Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miq21

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): D-łęka
Posiadane auto: Citroen C5 Mk III 2.0 HDI 163
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Lut 2014, 21:42
Temat postu:

Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


Cześć.
Chciałem się spytać czy te "słynne" potrójne uszczelki wygłuszające auto to są: 1. gumowa uszczelka wokół drzwi, 2. gumowa uszczelka wokół wejścia do kabiny 3 taka podwójna uszczelka przypominająca filc na górnej krawędzi drzwi?
Pytam ponieważ mam wersje Exclusive i przyznam że o ile silnik i podwozie są super wyciszone to jednak przy jeździe do 100 km/h bez problemu słyszę wyraźnie mijające mnie z naprzeciwka auta a po przekroczeniu 100 km/h słyszę wyraźnie szumy powietrza. Kurcze może jestem przewrażliwiony ale tak wszyscy się zachwycają tą ciszą pisząc, że nawet " przy 190 km/h prawie nic nie słychać" a ja jednak słyszę. Może za dużo wymagam. Stąd wolę się upewnić że ja na pewno mam ten uszczelki tam gdzie one powinny być. Oczywiście nie jest to jakiś hałas uciążliwy ale skoro mam niby akustyczna przednią szybę i podwójne czy tam potrójne szyby boczne to sądziłem, że w kabinie będzie jak to mówią "jak makiem zasiał". Jak ktoś mi teraz powie że u niego po zamknięciu auta żadne odgłosy nie dochodzą z zewnątrz (np na postoju przy zgaszonym silniku) to znaczy że u mnie coś jest nie tak ;/
Powrót do góry
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Sro 19 Lut 2014, 02:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


Nie wiem jak to jest z wyciszeniem ale wiem jedno- w żadnej specyfikacji nie spotkałem się z tym, żeby w wersji Exclusive były szyby boczne inne, niż w innych wersjach. Jest tylko szyba przednia- akustyczna i tylna- klejona. Ani słowa o bocznych.
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
Milero

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 268
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 Exlusive 2.0 2008 Hdi
Piwa: 7/5
Wysłany: Sro 19 Lut 2014, 17:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


w wersji exl boczne szyby są wielowarstwowe specjalnie wyciszone pod danymi szyby nr rok itp jest narysowane ucho i strzałka Smile
Powrót do góry
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Sro 19 Lut 2014, 17:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


Rzeczywiście teraz widzę w katalogu części zamiennych:
- szyba hartowana
- szyba warstwowa akustyczna
Niestety w broszurze z 2010 roku nie ma nic o różnicy w szybach bocznych.
Pozdrawiam
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
kuinamor

Dyskutant



Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Józefów / Mazowsze
Posiadane auto: Citroen, C5, sedan, 2,0 Pb, 2008
Piwa: 4/2
Wysłany: Nie 13 Kwi 2014, 15:52
Temat postu:

Re: Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


miq21 napisał:
może jestem przewrażliwiony ale tak wszyscy się zachwycają tą ciszą pisząc, że nawet " przy 190 km/h prawie nic nie słychać" a ja jednak słyszę. Może za dużo wymagam.


No właśnie, ja też słyszę. Co prawda mam 2,0Benz z manualem, ale w zakresie prędkości 125-145 km/h hałas generowany przez silnik jest nieakceptowalny. Akurat ten zakres przy długich przelotach jest jak dla mnie optymalny (130-140), bo szybko i zużycie jeszcze akceptowalne. Gdyby nie ten hałas.
Pokusiłem się już o wyciszenie matami akustycznymi od środka podłogi bagażnika, nadkoli i podłogi pod tylną kanapą. Nawet żona, początkowo sceptyczna moim "wydziwianiom" przyznała, że odczuwa różnicę, gdyż nie słyszy hałasu z okolic tylnego tłumika. Ale "pójść" do przodu z wyciszeniem nie mogę. Utknąłem gdyż nie wiem jak zdjąć plastikowe profile od wewnątrz kabiny okrywające progi, jednocześnie skrywające boczne brzegi wykładziny podłogowej. Może ma ktoś z użytkowników jakieś osobiste doświadczenia z wytłumianiem matami? A choćby opis jak zdjąć te profile będzie baaardzo przydatny.
_________________
A ja sobie płynę. I płynę.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Kwi 2014, 15:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
miq21

