Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Woda pod dywanikiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oxywie

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Paź 2013, 17:44
Temat postu:

Woda pod dywanikiem


Witam.

Od jakiegoś czasu zmagałem się z dużą ilością wody pod dywanikiem pasażera. Okazało się, że zatkane są odpływy, które mieszczą się obok amortyzatorów. Po zdjęciu koła i odpięciu części nadkola od strony progów, na górze wystaje 10 cm rurka o przekroju prostokątnym zakończona klapką. Cała zgnilizna liści, piasku i wszelkiego szlamu opiera się właśnie o tą klapkę i blokuje swobodny przepływ tych zabrudzeń, przez co deszczówka wlewa się podszybiem do środka. Wyjąłem te rurki, przeczyściłem, urwałem te klapki Smile i sucho do tej pory nawet po największej ulewie.

Polecam samodzielną kontrolę i czyszczenie tych rurek, ponieważ w serwisie operacja kosztuje 200 zł, a roboty naprawdę na 40 min. licząc dwie strony.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Bartucha

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 2.0 HDI
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 25 Paź 2013, 10:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Woda pod dywanikiem


Hej mam prośbę a mógłbyś opisac to dokładnie jak to zrobić lub wysłać jakieś fotki jak to wygląda bo mi też cieknie woda od strony pasażera ale myślę że to od szyby ponieważ odstaje mi listwa od szyby ponieważ była juz szyba kiedyś wymieniana , ale spróbuję najpierw z ta rurką.
bartuchajedrzej@o2.pl
Powrót do góry
metra

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: c4 grand picasso 1.6 benz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lis 2013, 11:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Woda pod dywanikiem


Dołącze się do prośby kolegi, u mnie woda chlupie gdzieś w okolicy progów. Nie wiem czy operacja z przeczyszczeniem kanalików może pomóc ale wolę spróbować, bo w ASO krzykneli mi 600 zł (3h robocze). Mechanik wspomniał, że trzeba podobno zdjąć podszybie i tam gdzieś jest dojście.
Mam nadzieję, że problem da się załatwić szybciej i taniej.
Powrót do góry
bako06

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wieluń
Posiadane auto: c4 picasso, 2009, 1.6hdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 04 Lis 2013, 21:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Woda pod dywanikiem


metra napisał:
Dołącze się do prośby kolegi, u mnie woda chlupie gdzieś w okolicy progów. Nie wiem czy operacja z przeczyszczeniem kanalików może pomóc ale wolę spróbować, bo w ASO krzykneli mi 600 zł (3h robocze). Mechanik wspomniał, że trzeba podobno zdjąć podszybie i tam gdzieś jest dojście.
Mam nadzieję, że problem da się załatwić szybciej i taniej.


A może to woda w drzwiach, u mnie tak bylo. Najlepiej zdjąć o wewnątrz tapicerke, odciągnąć wygłuszenie i sprawdzić czy wody w drzwiach nie masz.
Powrót do góry
Bartucha

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 2.0 HDI
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 04 Lis 2013, 22:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Woda pod dywanikiem


Ja wczoraj widziałem którędy leci mi woda byłem na myjni , jak tylko wsiadłem do samochodu to widziałem jak woda ciurkiem dosłownie leci mi od strony pasażera od nóg z lewej strony, ktoś wie jak to zrobić ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 04 Lis 2013, 22:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
metra

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: c4 grand picasso 1.6 benz
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 09:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Woda pod dywanikiem


To raczej nie drzwi, woda chlupałaby także na postoju podczas energicznego "bujania" nimi Smile, Może inaczej zadam pytanie, czy ktoś wie gdzie progi mają otworki, przez które woda może znaleźć ujście?
Powrót do góry
oxywie

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 01:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Woda pod dywanikiem


Witam. Wydaje mi się, że dobrze opisałem sposób dojścia do tych rurek Smile Naprawdę jest to bardzo proste. Wystarczy samochòd podlewarować, zdjąć koło, odpiąć nadkole i na górze sterczy rura jak nic. Można ją pociągnąć wtedy wyskoczy z zaczepów ,a po wyczyszczeniu wpiąć ją ponownie. Jeśli chodzi o chlupanie wody to u mnie w samochodzie zbierała się woda w drzwiach i faktycznie słyszałem jej chlupanie podczas ruszania i hamowania. Na spodzie drzwi są takie uszczelki mocowane przy pomocy plastikowych spinek. Wyjąłem po dwie w każdych drzwiach i teraz woda wypływa. Te otwory technologiczne w drzwiach pod tą uszczelką są moim zdaniem za małe i dlatego szybko się zapychają. Przeczyszczenie ich cieńkim ale sztywnym drucikiem plus wypięcie tych spinek również zdało egzamin.
Pozdrawiam i informujcie o efektach Smile
Powrót do góry
Domino.1234

