Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie, stuki przed i po wymianie amortyzatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gofergoferek

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDI Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 21 Sty 2014, 01:04
Temat postu:

Zawieszenie, stuki przed i po wymianie amortyzatora


Witam,
Padł mi jakiś czas temu lewy tylny amortyzator. Postanowiłem wymienić obydwa na firmę Kyaba. Super pięknie zamówił z neta dwie sztuki. Mechanik zmienił było przez pewien czas wszystko super. Po pewnym czasie zaczęły pojawiać się stuki w tylnym zawieszeniu oraz takie dziwne jak by uślizgnięcie tyłu auta w momencie wjechania w nierówność.
Pojechałem na stację diagnostyczną, Pan stwierdził, że amorki padły..
Pomyślałem sobie, że pewnie z internetu jakiś szajs mi wcisnęli.
Wymieniłem ponownie amorki na takie ze sklepu, mechanior kupił. Wszystko ładnie pięknie. Ale jak pojechał na stację diagnostyczną, wyszło 55% sprawności....??
Jazda po dziurach wygląda tak samo, stuki z tyłu w zawieszeniu, i uślizg tyłu.

Co może być przyczyną?
CHyba nie jest normalnością, żeby nowe amorki miały tylko 55% sprawności oraz żeby tak stukało w aucie z tyłu?

Podłączyłem pod kompa i odnalazłem takie błędy :
C1621
Przekaźnik sprężarki

Czy jest możliwością, że to poduszki nie trzymają ciśnienia i to wpływa na sprawność amortyzatora ?
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Wto 21 Sty 2014, 10:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie, stuki przed i po wymianie amortyzatora


Witam,

Czy poduszki trzymają ciśnienie to tak ogólnie sam możesz sprawdzić np. zwracając uwagę czy samochód nie opada po nocy, albo nawet np. pod sklepem. Ale może się tak zdarzyć, ze poduszka jest mocno nieszczelna, a po nocy nic nie opadnie auto, bo dziura jest "zawinięta" poniżej/powyżej krawędzi miecha i sie sama uszczelnia, a w takim przypadku nieszczelność wychodziła by na jaw podczas jazdy i objawiała by sie ciągła, bądź częsta praca kompresora.
Ale i tak nieszczelność poduszki nie powinna mieć wpływu na zużycie amorów. I teraz fakt te oryginalne mogły faktycznie być padnięte, a pozostałe... Co do internetowych to jakość niejednokrotnie wiemy jaka jest.
A co do sklepowych to raczej bym się skłaniał, że tak naprawdę sprawność amortyzatora nie ocenisz na ''żywo'' bo jest przekłamana i żeby sprawdzić go tak naprawdę trzeba by go wymontować.
Ogólnie jeszcze dodam, że i tu juz nieraz koledzy i jat tez potwierdzam, że z poduszkami w zawieszeniu jazda jest płynniejsza, ale tez jest czasami wrażenie ''pływania'' tyłu, a stuki musza wynikać z czegoś innego np. luz łożyska koła, albo belki.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
gofergoferek

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDI Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 21 Sty 2014, 20:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie, stuki przed i po wymianie amortyzatora


Co do szczelności układu wydaje mi się, że jest tak jak napisałeś. Tzn. wcześniej auto mi opadało po nocy na glebę. Ale teraz trzyma poziom. Prawdopodobnie się uszczelniło.

Ale co do amortyzatorów to ciężko, stwierdzić czy to ich wina skoro są nowe. Czy np. nie wiem jakieś trzymanie amortyzatora nie puściło.
Odniosłem kiedyś takie wrażenie, że stuki wydobywają się z miejsca w którym amortyzator trzyma się podwozia.

A teraz pytanie czy warto kupować poduszki stąd?
http://atmil.pl/poduszka-zawieszenia-tyl-citroen-c4-picasso-grand-p-2733.html

Czy lepiej nie kombinować i zapłacić więcej w ASO?
Oraz czy błąd przekaźnika o którym pisałem wcześniej wiąże się z regeneracją sprężarki?
Powrót do góry
bako06

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: c4 picasso, 2009, 1.6hdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 09:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie, stuki przed i po wymianie amortyzatora


Amortyzatory KYB to bardzo dobry produkt. Co do badania sprawności amortyzatorów z tyłu to spawa jest tak trochę z przymrużeniem oka (tzn. badasz auto puste masz wynik X%, wsiądź na tylną kanapę a wynik sprawności będzie zupełnie inny, dorzuć worek z cementem da bagażnika Twisted Evil a wynik znowu się zmieni.
Też badałem swoje amorki z przodu mam 86% a z tyłu 55% (z tylu nic nie puka, autko stabilne). Zaprzyjaźniony diagnosta powiedział mi, że do tych %sprawności nie ma co się odnosić, najważniejsze żeby amortyzatory na jednej osi miały zbliżone (lub takie same) wyniki.
Powrót do góry
gofergoferek

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDI Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 00:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie, stuki przed i po wymianie amortyzatora


No coś w tym jest kolego co piszesz.
To teraz zostaje mi szukać przyczyny stuków z tyłu, i niestabilności zawieszenia przy pokonywaniu dziur.

Odnoszę wrażenie, że problem wynika z mocowania amortyzatora, z którym coś może być nie tak. No a mechanior mógł tego nie zauważyć albo co gorsza coś tam uszkodzić tylko co???
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 00:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mar4c

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): PABIANICE
Posiadane auto: C4GRAND PICASSO 1,8[2007]
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 09:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie, stuki przed i po wymianie amortyzatora


Witam.Mam taki sam problem.Wymieniłem tuleje belki,dwa razy amorki też kayaba i stuka jak stukało.Podobno rozwiązaniem są oryginalne?A jak z twoim autkiem?
Powrót do góry
gofergoferek

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDI Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 09:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie, stuki przed i po wymianie amortyzatora


U mnie jestem po wymianie amortyzatorów podójnej, teraz wymieniłem poduszki a stuki jak były tak nadal są. I nie wiem co z tym dalej zrobić?
Jest to mega [cenzura], tak jak bym jechał jakimś czołgiem w którym brak zawieszenia żadnego
Powrót do góry
mar4c

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): PABIANICE
Posiadane auto: C4GRAND PICASSO 1,8[2007]
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 10:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie, stuki przed i po wymianie amortyzatora


Jakie amorki założyłes drugi raz?Byłem w serwisie i tam powiedzieli,że żadne zamienniki.Cena oryginałów 350/szt.
Powrót do góry
gofergoferek

Dyskutant



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDI Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 23:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie, stuki przed i po wymianie amortyzatora


Kyaba 345082. Tak mi powiedzieli, że takie wkładają fabrycznie
Powrót do góry
Rav123

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen, c5, sedan,2,0i,2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Kwi 2016, 00:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie, stuki przed i po wymianie amortyzatora


Witam, od niedawna jestem posiadaczem C4 Picasso 2,0HDI i zdążyłem się już mierzyć ze stukami tylnego zawieszenia. Sprawdzałem auto kilka razy na warsztacie i już byłem gotów wymieniać amortyzatory i tuleje, ale dobra rada znajomego pomogła...w tylnym zawieszeniu jest plastikowa osłona belki (włożyłem pomiędzy gumę), dodatkowo osłona mocowania baku jest z plastiku i posiada łączenie (też włożyłem gumę). W efekcie stukanie ustało i jest cisza.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC-Crosser

29 900

2008r.

221 554 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System