Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carla2002

Dyskutant



Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 110KM by Loeb, 2007
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 02 Sty 2014, 22:53
Temat postu:

Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


Witam serdecznie,

przeglądałam kategorię C4 w poszukiwaniu problemów z tym modelem. Nie miałam nigdy kontaktów z samochodami z F. Sporadycznie jeździłam C4, którą mogę odkupić od znajomego. Dlatego po ujrzeniu tego działu pomyślałam, że może znajdzie się ktoś kto wypowie się w temacie ...choć ich tu wiele


Przejdę do meritum...

Mogę odkupić od znajomego C4 w atrakcyjnej cenie (sprzedaje auto bo kupuje nową cytrynkę). Nie jestem w stanie realnie wycenić modelu, dlatego jeżeli ktoś orientuje się w jego wartości to prosiłabym o informację jaka jest mniej więcej jego wartość rynkowa.

Model C4 1.6 Hdi 110km wersja Loeb, przebieg niespełna 200 tys, rocznik 2007.

Martwię się tym przebiegiem. Nie mogę doszukać się ile wytrzymują te silniki. Samochód od nowości serwisowany jest w ASO Citroena. 4 miesiące temu miał robiony przegląd. Przez cały okres wymieniane było wszystko na bieżąco. Nie mam w tej chwili i nie widziałam historii serwisowej (poproszę żeby mi wyciągną wydruk) ale wiem, że zaraz po zakupie był problem z centralnym wyświetlaczem prędkości i raz zapalił się podgrzewacz paliwa. To jedyne złe wspomnienia właściciela o tym samochodzie. Jest na tyle zadowolony, że chce zmienić na nowy model C4 GP.

Będę wdzięczna za podpowiedzi na co zwrócić uwagę chociażby w tych wydrukach serwisowych.

pozdrawiam
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pią 03 Sty 2014, 01:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


200 tys. to już czas wymienić rozrząd (zalecane 240 tys.), chyba, że już wymieniony, ale właśnie o to sie dopytaj.
A drugi mankament tego silnika to nagminnie padające turbiny, na skutek złego smarowania, można tego uniknąć wymieniając częściej olej, wyjmując sitko przy rurce smarującej turbinę i co jakiś czas przeczyścić, lub wymienić rurki doprowadzające olej do turbiny. Wiec też się dopytaj jak to wygląda w tym przypadku, czy może juz ktoś sitko wyjął, ale w ASO raczej nie. Auto ma już swój przebieg, a turbina chodzi, więc..., może już była wymieniona.
Podobno tez padają tłumiki drgań w kole pasowym i to tyle ode mnie, może ktoś coś jeszcze dorzuci
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
carla2002

Dyskutant



Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 110KM by Loeb, 2007
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 04 Sty 2014, 10:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


dziękuję za odpowiedz, a ma ktoś może wykaz czynności serwisowych bo tego też nigdzie nie mogę znaleźć.

jeżeli ma ktoś coś jeszcze do uzupełnienia będę wdzięczna Smile
Powrót do góry
kubaPb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4
Piwa: 18/2
Wysłany: Sob 04 Sty 2014, 11:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


Na twoim miejscu sprawdziłbym tak :

1.Podszybie czy nie opadlo.

2.Climatronic czy wszystko dziala,czy prawa strona chłodzi/grzeje i tak samo z lewa strona.

3. Wycieraczka tylna i otwieranie klapy itp. bo w tych modelach wiązka elektryczna tylnej klapyu byla problemem.

4. Sprzęgło/dwumas czy nie piszczy itp.

Rozrząd koszt 700zł z wymiana.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
carla2002

Dyskutant



Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 110KM by Loeb, 2007
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 04 Sty 2014, 22:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


@kubaPb dzięki za odpowiedź

o podszybiu nie doczytałam się, ale znalazłam temat na forum jak to regulować/kleić. Nie rozumiem trochę o co chodzi (nie trafiłam na żadne zdjęcie poglądowe problemu) pewnie jak obejrzę je to wyjaśni się wszystko. Pytanie mam takie: skoro to wada w tym modelu to pewnie i tu tak będzie, ale czy wpływa to na coś? Przecieka woda gdzieś?

