Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cytrynka91

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): BDG
Posiadane auto: Xsara II 2003 1.4
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 19:26
Temat postu:

Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Witam, to znowu ja Laughing .

Mam oczywiście problem z moją xsarą 1.4 2003. Po odpaleniu od razu gaśnie. Na zapłonie słychać pompę paliwa. Aby podtrzymać obroty naciskam pedał gazu i przez kilka(naśnie) sekund gazuję (ale to niszczy silnik). Bez gazowania nie odpali (chociaż raz odpalił za pierwszym razem bez gazowania kilka dni temu... Rolling Eyes ). Podświetlany wyświetlacz (na którym jest data i godzina) przygasa, gdy obroty są za niskie, a gdy mocniej przygazuję, to jasność się zwiększa. Gdy puszczę pedał gazu samochód gaśnie i wyświetlacz oczywiście też. Wskazówki obrotomierza i prędkościomierza od razu się nie podnoszą, tylko tak po 2-3 sekundach, gdy gazuję.

Dodam, że kilkanaście dni temu wymieniałem dwa wtryskiwacze, cewkę zapłonową, filtry paliwa, powietrza, oleju i olej (świecił się check engine, a błędy dotyczyły cewki i katalizatora). Po wymianie już nie świeci.
Sytuacja pierwszy raz miała miejsce w dniu wymiany (ale nie po, tylko przed wymianą).
Po odpaleniu auto jeździ normalnie, obroty na zimnym wynoszą 1000-1100, a na rozgrzanym około 800 (wskazówka czasami zadrga o dosłownie 1 mm).

Co może być problemem?
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Czw 30 Sty 2014, 00:56
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Sprawdź akumulator. Napięcie przy odpalaniu może spadać za bardzo i elektronika głupieje i nie odpala. Miałem podobnie, od wymiany akumulatora nie zdarzyło mi się to ponownie, a podejrzewałem wiele rzeczy (wiadomo: cewka, filtr benzyny, ale także parownik LPG).
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
Cytrynka91

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): BDG
Posiadane auto: Xsara II 2003 1.4
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 30 Sty 2014, 23:19
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Losio napisał:
Sprawdź akumulator. Napięcie przy odpalaniu może spadać za bardzo i elektronika głupieje i nie odpala. Miałem podobnie, od wymiany akumulatora nie zdarzyło mi się to ponownie, a podejrzewałem wiele rzeczy (wiadomo: cewka, filtr benzyny, ale także parownik LPG).

Jutro spróbuję zrobić pomiary pod obciążeniem. Martwi mnie to, że wczoraj o 16:00 po przyjeździe od razu zmierzyłem napięcie akumulatora i wyniosło 12.58 V (w spoczynku). Teraz, po 29 godzinach bez odpalania jest 12.28 V. Przez ten czas nie zamykałem samochodu (w garażu siedzi). Do tego przy otwartym samochodzie cały czas pali się dioda alarmu (a chyba nie powinna?). Po zamknięciu miga szybko i po 40 sekundach wolno aż do otwarcia samochodu. Po zamknięciu miga także dioda w przycisku świateł alarmowych (to chyba coś z immo?).
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Pią 31 Sty 2014, 00:49
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Miganie diody we włączniku awaryjnych to sygnał od komputera: "Zbieraj kasę na nowy akumulator!". Serio, potwierdzone w wielu przypadkach, szczególnie na Klubie Cytrynki. Zobaczysz, po wymianie aku, będzie "jak ręką odjął".

Ciężko się linkuje do KC, ale może zadziała. Załóż sobie tam konto jak nie masz.
http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=77857&forum=79&post_id=764780#forumpost764780
http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=87240&forum=79&post_id=856251#forumpost856251
http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=90242&forum=20&post_id=884310#forumpost884310
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
Cytrynka91

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): BDG
Posiadane auto: Xsara II 2003 1.4
Piwa: 1/4
Wysłany: Pią 31 Sty 2014, 09:30
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Myślałem, że ta dioda sygnalizuje "uzbrojenie się" immobilisera. Ktoś tam na tym forum pisał, że to od słabego akumulatora - bzdura Very Happy. Pisze też, że w instrukcji to jest. Nie ma nic. Zresztą on sam o tym pisze:
Cytat:
Przejrzałem instrukcję – migająca kontrolka awaryjnych świadczy o słabej baterii w pilocie. Nie wiem skąd sobie wziąłem to info o akumulatorze.


Sprawdzę jakie jest napięcie przy rozruchu i tyle...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 31 Sty 2014, 09:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Cytrynka91

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): BDG
Posiadane auto: Xsara II 2003 1.4
Piwa: 1/4
Wysłany: Sob 01 Lut 2014, 12:10
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Dziwne.
Przed chwilą testowałem samochód. Temperatura w garażu: +4 *C (odpalałem w garażu (oczywiście otwartym)). Samochód normalnie odpalił od strzała Laughing a stał z 48 godzin bez odpalania. Przed tym odpaleniem zajrzałem mu pod maskę i jeden przewód dochodzący do kolektora nie był do końca włożony (wystawał ze 3 mm od końca). Wpiąłem go do końca. Jest on zaznaczony na tym zdjęciu (nie moje zdjęcie):


Napięcie akumulatora w spoczynku: 12.29 V
Napięcie akumulatora przy odpalaniu: spadło do około 9.5 V (na pewno poniżej 10 V)
Napięcie akumulatora przy ładowaniu, obroty jałowe 1100: 14.23 V (od razu po odpaleniu wzrosło)
Napięcie akumulatora przy ładowaniu, wyższe obroty, włączony nawiew na maksa, światła: 14.33 V
Napięcie akumulatora po zgaszeniu silnika: 12.69 V

Po drugie: teraz przy otwartym samochodzie nie pali się dioda alarmu i dioda w przycisku świateł awaryjnych Razz. Wcześniej przy otwartym cały czas się paliła, a w awaryjnych migała.

