różnych czujników i może w trakcie jazdy coś wyjdzie?


Będę u nich pewnie jutro. Rzucę takie hasło.
Powrót do góry
Dominik1978

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Citreon C4 Coupe 1.6 16v VTR
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 22:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


dejnekomirek napisał:
Witam. Sprawdz stan katalizatora, czy czasami nie zapchal sie. jazda na zimnym silniku sprzyja szybkiemu zapchaniu kata: wszystko w samochodzie potrzebuje odpowiedniej temperatury. Zapchanie kata objawia sie duzym zuzyciem paliwa, zaburzeniem poprawnej pracy silnika i brakiem mocy.


Też o tym myślałem, ale sprawdzali spaliny i CO wyszło 0%. Czy taki odczyt może nie wykluczać uszkodzonego katalizatora?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 22:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 23:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Nie znam budowy Twojego silnika, ale bardzo mozliwe, ze masz technike VVt i calkiem mozliwe, ze w ustawieniu rozrzadu masz problem. To, ze wymieniono rozrzad, nie oznacza, ze stary nie przeskoczyl gdzies, a mechanicy zmieniajacy go na nowy, nie powtorzyli zastanego ustawienia. Wg Citroen service wszystkie silniki 1,6 maja zmienne czasy rozrzadu i bardzo skomplikowany rozrzad. Oprocz tego zla praca wariatorow, ewentualnie czujnikow walkow tez moze generowac mase problemow z poprawna praca. Sugerujesz sie jazda na zimnym silniku, a problem moze byc gdzies indziej. Mysle, ze dobra diagnostyka i podglad parametrow moze pokazac prawdziwy powod problemow.
A odnosnie kata- problem w tym, ze jesli sie nie wypala, to zaczyna sie zapychac i czesto stawia duzy opor dla gazow spalinowych, co zakloca mocno poprawna prace silnika i sprawdza sie go na przeplyw, a nie na czystosc spalin. CO nie moze wyjsc na 0%.
Powrót do góry
skype status
Dominik1978

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Citreon C4 Coupe 1.6 16v VTR
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 23:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


dejnekomirek napisał:
....


Dzięki za sugestie. W tym problem, że szukając dobrej diagnozy pojechałem do ASO licząc na odpowiednią diagnozę. Okazuje się, że mam problem z brakiem dobrego diagnosty.

Sprawdziłem mój silnik w necie i znalazłem, że TU5JP4 nie ma vvt.

Jutro u nich będę, zapytam o parametry na zimnym i ciepłym silniku oraz dopytam o rozrząd. Pytanie: czy gdyby rozrząd był przestawiony, to czy czujniki rozrządu i wału krobowego by się nie odezwały? I czy w silniku bez vvt możliwe jest nieprawidłowe ustawienie rozrządu wynikające ze stanu zastanego(nieprawidłowego)?

Jeśli chodzi o CO - dali mi wydruk:
2500-3000rpm CO 0.00%, HC 9ppm, lambda 1.004
450-1500rpm CO 0.00%
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pon 24 Lut 2014, 08:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Jesli jest tylko jeden czujnik na walkach, to przestawienie rozrzadu moze nie pokazywac zadnego bledu, a silnik bedzie bardzo dziwnie pracowac. Znam takie przypadki. Auto np. bylo w serwisie, twierdzono nawet, ze rozrzad zostal sprawdzony i wszystko ok, wymieniono przepustnice, cewke zapl., sensor map, sugerowano wymiane sterownika, a problem byl prozaiczny- rozrzad o jeden zabek na walku byl za pozny. Po ustawieniu prawidlowym silnik odzyl. Nie twierdze, ze tak jest u Ciebie, ale czasami trzeba brac wszystko pod uwage.
Powrót do góry
skype status
Dominik1978

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Citreon C4 Coupe 1.6 16v VTR
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 25 Lut 2014, 11:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


dejnekomirek napisał:
...


Rozmawiałem o rozrządzie. Powiedzieli, że właśnie dlatego zaproponowali mi wymianę, ponieważ podejrzewali, że pasek przeskoczył, a czujnik mógł tego nie wyłapać i że ustawili, tak jak należy.

Ale zrobiłem inną rzecz. Przeczyściłem trochę przepustnicę bez odkręcania czyli wyczyściłem tylko wlot. I trochę się poprawiło, więc chcę odkręcić ją całą. I teraz mam pytanie o adaptację. Stworzyłem nowy temat odnośnie adaptacji:

http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=938119#938119

Dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry
xelibri

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Town & Country Limited 2014
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 29 Maj 2014, 10:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Dominik1978 napisał:
dejnekomirek napisał:
...


