Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) wymiana linki sprzęgła - prosze o pomoc !!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maniek3511

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Września
Posiadane auto: xsara II kombi 2,0 hdi rok 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lis 2013, 00:03
Temat postu:

wymiana linki sprzęgła - prosze o pomoc !!!


Witam,
Mam problem z linka sprzęgła mianowicie:
kilka razy wcześniej miałe przypadek wpadniecia pedału sprzęgła gdzie po ręcznym jego wyciągnięciu dalej pracowało poprawnie.
W dniu wczorajszym wpadło ponownie ale niestety nie udało mi sie go wyciągnąc i szarpnąłem "wściekły na cłay świat" na siłę. Po odkreceniu pedału ( dwie śruby ) okazało sie że wyłamał sie biała plastikowa część która łączyła pedał z plastikiem w którym zamocowana jest końcówka linki. Czy to można zastąpić np. metalowąśróbą o tej samej średnicy ? Chcę również wymienić linkę ale nie wiem jak się do tego zabrać ponieważ za ch... nie mogę wypiąć końcówki linki z tego czarnego plastiku ( dojście makabra ) jak to zrobić ???
Czy można jakoś ścisnąć pancerz, samoregulator tak aby wydłużyć linkę dośrodka w stronę pedału ? Nie mam już pomysłów ani siły błagam o pomoc !!!
Pewnie temat się gdzieś przewijał ale siedzę już kilka godzin na forum i nic nie udało mi się znaleźć Confused Pozdrawiam maniek3511 stawiam bronki za pomoc...
Powrót do góry
karola44-81

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połaniec/ świętokrzyskie
Posiadane auto: Xp 2,0 HDi, 2002r.; Xantia 1,9D 1995r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Sob 02 Lis 2013, 13:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) wymiana linki sprzęgła - prosze o pomoc !!!


Jak dasz radę to możesz zastąpić ten śmieszny plastikowy bolec zwykłą śrubą.

Starą linkę jeżeli i tak jest do kosza to najlepiej uciąć i ją po prostu wyszarpnąć z mocowania.

Dobra rada ode mnie. Jeżeli będziesz montował wszystko to niech ci ktoś pomoże. Chodzi o przytrzymanie ściśniętego regulatora długości linki. Jeden odblokowuje regulację w kabinie( płaski śrubokręt da radę) a druga osoba w ekwilibrystyczny wpycha pancerz linki w stronę kabiny.
Inaczej nie dasz rady założyć linki na pedał sprzęgła.
Ja męczyłem się ponad 2 godziny żeby to zmontować.
krócej montowałem skrzynię biegów.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
dawidson23

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow/Wadowice
Posiadane auto: xsara II 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Cze 2014, 19:25
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) wymiana linki sprzęgła - prosze o pomoc !!!


Chciałbym podlaczyc sie do tematu a raczej wyjasnic pewna sprawe odnośnie linki sprzegla.
Moj przypadek wygladal tak: wsiadajac do auta nacisnalem sprzeglo i oczywiscie pedal zostal w podlodze. Od razu wiedzialem ze musiala spasc albo urwac sie linka. Linka byla cala wiec sciaglem ja z wysprzeglika i tej stalowej lapy, wsunalem ja do kabiny zaczepilem za ten plastik na pedale i ponownie nalozylem na wysprzeglik i ta stalowa lape.
Bedac tak podekscytowany tym ze mi sie to udalo wsiadam do auta wciskam sprzeglo i....linka spada. Ponawialem czynnosc chyba z 6 razy i za kazdym razem to samo.
Jaki jest mój problem??
Sprawdzalem ten plastik na koncu pedala i wydaje sie ok mimo iz troche sie rusza na boki. (chyba ze to zla oznaka). Mam sciagac pedał sprzęgła czy to moze cos innego? Dziwi mnie tez miejsce przebiegu tej linki. Jak ja zobaczylem pierwszy raz po spadnieciu to nie była wsunięta w ogóle w takie 2 haki ktore sa chyba dla niej przygotowane. Prawda?
Pomocy
Powrót do góry
maniek3511

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Września
Posiadane auto: xsara II kombi 2,0 hdi rok 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Sie 2015, 11:20
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) wymiana linki sprzęgła - prosze o pomoc !!!


Założyłem linę zwykłą, śmiga już ponad rok i nic się nie dzieje. mocowanie w uchwycie zastąpiłem zwykłą metalową śróbą i bez problemu daje radę. Jedyną rzeczą jaka jest na minus po wymianie linki automatycznej na zwykłą to co jakiś czas trzeba ją sobie samemu "podciągnąć" tj wyregulować sprzęgło.
Pozdrawiam
Maniek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.

19) Dymi »

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System