Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Przepustnice 2.2 HDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pauliosss

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Allegro
Posiadane auto: Peugeot 307 SW LIFT 2.0 HDI 138KM BVA FAP 2006R
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 13 Gru 2012, 19:37
Temat postu:

Przepustnice 2.2 HDI


temat podobny już jest, ale odnośnie samych przepustnic nie ma, przejrzałem już może z 1000stron w googlach i odpowiedzi nie znalazłem. jedynie 2 posty. A chodzi mi o przepustnice na ssącym od ciepłego i zimnego powietrza, jak to powinno być. Fapa nie mam, w internecie piszą że po usunięciu fapa powinno się pozdejmować podciśnienia z przepustnic żeby ssał cały czas zimne powietrze, wtedy będzie wydajność silnika lepsza, wiadomo gęściejsze powietrze. Natomiast czytałem tez na innych forach że w zimie ciepłe powietrze jest potrzebne do lepszego odparowania paliwa, oraz szybszego nagrzania silnika. Jeśli chodzi o nagrzewanie silnika to jak puściłem samo zimne zmiany nie zauważyłem, natomiast troszkę jakby głośniej pracuje i na zimnym trochę się dusi jak jechać delikatnie to wyczuwalne, ale za to na ciepłym ma kopa dużo lepszego, na oryginalnym podpięciu powyżej 3tys już mu ciężko idzie, na zimnym puszczonym na stałem do 4500obr nie problem. I teraz nie wiem jedni piszą żeby puścić zimne na stałe, tym bardziej jak nie ma fap inni że może zamarznąć nawet paliwo na zimnym motorze jak będzie za zimne powietrze oraz szkodzi to turbinie na zimnym silniku. Podzieli się ktoś swoją sugestią?? SIlnik mi ładnie pracuje i nie chce go zniszczyć, a i po puszczeniu zimnego jest czulszy na dodanie gazu...

Ja uważam że chyba jak fabryka taki układ wymyśliła to chyba nie ma co kombinować, egr też dałem spokój odślepiłem ładniej pracuje motor... Ale jeszcze ostatecznie chciałem zapytać na forum o spostrzeżenia...
Powrót do góry
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Sob 15 Gru 2012, 22:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przepustnice 2.2 HDI


Heja,

Moim zdaniem jak coś działa to lepiej tego nie ruszać Smile

Już kilkadziesiąt razy się o tym przekonałem że nie warto kombinować jeśli coś działa Smile jeśli coś działa dobrze a może działać lepiej to niech działa dobrze Smile "lepsze jest wrogiem dobrego".

Ja tak np sobie w swoim aucie zepsułem dysze spryskiwacza na tylną szybę bo zaczołem go regulować gruba igłą żeby lepiej pryskał na szybę Smile skończyło się na tym że igłą go rozepchałem i teraz nie prsyka wogóle Smile nowy w ASO 108 zł :/ na szczęście dorwałem używkę...

Więc ja bym w Twoim przypadku nic nie kombinował tylko zaufał francuskiej myśli technicznej inżynierów którzy to projektowali Smile

Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pon 25 Maj 2015, 14:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przepustnice 2.2 HDI


Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu bo problem jest związany z tymi przepustnicami. Mam pytanie czy ktoś już przerabiał temat wymiany dolnej przepustnicy (od ciepłego powietrza) na nową i czy udało się w ten sposób zlikwidować wyciek oleju z tego miejsca. Nowa przepustnica w ASO 570 PLN więc nie jest tania a nie wiadomo czy załatwi to sprawę bo fabrycznie jest źle wykonana - dolne mocowanie ośki klapy jest w miejscu gdzie gromadzi się olej i cisnienie powietrza w dolocie wypycha go na zewnątrz. Na razie kupiłem używkę za 20 PLN z ponoć o połowę mniejszym przebiegiem od mojego. Od 2004 przepustnice zostały chyba zmodyfikowane i zamiast aluminiowego kolektora i dwóch osobnych plastykowych przepustnic jest jeden plastykowy element z dwoma przepustnicami. Na alegro można kupić za 50 PLN, w ASO 1000PLN i wg nich nie można ich stosować zamiennie. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Z tego co wiem to każdy 2.2 hdi ma problem z cieknącym olejem z tego miejsca. Tego oleju nie ma dużo, może ze 20 ml na miesiąc, ale jest rozrzedzony przez powietrze i po miesiącu zapaprany jest cały silnik.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenSpaceTourer

110 000

2018r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System