Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 14:11
Temat postu:

klapy mieszalnika powietrza- porada


aby uniknąć kosztownej naprawy czyli połamanych klap mieszalnika powietrza, skutek połamania tych klap to zazwyczaj jest od pasażera zimne powietrze a od pasażera ciepłe powietrze i tak na przemian koszt takiej naprawy to jakieś 1400 zł ze względu na demontaż całej deski rozdzielczej i kolumny kierownicy auto jest rozbierane wewnątrz na części pierwsze mowa o desce rozdzielczej, łamią się tam klapy plastikowe które regulują powietrzem ciepłym i zimnym łamią się gdy zmieniamy na najwyższym biegu dmuchawy kierunek nadmuchu czyli na szybę na nogi czy na kierowcę i tak na przemian powietrze o duzej mocy uderza w te klapy one napierają z duzą siłą na to powietrze by zmienić kierunek nadmuchu jaki życzymy sobie i wtedy dochodzi do połamania ów klap w mieszalniku aby tego uniknąć zalecane jest przed zmianą kierunku nadmuchu zejść na pozycję co najmniej drugą (siła nawiewu) i dopiero w ów czas znienić kierunek nawiewu, to pozwoli uniknąć kosztownej i kłopotliwej naprawy mam nadzieje że w ten sposób przyczynie się do pozostawienia kilka złotych w waszych kieszeniach Confused
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"


Ostatnio zmieniony przez kristoph dnia Czw 05 Gru 2013, 10:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
robert1512

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: C5 x7 2014 140 kM
Piwa: 41/1
Wysłany: Pon 25 Lis 2013, 18:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


hej, myślę, że dla wielu to bardzo pomocna porada Wink
a ja zapytam jeszcze o taki szczegół:
czy w przypadku gdy klima jest wyłączona, temp. ustawiona na 21, siła nadmuchu na ( 2,5) czy konieczne jest wybieranie kierunku nadmuchu?
mam na myśli klawisze z ikoną: na szybę, na wprost, na nogi.
gdzie kierowany jest nadmuch jeśli nie naciśniemy żadnego z klawiszy?
_________________
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pią 29 Lis 2013, 12:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


Ta porada jest dobra pod warunkiem, że klima nie jest ustawiona na auto bo wtedy system robi co chce i najczęściej wtedy zużywają się klapy lub gniazda. Ja w 90% używam ręcznych ustawień i wtedy można zapanować nad przełączaniem kierunków nawiewu przy silnym nadmuchu.
Powrót do góry
robert1512

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: C5 x7 2014 140 kM
Piwa: 41/1
Wysłany: Pią 29 Lis 2013, 12:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


witam, podpowiedz mi jak u Ciebie jest to poustawiane? ....też nie mam w zwyczaju jeździć w zimie na klimie. Co najwyżej 1x na miesiąc włączę ją przy sprzyjających warunkach aby olej z czynnikiem przesmarował układ.
Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 17:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


odpowiem tak jak masz siłę nadmuchu ustawioną na 2,5 to nic się nie dzieje możesz dowoli zmieniać kierunek nadmuchu i również nie musisz tego robić to zależy jakiego komfortu oczekujesz, chyba że masz ustawiony na 7 lub 8 i zaczniesz zmieniać kierunek to w tym momencie dochodzi do uszkodzeń klap a jak masz włączone AUTO to nic sie nie dzieje bo siła nadmuchu jest optymalna czyli najniższa ale jak zmienisz kierunek ręcznie to Auto się wyłączy i tak ja na przykład z tej opcji tylko korzystam latem ale i to nie zawsze!!!!jeśli nie zmienisz kierunku nadmuchu a wyświetlacz to potwierdzi czyli ikona to kierunek nadmuchu jest rozłożony na wszystkie strefy po trochu co nie ma żadnego wpływu na działanie mieszalnika i klap tylko ma znaczenie siła nadmuchu pod czas zmiany strefy nadmuchu zawsze powinna by itd,,,,,, Very Happy ć ta wartość najmniejsza bądz wyłączona w ogóle podczas tej zmiany!!
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 17:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Nie 01 Gru 2013, 23:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


Robert - ale Ty masz X7, więc nowszą wersję. Tu chyba się te klapy już nie urywają....