Elektryka podobno chodzi ale sprawdzę wszystko osobiście.

Do sprzęgła mam takie szczęście, że w dwóch samochodach trafiałam wymianę, pierwszy bez dwumasy drugi z nią. I objawy zużycia są mi znane po cichu liczę że może była wymiana jakoś niedawno sprzęgła. Samochodem jeździ obecne już sześćdziesięcio latek i samochód był naprawdę spokojnie jeżdżony, może wykończył je przy okazji...

Rozrząd 700zł z wymianą razem z pompą wody? Jak tak to nie ma tu tragedii z cenami Smile

Czytałam że najlepiej jak 110km jest na wtryskach boscha to muszę sprawdzić... Bo nie wiem jak przy takim przebiegu będzie on się sprawował (ile wytrzymują te silniki). Teraz jeżdżę samochodem z niby przebiegiem 240k, ale jestem przekonana że ma przynajmniej jeszcze ze 150k... Dlatego pocieszam się że tu jest faktyczny to może da się do takich wyników dolatać...

Ponowie pytanie o jakiś link z rozpiską czynności serwisowych bo do tego nigdzie nie dokopałam się.

I czy spotkaliście się z tym żeby podgrzewacz zapalił się?

pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 04 Sty 2014, 22:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kubaPb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4
Piwa: 18/2
Wysłany: Pon 06 Sty 2014, 17:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


Problem z podszybiem jest taki, ze gdy podszybie opadło to woda wlewa sie do środka i ścieka na mate wygłuszającą. Nowe podszybie 400zł w salonie. Mi mechanik przykleił i nie mam problemu z tym. Wole nie ryzykować z tym ze woda bedzie mi sie wlewala do srodka.

Sprawdź sprzęgło u dobrego mechanika i od razu sprawdzi ci dwumase.
Obyś miała takie szczescie jak mówisz.

Odnośnie wtrysków to najlepsze wtryski i najtansze w naprawie i wymieniae są Bosch bo koszt takich to 500zł a Siemensa okolo 2-3tys.
Jeżeli do auta lana była sprawdzona,pewna ropa kupowana na stacji to nie powinno byc problemów.

Sprawdz jeszcze czy tempomat dziala itp.
Powrót do góry
carla2002

Dyskutant



Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 110KM by Loeb, 2007
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 06 Sty 2014, 19:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


Sprawdzałam to podszybie i dziwnie ono wygląda. Jak nacisnęłam na środku to uszczelka weszła pod szybę. Ogólnie uszczelka z jednej strony ładnie przylega, na środku (po wyciągnięciu jak wcisnęłam ją) też jest dobrze natomiast z prawej strony słabo przylega. Wyczuwam tak jakby luz z 1 cm w płaszczyźnie pionowej.


Tempomat i ogranicznik prędkości chodzą bo bawiłam się tym.

dzięki kubaPb za odpowiedź.
Powrót do góry
bieluu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
Wysłany: Pon 06 Sty 2014, 21:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


Podszybie najlepiej podkleić silikonem.. ja tak zrobiłem i święty spokój..



Może brakuje uszczelek trzymających owe podszybie.. Elementy A i B.. Na nie dałem silikon, docisnąłem i lepiej jak fabryka.. za 20zł Very Happy
Powrót do góry
carla2002

Dyskutant



Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 110KM by Loeb, 2007
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 06 Sty 2014, 22:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


cieszę się że widzę jedną aktywną osobę Smile bo patrząc po tematach na forum to nie wiem czy mało jest użytkowników czy brak chęci w pomocy/pisaniu.