Rozmawiałem o rozrządzie. Powiedzieli, że właśnie dlatego zaproponowali mi wymianę, ponieważ podejrzewali, że pasek przeskoczył, a czujnik mógł tego nie wyłapać i że ustawili, tak jak należy.

Ale zrobiłem inną rzecz. Przeczyściłem trochę przepustnicę bez odkręcania czyli wyczyściłem tylko wlot. I trochę się poprawiło, więc chcę odkręcić ją całą. I teraz mam pytanie o adaptację. Stworzyłem nowy temat odnośnie adaptacji:

http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=938119#938119

Dzięki i pozdrawiam.


Mam pytanie czy wymieniałeś rozrząd po tej całej sprawie?
Bo mam podobną sytuację, mechanik powiedział mi, że rozrząd jest przestawiony i trzeba to robić.

Jakbyś dał znać to będę wdzięczny, sam już nie wiem co tam może być, a nie chcę, aby wymienili pół samochodu....

Pozdrawiam
Powrót do góry
Dominik1978

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Citreon C4 Coupe 1.6 16v VTR
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 29 Maj 2014, 17:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


xelibri napisał:
Dominik1978 napisał:
dejnekomirek napisał:
...


Rozmawiałem o rozrządzie. Powiedzieli, że właśnie dlatego zaproponowali mi wymianę, ponieważ podejrzewali, że pasek przeskoczył, a czujnik mógł tego nie wyłapać i że ustawili, tak jak należy.

Ale zrobiłem inną rzecz. Przeczyściłem trochę przepustnicę bez odkręcania czyli wyczyściłem tylko wlot. I trochę się poprawiło, więc chcę odkręcić ją całą. I teraz mam pytanie o adaptację. Stworzyłem nowy temat odnośnie adaptacji:

http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=938119#938119

Dzięki i pozdrawiam.


Mam pytanie czy wymieniałeś rozrząd po tej całej sprawie?
Bo mam podobną sytuację, mechanik powiedział mi, że rozrząd jest przestawiony i trzeba to robić.

Jakbyś dał znać to będę wdzięczny, sam już nie wiem co tam może być, a nie chcę, aby wymienili pół samochodu....

Pozdrawiam


Wymieniłem rozrząd + pompa wody. Kupę to dało. Ostani mój Citroen w życiu. Żaden magik nie wie, co autu dolega. Lexia tweirdzi, że jest ok. Autoryzowani mechanicy też. Mam alergię na mechaników. Ich miny są żenujące. Spalanie 14.5l i drga. Powodzenia i zdrowia życzę.
Powrót do góry
xelibri

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Town & Country Limited 2014
Piwa: 1/4
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 10:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Dominik1978 napisał:
xelibri napisał:
Dominik1978 napisał:
dejnekomirek napisał:
...


Rozmawiałem o rozrządzie. Powiedzieli, że właśnie dlatego zaproponowali mi wymianę, ponieważ podejrzewali, że pasek przeskoczył, a czujnik mógł tego nie wyłapać i że ustawili, tak jak należy.

Ale zrobiłem inną rzecz. Przeczyściłem trochę przepustnicę bez odkręcania czyli wyczyściłem tylko wlot. I trochę się poprawiło, więc chcę odkręcić ją całą. I teraz mam pytanie o adaptację. Stworzyłem nowy temat odnośnie adaptacji:

http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=938119#938119

Dzięki i pozdrawiam.


Mam pytanie czy wymieniałeś rozrząd po tej całej sprawie?
Bo mam podobną sytuację, mechanik powiedział mi, że rozrząd jest przestawiony i trzeba to robić.

Jakbyś dał znać to będę wdzięczny, sam już nie wiem co tam może być, a nie chcę, aby wymienili pół samochodu....

Pozdrawiam


Wymieniłem rozrząd + pompa wody. Kupę to dało. Ostani mój Citroen w życiu. Żaden magik nie wie, co autu dolega. Lexia tweirdzi, że jest ok. Autoryzowani mechanicy też. Mam alergię na mechaników. Ich miny są żenujące. Spalanie 14.5l i drga. Powodzenia i zdrowia życzę.


Tragedia. Niestety takich mamy specjalistów...
Moje auto stoi już 3 dzień u mechanika i czekam na deklaracje co się z nim dzieje.

Wstępna diagnozą jest brak synchronizacji rozrządu, zobaczymy co z tego wyniknie i czy maja racje, chodzi generalnie o to, że rozrząd przestawia się sam ze znaczników na których powinien pozostać...

pozdrawiam
Powrót do góry
xelibri

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Town & Country Limited 2014
Piwa: 1/4
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 11:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Przepraszam, że post pod postem, aczkolwiek okazało się, że rozrząd jednak jest w porządku i nic się nie dzieje z nim...

