Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafiom

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 124
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 14 Lut 2014, 20:09
Temat postu:

znow problem! stuka metalicznie silnik


Witam. Juz nie mam siły do swojego auta, poszło kupę kasy i znów problem:\

Proszę o wskazówki. Silnik mi klepie na wolnych obrotach i szybciej przy przyspieszaniu. Wymieniłem panewki( choć tamte w sumie nie wyglądały zle), i małe kolo pasowe na wale+ wymiana oleju.

Dźwięk najbardziej jest słyszalny ze środka po prawej stronie. Stukanie rytmiczne,wlasnie po stronie rozrządu, przy prawym kole najbardziej słychać to metaliczne stukanie. Przykładałem pręt, ale w sumie nie mogę zlokalizować dźwięku. Dodam ze auto mi pali ok 11 l na 100. Poduszki sprawdziłem i nie wyglądają źle. Dodam ze stukanie ma ciągle te samo natężenie dźwięku, czy na luzie czy przy przyspieszaniu, zmienia się tylko częstotliwość. Przy leciutkim dodawaniu gazu jakby zanika. Dusząc go na hamulcu, i puszczając sprzęgło tez nie stuka mocniej. Co można jeszcze sprawdzić, bo nie chce już bez sensu wydawać pieniędzy na nietrafne strzały mechaników.. Nie mam już sil do samochodu, silnik hdi miał być bezawaryjny...
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pią 14 Lut 2014, 23:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


jeśli dźwięk słyszalny jest ze środka silnika to po wykluczeniu panewek na wale zostaje problem z tłokiem (może pukać sworzeń) lub skrzywiony korbowód. Bez rozebrania silnika tego się nie sprawdzi.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 00:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


Rownie dobrze moze pukac popychacz hydrauliczny, niezaleznie od obciazenia w funkcji obrotow, moze byc uszkodzony, jak rowniez krzywka na walku. Rownie dobrze moze popukiwac tlok, szczegolnie jesli na danym cylindrze leje wtryskiwacz[wysokie zuzycie paliwa]. Tak na odleglosc ciezko cokolwiek powiedziec. Przy luznym tloku powinien dzwiek sie zmieniac z nagrzaniem silnika, ten dzwiek jest taki gegajacy. Z kolei popychacz prawie zawsze stuka jednakowo. Radzilbym podejrzec tez na Lexii parametry wtryskiwaczy i zrobic probe przelewowa, taka diagnostyka moze wiele powiedziec o stanie silnika i wtryskow.
Mialem Xantie[chyba podobny silnik?], pukalo jak kupowalem, przejechalem prawie 100tys. i dalej pukalo jak sprzedawalem[mysle, ze jeden wtrysk troche podlewal]. Kupilem silnik na zapas i teraz zostal, bo oryginalny chodzi do dzisiaj i to dobrze, chociaz popukuje, znam nowego wlasciciela.
Powrót do góry
skype status
rafiom

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 124
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 06:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


Witam. Dziekuje za odpowiedzi. Mam nadzieje ze to nie tlok. Przewertowalem jeszcze internet i mozliwe ze to wtrysk leje? Tzn zawiesila sie iglica w pozycji otwartej? Dzis zrobie test na przelewy. Bo tak jak pisalem spalanie mam masakryczne i to przy spokojnej jezdzie. Przyjade z pracy to dam znac.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 11:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


Gdyby zawiesila sie iglica we wtrysku, mialbys straszne problemy z praca silnika, kopcenie, ciezkie odpalanie, gasniecie,; objawy, jakby rozrzad byl przestawiony. Jesli jestes w stanie zrobic probe przelewowa, to powinno duzo sie wyjasnic. Rowniez korekcje wtryskow Lexia moga duzo podpowiedziec. Ale: to wcale nie oznacza, ze tylko to jest przyczyna stuku. Czasami ciezko okreslic zrodlo stuku, bo silnik sklada sie z wielu elementow, ktore przenosza dzwieki, np. blok, wal korbowy, walek rozrzadu i ciezko jest okreslic zrodlo dzwieku na miejscu, a co dopiero na odleglosc. Druga sprawa, to kazdy silnik jest inny, trzeba osluchania typowych odglosow, jak rowniez kazde ucho jest inne. Byl juz tu problem z silnikiem 2.2 hdi: wedlug uzytkownika stukalo w silniku, a problem byl z wentylatorem chlodnicy.
Na Twoim miejscu pojechalbym do innych ludzi i posluchal co typuja.
Duze spalanie moze wynikac ze zlego stanu wtryskow, ale moze miec tez inne powody. Przydalaby sie dobra diagnostyka calego autka. Mam nadzieje, ze dasz sobie rade i opowiesz co bylo powodem. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 11:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 12:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


Zaprowadz samochód do warsztatu, jak pisał jeden z kliegów, trzeba rozebrać całą góre silnika i sprawdzić łańcuch rozrządu i reszte elementów. Podstawa w hdi to zmiana oleju, nie co 30000 ale co góra 20000 km i nie żadziej niż raz do roku.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 13:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


Chyba w tym roczniku nie bylo jeszcze 2.0 16v w hdi? A do sprawdzenia gory wystarczy zdjac pokrywe zaworow.
Powrót do góry
skype status
rafiom

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 124
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 20:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


