Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kacperro

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 407 1.8 125KM + Gaz 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Gru 2013, 12:53
Temat postu:

Ciężko zapala XP 2.0 HDi


Mam problem z zapalaniem jak tylko przyjdzie ochłodzenie, chyba, że to normalna sytuacja w tym aucie - proszę o wyjaśnienie.

Jak tylko nadejdą chłodniejsze dni, gdzie temperatura w nocy spada do ok zera muszę kilka ładnych sekund czekać na odpalenie. Silnik kręci, ale do odpalenia chwilę to trwa. Gorzej jest jak są temperatury minusowe (i nie mówię tu o takich minusach jak w zeszłym roku ok - 20 st.). Wystarczy, że jest ok -5st na dworze, a silnik żeby zapalić potrzebuje bardzo długiego kręcenia.
Mieliście podobny problem? Co może być przyczyną?

Akumulator nowy
Świece sprawdzałem, są ok
Filtry (w tym paliwa) wymienione
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 16 Gru 2013, 15:13
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi


to nie jest normalny objaw...sprawdziłęś własciwie najwazniejsze rzeczy.....
Powrót do góry
gadu-gadu
wojtis1990

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 414
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik / Lublin
Posiadane auto: Citroen Xsara 1.9 D 2000
Piwa: 22/0
Wysłany: Pon 16 Gru 2013, 23:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi


Wtryski ?
I powiedz jak sprawdzałeś te świece ?
_________________
Google album Xsara
Galeria spotów lubelskich
Powrót do góry
kacperro

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 407 1.8 125KM + Gaz 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Gru 2013, 00:40
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi


Świece sprawdziłem u mechanika, zawiozłem auto na diagnostykę świec i wyszło, że wszystko jest ok, wszystkie działają. Nie było to ASO, ale porządny prywatny serwis.

Powiedzcie mi jako laikowi od spraw mechaniki samochodowej jak zdiagnozować wtryski? W ASO zaśpiewali mi takie kwoty, że nawet nie chcę myśleć co by powiedzieli jeśli musiałaby nastąpić wymiana.
Powrót do góry
karola44-81

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połaniec/ świętokrzyskie
Posiadane auto: Xp 2,0 HDi, 2002r.; Xantia 1,9D 1995r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 17 Gru 2013, 06:02
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi


zacznij od sprawdzenia jakie obroty ma wał skarbowy gdy kręci rozrusznik. jak będzie miał choć trochę za niskie podczas rozruchu to sterownik nie uruchomi silnika. samo sprawdzenie wtrysku to raczej sprawa dla fachowca. nie jedź do aso tylko zakładu uprawniającego diesle. mają tam na pewno odpowiednie narzędzia i maszyny i nie chodzi tu o jakiś tam kawałek, ale stanowisko probiercze przeznaczone do wtryskiwaczy cr.
mnie za testy i przegląd gość z sąsiedniej wioski skasować 80 zł. sama regeneracją to już kosztowała mnie 450 zł/szt.
póki co wszystko działa. ale dopiero dzisiejszej nocy jest miarodajny mróz u mnie.
inna metoda jaką u mnie sprawdziła się przy mrozach niższych niż 10' to podpalenie z 14 V. cZyli przed rozruchów podłączania drugi samochód kablami i lądowaniem lub jak kto woli pobududzalem akumulator. kilka minut i cytryna startowała od strzała. rozrusznik dawał kopa. dla tego właśnie zacZnij od sprawdzenia rozrusznika. ten czasami wystarczy wyczyścić w srodku i bedzie jak nowy. rejestrowany to koszt jednego wtryskiwaczy a już może dac kolosalną różnicę.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Wto 17 Gru 2013, 06:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kacperro

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 407 1.8 125KM + Gaz 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Gru 2013, 10:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi


Dzięki za odpowiedź. Pytanie mam kolejne - jeśli coś by wyszło z wtryskami, że należy je zregenerować, to regeneracji muszą być poddane wszystkie wtryski, czy też tylko te, na których coś wyjdzie? Pytam się, bo jestem "zielony" jeśli chodzi o mechanikę samochodową, a nie chcę, żeby ktoś mnie w serwisie nabrał i żebym nie zapłacił za coś niepotrzebnie.
Powrót do góry
wojtis1990

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 414
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik / Lublin
Posiadane auto: Citroen Xsara 1.9 D 2000
Piwa: 22/0
Wysłany: Wto 17 Gru 2013, 10:45
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi


kacperro napisał:
Pytanie mam kolejne - jeśli coś by wyszło z wtryskami, że należy je zregenerować, to regeneracji muszą być poddane wszystkie wtryski, czy też tylko te, na których coś wyjdzie?

