Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Demontaż boczków drzwi Xsara II - co i jak?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mr.Z

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice (zachodniopomorskie)
Posiadane auto: Citroen Xsara II Break 2001r, 1,6 16V PB+LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 10 Mar 2013, 13:25
Temat postu:

Demontaż boczków drzwi Xsara II - co i jak?


Witam
Potrzebuję zdemontować boczki drzwi w Xsarze II Break, ponieważ chcę się dostać do zamków bo przyrdzewiały i w ogóle auta nie daje się otworzyć zamkiem ani od kierowcy ani pasażera. Dlatego chcę rozebrać boczki żeby nasmarować zaśniedziałe zamki. Pytanie tylko jak to zrobić żeby nic nie pourywać?

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam
Mr.Z
Powrót do góry
Rafał wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara II VTR
Piwa: 6/1
Wysłany: Sob 16 Mar 2013, 14:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Demontaż boczków drzwi Xsara II - co i jak?


Jeśli uda Ci się otworzyć drzwi to demontaż boczków z drzwi jest banalny wyciągasz maskownice głośnika odkręcasz parę śrubek tam potem w rączce masz śrubkę, reszta trzyma się na zatrzaskach lub kołkach, zdjąć odłożyć na bok i finito.

Co do otwierania zamków z kluczyka to użyj WD40, od zewnątrz w otwór zamka wlej trochę i odczekaj 5min próbuj otworzyć ale nie na siłę jak nie idzie to znowu nalej większą ilość i napij się kawy/herbaty/piwa Smile zrób kilka prób przynajmniej 7 u mnie zaczął się zamek otwierać z kluczyka przy 11 podejściu i wlaniu trochę WD40 Cool

Jak nie puści to wtedy zdejmij boczek i sprawdź mechanizmy (zamek, pręty cięgna ect.)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Mr.Z

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice (zachodniopomorskie)
Posiadane auto: Citroen Xsara II Break 2001r, 1,6 16V PB+LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 16 Mar 2013, 17:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Demontaż boczków drzwi Xsara II - co i jak?


Próbowałem różnymi sposobami i WD40 i różnymi smarowidłami i nie rusza zamek. Jeszcze kilka razy spróbuje zrobić z tym smarowaniem a jak nie da rady to trzeba będzie ściągać boczek.
Powrót do góry
Rafał wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara II VTR
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 00:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Demontaż boczków drzwi Xsara II - co i jak?


Ja rozruszałem swoje zamki kluczykiem do zamków ale tym zapasowym takim sztywnym bez pilota scyzoryka, po prostu był zdecydowanie sztywniejszy i mniej wyrobiony dlatego miałem 11 prób bo wcześniej robiłem to tym dużym kluczykiem z pilotem scyzorykiem Smile i po 9 próbie najpierw rozruszał się zamek na zamykanie u kierowcy a potem i na otwieranie Very Happy to samo miałem u pasażera tylko że od razu dałem dużą ilość WD40 odczekałem potem znowu i bawiłem się tak z tym dobre 2h
No a ten duży kluczyk jest mało sztywny, zatem wydaję się że przykładasz lekko siły a tak na prawdę jest przyłożona bardzo mało. No przynajmniej tak jest w mojej Xsarce Very Happy
Teraz otwiera się elegancko i od pasażera i od kierowcy ale teraz aby się nie zastały to otwieram raz z jednej a raz z drugiej strony kluczykiem Smile przynajmniej raz na 2 dni
Pozdrawiam i życzę powodzenia

PS
Z boczkami to jest tak zdjąć łatwo ale montaż to jest trudniej ze względu na osłonę lusterka tą wewnętrzną ale tragedii nie ma i nie trzeba być jakimś bardzo delikatnym oczywiście nic na siłę jeśli sprężynuję to oznacza że jest jeszcze jakaś śrubka. Głośniki są montowane na śrubach i mają wtyczki zatem montaż i demontaż łatwy. Po zdjęciu boczka ukaże się dużo styropianu lub coś podobnego do tego, ale aby rozruszać zamek nie trzeba będzie tego ruszać no chyba że będzie przeszkadzało.