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): D-łęka
Posiadane auto: Citroen C5 Mk III 2.0 HDI 163
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 13 Kwi 2014, 16:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


no u mnie akurat jeśli chodzi o wyciszenie silnika (a mam diesla) nie mam zastrzeżeń - uważam że akurat silnik jest bardzo dobrze wyciszony jak na diesla. Bardziej chodziło mi o wszelkiego rodzaju odgłosy z zewnątrz: szum wiatru, przy prędkościach powyżej 100 km/h wyraźnie słyszalny szum z okolic słupka B jakby z tyłu tego słupka (szum jest po obu stronach auta stąd nie sądzę że to jakaś wina złego spasowania bo gdyby tak było to pewnie problem byłby po jednej stronie tylko - no chyba że mam pecha i źle spakowali obie strony). Tak sobie myślę teraz- może dlatego że silnik mam tak cichy słyszę wszystkie inne odgłosy ;/
BTW ostatnio robiłem pomiar sonometrem i przy prędkości 130 km/h na 6 biegu trzymając sonometr na wysokości szyb miałem wyniki około 69 dB - z maksymalnymi skokami do 70-70,5 dB.

co do wyciszenia, tutaj - link niżej- Panowie się tym zajmują i własnie jednym z aut przez nich wyciszanych był C5 - fotorelacja pod linkiem:

http://www.ciche-auto.pl/4.html

Może coś Tobie doradzą. Na mój problem z szumem wiatru i tym bocznym z okolic słupka B nie byli w stanie pomoc.
Powrót do góry
kuinamor

Dyskutant



Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Józefów / Mazowsze
Posiadane auto: Citroen, C5, sedan, 2,0 Pb, 2008
Piwa: 4/2
Wysłany: Nie 13 Kwi 2014, 19:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


Może i ja jestem przewrażliwiony? Przy 130/h na piątce mam 69,7dB. Tego samego dnia, na tym samym odcinku jezdni w poprzednim, jeszcze nie sprzedanym samochodzie (Astra III kombi 1,9 CDTI), przy tej samej prędkości na szóstce było 69,8. A Astry nie można uznać za dobrze wyciszony samochód.
Jednocześnie trzeba pamiętać, że skala natężenia hałasu to krzywa oparta na logarytmie naturalnym. Co "e" czyli 2,71dB następuje podwojenie ciśnienia akustycznego. Różnice rzędu 0,2dB da się usłyszeć niewytrenowanym uchem.
A stronę "cichego-auta" znam. Znam też ceny. To mnie zainspirowało do własnej pracy. Tym bardziej że znalazłem źródło mat w chyba przystępnych cenach. Tak czy inaczej, dzięki mig21.

PONAWIAM: Kto wie jak zdjąć plastikowe profile progów od wewnątrz, żeby się dostać pod wykładzinę podłogi?
_________________
A ja sobie płynę. I płynę.
Powrót do góry
menago72

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skarżysko - Kamienna
Posiadane auto: Citroen, C5, Exclusive, 2,0 HDI, 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Kwi 2014, 10:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


Potwierdzam, jest glosno juz od 80-100 km/h.
jak dla mnie halas dociera z tylnej czesci kabiny.
przyznaje koledze racje, z za slupka b strasźnie szumi.
spisalem z szyby nazwe producenta, moze maja tylne szyby boczne akustyczne?...

poza tym: powyzej 150 jest swist z lewej strony a wyrazny szum z pfawej strony pojawia sie juz od 100.

Jakies pamysly panowie? Lepiej os zaradzmy, bo ze mnie smieje sie zona: kupilescichy samochod a jedzie sie tak jakby szyby byly otwarte. Mialem do tej pory honde accord.

Mam wersje 2,0 hdi excusive automat.
Powrót do góry
miq21

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): D-łęka
Posiadane auto: Citroen C5 Mk III 2.0 HDI 163
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Kwi 2014, 12:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


menago72, to mnie pocieszyłeś trochę. czyli widocznie wszystkie nowsze c5 tak mają. Mowie nowsze bo...coś mi się wydaje ze Citroen w ramach save costing zaczął oszczędzać na wyciszeniu. No ten szum z środkowego słupka - tak naprawdę wydaje mi się ze on bardziej pochodzi z tylnej szyby gdyż nawet wersji exclusive tylne szyby nie są akustyczne a z wypowiedzi na forum wcześniejsze roczniki miały wszystkie boczne szyby laminowane dźwiękochłonne - teraz tylko przednie są takie ;/ poza tym ten szum z tyłu to może dochodzi z tylnych kół? przód pewnie też hałasuje ale tam tego tak juz nie słyszymy ze względu na te lepsze szyby.
Powrót do góry
WIT_P

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: C5 III Exclusive 1.6 THP
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 21 Kwi 2014, 22:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


Takze jestem delikatnie zawiedziony wyciszeniem tego samochodu. Po tym co naczytalem sie w testach spodziewalem sie znacznie lepszego wygluszenia. Mam zamiar wkrotce wymienic opony poniewaz mam wrazenie ze czesc tego halasu pochodzi wlasnie od nich.
Gdyby nie zachwyty w testach pewnie bylbym zadowolony. Samochod jest cichy jednak pozostaje lekki niedosyt po prawdopodobnie zbyt wygorowanych oczakiwaniach Smile
_________________
Pozdrawiam,
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pon 21 Kwi 2014, 22:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


