Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) berlingo 2.0 hdi faluja obroty siwy dym przez okolo 5 minut



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fastplayer89

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubin
Posiadane auto: citroen berlingo 2.0hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lis 2012, 18:31
Temat postu:

berlingo 2.0 hdi faluja obroty siwy dym przez okolo 5 minut


witam. zaupilem berlingo 2.0 hdi i zauwazylem 3 niepokojace mnie sprawy. chcialbym zapytac od czego zaczynac sprawdzanie.

http://www.youtube.com/watch?v=wlfMvbYPX8s
objawy dokladnie takie same jak w tym filmiku

rzuca silnikiem, kopci na szaro( bardzo mocno) faluja obroty ale jak silnik sie w miare nagrzeje praca sie stabilizuje.

dodatkowa rzecza ktora mnie niepokoi jest to ze samochodem musze przejechac ze 100 km zeby chociaz troche sie nagrzal. a tak to po przejechaniu wskazowka temperatury ledwo drgnie a z nawiewu leci tylko letnie powietrze.


no i teraz panowie prosilbym o diagnoze. wyciagajac swiece okazalo sie ze wszystkie sa sprawne. dwie swieczki suche dwie nastepne zalane ropa. co to oznacza? dodatkowo wyciagnalem termostat w zwiazku z tym ze silnik mi sie nie nagrzewa i srodkowa uszczelka w termostacie (nie ta zewnetrzna tylko wewnetrzna) polowy jej brakuje. dodatkowo macajac weze wejscia i wyjscia chlodnicy obydwa sa cieple
Powrót do góry
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Czw 15 Lis 2012, 19:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) berlingo 2.0 hdi faluja obroty siwy dym przez okolo 5 minut


Heja,

Nie jestem ekspertem ale jak dla mnie to wygląda jak By Ci po prostu nie palił na jakiś cylinder albo miał z tym problemy to niby tłumaczyło wolne nagrzewa się i dymienie oraz dlaczego dopiero po kilkudziesięciu kilometrach zaczyna dobrze działać.

Co do falowania silnika to też by pasowało pod nie palenie na jednym cylindrze - obroty spadają, silniki zwiększa ilość wtryskiwanego paliwa do cylindrów żeby potrzymać pracę, nagle jeden z nie działających zaczyna palić i silnika obniża wydatek paliwa żeby zmniejszyć obroty - i tak w kółko.

Jak nie pali na jakiś cylinder to może być (tak mi się wydaje):
1) kwesta wtrysku - słabe rozpylenie mieszanki lub zatkany
2) świece żarowe - sprawdź czy się załączają - to że sama świeca nie jest wypalona nie oznacza że się załącza

Dobrze by było lexie podłączyć i popatrzeć co tam komputer silnika pokazuje - może będą jakieś podpowiedzi w historii błędów?

Napisz jak coś znajdziesz bo jestem ciekawy co to Smile

Powodzenia,

Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
fastplayer89

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubin
Posiadane auto: citroen berlingo 2.0hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lis 2012, 19:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) berlingo 2.0 hdi faluja obroty siwy dym przez okolo 5 minut


w takim razie podepne go pod komputer a co do tego ze slabo sie grzeje to stawiam raczej na termostat. mam wyciagniety. jak go sprawdzic?
Powrót do góry
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Czw 15 Lis 2012, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) berlingo 2.0 hdi faluja obroty siwy dym przez okolo 5 minut


Heja,

Może termostat, może przez to że pali np tylko na 2 gary - mniej ciepła=wolniej się grzeje.

Co do termostatu to kiedyś gdzieś słyszałem że ponoć możesz go do wrzątku włożyć - powinien się otworzyć przy ok 86 stopniach C o ile dobrze pamiętam...

Jak by co poczytaj gdzieś na necie jak go sprawdzić.

Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
k0vv4l3k

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI 109 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 22:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) berlingo 2.0 hdi faluja obroty siwy dym przez okolo 5 minut


Pisze to dla kogoś kto niechcący trafi na ten temat tak jak ja.
Objawy które kolega opisał w pierwszym poście dotyczące termostatu (brak kawałka uszczelki) to jasna przyczyna niedogrzewania się silnika. Ciepłe węże góra/dół oznaczają z dużym prawdopodobieństwem, że układ chłodzenia jest zalany odpowiednią ilością płynu chłodniczego. Jeżeli byłoby go sporo za mało, do nagrzewnicy nie docierał by płyn chłodniczy i w kabinie byście mieli zimno. Oczywiście wtedy przy sprawnym termostacie silnik osiągałby normalną temperaturę pracy. Tyle jeżeli chodzi o termostaty i temp. silnika. Termostat koszt od 20 zł (4max) do 80 zł. Świece tylko startują silnik, do jazdy nic nie mają. (chyba, że któraś "wyskoczy" przez maskę to tracimy kompresje na jednym cylindrze Wink)

Na temat trafiłem z innego powodu, falowanie obrotów. Xsara 2.0 HDI 109 KM 2002 r. Oznaczenie silnika RHZ układ wtryskowy bosh. Jak zrobiło się zimniej to zaczął się problem. Na mrozie -20 odpala normalnie 5 sekund faluje mocno o ok 100 obr/min, następnie faluje już tylko w zakresie ok 50 obr/min ale czuć przy przyspieszaniu takie dziwne falowanie. Rozwiązał już ktoś może ten problem ?
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 22:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5 Aircross

97 900

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC5

29 000

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System