Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) wibrcje silnika c5 iii 2.0 hdi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hip81

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): stoke on trent anglia
Posiadane auto: citroen c5 III vtr+ 2.0 HDI
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 12 Mar 2014, 15:25
Temat postu:

wibrcje silnika c5 iii 2.0 hdi


Witam jak w temacie silnik wibruje na wolnych obrotach,widac to na lusterkach jak się lekko trzesa,czy to normalne?,czy tez tak macie?,czy ma na to np wpływ zmiana oleju,przedtem tego nie miałem a po wymiana na millers xf 5w30 chyba zaczelo?,dwumas sprawdzal mechanic i jest ok,nie kopci nie spala oleju,idzie jak burza Very Happy ,wszystko ok,pozdrawiam
Powrót do góry
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Czw 13 Mar 2014, 06:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wibrcje silnika c5 iii 2.0 hdi


W moim nic się nie trzęsie.
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
teka

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 558
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Mazda 6 kombi 2,2 175KM skypassion (2013) Mazda RX8 231KM Revolution (2005) byłe 2x c5 III excl 2.0hdi 140KM 163KM automat, opel-e, nissan, toyota, ford, hyundai, vw-y, fiat, peugeot-y
Piwa: 46/3
Wysłany: Czw 13 Mar 2014, 06:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wibrcje silnika c5 iii 2.0 hdi


U mnie także spokój. Sprawdź poduszki silnika.
_________________
pozdr Teka
Powrót do góry
hip81

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): stoke on trent anglia
Posiadane auto: citroen c5 III vtr+ 2.0 HDI
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 22:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wibrcje silnika c5 iii 2.0 hdi


Tak ale wibracje sa bardzo male lusterka tak delikatnie drza,jak widziałem na you tubie to silnika wogole nie drgają a u mnie widać raz mocniej raz słabiej,czytalem gdzies ze jest jakiś czujnik czy cos ze podaja inna temperaturę i wtrysk inaczej leje dlatego drzy???,moz ektos cos wie
Powrót do góry
expedit54

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 III Tourer (X7) HA3+, 2.0HDI FAP 138PS; BVA6
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 23:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wibrcje silnika c5 iii 2.0 hdi


Włączanie się automatycznego grzania lusterek wynika z wypalania FAP-u, pewnie o tej procedurze słyszałeś. Drganie lusterek wynika prawdopodobnie z wyrobionej poduszki silnika. Podjedź do warsztatu niech to sprawdzą.
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 23:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
teka

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 558
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Mazda 6 kombi 2,2 175KM skypassion (2013) Mazda RX8 231KM Revolution (2005) byłe 2x c5 III excl 2.0hdi 140KM 163KM automat, opel-e, nissan, toyota, ford, hyundai, vw-y, fiat, peugeot-y
Piwa: 46/3
Wysłany: Czw 20 Mar 2014, 09:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wibrcje silnika c5 iii 2.0 hdi


expedit54 napisał:
Włączanie się automatycznego grzania lusterek wynika z wypalania FAP-u, pewnie o tej procedurze słyszałeś. Drganie lusterek wynika prawdopodobnie z wyrobionej poduszki silnika. Podjedź do warsztatu niech to sprawdzą.


proszę o wyjaśnienie bądź sprostowanie ponieważ nie wiem co lusterka mają wspólnego z FAP-em i jego wypalaniem.
_________________
pozdr Teka
Powrót do góry
expedit54

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 III Tourer (X7) HA3+, 2.0HDI FAP 138PS; BVA6
Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 20 Mar 2014, 10:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wibrcje silnika c5 iii 2.0 hdi


teka napisał:
expedit54 napisał:
Włączanie się automatycznego grzania lusterek wynika z wypalania FAP-u, pewnie o tej procedurze słyszałeś. Drganie lusterek wynika prawdopodobnie z wyrobionej poduszki silnika. Podjedź do warsztatu niech to sprawdzą.


proszę o wyjaśnienie bądź sprostowanie ponieważ nie wiem co lusterka mają wspólnego z FAP-em i jego wypalaniem.


Nawiązałem do czujnika który sprawia że wg autora wtryski leją i włączają się samoczynnie ogrzewanie lusterek co oczywiście nie ma żadnego związku z drganiem samych luster.
_________________
Powrót do góry
hip81

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): stoke on trent anglia
Posiadane auto: citroen c5 III vtr+ 2.0 HDI
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 21 Mar 2014, 19:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wibrcje silnika c5 iii 2.0 hdi


Witam np. dziś rano było -1 i pozamarzane szyby,jabe do pracy i silnik nie trzesie?,przyjechałem pod prace,silnik rozgrzany i zero wibracji pracoje równiutko tak jak być powinno?,i co teraz?,nepewno nie poduszki bo jak był mrozik to raczej powinny stwardnieć i być gorzej tak,dlatego pisałem o tym czujniku temperatury,jak znajde opis to wrzuce,pozdro
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sob 22 Mar 2014, 12:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) wibrcje silnika c5 iii 2.0 hdi


teka napisał:
expedit54 napisał:
Włączanie się automatycznego grzania lusterek wynika z wypalania FAP-u, pewnie o tej procedurze słyszałeś. Drganie lusterek wynika prawdopodobnie z wyrobionej poduszki silnika. Podjedź do warsztatu niech to sprawdzą.


proszę o wyjaśnienie bądź sprostowanie ponieważ nie wiem co lusterka mają wspólnego z FAP-em i jego wypalaniem.


Witam Twisted Evil a to mają do siebie grzanie lusterek , tylnej szyby i wentylacji , że bardziej obciążają silnik - tak samo jak w przypadku włączenia klimatyzacji . A wypalanie FAP samoczynnie dociąża silnik poprzez włączenie jak największej liczby odbiorników elektrycznych . Tyle z teorii wyczytanych tu i gdzie indziej na forum Twisted Evil
Natomiast co do samych wibracji silnika przyczyn może być wiele . Poduszki , źle pracujący wtrysk paliwa , filtr paliwa , dwumasa i ile piszących tyle będzie teorii Twisted Evil Bez sprawdzenia w serwisie nic prawdopodobnie się nie dowiesz . Istnieje możliwość , że ktoś z forum akurat trafnie oceni usterkę a każda usterka choć taka sama w rzeczywistości okazuje się całkiem inna . Wczoraj akurat byłem w serwisie i zapłaciłem 40 zeta za przegląd . Rzecz dotyczyła stuków z lewej strony . Wymienione wszystkie gumy na wahaczu , nowy łącznik stabilizatora i dalej stuka - myślę sobie sfera padnięta , nie ma gazu i stuka . I okazało się , że mam lekko przesunięty drążek stabilizatora i jeden koniec stuka o podwozie a do tego łącznik stabilizatora , który jest nowy bo zaledwie miesiąc użytkowania jest wybity . W sumie odbiegłem od tematu ale być może moje wyjaśnienie co nieco przybliży w tym temacie Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System