Powiem Wam, że C5 Fl też tak ma, tez słyszę jakby świst ze środkowego słupka, kurcze nawet doginałem drzwi.
Powrót do góry
miq21

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): D-łęka
Posiadane auto: Citroen C5 Mk III 2.0 HDI 163
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Kwi 2014, 22:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


WIT_P napisał:
Takze jestem delikatnie zawiedziony wyciszeniem tego samochodu. Po tym co naczytalem sie w testach spodziewalem sie znacznie lepszego wygluszenia. Mam zamiar wkrotce wymienic opony poniewaz mam wrazenie ze czesc tego halasu pochodzi wlasnie od nich.
Gdyby nie zachwyty w testach pewnie bylbym zadowolony. Samochod jest cichy jednak pozostaje lekki niedosyt po prawdopodobnie zbyt wygorowanych oczakiwaniach Smile


zgadzam sie z Toba w 100% wszystko przez te zachwyty Wink gdyby ludzie w recenzjach sie tym wyciszeniem tak "nie podniecali" to pewnie teraz my bylibyśmy zadowoleni z tego co mamy a tak.. apetyt rośnie w miarę jedzenia. I tez jak pisałem wcześniej mam wrażenie ze opony dużo hałasu robią . ja mam 17 calowe 225/55 a taka szerokość może już hałasować Wink w deszczowe dni już w ogóle bardzo słychać...
Powrót do góry
jasoczy

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 31 Maj 2014, 14:34
Temat postu:

Uszczelki i wygłuszenie Citroen C5 2010


Witaj miq21.

Właśnie szukam nowych uszczelek do Citroena i przypadkowo trafiłem na Twój wpis.

Ja jestem BARDZO zawiedziony tym autem. Przesiadłem się ze starej astry II i Toyoty do auta z 2010 r. i od tego momentu żałuję zakupu.

Strasznie irytuje mnie dźwięk dobiegający z słupka środkowego, ale to nie jest wydaje mi się jedyne miejsce, które powoduje hałas. Słyszę świsty, a gdy jest mokra nawierzchnia dodatkowo słyszę odgłosy "pryskającej" wody.

Auta nadjeżdżające z powoduje taki hałas jakbym miał otwarte okna.

Co ciekawe, bardzo często łapę się na tym, że odruchowo próbuję zamknąć szyby.

Jeżdżę tym autem prawie rok. Od tego momentu sporo stracił na wartości. Pozbawił mnie też sporo nerwów.

Generalnie to ostatni mój Citroen. Niestety zamierzam nim jeszcze jeździć ze 2 lata dlatego szukam jakiegoś sposobu wyciszenia, żeby było ciszej niż w astrze z 1998 roku (albo przynajmniej podobnie).
_________________
JaSoczy
Powrót do góry
miq21

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): D-łęka
Posiadane auto: Citroen C5 Mk III 2.0 HDI 163
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 31 Maj 2014, 15:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciszenie kabiny - potrójne uszczelki


jasoczy, Twój wpis dowodzi ze jest nas więcej z takim problemem i obawiam się że ten typ czyli C5 tak po prostu ma i że nowe uszczelki nic nie dadzą. Najgorsze jest to że ciężko wskazać jedno konkretne miejsce przez które do auta przedostają się te dźwięki. Robiłem nawet taki test że w na telefon nagrałem sobie bardzo głośny sygnał, włączyłem i położyłem na podłokietniku szukając "wycieków" O dziwo dźwięk z każdej strony auta dobiegał stłumiony i mniej więcej z taka samą głośnością (nawet w okolicach tych nieszczęsnych słupków B). Tak sobie myślę czy gdyby tam była rzeczywiście "nieszczelność" to czy przypadkiem nie powinienem słyszeć tego przy tej próbie.

BTW masz auto z 2010 roku więc to dziwne z tymi szumami, spodziewałem się że problem się pojawił jakoś w późniejszych rocznikach...

ja po paru miesiącach jazdy troszkę się już przyzwyczaiłem do tych hałasów i staram się więcej nie nasłuchiwać bo inaczej bym chyba zwariował Wink
Powrót do góry
jasoczy

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 20:13
Temat postu:

Uszczelki


Dzisiaj zamówiłem używane uszczelki, może będą mniej poodciskane. Niby kupiłem uszczelki z rocznika 2011.

Ja nie umiem nie nasłuchiwać, bo zagłuszam szumy słuchaniem muzyki głośniejszej, ale nie tylko mnie one przeszkadzają.

Jak zmienię uszczelki to napiszę czy jest odczuwalna zmiana.
_________________
JaSoczy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC-Crosser

29 900

2008r.

221 554 km

mazowieckie

CitroenC5

21 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System