Tylko te które puszczają.
Rozrusznik też warto sprawdzić - na pewno to nie zaszkodzi.
Akumulator nowy, jaki ma prąd rozruchowy ? Taki jak poprzedni, większy czy mniejszy ?
Zdarza się też że i nowe akumulatory bywają wadliwe, jak masz jakiś inny warto podmienić i poobserwować.

Czy jak odpalisz coś zauważyłeś ? Że dymi, nie równo pracuje ?
_________________
Google album Xsara
Galeria spotów lubelskich
Powrót do góry
kacperro

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 407 1.8 125KM + Gaz 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Gru 2013, 12:02
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi


Akumulator lepszej klasy niż poprzedni. Centra Futura CA770, prąd rozruchowy 760A.

Nic więcej nie zauważyłem. Nic nie dymi, jak kręci, to kręci równo, jak w końcu odpali, to też pracuje równo.
Powrót do góry
kacperro

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 407 1.8 125KM + Gaz 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Sty 2014, 15:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi


Dawno mnie nie było. Okazało się, że 2 wtryskiwacze wymagały niewielkiej regeneracji, jednak problem po regeneracji nadal występuje. Sprawdzili mi również bodajże ciśnienie w cylindrach i w jednym z cylindrów jest 20 bar a w reszcie trochę więcej. Ile dokładnie nie powiem, bo nie dali mi wydruku ze sprawdzenia, bo powiedzieli, że sprawdzili to gratis, a jakbym chciał druk to musiałbym beknąć prawie 200 zł za diagnostykę :/
Powrót do góry
pokuś

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: XP 2.0hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 21:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi


Mam ten sam problem po nocy długo trzeba kręcić (świece sprawdzone ok akumulator nowy) a jak postoi 4-6 godzin to pali od strzału
Powrót do góry
pokuś

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: XP 2.0hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 21:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi


Nic nie dymi, jak kręci, to kręci równo, jak w końcu odpali, to też pracuje równo.Dokładnie jak u Ciebie kolego.
Powrót do góry
Dryond

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: citroen xsara picasso, 2,0 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 21:37
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi


a ja troszkę takiej ciekawostki, kupiłem XP we wrześniu i nawet nie sprawdzalem akumulatora jaki on jest itd, zapalał ale tak samo jak u kolegi, czyli długo kręcił, jak było ciepło to krócej to trwało ale i tak jakoś wolno i tak jakoś dziwnie - jakby mu ciężko było,,, no ale zapalał.
dziś temperatura dała popalić no i aku padł całkiem, odchylam fotel a tam jakiś malutki ten akumulator, wyciągam a tam 62Ah Very Happy a mam 2.0 HDI
poleciałem do sklepu po nowy i,,,? - tak jakby całkowicie inaczej Razz
pozdrawiam
Powrót do góry
pokuś

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: XP 2.0hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Sty 2014, 16:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi


Dziś nad ranem -19 wiec poszedłem odpalić auto około 11 gdy się wygrzało na słońcu i odpalił rewelacyjnie a wczoraj nad ranem -16 i potrzebował dużo kręcenia zanim zaskoczył gdyby nie nowe ako pewnie bym go nie uruchomił.Jak było -6 nad ranem to też długo krecił a potem po kilku godzinach od strzału.
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sob 25 Sty 2014, 20:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ciężko zapala XP 2.0 HDi


z tą regeneracja wtrysków to troche wszystko na wyrost, najpierw zacznijcie od środków chemicznych które czyszczą układ, przy pierwszych objawach ich zużycia to własnie pomaga, sa serwisy które sie w tym specjalizuja np:http://www.hq.gniezno.pl/oferta/czyszczenie-ukladow-wtryskowych-benzynowych-i-diesla.html
nie reklamuje tylko pokazuje na czy to polega. ogólnie wpinaja się w układ odpalaja auto i z urzadzenie podaja paliwio z domieszka jakiegoś specyfiku, czytałem kiedyś test z użycia tego rodzaju techniki "regeneracji" i badania potwierdziły skuteczność działania.
druga sprawa to prędkość obrotowa wału przy rozruchu, pomimo nowego aku może być za mała z powodu zużytego juz rozrusznika albo słabej masy, jak odkrecenie wyczyszczenie i ponowne przykręcenie nie pomoże to warto sie zainteresować rozrusznikiem, stare silniki jak kreciły wolniej to jeszcze dały rade bo paliwo było dostarczane do wtrysków, obecnie komputer może odciąć dawke i tyle.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie

CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System