Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Stuki przy skręcaniu do końca w lewo, na postoju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leszek_Bz

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: C4 Grand Picasso, Full, 2.0HDI, 2016
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 03 Paź 2019, 13:31
Temat postu:

Stuki przy skręcaniu do końca w lewo, na postoju


Witam,

Mam problem z zawieszeniem w C4 Grand Picasso 2016r 2.0 HDI 110kW.
Podczas skręcania w lewo, stojąc w miejscu, przy końcu zakresu następują dwa stuknięcia. Przy wyłączonym silniku gdy nie działą wspomaganie tego zjawiska nie ma. Natomiast gdy jest włączony silnik i działa wspomaganie to przy końcu zakresu są dwa stuknięcia, które przenoszą się na koło kierownicy. Przebieg 175 tys.

Gdy jedna osoba wykonuje krótkie ruchy kierownicą wówczas na drążkach wyczuwa się stuki. Odczuwa się je również na piastach kół. Na sprężynie i wysoko na mocowaniu amortyzatora mniej. Nic nie czuć na swożniach i końcówkach drążków kier.
Ostanio wymieniłem zużyte amortyzatory z przodu na Kayobe (lewy oprócz nietrzymania miał również wyrobione tłoczysko promieniowo w płaszczyźnie uszczelnienia) jeden sworzeń, łącznik stabilizatora i silentbloki po obu stronachh.

Ostatnio zanurkowałem pod samochód i lekko wykasowałem luz na przekładni. Dojście od tyłu kluczem nasadowym 17.
Przekręciłem o jakieś 10mm na obwodzie. Stuki na kierownicę przenoszą się jakby słabiej. Auto prowadzi się pewniej.

Podczas jazdy z prędkością 50-90 przy lekkim skęcie w lewo wyczuwalne są stuki w kierownicy. Przegub wewnętrzny lewy, gdy się go szarpie za kielich ma lekki ruch promieniowy i widać, że nie był wymieniany bo pokryty jest korozją (prawy wygląda jak nowy).

Czy ktoś z Was spotkał się z takimi symptomami? To stukanie w trakcie jazyd nasiliło się po przejechaniu 3 tys km.

Po wymianie kół na zimowe na stalowych felgach 16 calowych (podczas gdy letnie to alu 17tki) stukanie na postoju przy skręcie w lewo nie występuje, a stukanie podczas jazdy przy skręcaniu w lewo jest prawie nie wyczuwalne.
Powrót do góry
Roceis

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso II 1.6 thp 2015r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Paź 2019, 22:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Stuki przy skręcaniu do końca w lewo, na postoju


Witam. Mam ten sam problem z tym, że owo stuknięcie pojawia się przy kręceniu kierownica w prawo, gdy kierownica jest już w skrajnym położeniu i jest ono pojedyńcze. Mam nagrany i wrzucony film na YT poniżej link. Sprawdź czy to to samo co u Ciebie. Ja z tym "walczę" od lipca.
C4 Picasso 2015r manual przebieg 63tys.
https://youtu.be/MUryxbRKwXA
Powrót do góry
Leszek_Bz

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: C4 Grand Picasso, Full, 2.0HDI, 2016
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 28 Paź 2019, 10:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Stuki przy skręcaniu do końca w lewo, na postoju


Cześć,
Byłem u innego mechanika i udało się zdjagnozować. Wg niego jest to maglownica do regeneracji. Niedługo robię rozrząd na 180 tys. i w tym samym czasie oddam przekładnię do regeneracji.
Powrót do góry
Roceis

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso II 1.6 thp 2015r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Sty 2020, 16:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Stuki przy skręcaniu do końca w lewo, na postoju


Cześć. Czy udało Ci się rozwiązać problem z autem? U mnie trzech niezależnych mechaników stwierdziło, że też maglownica do regeneracji ale nie była jeszcze ściągana i regenerowana. Zauważyłem, że stuki na kierownicy niewiele ale się nasiliły, zaczyna stukać nie tylko na skręconych kołach ale też podczas jazdy na wprost po niektórych nierównościach. Pozdrawiam
Powrót do góry
Leszek_Bz

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: C4 Grand Picasso, Full, 2.0HDI, 2016
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 01 Wrz 2020, 12:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Stuki przy skręcaniu do końca w lewo, na postoju


Hej, wymieniłem maglownicę i stukanie pochodzące ze wspomagania ucichło. Sama maglownica nie miała w ogóle luzów, ale dowiedziałem się, że problemem jest wspomaganie.