W sumie sprawdzili już wszystko co tylko mogli sprawdzić i nie ma żadnych odchyleń...

Teraz tylko czekam na pomiar sprężania i się okaże...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Dominik1978

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Citreon C4 Coupe 1.6 16v VTR
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 15:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


xelibri napisał:
Przepraszam, że post pod postem, aczkolwiek okazało się, że rozrząd jednak jest w porządku i nic się nie dzieje z nim...

W sumie sprawdzili już wszystko co tylko mogli sprawdzić i nie ma żadnych odchyleń...

Teraz tylko czekam na pomiar sprężania i się okaże...

Pozdrawiam


Sprawdzili u mnie też kompresję. Wszędzie po równo i na odpowiednim poziomie. Jeśli na jednym cylindrze jest o 20% mniej niż na reszcie, to może to wskazywać na startą krzywkę i to może dawać takie objawy. Daj znać, jaki wynik, choć pewnie wszystko będzie ok z kompresją. Sprawdzałeś wydech? Bo tak sobie myślę, że na karoserię drgania mogą przenosić trzy rzeczy: silnik, wydech i zawieszenie. Zawieszenia nie biorę pod uwagę, silnika poduszki sprawdzone i wszystko z silnikiem ok, więc może wydech? Jakaś nieszczelność? Np. między kolektorem wyd. a katalizatorem? I zasysa powietrze? Wie ktos może, jak to sprawdzić?
Mam wrażenie, że silnik się b.rozgrzewa, tak jakbym grzał 200km po autostradzie. Moze silnik ustawia zbyt bogatą mieszankę, ponieważ lewe powietrze zasysane tuz przed katalizatorem mówi sondzie za katalizatorem, że mieszanka jest zbyt uboga i idzie sygnał do ECU, zeby wzbogacić mieszankę? Ma to sens? Ale jak to sprawdzić bez rozkręcania wydechu?
Uf
Powrót do góry
xelibri

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Town & Country Limited 2014
Piwa: 1/4
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 19:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Gigantyczne spalanie, drgania, brak błędów


Dominik1978 napisał:
xelibri napisał:
Przepraszam, że post pod postem, aczkolwiek okazało się, że rozrząd jednak jest w porządku i nic się nie dzieje z nim...

W sumie sprawdzili już wszystko co tylko mogli sprawdzić i nie ma żadnych odchyleń...

Teraz tylko czekam na pomiar sprężania i się okaże...

Pozdrawiam


Sprawdzili u mnie też kompresję. Wszędzie po równo i na odpowiednim poziomie. Jeśli na jednym cylindrze jest o 20% mniej niż na reszcie, to może to wskazywać na startą krzywkę i to może dawać takie objawy. Daj znać, jaki wynik, choć pewnie wszystko będzie ok z kompresją. Sprawdzałeś wydech? Bo tak sobie myślę, że na karoserię drgania mogą przenosić trzy rzeczy: silnik, wydech i zawieszenie. Zawieszenia nie biorę pod uwagę, silnika poduszki sprawdzone i wszystko z silnikiem ok, więc może wydech? Jakaś nieszczelność? Np. między kolektorem wyd. a katalizatorem? I zasysa powietrze? Wie ktos może, jak to sprawdzić?
Mam wrażenie, że silnik się b.rozgrzewa, tak jakbym grzał 200km po autostradzie. Moze silnik ustawia zbyt bogatą mieszankę, ponieważ lewe powietrze zasysane tuz przed katalizatorem mówi sondzie za katalizatorem, że mieszanka jest zbyt uboga i idzie sygnał do ECU, zeby wzbogacić mieszankę? Ma to sens? Ale jak to sprawdzić bez rozkręcania wydechu?
Uf


Generalnie jestem rozczarowany po całości...

Ciśnienie zmierzone, nie było mnie niestety przy tym, aczkolwiek otrzymałem informację, że jest po około 6-7 (barów?)...

I teraz pytanie czy jest to w ogóle możliwe?
Auto przyśpieszenie ma, bez problemu się zbiera, może trochę osłabione, ale bez przesady kurde no!

Otrzymałem informację, że CAŁY silnik do remontu i że trzeba szykować około 3000 zł... ;]

Odbieram jutro samochód bo wydaje mi się, że nie jest to zbytnio realna opcja.

Myślicie, że mechanik chciał złapać jelenia i dorobić na wakacje? Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

15 000

2007r.

227 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System