Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Sro 12 Paź 2016, 09:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


Nie odłączaj akumulatora i nic nie luzuj ręcznie bo nie ma takiej potrzeby. Przekręć kluczyk w stacyjce tak żeby zapaliły się kontrolki, naciśnij na pedał hamulca i trzymając go pociąg za przycisk tak jakbyś chciał zwolnić hamulec ręczny, linki same się zluzują i możesz wymieniać. Po wymianie klocków nic nie musisz kalibrować.
Powrót do góry
gadu-gadu
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Sro 12 Paź 2016, 17:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


Dopowiedz jeszcze, że przypadkowe zaciągnięcie hamulca przy braku klocków spowoduje uszkodzenie hamulca. Dlatego zawsze dla pewności lepiej odłączyć klemę.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
sympatyk

Dyskutant



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: C4 GrPic 1,6HDi; Freelander 1.8
Piwa: 5/3
Wysłany: Sro 12 Paź 2016, 18:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


marek_c napisał:
Dopowiedz jeszcze, że przypadkowe zaciągnięcie hamulca przy braku klocków spowoduje uszkodzenie hamulca. Dlatego zawsze dla pewności lepiej odłączyć klemę.


tak , ale wyłączenie kluczyka też go zaciągnie jak jest ustawiony automatycznie reczny
Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Sro 12 Paź 2016, 20:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


sympatyk napisał:
marek_c napisał:
Dopowiedz jeszcze, że przypadkowe zaciągnięcie hamulca przy braku klocków spowoduje uszkodzenie hamulca. Dlatego zawsze dla pewności lepiej odłączyć klemę.


tak , ale wyłączenie kluczyka też go zaciągnie jak jest ustawiony automatycznie reczny


Nie prawda, wyłączenie kluczyka go nie zaciagnie nawet przy ustawieniu automatycznym.
Powrót do góry
gadu-gadu
sympatyk

Dyskutant



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: C4 GrPic 1,6HDi; Freelander 1.8
Piwa: 5/3
Wysłany: Sro 12 Paź 2016, 21:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


Cytat:
Nie prawda, wyłączenie kluczyka go nie zaciagnie nawet przy ustawieniu automatycznym


dobra nie dodałem, wyjęcie kluczyka

- tyle, że elektryka, elektronika przy wilgotności lubi robić psikusy , wspomnę że błędy trafiają się i najlepszym

mechanikom i fachowcom
nawet rutyniarzy czasem zgubi
więc banalne odpięcie klemy na ten krótki czas może zapobiec dodatkowym kosztom ....i wydłużeniu czasu naprawy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Paź 2016, 21:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Czw 13 Paź 2016, 20:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


Chopy! Sposób jest banalny aczkolwiek prymitywny. Otóż ponieważ hamulec ręczny w moim pikusiu jest na stałe (niestety) automatyczny i bez pytania mnie o zdanie zaciąga się sam po zgaszeniu auta, to wjechałem pudłem na kanał, wyrzuciłem na luz, nie gasiłem dziada więc ręczny się nie zaciągnął, podklinowałem dobrze koła przednie i przystąpiliśmy z kumplem mechanikiem do tematu. Zacisk zdemontował się wręcz banalnie szybko i łatwo i cała robota na każde z kół trwała coś po 35-40 minut max. Oczywiście pikuś cały czas pikał, żeby mu zaciągnąć ręczny, ale przecież robiliśmy to w garażu a nie komuś pod oknem. Całość trwała 1h i 20 minut max. Klocki 158 zeta TRW, kumpel dostał dobrą "maciorkę" zatem wszystko się zmieściło w 200 zł. No niechby spalił za ten czas na wolnych obrotach z 1 litr wachy i nieco zanieczyścił powietrze...
Powrót do góry
mario_p

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Bytom
Posiadane auto: c4GP2\' 2014 2.0 Exclusive / Jazz 2002
Piwa: 7/6
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 17:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


No ale nie rozumiem dlaczego nie umiesz na zgaszonym silniku i włączonej stacyjce zluzować ręcznego? Tez mam automatyczne zaciąganie ale zawsze tak mogę zrobić jak trzeba.
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 20:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


mario_p napisał:
No ale nie rozumiem dlaczego nie umiesz na zgaszonym silniku i włączonej stacyjce zluzować ręcznego? Tez mam automatyczne zaciąganie ale zawsze tak mogę zrobić jak trzeba.
Kolego: napisze to po raz chyba trzeci: w moim aucie hamulec ręczny zaciąga się automatycznie po każdym zgaszeniu auta i nie można z nim przejść w tryb manualny nawet z poziomu menu komputera! Jak go kupiłem to też od razu chciałem sobie jak w poprzedniku (tamten był z 2007 roku i 1.8 benzyna) ustawić sobie (zalecana opcja w poprzednim modelu na zimę wg instrukcji obsługi zresztą) hamulec ręczny by działał tylko z przycisku na desce. Mocno się zdziwiłem, jak w menu komputera tego ustawienia nie znalazłem. Szybki telefon do ASO, podalem VIN i Pan mi uprzejmie wytłumaczył, że sorry, ale ten typ już tak ma i w roczniku 2012 (nie wiem czy tu rocznik akurat decydował, czy ogólna konfiguracja auta?) już nie ma tej opcji, by ręczny sobie na zimę "wyłączyć" z trybu automatycznego na manualny, bo będzie działał zawsze automatycznie.
Powrót do góry
Lukasz Radomsko