W dalszym ciągu mam stuki w kolumnie kierowniczej.
Podejrzewam że to na rurze pomiędzy krzyżakami.
Spróbuję założyć obejmę na kolumnę, żeby pozbyć się problemu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 01 Wrz 2020, 12:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Roceis

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso II 1.6 thp 2015r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Wrz 2020, 21:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Stuki przy skręcaniu do końca w lewo, na postoju


Cześć. Czyli nie regenerowałeś przekładni tylko kupiłeś nową? Wiesz może co było z nią nie tak, że kwalifikowała się do wymiany mimo braku luzów? U mnie regeneracja przekładni w kwietniu, podobno miała luzy (krzyżaki były ok) po tym nastąpiła cisza, ale nie na długo, po paru miesiącach znowu podczas jazdy po nierównościach zakręt w prawo na kierownicy odczuwalne stuki. Mało tego pojawiło się coś czego nie było przed regeneracją, mianowicie na postoju (silnik włączony) podczas kręcenia kierownicą w prawo odczuwalne są na niej przeskoki w każdym zakresie, kręcąc w lewo cisza, przeskoki nie tylko czuć na kierownicy ale też słychać stojąc na zewnątrz. Na regenerację jest gwarancja, dam znać jakie wnioski.
Powrót do góry
dempsej

Dyskutant



Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Ruda
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 VTI 120KM LPG
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 07 Wrz 2020, 19:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Stuki przy skręcaniu do końca w lewo, na postoju


Witam.
Objawy o jakich piszecie w tym temacie mogą wskazywać na pękniętą sprężynę zawieszenia kolumny McPersona. Kiedyś przerabiałem u siebie. Stuknięcie było słychać tylko przy maksymalnym skręcie. W jedną stronę kierownicą kręciło się z oporem i czuć było jakby przeskakiwała a w drugą stronę normalnie bez problemu. Okazało się, że sprężyna pękła na ostatnim zwoju przy górnym mocowaniu. Ciężko do obadania bez demontażu kolumny McPersona. Od tego bym zaczął bo koszt sprawdzenia nie wielki w porównaniu z regeneracją maglownicy.
Powrót do góry
Leszek_Bz

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: C4 Grand Picasso, Full, 2.0HDI, 2016
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2021, 16:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Stuki przy skręcaniu do końca w lewo, na postoju


Przekładnię poddałem regeneracji za około 700pln. Część objawów ustąpiła wydaje mi się że jeszcze kolumna ma luzy we wszystkich możliwych miejscach:
krzyżak przy wałku przekładni
przy kierownicy na łożysku
a także w miejscu gdzie kolumna się wydłuża.

Zastanawiam się czy wymiana na używaną kolumnę ma sens. Nowa oryginał za 2100,-
Powrót do góry
Michal jesien

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Citroen grand c4 picasso 2015 1.6 bluehdi 120hk automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lip 2022, 20:08
Temat postu:

Czesc . Mam ten sam problem co ty cos stuka po skrecie w pra


Roceis napisał:
Witam. Mam ten sam problem z tym, że owo stuknięcie pojawia się przy kręceniu kierownica w prawo, gdy kierownica jest już w skrajnym położeniu i jest ono pojedyńcze. Mam nagrany i wrzucony film na YT poniżej link. Sprawdź czy to to samo co u Ciebie. Ja z tym "walczę" od lipca.
C4 Picasso 2015r manual przebieg 63tys.
https://youtu.be/MUryxbRKwXA


Rozwiazales problem mam to samo. Mozesz napisac mi na mesengera. Jesien michal badz email. Jesien.michal@gmail.com.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenDS4

37 490

2013r.

193 277 km

pomorskie

CitroenC3 Aircross

59 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

19 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

49 000

2017r.

130 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System