PS2
A może masz w drzwiach inne zamki niż w stacyjce, może były wymieniane? Jak się nie otwierało wcześniej to tak mogło być.
Powrót do góry
Mr.Z

Debiutant



Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice (zachodniopomorskie)
Posiadane auto: Citroen Xsara II Break 2001r, 1,6 16V PB+LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 04 Wrz 2013, 12:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Demontaż boczków drzwi Xsara II - co i jak?


W tym problem że auto było wcześniej w posiadaniu firmy, i jeździł nim prezez, potem auto zmieniło właściciela i został mi jedynie jeden kluczyk z pilotem, bo zapasówka i drugi z pilotem zaginął gdzieś w trakcie, więc próby otwierania z obecnego kluczyka na siłe mogą skończyć się złamaniem ostatniego klucza Razz Już od pół roku "dorabiam" kluczyk, tak że go dorobić nie moge. W ASO cena kosmiczna ok 700zł z kodowaniem, a dorobienie u "prywaciarza" jakieś 300zł z kodowaniem, a słyszałem nie każdy potrafi to zrobić i może [cenzura]ć całkowicie, także dorobienie kluczyka przeciąga się wczasie.

Co do zamków, to raczej nie były wymieniane ani najwidoczniej wogóle używane, bo klucz ani drgnie czy to w prawych czy lewych drzwiach. Zużyłem całą puszke WD40 i nic to nie dało, dlatego jak znajde chwile czasu to rozpruje drzwi i rozbiorę cały mechanizm zamka i go porządnie przeczyszczę.

Chyba że jest możliwość dostania na zamówienie w ASO - w niedużych pieniądzach oczywiście - wkładek zamka, na zasadzie tak jak dorabiają kluczyki po nr VIN. Orientuje się ktoś może czy idzie dorobić taki zamek?

Wole to ogarnąć jak najszybciej bo ostatnio miałem podbramkową sytuacje, bo nie mogłem otworzyć drzwi z pilota bo bateria padła, i cudem ostatnim tchnieniem baterii udało się utworzyć. Ale panika była!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Wrz 2013, 12:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
roygbiv

Debiutant



Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: xsara 1.4i
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 03 Gru 2013, 00:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Demontaż boczków drzwi Xsara II - co i jak?


Powieszę się pod temat boczków. Odstaje mi boczek w drzwiach pasażera, nie mogę go wepchnąć za diabły. Widze tam jakiś kołek, pcham ten boczek do drzwi ale nic to nie daje. Ma ktoś pomysł jak to wepchnać? Zacząl odstawac sam z siebie i przeszkadza to w zamykaniu drzwi no i wygląda jak wygląda...
Powrót do góry
Rafał wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara II VTR
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 05 Gru 2013, 14:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Demontaż boczków drzwi Xsara II - co i jak?


roygbiv napisał:
Powieszę się pod temat boczków. Odstaje mi boczek w drzwiach pasażera, nie mogę go wepchnąć za diabły. Widze tam jakiś kołek, pcham ten boczek do drzwi ale nic to nie daje. Ma ktoś pomysł jak to wepchnać? Zacząl odstawac sam z siebie i przeszkadza to w zamykaniu drzwi no i wygląda jak wygląda...


Ten kołek co przeszkadza wywal (odetnij), potem kup śrubki ale krótkie max 20mm o szerokim łbie najlepiej na śrubokręt krzyżakowy. Następnie bierzesz wiertarke i wiertło do metalu / drewna i robisz dziurkę tak by śrubka mogła złapać o metal i boczek. Wiertło dobierz tak by było troszkę (minimalnie) mniejsze od gwintu śrubki bo inaczej gwint nie załapie o metal w drzwiach.
Łeb od śruby można pomalować markerem i nie widać Smile
Powodzenia
jak by co to pytaj
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System