Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xantia ) Ikonka ładowania aku i nie dzialajace kierunki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PanKurdee

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: citroen xantia 1,9 TDI 1995
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 19 Gru 2013, 20:30
Temat postu:

Ikonka ładowania aku i nie dzialajace kierunki


Witam wszystkich to mój pierwszy post a nawet temat tutaj wiec się przywitam Very Happy

Co mnie nakłoniło do zarejestrowania się tutaj?
Moja Xantia 1,9 TDI 1995 i problem z nia związany.
Obiecuje być stałym forumowiczem..a to nie bedzie trudne bo autko już leciwe ( pełnoletnie)Smile

Od 2 dni dzieje się coś takiego że podczas jazdy moją cytrynką zapala sie ikonka akumulatora i w tym momencie nie włącze już kierunkowskazów.Po włączeniu kierunkowskazów słyszę odgłosy pod deską rozdzielczą jakby wycie silniczka, cykanie...nigdy wcześniej tego nie słyszałem. Wraz z zapaleniem kontrolki akumulatora również gaśnie radio które odpalane jest wraz z włączeniem stacyjki. Zauważyłem jeszcze jedna rzecz że gdy ikonka akumulatora się już pali naciskanie pedału hamulca powoduje zmianę intensywności jej koloru i za każdym naciśnięciem hamulca pojedynczy "cyk".

W sumie nie przejmowałbym się tym tak bardzo bo alternator normalnie ładuje akumulator - jest napięcie, sprawdzał mechanik...tylko ten brak kierunkowskazów uniemożliwia mi jazdę. Gdy dojężdzam do skrzyżowania jeśli akurat ikonka aku się pali to restartuje podczas jazdy samochód , po kolejnym uruchomieniu samochodu ikonka aku nigdy się nie świeci i włączam wtedy kierunkowskaz bez problemu ( tak dziś zrobiłem gdyz policja za mną jechała)

Bardzo proszę o jakieś porady, spostrzeżenia, może dzięki Wam szybciej znajde przyczynę problemu.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 19 Gru 2013, 21:19
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Ikonka ładowania aku i nie dzialajace kierunki


Powody mogą być 2. Kończy się alternator (np szczotki) i raz ładuje, a raz nie. Możliwe, że było napięcie mierzone wtedy akuratnie kiedy ładuje. Jak jest zbyt niskie napięcie, to niektóre urządzenia wydają dziwne dźwięki, a kierunkowskazy nie odpalają. Drugi, z alternatorem w porządku, a gdzieś brak styku. Wtedy też napięcie spada i objawy jak wyżej. Pierwsze dobrze posprawdzaj połączenia na "grubym" prądzie i masy, a w szczególności, czy buda ma dobrą masę. Potem na zasilaniu przy bezpiecznikach. Może będziesz próbował te kierunkowskazy na zgaszonym silniku i włączonym zapłonie (jak przestaną grzać świece) bo wtedy będzie łatwiej zlokalizować "smażący" styk. A ikonka się zmienia, bo światła stop dodatkowo obniżają napięcie w instalacji.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
PanKurdee

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: citroen xantia 1,9 TDI 1995
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 20:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Ikonka ładowania aku i nie dzialajace kierunki


Alternator sprawdziliśmy , pojeżdziłem trochę aż się ikonka aku zapali..alternator dawał napięcie jednak.
Sprawcą było zwarcie w kablach stacyjki. Stacyjka do wymiany.
Koszt allegro z dostawą 43 zł, koszt sklepowej 430 zł Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xantia »

Opinie o samochodach Citroen Xantia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xantia ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System