Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Wymiana akumulatora - czy elektryka może "zwariowiać"



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy mogę wymienić akumulator bez obaw, że elektronika zgłupieje?
Luz, możesz wymieniać
100%
 100%  [ 5 ]
Nie ruszaj, jedź do serwisu
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 5

Autor Wiadomość
10fi

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 03 Gru 2013, 21:13
Temat postu:

Wymiana akumulatora - czy elektryka może "zwariowiać"


Witam,

potrzebuję wymienić akumulator. Wiem jak to "manualnie" zrobić, natomiast w hurtowni z aku wystraszyli się, jak im powiedziałem, że mam picasso i powiedzieli, ze sam muszę powalaczyć, bo nie chcą, żeby im się później ich serwis kojarzył z awariami:)

Moje pytanie: czy mogę spokojnie wymieniać (zakładając, że nie zewrę klem itp.,) czy muszę jechać do serwisu (co brzmi leciutko abstrakcyjnie Wink ale nie wykluczam, w końcu viva la France;).

Na wideo nie wygląda to szczególnie złożenie, a korci mnie żeby już się za to zabrać.[youtube:1bdd58975c]http://www.youtube.com/watch?v=Hj66vlqEDbE[/youtube:1bdd58975c]

Cytat z instrukcji serwisowej:

Cytat:
XSARA II Wszystkie Typy
Operacja podłączania akumulatora po naprawie
UWAGA
Po odłączeniu akumulatora, po jego ponownym podłączeniu, przed podaniem plusa (+) po włączeniu zapłonu, należy
KONIECZNIEodczekać 1 minutę, ponieważw przeciwnym wypadku istnieje ryzyko zablokowania kalkulatora silnika.
W przypadku zablokowania kalkulatora:
- Wyłączyćzapłon.
- Odczekać 1 minutę.
- Włączyćzapłon, kalkulator jest odblokowany.
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Wto 03 Gru 2013, 21:45
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wymiana akumulatora - czy elektryka może "zwariowiać"


Jeśli masz aku do wymiany, to warto zrobić to jak najszybciej. Słabe napięcie lub jego spadki mogą powodować różne dziwne awarie.
Do opisu z instrukcji można dodać:
Citroen - WSZYSTKIE TYPY.
Oraz, przed odłączeniem akumulatora wwyłączyć wszyskie odbiorniki i odczekać ok 2 min w celu uśpienia kalkulatorów.


Ostatnio zmieniony przez pavlo248 dnia Wto 03 Gru 2013, 21:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
10fi

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 03 Gru 2013, 21:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wymiana akumulatora - czy elektryka może "zwariowiać"


Dzięki za odpowiedź - czyli mogę się sam za to zabrać ? Moje pytanie:

Cytat:
Po odłączeniu akumulatora, po jego ponownym podłączeniu, przed podaniem plusa (+) po włączeniu zapłonu, należy
KONIECZNIEodczekać 1 minutę, ponieważw przeciwnym wypadku istnieje ryzyko zablokowania kalkulatora silnika.


Czy to zdanie nie powinno brzmieć:

Cytat:
Po odłączeniu akumulatora, po jego ponownym podłączeniu, przed włączeniem zapłonu, należy
KONIECZNIEodczekać 1 minutę, ponieważ w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko zablokowania kalkulatora silnika.


Nie rozumiem, co to jest "przed podaniem plusa (+) po włączeniu zapłonu"
Z tego co wiem, podpinam akumulator, czekam minutę, odpalam auto, tada wsio Smile
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Wto 03 Gru 2013, 21:53
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wymiana akumulatora - czy elektryka może "zwariowiać"


Po naszemu to - przed przekręceniem kluczyka w pozycję zapłon.
Powrót do góry
10fi

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 03 Gru 2013, 21:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wymiana akumulatora - czy elektryka może "zwariowiać"


Dziękuję Smile To wszystko jasne:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 03 Gru 2013, 21:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 08:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wymiana akumulatora - czy elektryka może "zwariowiać"


odczekac ok 3 minuty po wyłaczeniu zapłonu aby system się "uśpił" ,"pewnie" odłączyć kelmę ( żeby nie iskrzyło) zamontowac nowy akumulator, podłaczyć "pewnie" klemy, przekręcić kluczyk i odczekac 1-2 minutki aby system dogadał sie z wszystkimi kalkulatorami , odpalić auto
Powrót do góry
gadu-gadu
10fi

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 22:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wymiana akumulatora - czy elektryka może "zwariowiać"


Dziękuję bardzo, udało sięSmile Co prawda śruby/nakrętki były jakieś dziwne (nie dało się odkręcić kluczem od kół, a chyba powinno?), to jednak udało się!

Moje uwagi:

Miałem oryginalny akumulator Citroena, ale tylko 60 Ah - mam wrażenie, że to za mało. Coś takiego (z tym że data 2011):




Nie wiem, czy data na tym aku to data produkcji czy przewidywanej ważności? Bo jeśli produkcji, to chyba w salonie trochę zaoszczędzili przy wymianie (bo po cholerę wsadzać tak mały akumulator?).

Wstawiłem taki aku centry:

Symbol producenta CA770
Pojemność 77 Ah
Prąd rozruchowy 760 A

I na na średnio ochłodzonym silniku odpala momentalnie, zobaczymy jutro po mroźnej nocy.

Co do najważniejszego - elektryki - zrobiłem tak jak pisaliście i wszystko bangla. Musiałem tylko ustawić datę, godzinę, język, jednostki itp. Radio fabryczne także bez problemu. Zgodnie z instrukcją, będę musiał jeszcze ustawić blokadę przeciwzatrzaskową w szybach (bocznych i szyberdachu).

Roboty nie było dużo, z tym że robiłem to wieczorem przy ulicznej latarni swiecac sobie komorka Smile wiec chwilę się zeszło, ale nie ma się czego bać.

Bardzo dziękuję za pomoc!
Powrót do góry
packman13

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grójec
Posiadane auto: Citroen, Xsara, Picasso, 2.0, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Gru 2014, 21:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Wymiana akumulatora - czy elektryka może "zwariowiać"


Witam. Odświeżam temat ponieważ mam pytanie.
Mianowicie mam Xsarę Picasso 2.0 Benzyna z LPG i w automatycznej skrzyni z tiptronikiem.
Zastanawiam się czy po wymianie akumulatora nie trzeba uczyć skrzyni?
Czy trzeba pojeździć pierw na benzynie żeby komputer zebrał mapę i dopiero później na gaz?
Pytam bo w poprzednim aucie po odłączeniu aku trzeba było jeździć ok 30 km na benzynie bo inaczej gasł.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System