Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pią 17 Sty 2014, 19:25
Temat postu:

rozrząd bezkolizyjny??


Czy pikusiu 1.8 16v jest bezkolizyjny rozrząd??
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Pią 17 Sty 2014, 21:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??


w google jest odpowiedz na wszystko.
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=ROZRZ%C4%84D%20POMPA%20CITROEN%20XSARA%20PICASSO%201.8%202.0%2016V&similar=1&order=xd&link=1
bezkolizyjny - nie
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pią 17 Sty 2014, 21:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??


tak sie zastanawiam ponieważ przy odpalaniu auta. silnik ruszył na niecałą sekunde i zgasł. przy kolejnej próbie silnik kręcił ale odgłos był nietypowy. wał się krecił ale odgłos nie wychodził poza blok, na moje jakby wszystkie zawory były zamknięte.
pękł pasek??
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
antyneutrino

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C8 2.0 HDi
Piwa: 11/3
Wysłany: Pią 17 Sty 2014, 23:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??


Nigdy nie ma takiej sytuacji że wszystkie są zamknięte (no może prawie nigdy).
Pasek - to możesz sprawdzić organoleptycznie, chyba tak będzie najszybciej...
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sob 18 Sty 2014, 07:20
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??


no muszę odkręcić osłonę i zakuknąć. to, że wszystkie są zamkniete to może wynik małych obrotów i siłą rozpedu wał jeszcze sie obrócił raz lub dwa ale zawory juz sie nie pootwierały??
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 18 Sty 2014, 07:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sob 18 Sty 2014, 11:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??


poproś kogoś kumatego o pomoc lub ciągnij auto do mechanika bo kompletnie nie masz pojęcia i rozpisywanie się na ten temat zajmie nam wieki a i tak sam tego nie zrobisz. możesz poczytać na necie na ten temat bo było tego naprawdę dużo a temat dotyczy rozrządu z paskiem, rozrusznika, aku itp.
pozdrawiam
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
antyneutrino

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C8 2.0 HDi
Piwa: 11/3
Wysłany: Sob 18 Sty 2014, 11:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??


Zawory to czysta mechanika, tam nie ma czegoś takiego, że przy małej prędkości obrotowej działają inaczej niż przy dużej. Jest krzywka która popycha elementy sterujący położeniem zaworu. Może się tak zdarzyć, że akurat były pozamykane lub otwarte na tyle, że zmieścił się tłok. Tego wszystkiego dowiesz się jak albo zdejmiesz głowice (i będzie widać wyraźnie), albo wymienisz pasek i spróbujesz odpalić.
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sob 18 Sty 2014, 21:06
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??


magdaboom, mam pojecie o czym piszę, wiem jak działa silnik i jak działają zawory, pytanie moje było tylko czy ten silnik jest z bezkolizyjnym rozrządem, zastanwiałem się też czy jest mozliwe aby przy małej prędkości obrotowej silnika pęknięty pasek pociagnął na tyle rozrzad że wawory się pozamykały i juz nie otworzyły. pytam bo mozliwe że ktos miał taki przypadek że pękł pasek ni nie narobił szkód. rozrusznik kręci wałem to wiem, wiem tez że ma ciężko bo za szybko to on ni kreci więc możiwe że zawory sa pozamkane. pytam tylko czy to jest teoretycznie mozliwe w tym silniku. dzisiaj nie było mnie w domu więc nie zajrzałem do silnika, auto nie jest mi potrzebne na juz wiec zajrze w poniedziałek i może stwierdzę cos więcej. sam sie za rozrzad nie bede brał bo nie mam blokad i nie chce narobic ja szkód Smile
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sob 18 Sty 2014, 23:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??


pisząc tą wypowiedz potwierdziłeś w każdym zdaniu że nie masz pojęcia więc oddaj auto komuś!
pisarmen napisał:
magdaboom, mam pojecie o czym piszę, wiem jak działa silnik i jak działają zawory
NIE MASZ POJĘCIA!

pisarmen napisał:
pytanie moje było tylko czy ten silnik jest z bezkolizyjnym rozrządem
DAŁEM CI ODPOWIEDZ W PIERWSZYM POŚCIE A TY DALEJ NIE WIESZ! NIE MASZ POJĘCIA O SILNIKACH ODDAJ AUTO KOMUŚ KTO COŚ KUMA!

pisarmen napisał:
zastanwiałem się też czy jest mozliwe aby przy małej prędkości obrotowej silnika pęknięty pasek pociagnął na tyle rozrzad że zawory się pozamykały i juz nie otworzyły