Właśnie ta "10" łączy się jakoś z obu stron z chyba "7" i tu coś źle spasowane to jest. A uszczelki o których pisałeś "a" i "b" raczej tam są. Rozumiem że to te które siedzą w "10". Zrobię zdjęcie podszybia w najbliższym czasie i może łatwiej będzie coś Tobie powiedzieć.

pozdrawiam
Powrót do góry
bieluu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
Wysłany: Wto 07 Sty 2014, 08:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


7 - to jest mata wygłuszająca.. można ja wyjąć bez zdejmowania podpory podszybia, albo z cała podporą podszybia.. idzie taka plastikowa belka 11, która z prawej strony jest przykręcana, a z lewej jest wkładana do "dziury".

A elementy plastikowe A i B to sa takie ciękie, ale twarde szyny, które trzymają podszybie i są wciskane na szybie.. ale niestety tutaj z czasem nie łapią, jak należy, dlatego opada..
Powrót do góry
kubaPb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4
Piwa: 18/2
Wysłany: Wto 07 Sty 2014, 11:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


Jezeli po nacisnieciu na srodku podszybia opadła o 1cm to jest tak jak mówiłem, podszybie albo będziesz musiała podkleic albo wymienic na nowe. Nawet jezeli prawa strona dobrze wyglada to w chwili podklejenia moze ci sie poluzowac. Niestety to jest wada fabryczna tego modelu.I mówie tutaj o elemencie 10 cena 400zl w salonie. Czesc 7 znajduje sie pod maska i jest przykrecona dwoma srubami z lewej i prawej strony i jej nie podniesiesz.

bielu 7 to nie jest mata wygłuszajaca tylko plastik na którym znajduje się przyczepiona uszczelka gdzie po zamknieciu maski nie wleci nam tam woda.

A sprawdziłas climatronic ? Grzeje chłodzi itp ? Wycieraczke rowniez ?
Powrót do góry
bieluu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
Wysłany: Wto 07 Sty 2014, 19:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


kubaPb napisał:
.

bielu 7 to nie jest mata wygłuszajaca tylko plastik na którym znajduje się przyczepiona uszczelka gdzie po zamknieciu maski nie wleci nam tam woda.

A sprawdziłas climatronic ? Grzeje chłodzi itp ? Wycieraczke rowniez ?


No zgadza się.. Smile Mały byczek Razz
Powrót do góry
carla2002

Dyskutant



Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 110KM by Loeb, 2007
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 19:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


@kubaPb zadając pytanie o climatronic miałeś na myśli awarię związaną z uszkodzeniem plastikowego trybika? Sprawdziłam, w tym aucie climatronic działa bez zarzutów. Tylna wycieraczka też jest ok, ale rozumiem że potrafi sprawić problem. Z czym on może być związany?
Powrót do góry
pachowicz

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZnań
Posiadane auto: Citroen C4 VTS 1.6 2005
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 21:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


Wiązka przewodów która idzie mniej wiecej z okolic dachu do tylnej klapy ulega uszkodzeniu, swego czasu była akcja wymiany tych wiązek przez serwis Citroena.
Powrót do góry
kubaPb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 466
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: C4
Piwa: 18/2
Wysłany: Czw 09 Sty 2014, 08:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Przedzakupowe pytanie o pewien model C4


carla2002 napisał:
@kubaPb zadając pytanie o climatronic miałeś na myśli awarię związaną z uszkodzeniem plastikowego trybika? Sprawdziłam, w tym aucie climatronic działa bez zarzutów. Tylna wycieraczka też jest ok, ale rozumiem że potrafi sprawić problem. Z czym on może być związany?


Tak,w climatronicu tryby plastikowe się uszkadzaja i są zestawy naprawcze.
A tylna wycieraczka to albo uszkodzony silniczek albo wiazka elektryczna która się łamie.

A tak na marginesie, jak na kobiete to sporo pytan szczegółowych zadajesz na temat auta Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System