Nie rozumiem tego samochodu. Możliwe, że to przez ten lekko odpięty przewód?
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Sob 01 Lut 2014, 13:30
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Cytrynka91 napisał:
Nie rozumiem tego samochodu.

Nie Ty jeden. Very Happy

Ten przewód to odma, takie coś do wyrównywania ciśnień, żeby olejem nie chlapało na prawo i lewo. Czy mogła powodować trudności w odpalaniu? To Citroen, tego nie ogarniesz.
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
Cytrynka91

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): BDG
Posiadane auto: Xsara II 2003 1.4
Piwa: 1/4
Wysłany: Sob 01 Lut 2014, 23:23
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Niby dopięcie tego przewodu powinno rozwiązać problem. Zobaczymy.
Powiem Ci tylko kiedy świeci się ta dioda w alarmowych.
Cytat:
Czerwona dioda umieszczona we włączniku świateł awaryjnych sygnalizuje, że samochód jest chroniony z zamkniętymi drzwiami, z włączoną elektroniczną blokadą rozruchu.

Prosto z instrukcji. Czyli prawidłowo, przy zamkniętym samochodzie, powinny mrugać dwie diody - w alarmowych i od alarmu (u mnie obok pokrętła zmiany wysokości świateł).
Powrót do góry
bartek_bartek

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen Xsara, hatchback 5D, 1.6, 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 01:49
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Losio napisał:

Ten przewód to odma [...] Czy mogła powodować trudności w odpalaniu?


słyszałem że pewne beemki na postoju gasną natychmiast jak im się rurkę od odmy odepnie
Powrót do góry
Cytrynka91

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): BDG
Posiadane auto: Xsara II 2003 1.4
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 17:59
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Dzisiaj trzy razy odpalałem. W garażu, 4 *C, nie odpalił za pierwszym, trzeba było gazu dodać. Potem po jeździe, na ciepłym silniku (ze 30 minut czekał nieodpalony), dwa razy odpalił za pierwszym razem i bez gazu. Czy to może być zabrudzony silnik krokowy? Pompa paliwa działa cicho przez 2 sekundy.
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 19:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Teraz dopiero spojrzałem dokładnie na zdjęcie. Ten przewód odmy jest jakiś niesamowicie poklejony i jak widać całkiem nieźle leje olej. Lepiej coś z tym zrobić.

A co do diody we włączniku awaryjnych, to instrukcja opisuje jej działanie na zgaszonym silniku i zamkniętych drzwiach. Po odpaleniu nie powinna świecić, a jak świeci/miga to to co pisałem, czyli akumulator. Sprawdź go w jakimś warsztacie, powinni mieć taki "pistolet" z uzwojeniami i on prawdę powie.
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
bartek_bartek

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen Xsara, hatchback 5D, 1.6, 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 19:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


zrób tak żeby pompa paliwa podpompowała dwa razy przed odpaleniem (włącz zapłon - 2sek pompa, wyłącz, wyjmij kluczyk i powtórka, włącz, poczekaj na pompe) i spróbuj odpalić. Jeśli odpala za drugim razem dlatego że dwa razy pompa podpompowuje paliwo to wskazywałoby na nieszczelny układ paliwowy. może być minimalna nieszczelność gdzieś blisko silnika i układ się zapowietrza. (strzelam bo nie wiem jak dokładnie rozwiązany jest układ zasilania paliwem)

gdyby chodziło o przepustnicę brudną (domyślam się że o to Ci chodzi mówiąc o silniku krokowym) to byś miał niestabilne obroty spoczynkowe, falujące, skaczące.
Powrót do góry
PeeLeN

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): WWA
Posiadane auto: VW Jetta
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 17:58
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Masz od kogo wziąć drugi aku na sprawdzenie? Bo objawy plus pora roku wskazują, że coś jednak może być z nim nie tak. Patrząc po znajomych to teraz większość problemów była właśnie z akumulatorami. Ile lat ten Twój już ma? Bo te nowe, nawet mniej markowe, to już kompletnie inaczej trzymają niż te na starej technologii.
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 18:07
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Zobacz tego linka, dotyczy napięcia aku:
http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/dl_attachment.php?attachid=1391466344&post_id=915911
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
Cytrynka91

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): BDG
Posiadane auto: Xsara II 2003 1.4
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 08:53
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Odpala i od razu gaśnie - Xsara 1.4 2003 Benzyna


Nie da się tego pobrać. Po zalogowaniu i wejściu w temat też nie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System