NAWET NIE WIESZ JAK TO WSZYSTKO DZIAŁA - na necie można w parę sekund znaleźć info że jest możliwość że zawory ustawiły się jak należy o ile silnik zgasł a ty miałeś szczęście, nie ma możliwości żeby wszytskie zawory się zamknęły bo silnik pracuje parami.
pisarmen napisał:
pytam bo mozliwe że ktos miał taki przypadek że pękł pasek ni nie narobił szkód. rozrusznik kręci wałem to wiem, wiem tez że ma ciężko bo za szybko to on ni kreci więc możiwe że zawory sa pozamkane. pytam tylko czy to jest teoretycznie mozliwe w tym silniku

zacznij od sprawdzenia paska, czy jest i w jakim stanie

pisarmen napisał:
dzisiaj nie było mnie w domu więc nie zajrzałem do silnika, auto nie jest mi potrzebne na juz wiec zajrze w poniedziałek i może stwierdzę cos więcej
otworzysz maskę i co dalej?

pisarmen napisał:
sam sie za rozrzad nie bede brał bo nie mam blokad i nie chce narobic ja szkód Smile
blokad - czyli imbusa i śrubokręta? tym można zablokować aby ustawić rozrząd, można też użyć innych narzędzi i nie tylko...
pozdrawiam i życzę szczęścia.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
ton

Dyskutant



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: xsara pic.1,6hdi 110KM 2004
Piwa: 2/7
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 00:07
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??


blokad - czyli imbusa i śrubokręta?

Blokowanie tymi metodami w Xp.jest b. ryzykowne i lepiej nie zachęcać forumowiczów do takich praktyk.Do wymiany musi się dobrze zablokować rozrząd bo ryzyko kolizji jest zbyt duże. Wink
_________________
ton
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 12:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??


poczytałem jeszcze trochę i puki co nie mam ochoty (niesprzyjająca aura) oraz odwagi zaglądać do tego silnika. boje się troche że jeśli to pasek to bez zdejmowania i planowania głowicy się nie obejdzie a a na rosnących kosztach mi nie zależy jakoś specjalnie Smile
pytanie do osób robiacych juz rozrząd w tych autach. jak sobie radzicie z tak małą ilościa miejsca, macie jakies patenty??
przypuszczam że bez zdjęcia nadkola i osłon sie nie obejdzie??
w necie widziałem też sestawy do blokowania rozrządu aut francuskich i nie były to jakies fikuśne rzeczy, jak pisaliście juz wcześniej wystarczy imbus i śrubokręt, jakie średnice nają otwory do blokad??
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 17:33
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??


ton napisał:
blokad - czyli imbusa i śrubokręta?

Blokowanie tymi metodami w Xp.jest b. ryzykowne i lepiej nie zachęcać forumowiczów do takich praktyk.Do wymiany musi się dobrze zablokować rozrząd bo ryzyko kolizji jest zbyt duże. Wink

to kup sobie zestaw który spełnia ta samą funkcję - chyba nigdy rozrządu nie robiłeś bo nie wiesz jak to działa i jak to się robi inaczej byś głupot nie pisał.
Nie opłaca się kupować żadnych zestawów blokujących rozrząd w HDI!
Powtarzam - poproś kogoś kto się zna lub samemu zdejmij osłonę, od góry aby zobaczyć pasek, zajrzyj od spodu czy tam siedzi itd. następnie można gadać co dalej - może pasek nie pękł tylko przeskoczył itd.
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 18:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??


ja nie mam HDI tylko benzynę Smile
fakt, nigdy rozrzadu nie robiłem ale to nie przeszkadza w tym aby nie zacząć.
sorki, robiłem rozrząd jakieś 20 lat temu ale prymitywny w ursusie c-330 na zebatkach ale to konstrukcja prosta jak budowa cepa dojście piekne i do tego wszystko opisane w książce jak co zrobić. teraz juz takich nie dają Sad
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Danz

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Xara Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Cze 2014, 01:45
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) rozrząd bezkolizyjny??


Jest kolizyjny. Do wymiany są niezbędne blokady. Owszem można bawić się w kuźnie typu Ursus C-330 lub imbusy i śrubokręty, ale raczej nie rokuję sukcesu. Z resztą Koledzy napisali prawie wszystko w temacie. Z praktyki powiem tylko tyle, że miałem do czynienia z 1,8 16V w którym po "fachowej" wymianie okazało się, że rozrząd jest kolizyjny i to bardzo Smile . W starszych rocznikach naprawa głowicy i wymiana jednego tłoka przekracza sens ekonomiczny. Taniej wychodzi wymiana silnika na inną jednostkę z wymianą rozrządu na nowy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System