Fakt silnik pali dobrze. Chocbyl okres ze dziwnie nim szarpalo i stukalo cos od czasu do czasu ale mechanik nie umial okreslic przyczyny. Auto nie kopci ale smierdzi strasznie ropa z wydechuna postoju. Mocy wlasnie mu brakuje i musze go cisnac przy ruszaniu. Jutro zrobie przelewy. Dopiero wracam z pracy. Co do gory silnika to nie slychac wlasnie nic procz wtryskiwaczy. Przez kij od szczotki 1,3 wtrysk wydaje dziwny odglos cos w stylu pum pum pum:) w rytm pracy wtrysku. Swozen na tloku tez inaczej stuka, w omedze mialem wybity i na zewnatrz dobrze to bylo slychac. Choc to byla benzyna. Nie nic zobaczymy co wyjdzie i sie pochwale. Choc mimo ze lubie to augo to juz powoli nie mam sil.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 21:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


Mam prosbe. Pochwal sie: jaki konkretnie masz silnik? Obstawiam 2.0 8v, gdyz 16v w tym roczniku raczej nie wystepuje.
Kiedy , jesli, wymieniany byl rozrzad i jak dlugo, od kiedy masz problemy z moca i duzym zuzyciem paliwa. Im wiecej danych, tym latwiej pomyslec nad przyczynami.
Powrót do góry
skype status
rafiom

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 124
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 23:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


Witam. Silnik 8 zaworow. Rozrzad 1.5 roku temu robilem. Problemy z moca od wakacji. Natomiast duze spalanie. Jakos od pazdziernika. Auto od wakacji zaczelo poszarpywac przy lekkim gazie. I nieraz stukalo i trzeslo buda. Dodam ze jakos po rozrzadzie byly wymieniane koncowki na wtryskach. Wogole nie chcialo jezdzic a okazalo sie ze trzeba wyciac fap:D tacy mechanicy

Przelewowy zrobiony

1-40
2-42
3-50
4-30 ml

to ja juz nie wiem:\
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Sob 22 Lut 2014, 19:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


oprócz przelewów trzeba leksją sprawdzić korekcje na wtryskach oraz zmierzyć ciśnienie sprężania w cylindrach
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 22 Lut 2014, 20:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


Mimo wszystko radze rowniez test na Lexii, podejrzewam, ze mozesz miec problemy ze sterowaniem podcisnieniowym na silniku, albo zawor EGR zle przcuje. Stuk, stukiem, ale w tym silniku sa rowniez inne problemy. Brak mocy moze byc spowodowany rowniez niesprawnym przeplywomierzem, test
nie pokaze zadnego bledu, a mocy nie bedzie. Nie napisales: po jakim czasie wyszly te ilosci na przelewach? Jesli po okolo trzech minutach, to sa duze i swiadcza o zlym stanie wtryskow. Piszesz, ze zostaly wymienione koncowki- nie bardzo rozumiem;jak to zostalo zrobione? I przez kogo? Te wtryski oddaje sie do serwisu Boscha i tam sa regenerowane. Cos tu sie nie zgadza?
Powrót do góry
skype status
rafiom

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 124
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 22 Lut 2014, 22:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


Dziś wyjąłem pierwszy wtryskiwacz, tam gdzie słyszę stukanie. O dziwo był cały mokry, z końcówki kapało, po wyciągnięciu. Znajdowały się tez na niej jakby grudki czarnego piasku i była cala okopcona. Natomiast 4 wtrysk wg mnie najcichszy, był suchutki. Zamieniłem je miejscami. Niestety stukot pozostał po stronie rozrządu:( Wiec to nie wtrysk. Nie wiem czemu ale wydaje mi się ciszej, gdy ściągnę pasek osprzętu.

Z tej strony gdzie słyszę stukanie, zauważyłem dziwny dźwięk lecący z pod pokrywy zaworów, tak mi się wydaje. Jakby stukanie, szeleszczenie. Po odkręceniu korka wlewu jest dobrze słyszalny. Co do wtrysków. Końcówki wtryskiwaczy są wymienne.

Tu jest film który dziś nagrałem.

http://www.youtube.com/watch?v=luO6zo2hT7Q&feature=youtu.be
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 22 Lut 2014, 22:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


kolego rafiom- to,ze mozna je odkrecic nie znaczy, ze mozesz je sobie przekladac. To nie sa wtryskiwacze starego poczciwego diesla. Nie wiem, czy wiesz, ale nawet nieprawidlowe momenty skrecania elementow obudowy wtryskiwacza moga go zniszczyc. Nie mowiac o czystosci. Podziwiam czlowieka, ktory wmowil Tobie, ze mozna te koncowki wymienic, a jeszcze bardziej Ciebie, ze w to uwierzyles. Mysle, ze tu masz odpowiedz na swoj problem i lepiej dajmy sobie spokoj z szukaniem.
Powrót do góry
skype status
rafiom

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 124
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 22 Lut 2014, 22:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) znow problem! stuka metalicznie silnik


Hm nie wiem o co tu chodzi:) Ale końcówki wtrysków, tzw dysze rozpylające, we wtryskach boscha CR, są jak najbardziej wymienialne. Wiec nie szkoda mi człowieka, który to robił w Bosh-Diesel Service:) Natomiast wtryski dokręciłem z momentem 30Nm. A co do przekładania wtrysków, rozumiem ze chodzi Tobie o kodowanie wtryskiwaczy. Tyle ze mój wtrysk nie jest nowy, i zapewne jego klasa odbiega od tej z nowości. A i kodowanie w tym silniku ma sie pewnie głownie do spełniania norm:) Wtryski przełożyłem na próbę i siedzą już na swoich miejscach.

Wiec może jednak się zajmijmy tym dziwnym stukaniem z pokrywy na FILMIE:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Aircross

69 900

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4 SpaceTourer

83 900

2018r.

67 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System