Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dziku1983

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: C4 Grans Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Paź 2013, 14:19
Temat postu:

MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Witam wszystkich. Jestem posiadaczem C4 GP od dwóch lat kupiłem z przebiegiem 165000km. W zeszłym roku miałem problem z kangurem i poślizgiem na 3 i 5 biegu. Wiec standard przyuczenie - nie pomogło, nowy soft - nie pomogło, w końcu wymiana dwu masy sprzęgła, łożyska z czujnikiem- pomogło na 12 000km. Teraz po roku jest problem po każda zmiana biegów jest strasznie długa i poza tym poślizg na każdym biegu. Przyuczenie nie pomogło. Co dalej robić? mam wrażenie, że mechanik nie za bardzo ogarnia ten temat albo chce mnie naciągnąc bo znowu chce wgrywać softa. Macie kogoś zaufanego z konina okolic lub wogóle z wlkp?
Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Pią 25 Paź 2013, 17:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Umów się do ASO Musielak w Środzie Wlkp. pomogą Ci na pewno i myślę że z bardzo dobrym skutkiem Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Dziku1983

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: C4 Grans Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Paź 2013, 19:06
Temat postu:

MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Tak tak w ASO napewno pomogą tylko koszty też nie są bez znaczenia, poprzednia naprawa to koszt prawie 5 tyś. w normalnym zakładzie w ASO trzeba pomnożyć te wydatki. Więc szukam jakiś tańszych rozwiązań.
Powrót do góry
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Nie 27 Paź 2013, 19:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Widzisz kolego jak czegoś nie wiesz to pytasz jak ci odpowiadam bo wiem że akurat to ASO na 100% ogarnia temat przyuczenia skrzyni biegów to Ty szukasz tańszych rozwiązań. To ja Ci napiszę tak szukaj dalej i jeździj od Mietka do Tadzika i niech ci pożal się Boże fachowcy dalej uczą sie na Twoim samochodzie metodami prób i błędów, a na końcu jak podliczysz koszty i stracony czas to dojdziesz do wniosku że może trzeba było posłuchać rady.
Powrót do góry
gadu-gadu
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sro 30 Paź 2013, 15:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Witam. A ja mysle,ze wymieniono Tobie sprzeglo bez przyrzadu. To sprzeglo jest samonastawne i wymaga myslenia i specjalnego oprzyrzadowania przy montazu. Przerabialem to na VW Crafter z podobna skrzynia. Wymieniono skrzynie biegow i kompl. sprzeglo, tyle, ze bez przyrzadu. Auto nie chcialo jezdzic, biegi zmienialy sie strasznie zle. Nikt, nawet serwis nie dal rady.
Okazalo sie, ze sprzeglo przykrecono bez przyrzadu. Wymiana na nowe i prawidlowy montaz zalatwilo sprawe- wszystko dziala jak nowe.
Jesli wymieniano lozysko oporowe, to trzeba odpowietrzyc uklad na wlaczonym zaplonie. Adaptacja, czy inaczej przyuczenie nastepuje po uruchomieniu silnika samoczynnie. Ewentualnie na pracujacym silniku wystarczy pozmieniac biegi recznie. To wszystko jest w stanie zrobic kazdy mechanik troche myslacy. Nie trzeba zadnego serwisu. Z tym przyuczeniem to bajka. Istotna jest prawidlowa praca sprzegla, gdyz lozysko pracuje tylko w ograniczonym zakresie i sprzeglo musi rozlaczac prawidlowo.
A jakim cudem zaplaciles 5 kpln to nie rozumiem. Mysle,ze polowa to juz przesada.
Powodzenia
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Sro 30 Paź 2013, 15:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Dziku1983

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: C4 Grans Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Gru 2013, 14:22
Temat postu:

MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Panowie ja nie pojechałem do pierwszego lepszego mechaniora, bo widziałem, że goście nie wiedzieli nawet co to MCP. Zdecydowałem się na pana który pracuje w ASO Citroena a po godzinach dorabia, więc zakładam, że przyrządy ma i wie co robi. A swoją drogą różnie to bywa z tą skrzynią tak np. dziś biegi wchodzą gładko i zero poślizgów aż miło, a parę dni temu na dwójkę długie przełączanie na trójkę poślizg ze dwie sekundy i dopiero do przodu kolejne biegi tak samo. ? A wydać 5 tys. zł. to żaden problem samo sprzęgło 1100zł. dwu masa 2000zl. łożysko wyciskowe 450zł. (ASO), łożyka w skrzyni biegów kolejne 500zł. i robota. Chodzi mi po głowie zmiana na skrzynie ręczną robił to ktoś? jakie koszty
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pią 20 Gru 2013, 23:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Problem jest chyba w tym, ze tak naprawde to malo ludzi ma jakies doswiadczenie z tymi skrzyniami. Sama skrzynia jest normalna mechaniczna, tylko sterowanie jest hydrauliczne z elektronika. W tym sterowaniu bardzo wazny jest poziom plynu: jesli system ma przecieki, dochodzi do zapowietrzania i biegi glupieja [ zmiany sa dziwne ]. Oczywiscie moga pasc rowniez styki na zaworach i czujnikach, to tylko sterowanie elektryczne. Temat nie jest ciezki, do ogarniecia. Najwieksze znaczenie ma stan sprzegla[ system SAC ] i tu niezbedny jest przyrzad do montazu i demontazu sprzegla. Jednorazowe okrecenie i ewntualnie przykrecenie docisku srubami do kola , niszczy docisk. Po montazu wszystko pracuje w miare poprawnie, a czasami nawet nie mozna wyjechac z warsztatu, nastepuje uslizg sprzegla, problemy z kangurami, stuki w ukladzie, zmiany biegow z opoznieniem itp..
Oczywiscie, mozna to wymienic na manual, ale trzeba wymienic pedaly[sprzeglo] i cala skrzynie biegow ze sterowaniem tj; lewarek z linkami. Prawdopodobnie rowniez dwumase, sprzeglo z lozyskiem. No i trzeba znalesc kogos, kto temu poradzi.
Troche duzo tego i moze sie nie oplacac.
Mysle, ze problemem jest czynnik ludzki, gdyz nie wierze, ze Citroen wypuscil bubla- te skrzynie jezdza dobrze, niszczy je zly serwis i zle naprawy. Czytam na forach, co wypisuja o przyuczaniu, o wymianie oleju itp. i dalej problemy. A moze trzeba troche wiedzy o jej budowie i naprawach. Zycze lepszych mechanikow
P.S. Przyrzad do sprzegiel kosztuje 1000 do 2000 PLN i wiem, ze nie wszytkie serwisy to maja, a jesli nawet maja, to i tak nie uzywaja.
Mialem niedawno podobny temat na innym forum odnosnie szybkiego padania sprzegla[poslizgu] po wymianie. Sprzegla SAC sa wymagajace. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 17:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Dziku, dlaczego wymieniasz lozyska w skrzyni biegow? Czy ktos w Twojej skrzyni je wymienial? Omijaj prosze ten zaklad z daleka, bo to jest kit.
Lozyska wtej skrzyni wytrzymaja grubo powyzej 300 000, no chyba, ze bylo sucho w skrzyni, ale to jest niemozliwe- musialby ktos spuscic specjalnie olej. Ciekaw jestem jaki kit jeszcze Tobie wcisnieto, dalej nie rozumiem dlaczego placiles 5 tys., czesci to koszt max 3.5 tys., a wymiana sprzegla, to max. 500 pln. Przeciez mozna to zrobic w 4 godziny na spokojnie.
Tak to korzysta sie na niewiedzy klientow. Jesli po 12 tys km, wrocily problemy ze zmiana biegow, to masz dowod, ze docisk zostal zalozony bez przyrzadu i teraz nie dziala samoregulacja- problemy ze zmiana biegow, jak rowniez oslabiono sile sprezyny centralnej - poslizg sprzegla. Sa to wyrazne dowody na zniszczenie sprzegla, przez nieumiejetny montaz. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Dziku1983

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: C4 Grans Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 17:18
Temat postu:

MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


dejnekomirek mógł byś mi doradzić w takim razie jakiś warsztat? Ja jestem z wielkopolski Konin ale jak będzie trzeba to dojadę i dalej. Dziękuje za dotychczasową pomoc.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 12 Sty 2014, 00:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Witam. Mieszkam na stale w Duisburgu, wiec ciezko bedzie pomoc z warsztatem. Jedyne, co moge doradzic, to powinienes pojechac do tego mechanika, ktory ostatnio wsadzal rece w wymiane sprzegla. Byc moze dogadacie sie jakos. W Twoim pojezdzie winne jest sprzeglo, a wlasciwie brak wiedzy mechanika, ktory to robil- tego docisku nie wolno dokrecac srubami, potrzebny jest specjalny przyrzad do sprzegiel SAC. Ten nowy docisk jest juz zniszczony i jedyne co pozostaje, to wymiana na nowy. Tylko docisk trzeba wymienic, bo reszta jest jak nowa. Z tym, ze ten nowy musi byc montowany przyrzadem. I jestem w stanie zagwarantowac, ze bedzie dobrze i jeszcze bedziesz chwalil swoj pojazd. Wiem, bo juz to przerabialem. Wlasnie przedzial 0-12000 po wymianie o tym swiadczy- o zlym montazu nowego sprzegla. Zobaczysz, ze tarcza bedzie jak nowa, nawet nie bedzie nadpalona, tylko z powodu za slabej sily sprezyny centralnej sprzeglo sie slizga, jak rowniez moze calkiem nie rozlaczac i beda problemy ze zmiana biegow.
Przykro to mowic, ale 80% problemow z tymi sprzeglami jest spowodowane przez braki wiedzy, ASO rowniez. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Guzior

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 455
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C2 1,4 HDI, 2004 / Citroen C4 Picasso 2,0 HDi Exclusiv
Piwa: 31/0
Wysłany: Nie 12 Sty 2014, 14:06
Temat postu:

Re: MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Dziku1983 napisał:
dejnekomirek mógł byś mi doradzić w takim razie jakiś warsztat? Ja jestem z wielkopolski Konin ale jak będzie trzeba to dojadę i dalej. Dziękuje za dotychczasową pomoc.