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDi 2012
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 21:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


Nie dawało mi to spokoju i przed chwilką poszedłem się pobawić do auta tym ręcznym. No rzeczywiście jest opcja, by nie odpinać baterii, a na zgaszonym silniku zdezaktywować ręczny. Tylko że to nadal jest "niefachowe" podejście. No po prostu po zgaszeniu auta, przekręcić zapłon, wówczas klawiszem zwolnić ręczny, jednocześnie naciskając na nożny, odkręcić kluczyk w stacyjce z powrotem i hamulca "nie ma". Ale uporczywego pikania niestety już nie usuniemy. Przy kolejnych klockach będę mądrzejszy. Człowiek uczy się tego auta i nauczyć do końca nie może....
Powrót do góry
mario_p

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Bytom
Posiadane auto: c4GP2\' 2014 2.0 Exclusive / Jazz 2002
Piwa: 7/6
Wysłany: Sob 15 Paź 2016, 09:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


No właśnie o takie coś mi chodziło, też mam ręczny automatyczny po zgaszeniu, a pikanie znika jak zamknę drzwi Smile
Powrót do góry
korsarz50

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: C4GP 2,0HDI 150KM 2010r + Peugeot 308SW 1,6THP 156KM 2011r
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 26 Paź 2018, 20:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


Procedura zluzowania ręcznego (automatycznego).
1-Włącz zapłon(bez uruchamiania silnika)
2-wciśnij nogą hamulec i trzymając pociągnij przycisk ręcznego na 2 sek.
3-jak zacznie mruczeć silniczek ręcznego wyłącz zapłon.(silniczek jeszcze przez chwile po mruczy)
4-ręczny zluzowany (a zapłon i silnik wyłączone)
5-odłącz akumulator do pewności (ale i bez tego nie powinno się nic stać)

6-I teraz na spokojnie wymieniasz klocki.
Powrót do góry
Parabol

Debiutant



Dołączył: 03 Cze 2021
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2011r 164000km
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 14 Cze 2022, 18:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


Przymierzam się do wymiany klocków i zastanawiają mnie dwie kwestie. Czy skoro tłoczki trzeba wkręcić to oznacza to, że w trakcie zużywania klocków one same się wykręcają?
Druga sprawa to dostępne narzędzia do ich wkręcania. Zawsze mają one śrubę ze zwykłym gwintem. Jak to się ma do tego, że jeden z tłoczków ma lewy gwint?
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Sro 15 Cze 2022, 16:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


Tłoczki wysuwają się ale żeby je schować w zacisku trzeba je wkręcić. W tłoczku masz element samoregulatora, śruba wykręcając się jest blokowana przed ruchem powrotnym. Min dlatego tłoczek ma wycięcie na styku z klockiem a klocek taki wypust który wchodzi w wycięcie.
Pierwszy lepszy film.
https://www.youtube.com/watch?v=YQxZUs9P5aM
Powrót do góry
Parabol

Debiutant



Dołączył: 03 Cze 2021
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2011r 164000km
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 15 Cze 2022, 22:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


Filmik widziałem, ale bez samodzielnego rozebrania ciężko mi zrozumieć jak to działa. W każdym razie domyślam się, że chodzi o to, że wraz z zużywaniem się klocków tłoczek sam się wysuwa żeby zniwelować to zużycie. Natomiast sam się nie cofnie i trzeba go wkręcić przy wymianie klocków.
Pytanie czy uda się je wkręcić bez specjalnego narzędzia, ale chyba nie będę ryzykował i się w nie zaopatrzę.
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Czw 16 Cze 2022, 14:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wymiana klocków tył


Tak, o to chodzi. Tłoczek sam wkręcałem używając ścisku stolarskiego i żabki, da się zrobić. Oczywiście dedykowany zestaw będzie lepszy, gdybym miał garaż też bym kupił. Dobrze jest pod uszczelkę (przeciwkurzową?) wpuścić parę kropel płynu hamulcowego, tłok nie będzie się kręcił na "sucho" w uszczelce.
p.s. można samemu zrobić taki przyrząd, dwa płaskowniki, śruba, nakrętka Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System