Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 14:11
Temat postu:

klapy mieszalnika powietrza- porada


aby uniknąć kosztownej naprawy czyli połamanych klap mieszalnika powietrza, skutek połamania tych klap to zazwyczaj jest od pasażera zimne powietrze a od pasażera ciepłe powietrze i tak na przemian koszt takiej naprawy to jakieś 1400 zł ze względu na demontaż całej deski rozdzielczej i kolumny kierownicy auto jest rozbierane wewnątrz na części pierwsze mowa o desce rozdzielczej, łamią się tam klapy plastikowe które regulują powietrzem ciepłym i zimnym łamią się gdy zmieniamy na najwyższym biegu dmuchawy kierunek nadmuchu czyli na szybę na nogi czy na kierowcę i tak na przemian powietrze o duzej mocy uderza w te klapy one napierają z duzą siłą na to powietrze by zmienić kierunek nadmuchu jaki życzymy sobie i wtedy dochodzi do połamania ów klap w mieszalniku aby tego uniknąć zalecane jest przed zmianą kierunku nadmuchu zejść na pozycję co najmniej drugą (siła nawiewu) i dopiero w ów czas znienić kierunek nawiewu, to pozwoli uniknąć kosztownej i kłopotliwej naprawy mam nadzieje że w ten sposób przyczynie się do pozostawienia kilka złotych w waszych kieszeniach Confused
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"


Ostatnio zmieniony przez kristoph dnia Czw 05 Gru 2013, 10:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
robert1512

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: C5 x7 2014 140 kM
Piwa: 41/1
Wysłany: Pon 25 Lis 2013, 18:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


hej, myślę, że dla wielu to bardzo pomocna porada Wink
a ja zapytam jeszcze o taki szczegół:
czy w przypadku gdy klima jest wyłączona, temp. ustawiona na 21, siła nadmuchu na ( 2,5) czy konieczne jest wybieranie kierunku nadmuchu?
mam na myśli klawisze z ikoną: na szybę, na wprost, na nogi.
gdzie kierowany jest nadmuch jeśli nie naciśniemy żadnego z klawiszy?
_________________
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pią 29 Lis 2013, 12:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


Ta porada jest dobra pod warunkiem, że klima nie jest ustawiona na auto bo wtedy system robi co chce i najczęściej wtedy zużywają się klapy lub gniazda. Ja w 90% używam ręcznych ustawień i wtedy można zapanować nad przełączaniem kierunków nawiewu przy silnym nadmuchu.
Powrót do góry
robert1512

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: C5 x7 2014 140 kM
Piwa: 41/1
Wysłany: Pią 29 Lis 2013, 12:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


witam, podpowiedz mi jak u Ciebie jest to poustawiane? ....też nie mam w zwyczaju jeździć w zimie na klimie. Co najwyżej 1x na miesiąc włączę ją przy sprzyjających warunkach aby olej z czynnikiem przesmarował układ.
Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 17:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


odpowiem tak jak masz siłę nadmuchu ustawioną na 2,5 to nic się nie dzieje możesz dowoli zmieniać kierunek nadmuchu i również nie musisz tego robić to zależy jakiego komfortu oczekujesz, chyba że masz ustawiony na 7 lub 8 i zaczniesz zmieniać kierunek to w tym momencie dochodzi do uszkodzeń klap a jak masz włączone AUTO to nic sie nie dzieje bo siła nadmuchu jest optymalna czyli najniższa ale jak zmienisz kierunek ręcznie to Auto się wyłączy i tak ja na przykład z tej opcji tylko korzystam latem ale i to nie zawsze!!!!jeśli nie zmienisz kierunku nadmuchu a wyświetlacz to potwierdzi czyli ikona to kierunek nadmuchu jest rozłożony na wszystkie strefy po trochu co nie ma żadnego wpływu na działanie mieszalnika i klap tylko ma znaczenie siła nadmuchu pod czas zmiany strefy nadmuchu zawsze powinna by itd,,,,,, Very Happy ć ta wartość najmniejsza bądz wyłączona w ogóle podczas tej zmiany!!
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 17:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Nie 01 Gru 2013, 23:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


Robert - ale Ty masz X7, więc nowszą wersję. Tu chyba się te klapy już nie urywają....