Popatrz kilka postów wyżej, niech się Miecio z Władkiem w przydomowym warsztacie dalej uczą na Twoim samochodzie, a Ty kolego biadol i płać Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Dziku1983

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: C4 Grans Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Sty 2014, 17:53
Temat postu:

MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Kolego Guzior nie zwykle przydatna twoja odpowiedz od razu wszystko mi się rozjaśniło.
Dajnekomirek może i powinienem zaprowadzić do tego mechanika na reklamacje ale .... sam wiesz jak to może się rozgrywać, a to nie ich wina było dobrze i jeszcze po roku, a jak mam znowu dać im zarobić to wolał bym do kogoś oblatanego w temacie.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 12 Sty 2014, 23:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Kolego Guzior zachowujesz sie jak obrazona panienka. Co z tego, ze radzisz Musielaka, jak czytajac i sledzac fora, miedzy innymi to, na ktorym Kaska przewodzi, {a czcicie ja jak jakiegos guru, miedzy innymi,: oni zachowuja sie tak samo jak Ty}, jakos nie zauwazylem, aby tak naprawde ogarniali ten temat. Ciagle tylko procedura przyuczania i ciagle problemy. Jakies punkty styku, itp... Paranoja. A czy Wy znacie tak naprawde budowe tej skrzyni?
Mysle, ze jestem pierwszym, ktory podpowiada Wam , gdzie jest problem z tymi skrzyniami. Kazdy warsztat ogarnie ten temat, robilem wymiane sprzegla nie majac Lexii i nie bylo do dzisiaj zadnej reklamacji. Jesli mysli sie, co sie robi i ma sie troche wiedzy, to mozna wiele. Ciekawym jest, ze wiele problemow z naszymi Cytrynkami powstalo w Serwisach, przez ich indolencje. Sam znam serwis w ktorym pracuja murarze i piekarz. Wiem o tym, bo to moi znajomi. Daj Boze, aby to sie zmienilo, ale jest , jak jest. Zaloze sie , ze sam jezdzisz do zaufanego Mietka, omijajac serwis z daleka.
Serwis wykasuje za naprawe ponad 5 tys, a trzeba wymienic tylko docisk. Jak sie nie uda, powiedza wina zlego przyuczenia i dalej martw sie sam. Najwyzej doradza wymiane calego samochodu, bo o koszty tu chodzi- oni musza zarobic, a Ty plac i placz. Pozdrawiam
Kolego Dziku. To poszukaj kogos , kto zna dobrze sprzegla SAC i niech wymieni tylko docisk, jesli reszta byla niedawno zmieniana.
Powrót do góry
skype status
Dziku1983

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: C4 Grans Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Sty 2014, 12:36
Temat postu:

MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Dajnekomirek powiedz mi czy jak miałem montowane sprzęgło nowe czy ono nie jest już fabrycznie naciągnięte i gotowe do montażu? Czy w takim przypadku mógł mi spieprzyć ten docisk?
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pią 17 Sty 2014, 13:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP 2.0 HDI kolejne problemy ze skrzynią


Po Twoim pytaniu widac, ze nie sledzisz postow na forum. Problem jest w tym, ze tego docisku nie wolno przykrecac srubami do kola zamachowego. powoduje to zniszczenie sprezyny czujnikowej na ktorej podparta jest sprezyna centralna- sloneczko. Jednorazowe przykrecenie docisku srubami, bez specjalnego przyrzadu niszczy docisk- drastycznie spada sila docisku do kola zamachowego, i zmienia sie nieprzewidywalnie tzw. punkt styku sprzegla. Uszkodzen nie widac na zewnatrz, ale to sprzeglo nie pracuje normalnie- slizga sie i sa problemy z wysprzeglaniem, ciagnie troche. Pomoze tylko wymiana docisku na nowy. Odnosnie naciagu nowego i gotowosci do montazu- docisk jest ustawiony do nowej tarczy i mozna powiedziec gotowy do montazu, ale "uwaga" do montazu z przyrzadem do sprzegiel SAC. Montaz bez przyrzadu niszczy docisk. Twoj mechanik przez indolencje zniszczyl nowy docisk, a dlaczego?-patrz wyzej. Jest to w 80% jego wina, bo przeciez docisk mogl miec tez wade fabryczna, ale w to jakos nie wierze. Znam to dobrze z praktyki i dopiero teraz, jak mam przyrzad i uzywam go, skonczyly sie problemy ze sprzeglami- zadnych reklamacji. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status Wystawiono 2 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

19 990

2010r.

189 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System