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Lip 2014, 23:32
Temat postu:

Woda na siedzeniu pasażera


Witam,
Potwierdzam, woda leje się ciurkiem od strony pasażera przez zatkane odpływy. Odpiąłem spinki nadkoli i w górnej części od strony kabiny mieszczą się gumowe rurki z klapką. Wewnątrz masa błota. Trzeba je wyciągnąć i dobrze wymyć. Dodatkowo zalecam wsadzenie palucha do otworu po rurce bo w moim przypadku tam też była góra błota. Uwaga przy wyciąganiu rurki może wylać się naprawdę dużo zamulonej wody żeby nie było zaskoczenia. Dodatkowo po operacji oblałem przednią szybę dużą ilością wody żeby wszystko przepłukać jak należy. Operacja zajęła 45 min - skuteczność 100%

Dodatkowe czynności:
Ponieważ woda dostaje się do układu wentylacji i cieknie po przewodach zaczęła przerywać mi dmuchawa. Trzeba zdemontować plastikową osłonę nad nogami pasażera. Znajdziecie tam plastikowy cylinder i w jego dolnej części kostki. To dmuchawa. Rozpiąć kostki, styki wyczyścić. Wszystko gra.

I jeszcze podczas akcji z wodą w kabinie zaobserwowałem że leje się ona do wnętrza auta od środka wentylatora, który wręcz zwalnia jak woda dostaje się do łopatek turbiny. Po ostatniej ulewie czasem słychać dziwne dźwięki dochodzące z wentylacji przy wolnych obrotach. Jak włączam wyższe obroty to jakby coś się odrywało i potem jest cisza przez jakiś czas.
Mam zamiar wykręcić wentylator i zajrzeć do środka w poszukiwaniu śmieci. Co również zalecam.

pozdrawiam
Powrót do góry
elarym

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen c4 grand
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lip 2014, 17:16
Temat postu:

Przeciek i czyszczenie odprowadzeń gumowych


Witam Jestem nowy i właśnie wczoraj wykonałem udrożnienia rurek odpływowych w c4 grand .Efekt natychmiastowy.Nie trzeba ściągać kół,wystarczy podnieść karoserię z przodu i odpiąć 4 spinki plastikowego nadkola.Reszta jak w opisach poniżej.Pozdrawiam elarym
Powrót do góry
grzechu84

Dyskutant



Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów / Łaziska Górne / Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen, C4 , Grand Picasso , 2.0HDI, 2007
Piwa: 1/6
Wysłany: Pon 14 Lip 2014, 12:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Woda pod dywanikiem


https://picasaweb.google.com/109147063701070713515/C4GRANDPICASSOZatkanyOdpYw?authuser=0&feat=directlink



Kilka foto zrobionych podczas odtykania !
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
NemtoR

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów/Sląskie
Posiadane auto: C4 GP Ambiance 1.8 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Sie 2016, 17:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Woda pod dywanikiem


Po ostatnich deszczach podobny problem, wody u pasażera z przodu że nawet dywanika nie było widać. Po przestudiowaniu tematu stwierdzam że jak u Was zatkana rurka odprowadzająca wodę. Tutaj mała korekta nie trzeba dźwigać karoserii ani demontować koła wystarczy wypiąć nadkole pierwsze 3 wpinki licząc od dolnej, od strony kabiny cała akcja trwała 25min. jedna strona. Zdejmowanie kola czy dźwiganie na lewarku to być może tylko po to by łatwiej było wypiąć klipsy mocujące nadkole.

Teraz pytanko: może zlikwidować całkiem ta samo otwierającą się klapkę by te drobne gałązki etc. mogło wypływać a się nie zatrzymywało na niej? Jak sądzicie?
Powrót do góry
saperek

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 564
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nałęczów / Lublin
Posiadane auto: C4 GP 1.8 '08
Piwa: 12/7
Wysłany: Pon 01 Sie 2016, 22:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Woda pod dywanikiem


Ja oderwałem klapki z obu stron Very Happy
I na razie problemów nie mamy.
Powrót do góry
scina10

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Citroen c4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Sie 2016, 09:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Woda pod dywanikiem


Witam. Mam to samo co w temacie. W czasie deszczu woda wlewa mi sie do kabiny od strony pasażera od gory. Zrobilem tak jak opisujecie. Faktycznie ta rurka byla cala zapchana i przy jej wyjmowaniu wylecialo pełno wody. Ale po wykonaniu tej operacji nie wkladajac nawet spowrotem tej rurki oblalem szybe woda i woda dalej leci do kabiny. Ktos podpowie co jescze trzeba zrobić?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System