A ta porada jest spoko to mk2, i to w wypadku gdy klapy są jeszcze oryginalne. Bo już wymienionym to i tak bez róznicy - są wzmocnione.
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 10:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


Martimo może masz rację że w nowszych modelach są wzmocnione klapy i się nie urywają ale ja opisywałem temat dla mk 1 i mk 2 a co do nowszych modeli wolał bym sie nie przekonywać jak są klapy wzmocnione i ile wytrzymają tym bardziej że opcja jaką opisałem nie wymaga wielkiego nakładu manualnego i wysiłku więc decyzja czy ktoś ją będzie stosował w nowych modelach czy też nie nalezy do właścicieli ów pojazdów od 2008 roku :lol:Ja po prostu chciałem w ten sposób pomóc i ostrzec innych kolegów przed kłopotami i wydatkami jakie czekają a 1400 zeta za taką głupotę to w mojej ocenie wygórowana cena i tu chyba podzielisz moję zdanie a co do naprawy bez wymiany klap czyli do naprawy klejenia starych klap to cena jest niższa o połowę ale nie uwierzysz czym kleją te klapy widziałem na własne oczy w serwisie KLEJEM SUPER GLUE i czy jest to tak skuteczna metoda napewno nie długo i tak nie wytrzymają i czy cena warta ryzyka? napewno nie więc zmniejszenie nawiewu moim zdaniem nie wielka operacją i głowa spokojna i kilka zeta w kieszeni i czy to będzie Mk1, Mk2 czy wspomniane nowsze rocznki Mk 3 od 2008 roku :http://pl.tinypic.com/r/16m7v6g/5
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"


Ostatnio zmieniony przez kristoph dnia Czw 05 Gru 2013, 10:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
skype status
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 11:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


Wszystko się (prawie) zgadza.
Ja także mam mk2 i także już ten problem przerabiałem. Jednakże... Twoja wycena jest strasznie zawyżona, chyba że podajesz cenę z ASO..??

Są firmy w PL co oferują wymianę całej nagrzewnicy z nowymi klapkami już wzmocnionymi, cena ok 800 zł. Nowe ori klapki wzmocnione w ASO - 312 zł.

A co do samej wymiany - ja sobie poradziłem bez ściągania deski.... Da się wymienić klapki przez umiejętne wycięcie otworów w obudowie nagrzewnicy.

Koszt:
klapki - 312 zł + dobry klej do sklejenia obudowy - 20-30 zł.

Noo, i jakieś 2; 3 popołudnia Very Happy




A porada jak najbardziej spoko, choć ja juz na klapkach wzmocnionych jeżdzę na AUTO od roku, i wszystko gra. Auto przeżyło już mrozy po -25st a także upały po ponad 45 st i działało to wszystko jak w nowym aucie. Smile
Powrót do góry
fiebik

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): iława / warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: c5 mk2 kombi 2.2 hdi asb 2005
Piwa: 0/10
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 13:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


Martimo napisał:

...
Są firmy w PL co oferują wymianę całej nagrzewnicy z nowymi klapkami już wzmocnionymi, cena ok 800 zł.
...


czy mógłbym prosić o namiary takiej firmy na priv? (pilnie...)
z góry wielkie dzięki Wink
_________________
z powodów technicznych nie używam wielkich liter za co z góry przepraszam.
Powrót do góry
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 13:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


http://allegro.pl/wymiana-nagrzewnicy-citroen-c5-c4-peugeot-407-307-i3761765054.html

kawałęk drogi od Ciebie Smile

PS
To tylko oferta, jaką kiedyś juz znalazłem. Nie wiem co i jak Oni tam robią. Ja robiłem u siebie sam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
fiebik

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): iława / warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: c5 mk2 kombi 2.2 hdi asb 2005
Piwa: 0/10
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 14:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) klapy mieszalnika powietrza- porada


śliczne dzięki, faktycznie trochę daleko, ale wszystko kwestia kalkulacji... Wink
_________________
z powodów technicznych nie używam wielkich liter za co z góry przepraszam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC3 Aircross

69 900

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System