A ta porada jest spoko to mk2, i to w wypadku gdy klapy są jeszcze oryginalne. Bo już wymienionym to i tak bez róznicy - są wzmocnione.
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 10:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


Martimo może masz rację że w nowszych modelach są wzmocnione klapy i się nie urywają ale ja opisywałem temat dla mk 1 i mk 2 a co do nowszych modeli wolał bym sie nie przekonywać jak są klapy wzmocnione i ile wytrzymają tym bardziej że opcja jaką opisałem nie wymaga wielkiego nakładu manualnego i wysiłku więc decyzja czy ktoś ją będzie stosował w nowych modelach czy też nie nalezy do właścicieli ów pojazdów od 2008 roku :lol:Ja po prostu chciałem w ten sposób pomóc i ostrzec innych kolegów przed kłopotami i wydatkami jakie czekają a 1400 zeta za taką głupotę to w mojej ocenie wygórowana cena i tu chyba podzielisz moję zdanie a co do naprawy bez wymiany klap czyli do naprawy klejenia starych klap to cena jest niższa o połowę ale nie uwierzysz czym kleją te klapy widziałem na własne oczy w serwisie KLEJEM SUPER GLUE i czy jest to tak skuteczna metoda napewno nie długo i tak nie wytrzymają i czy cena warta ryzyka? napewno nie więc zmniejszenie nawiewu moim zdaniem nie wielka operacją i głowa spokojna i kilka zeta w kieszeni i czy to będzie Mk1, Mk2 czy wspomniane nowsze rocznki Mk 3 od 2008 roku :http://pl.tinypic.com/r/16m7v6g/5
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"


Ostatnio zmieniony przez kristoph dnia Czw 05 Gru 2013, 10:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
skype status
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 11:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


Wszystko się (prawie) zgadza.
Ja także mam mk2 i także już ten problem przerabiałem. Jednakże... Twoja wycena jest strasznie zawyżona, chyba że podajesz cenę z ASO..??

Są firmy w PL co oferują wymianę całej nagrzewnicy z nowymi klapkami już wzmocnionymi, cena ok 800 zł. Nowe ori klapki wzmocnione w ASO - 312 zł.

A co do samej wymiany - ja sobie poradziłem bez ściągania deski.... Da się wymienić klapki przez umiejętne wycięcie otworów w obudowie nagrzewnicy.

Koszt:
klapki - 312 zł + dobry klej do sklejenia obudowy - 20-30 zł.

Noo, i jakieś 2; 3 popołudnia Very Happy




A porada jak najbardziej spoko, choć ja juz na klapkach wzmocnionych jeżdzę na AUTO od roku, i wszystko gra. Auto przeżyło już mrozy po -25st a także upały po ponad 45 st i działało to wszystko jak w nowym aucie. Smile
Powrót do góry
fiebik

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): iława / warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: c5 mk2 kombi 2.2 hdi asb 2005
Piwa: 0/10
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 13:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


Martimo napisał:

...
Są firmy w PL co oferują wymianę całej nagrzewnicy z nowymi klapkami już wzmocnionymi, cena ok 800 zł.
...


czy mógłbym prosić o namiary takiej firmy na priv? (pilnie...)
z góry wielkie dzięki Wink
_________________
z powodów technicznych nie używam wielkich liter za co z góry przepraszam.
Powrót do góry
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 13:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


http://allegro.pl/wymiana-nagrzewnicy-citroen-c5-c4-peugeot-407-307-i3761765054.html

kawałęk drogi od Ciebie Smile

PS
To tylko oferta, jaką kiedyś juz znalazłem. Nie wiem co i jak Oni tam robią. Ja robiłem u siebie sam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
fiebik

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): iława / warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: c5 mk2 kombi 2.2 hdi asb 2005
Piwa: 0/10
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 14:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


śliczne dzięki, faktycznie trochę daleko, ale wszystko kwestia kalkulacji... Wink
_________________
z powodów technicznych nie używam wielkich liter za co z góry przepraszam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie

CitroenC5

24 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenC5

7 300

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System